Национална Академия По Разработка На Софтуер ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Слатина, Квартал Яворов, бл. 56, вх. А, ет. 3, ап. 6&markers=София,Район р-н Слатина, Квартал Яворов, бл. 56, вх. А, ет. 3, ап. 6

Национална Академия По Разработка На Софтуер ЕООД

С няколко думи "БЯГАЙТЕ ОТ ТАМ С ВСИЧКИ СИЛИ !!!" всичко което ви говорят са само приказки и ще ви измамят както мен и хората с които бях. Не искам да разкривам как ме ИЗЛЪГАХА НАЙ-НАГЛО.  Вие си преценете ние вече минахме по тоя път, издържахме им и изпитите. Момчета и момичета всички договори свързани с НАРС и дъщерните им фирми ще са само за да ви замажат очите. Всичко е фалш!

Фирма "НАРС" ООД още я има, но изглежда главният обучител Наков вече не е там. Ето какво намерих по въпроса: http://www.kursove-uroci-knigi-obuchenie-programirane-web-design-csharp.info/news/2011/08/23/national-academy-for-software-development-nasd-nars/.

Гледам, че напоследък пак има безплатни курсове, но аз бих предпочела да уча при Наков в Телерик академията: http://academy.telerik.com. Ходила съм на лекции при Наков във ФМИ и знам, че той е човекът, който прави добри обучения по програмиране.

Фирмата и обученията никак не са лоши - могат да те научат, стига да си мотивиран и да почнеш работа, стига да си сериозен и да уцелиш момента. Единствено кризата временно промени пазара на труда и много хора имаха трудности да почнат работа (вероятно временно). Нормално - фирмите съкращават служители, а НАРС им искат пари, за да наемат нови. Това при криза не работи.
В началото идеята беше много по-истинска и не комерсиална, дори Наков лично водеше обученията. Имаше по-високо ниво на обученията, макар че бяха наистина безплатни. След това се навъдиха много тарикати и трябваше да се въведат неустойките.
Ако искате да прочетете в детайли идеологията на Академията, вижте книгата на Наков и колектив "Въведение в програмирането с Java" (http://www.introprogramming.info) и по-точно "Глава 0. Преговор". Там е описано как стоят нещата от гледна точка на основателя на НАРС, който от известно време насам се е оттеглил. Там си пише в прав текст, че "безплатен обяд няма".

Не искам да защитавам НАРС, но тези които го обиждат незнам какво искат.. Повечето го записват защото нямат образование и мозък и искат от НАРС да ги изучи и да им намери работа за много пари. Няма такъв филм!!! Ако си глупав и с НАРС и без няма да те вземат. Вие какво искате преподавателите да ви наливат 6 месеца мозък в главите, да се опитат да ви направят хора, а не да останете овце и накрая всеки да си ходи на село.. Как ще платите..?? Теглите заем и после си го изплащате със знанията получени в НАРС.. Ама нали сте си овце и колкото и да се опитват да ви направят хора няма да стане!!

Rabotata e kato vsqka druga v softuerna firma samo 4e mojesh da u4ish mnogo novi nesta ne nabiva6 edno i systo s godini. Naro4no se vzemat raznoobrazni proekti, za da se u4im zastoto vse pak pove4eto developer-i tuk sa i lektori. Rejima na rabota e ok. Dumata na horata se 4uva ot rykovodstvoto sega dano taka i da ostane. S kolegite se raboti perfektno.

I az sym ot napusnalite NARS - prosto iskah da probvam nesto drugo i sega ocenqvam cqlata svobodia tam i otnoshenieto na shefovete. Polu4avash si zaplatata v srok - ne te motaqt 1 mesec bez da ti obqsnqt kakvo stava - v golqmata i prestijna kompania deto sym sega e taka. Bezsporno zaplatata mi e po-visoka s 240lv ama ne q vzemam navreme i neznam koga ste blagovolqt da mi q pusnat zaradi svetovnata kriza. Moje v NARS da sym rabotal na po-niska zaplata ama vsi4ki 4asove otgore mi gi plastaha. Az problemi s horata ot administraciqta sym nqmal. Kato razbraha 4e ste napuskam mi smetnaha vsi4ko do stotinka bez da opitvat da pravqt gadosti i drugi prostotii. Platiha mi vsi4ko v srok. Ofisyt e v jilistana sgrada v apartamenti na 1 i 2 etaj. Chisto e ima kafe i mineralna voda (sega i kafeto deto si go kupuvam e ot avtomat ne e lavaza). Bqh reshil da pisha gluposti na puk na nastoqstata firma no reshih da napisha nesto hubavo za predishnata.

Тоя форум не е за клиенти (студенти), а за служители. Като гледам в последно време водим само платени, а не безплатни курсове. Хората дето сами си плащат са по-мотивирани да се научат. Иначе тоя сайт ми се вижда създаден за оплювки, така че няма да развалям атмосферата.

Хора, не се очудвайте, че НАРС не ви търсят работа. Всъщност, те правят жалки опити да ви търсят работа, но искат от фирмите по 4 000 лева за всеки кандидат. Фирмите вече не желаят да плащат тези пари и то в повечето случаи на вятъра.

Точно за това, когато тръгнете сами да си търсите работа фирмите ви харесват и ви канят на интервюта. Просто отивайки самосиндикално фирмата не се налага да плати 4 000 лева - тоест вие се превръщате в изгоден кандидат.

Ако се чудите от къде идва разликата между това, което вие плащате на НАРС и 4 000 лева, които те искат от фирмите, то тази разлика си е чиста печалба за тях.

Цинично е, но ще ви го кажа: НАРС ви продават като телета (глави рогат добитък).

Ами вижте сега. Както всички са на мнение не се подлъгвайте по сладките приказки от хората от канцеларията - те съсипаха и ще продължават да съсипват НАРС. Този проект може в началото да е бил с много добър замисъл, но в момента е машина за пари, която вече със сигурност приключи - имаме честа да разпространяваме бързо. За курса който завърших искам да кажа следното - лекторите, който на мен ми преподаваха бяха ОК, даже мога да кажа че доста израстнах като програмист там благодарение на тях. Курса е добре измислен, твърдя че поне 80% от колегите с който бяхме на курс са давали всичко от себе си и са учили старателно за всеки тест, всяка една задача, всеки един изпит. Аз лично съм си взел абсолютно всички тестове и контролни от първият път, смея да твърдя с висок успех - защо не ми организират интрвюта да ходя, а? Не ми е добро CV-тo ли - ами ще ви кажа че за 2 седмици откакто си търся работа ми се обадиха 7 фирми, занимаващи се с информационни технологии за да ме викат на интервюта и за да ми казват, че се интересуват да почна при тях. Как така за тях съм добър кандидат, а НАРС за цялото ми следване там 6 месеца, когато само това правех по цял ден - решаване на домашни и постигане на резултати - да ми организират 2 интревюта, да едното ме удобряват-ще почвам-няма да почвам че криза? Администрацията е под всякаква критика - не се обаждат да те информират за каквото и да било - освен да ти кажат че дължиш 3000+ лв. на НАРС и си намирай работа и се оправяй. Аз съм достаъчно кадърен и имам достатъчно работен опит въпреки младите си години, и смея да твърдя че така още никой не беше се подигравал с 6 месечният ми труд. Моля ви не се забърквайте, учете си сами, има ги лекциите, упражненията, можете и сами. В състоянието в което е НАРС в момента с колапсиращо реноме няма да ми намерят работа, както и на вас, поради простата причина че не се трудят от администрацията и не искат да се трудят. Аз сигурно ще си платя. Искам само да кажа и подчертая - лекторите са супер, но администрацията потопи "Кораба на излъганите млади хора", наречн за кратко НАРС. R.I.P

Не се захващайте с тях. Ще си платите курса 3000лв и работа ням да ви намерят.