Национална Академия По Разработка На Софтуер ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Слатина, Квартал Яворов, бл. 56, вх. А, ет. 3, ап. 6&markers=София,Район р-н Слатина, Квартал Яворов, бл. 56, вх. А, ет. 3, ап. 6

Национална Академия По Разработка На Софтуер ЕООД

Не се захвайщайте с тях. Аз изкарах "Безплатния" курс и "работа ще ви осигорим". Лъжа и измама. Курса не е безплатен-3000лв и си го плащаш и работа не ти намират. От курса, в който бях 80% ще си го платим. 15% им го плащат фирмите дето са ги пратили на курс, а на останалите 5% им ги отдържат от запплатата.

Ами ето, личи си що за стока сте, това ли е начинът да хвалиш фирмата - като нападаш хората, които мислят другояче? А за лекторите имах предвид, че нямат никаква подготовка за преподаватели. За фирмите - ами нещата са много по-различни от така пропагандираните "сериозни и престижни фирми", в които уреждали работа. Това имах предвид. Хайде със здраве.

Лекторите били млади на по 20 години. Някои от тях преподават и във ФМИ. Ти искаш лектор с 30 години стаж да ти обяснява за перфоленти, вместо за Oracle ли?
На 2-3 интервюта го пратили и му предложили работа, ама той "големия" пи4ага, чакал ГОЛЕМИТЕ да му се помолят да работи за тях...

Моето мнение е по-скоро отрицателно, отколкото положително. И аз изкарах курса, но не ми намериха работа, всъщност от целия курс само трима започнаха някъде, като някои си останаха в НАРС. Другите си имаха работа от преди това или си намериха сами и си платиха (както и аз). Договорите са точно така - с ~3000 лв. неустойка. Никъде в тях не се споменава докога са длъжни да ти намерят работа и че въобще са длъжни - т.е. нищо не ти гарантира, че ще ти намерят, и като не успеят, започват да те карат сам да си платиш. При въпроса каква е гаранцията, че ще имам работа след курса, отговорът беше - досега на всички сме намерили, никой не е останал.
Лекторите - някои от тях стават, но на нас ни се беше паднал един, дето хал хабер си нямаше от преподаване - само четеше на глас лекциите, без да обяснява, а това и сами можехме да го правим. Въобще "лекторите" са има-няма 20-годишни, завършили курсовете и работещи като програмисти, но без диплома или стаж на преподаватели. Самите лекции бяха доста оскъдни - основни неща, но все пак се научаваше нещо чат-пат, ако си сериозен. Контролните не знам защо ги правехме, като не ги проверяваха и всички завършиха, дори и тези, които не успяха да минат изпитите. За фирмите им - "партньори" какво да кажа - може и да са били престижни преди, но вече май сериозните фирми не се занимават с тях. Мен ме пратиха на интервюта само в 2-3 малки фирмички помещаващи се в апартаменти, никому неизвестни. Естествено, че не се хванах в никоя от тях.
Като цяло - има смисъл да се учи в НАРС, ако сте съвсем начинаещи и смятате, че сами не можете да се научите по учебник. Също и ако имате 3000 излишни лева :), защото е голяма вероятността "безплатните" курсове да ви излязат доста солено.

този курс на НАРС е за стабилни хора и сериозни. трябва да учиш и да се мъчиш ама става друг наичн няма.дойдох от провинцията и живях в една приятелка 3,4 месеца докато се уредя тука. на мен ми намериха работа в хубава фирма.не се оплаквам -бачка се -плаща се -интересни са ми проектите. изкарах интро джава и след това коре джава. не бях най-силния обаче си взех изпитите и още предварително почнах работа.нормално е да се подписва договор и да те хванат за 2 години но щеше да е съмнително ако нямаше договори.лекторите са ОК ,незнаят всикчо обаче знаят достатъчно. учебниците са правени набързо /някои от тях де/ ама стават. интервютата са лесни -мен нищо не ме питаха толкова -щом съм учил в НАРС значи ще ме вземат -така ми казаха. питаха ме само глупости -защо искам да работя;защо съм избрал тая фирма;колко книги съм чел за компютри;даваха ми прости работи за сортиране и свързан списък -лесно е. има колеги без работа,ама са много зле - не учат и не пишат задачи вкъщи. ако бях като тях щях да си остана на село.няма лесно!който мисли да ходи в в академията и да не учи,не става.аз съм учил по 16 часа някой път. даже на великден не си ходих и решавах задачи.като почнах работа,после,лесно е вече -лесно.сега брат ми учи и каза че нямало работа за всички, обаче той почна в една фирма.за договорите какво нередно има немога да разбера.хем без пари хем без неустойка -не може така.аз съм против да учат безплатно ,да ни заемат местата и да ги мързи.аз деойдеох във софия да почна работа и НАРС беше най голямия ми късмет.не знам за какъв безплатен обяд пишат -нас не са ни хранили ,пари не са ни искали.искаха да решаваме много задачи,много!!какви адвокати?ако спазваш правилата,всичко е ОК ,ако си тарикатче -ще изгориш.

Измамения от НАРС, много ясно що не са те викали на интервю, ти имаш талант да пишеш сценарии за сапунки! Не си прахосвай таланта да ставаш програмист, следвай сърцето си.....

Добре на теб са ти намерили работа нали? Аз учих здраво и съм сериозен, но дори и на едно интервю не ме изпратиха. Това чесно ли е според теб? Готоов съм да си изплатя 3к или фирмата към която почна да ми ги изплати(с договор 1.5 год към нея), но ТАКАВА НЯМА, защото нарс не ми намериха и няма да го направят.

Истината е че НАРС предлага безплатно обучение ама само за сериозни хора. Другите трябва да си го плащат. Не може едни да почват работа с договор за 1.5 години ангажимент, а други да минат между капките. Аз имам такъв договор с една от фирмите към НАРС и не съм съгласен другите да НЕ си плащат. Ако НАРС не гони с адвокати или т.н. тези които искат да се измъкнат без да плащат, то пак ще има прецакани и това ше са всички останали които сме платили по един или друг начин. Затова се навих да пиша нали плъзнал слуха сред колегите и реших да видя какво са писали недоволните. Сега да кажа за оценките щот ина4е ще изтрият поста.
Заплащането е почасово и колко изработиш толкова вземаш. Основните пари на час не са най-високите ама с повече часове получаваш повече. Има освен безплатен обяд и карти за фитнес Gym в Стрелбище. Потенциал засега има, колегите ми са ОК. Може и аз след време да съм недоволен ама засега това е положението.

Както е споменато по-долу фирма НАРС е абсолютна пирамида по отношение на курсовете които предлага. Фирма НАРС НЯМА да ви намери работа, колкото и да ви убеждава в противното, просто защото няма фирма, която да се съгласи да плати безумната цена от 3000 лв.(реално обучението не струва и половината от тези пари) на курс за един не особено добре обучен кандидат. Поради тази причина НАРС се опитва да вземе тези пари от самите курсисти без дори да прави опити вече да им осигури работа нито при тях (слава-богу), нито при някой от техните "партнъори". Ето защо "безплатния" курс всъщтност ще ви излезе над 3000 лв. и/или доста главоболия с адвокати и съдии. Спестете си ги! Иначе заплащането във фирмата е смехотворно, а определянето на това заплащане - мистика! На всичкото отгоре НАРС ревниво пази всяка една стотинка. Ако сте на стаж или на работа без договор може да ви изгонят 2 часа преди края на работния ден само и само да не ви ги платят. Всеки програмист във фирмата се занимава и с водене на въпросните курсове, без значение дали това му се отдава или не, в резултат на което нивото на лекторите варира от добро до пълна скръб. Единственото позитивно нещо в тази фирма е осигуряването на безплатен обяд на служителите, но не и ако сте на стаж, когато "безплатния" обяд ще ви се удържи от заплатата. На организационно ниво фирмата заема първо място, но отзад-напред. В сравнение с НАРС, хаоса е порядък. Неразборий при плащането, неразборий при провеждането на курсовете. Ако не желаете да хвърлите 3000 лв. на вятъра, стоейки близо година без работа, то за бога по никакъв начин не се обвързвайте с тази фирма. Не се заблуждавайте от изветрели авторитети и от сладките лъжи, които ще чуете в офисите на НАРС. Послушайте хората, които вече пострадаха и останаха излъгани и измамени. Ако пък търсите работа, то със сигурност има поне няколко десетки ИТ фирми, където атмосферата не е толкова неприятна, организацията е поне на минимално ниво и са с по-добро заплащане.

Искам да се оплача от курсовете в НАРС и изобщо цялото отношение и система на действие. Завършила съм курса и след това бях на въпросния стаж, който хората по-долу споменават. НАРС са абсолютно неспособни да намерят работа на курсистите си и го знаят още при подписването на договора. На нито един, от моите колеги не са намерили работа(даже и на едно интервю не са ни поканили), както и на нито един от човек от курса след моя. Разбра се, че през цялото време св-тата ни не са били разпращани на фирми. А когато курса свърши ни привикаха всички на среща, за да "измислим" начин, по който да си платим курса(2850лв.), иначе ще ни потърсят с адвокат. На всеки взеха да разправят, че или много бил отсъствал, или имал невзет изпит(а за поправките вече се плащат), или св-то му било много "бедно", или успеха му е нисък, и затова няма интерес от страна на фирмите към него, иначе те по всякакъв начин се опитвали да те лансират. Не им мигва окото да лъжат и да те манипулират, само и само да те принудят да си платиш курса от собствения си джоб. Целта им е те да си получат парите, а пък после те щели да продължат да ти търсят работа, но всъщност те такова задължение нямат. Просто трябва да се примириш, че хем ще си платиш всичко, хем сам ще се оправяш да си търсиш работа. Договорите, които се подписват за уж "спонсорирано обучение от фирма-работодател" са в тотален ущърб на курсистите и моля Ви не се заблуждавайте да ги подписвате, ще си сложите главата сами в торбата. Точките в договора са такива, че курсистът се задължава да направи всичко, а НАРС нямат никакъв реален ангажимент към него. НАРС имат само права, но не и задулжения. Т.е. те могат и да свършат някаква работа, ама ако искат могат и да не я свършат. А стажът го били организирали, за да можело да се вдигне нивото на иначе слабите курсисти(гореспоменатите нисък успех....дрън дрън), а не за да наемат хора в тяхната фирма или ние да сме изкарали някакви пари(защото заплащането беше ~160лв.). В момента аз и всичките ми колеги сме изпаднали в безиходица. Не стига, че бяхме безработни толкова време, за да може да учим и да посещаваме този курс, ами накрая НАРС не ни намериха работа(в договора никъде не пише, че са длъжни изобщо да ти търсят работа ), а ни изнудват със съд и разни измислени и нечестни обвинения, за да дадем от собствения си джоб по 2850 лв. Откаде може безработен човек да ги вземе тези пари. И изобщо честно ли е да ги плащаш?
Говорила съм с колеги и от стари курсове на НАРС и се оказва, че всъщност на никой не са намерили работа и всичко което разправят Наков и Сие са лъжи, за да те омаят и примамят. Тактитката всеки път е една и съща - лъжи и хвалебствени слова за фирмата и успехите и, изчакване на приключване на курса, и накрая тормоз по телефона и заплахи със съд, за които те са се подсигурили в договорите. Карат те да подписваш Запис на заповед, което е средство за директно получаване на парите при доказване, че си нарушител. От този документ измъкване няма. Много хора все още се записват на курс заради Светлин Наков и славата му от преди доста време. Не се заблуждавайте обаче, че той е безкористен човек, който желае да научи хората на нещо и да им помогне в живота да се реализират. Може би в началото на НАРС е било така , но той твърдо си защитава колегите и е част от цялата измама, която вирее в последните 2 години. Всички лъжат за всичко безугледно и са изключително нагли. За тях единствено парите са важни и те са единствената им цел - да си ги получат.
Надявам се думите ми да разубедят много хора, които се чудят дали се запищат на курс или не, защото това безобразие трябва да спре. Не може да се прави бизнес на гърба на хората, които ти се доверяват и желаят да получат образование.
От тук напред за мен и колегите следват срещи и консултации с адвокат, за някои от нас може би съд, и принудително изплащане на безумната такса от 3000 и нещо(такса + неустойки). Съжелявам, че се записах на този курс, защото си навлякох само проблеми и грижи на главата, както и непоносими разходи. Успех на всички, които са прочели мнението ми.