Асарел-Медет АД /img/frontend/nomap.png"

Асарел-Медет АД

Като цяло в нашия град тази фирма е с добро заплащане.Коментара ми е от страната на работниците.Защото тези коита са на така наречените постове едвали са с "добро заплащане",а с много , много по-добро заплащане.И като си помислим, че се назначават хора с висше образование , но без опит и всичката работа се извършва от страна на така наречения работник, защото той е нещата и знае как и какво да направи.За благодарност за него няма голяма награда-премия, а тя е за неговия началник.Помислете и за тях дето са в рудника, под едиколкоси волта напрежение, в калта и мърсотията.Мисля , че това заплащане е много малко.Що се отнася до така наречения "Асарелски квартал"-стана като циганския квартал в Пазарджик.Всеки си прави цвят какъвто иска, мисля , че това е и някаква показност.Незнам на какво се дължи - на взетите от някой дивиденти.Тежко и горко на такива.Относно дивидентите-преди години фирмата беше пак в криза както сега.Хората се прелъгаха да си продадат акцийте , за късмет на някой начарници те ги изкупиха и кой глупавият - рабонтика, а и някой началници се прелъгаха.Добре , че удвоиха някой акций та малко се живна.За това , че всичко е по-скъпо в квартала никой не ни кара да пазаруваме от тукашните магазини.Така наречения Стрелчански магазин да те яд да влезеш особедно като погледниш собствениците- той типичен селянин с никакво отношение към клиентите- "кажи какче", а тя накичена като "сръбска циганка"- показност на колекция от злато.Магазин "Дечи" не лош по някой път те удрят сметката , ама карай да мине нали сме богат квартал.Относно приемането на работа в тази фирма е много трудничко.Или трябва да имаш пари да подадеш да те вкарат или хората казват да си от Попинци-Сърби дол и най- вече да си човек на Марко Гергинеков.Натози човек трябва да издигнат паметник приживе та да се радва.Цели семейства е назначил пример с сем.Шопови- съпруга не познавам, но Марийка - съпругата е Щпага голяма-трябва дупе да е дала- тя беше на времето от занаята.И ли с две думи " ПАРИ ДУПЕ И ДА СИ ЧОВЕК НА НЯКОЙ" и то баш ти човек.Само не мога да разбера ГОСПОДИН ДЕЛЧО НИКОЛОВ КАКЪВ ДИРЕКТО Е С КУПЕНИТЕ СИ ДИПЛОМИ И ИЗЯДЕНИ ПРАСЕТА И АГНЕТА.ТАКА, ЧЕ ГОСПОДИН ЦОЦОРКОВ ВЗЕМЕТЕ МНЕНИЕТО НА ВАШИТЕ ПОДЧИНЕНИ , НО НА РАБОТНИЦИТЕ ЗА ТЕХНИТЕ ЗАПЛАТИ А НЕ МНЕНИЕТО НА ТЕХНИТЕ НАЧАЛНИЦИ.ЧАКАМЕ И ЗА КОЛЕДНИ.

Дадох единици защото не познавам добре всички критерии, но искам да коментирам някои от тях - плюсове и минуси. Заплащането е добро на фона на останалите предприятия в града, но това пречи на останалите - цените в магазините са надути поради високата покупателна способност на клиентите работещи на Асарел. Особено важи за т.нар. Асарелски квартал.
Привилегии имат - почивни бази, лекари специалисти и т.н. Има обаче и много заболявания от работната средата в обекта (колкото и да се полагат усилия за подобряването й) и от близостта му до града. Огромен замърсител на въздуха и водата. Е и дарител, което не бива да се отрича. То обаче по-скоро е на фона на чувството за вина.
Съотношение работа - свободно време е относително да бъде изчислен. Все още има т.нар. "скътавки" които много почиват, малко работят и "бачкатори" които много работят и почти не почиват.
Потенциала за развитие също е относително понятие. Продължава назначаване на протежета и шуробадженащината. Вероятността да бъдеш назначен ако не си човек на някой е минимална. Малко изключение са хората с висше образование. Е ако не те назначат как да се развиваш. То е като кокошката и яйцето. Не може да се отрече, че ако успееш да влезеш там се дава възможност за обучение.
По-скоро чашата е наполовина пълна, отколкото наполовина празна.

Започвам от болната тема- колко ни плащат???Ами... колкото работим...Колкото да вдигнат заплатата, тя ще ни е все малка, така че според мен, плакат добре. За условията... какво да кажа? Лаботил съм и в производството и в управлението. На едното место наистина тежки условия а на другото голяма отговорност. В края на краищата, който е недоволен никой не го спира. Не е коректно да се плюе и отрича факта ме се работи много за подобряване на работните условия и резултатите са повече от положителни сравнени с миналите години. Кое как и с колко средства е постигнато.... защо е нугно да гледате в джоба на другя??? Важно е че се прави нещо, а как да се направи, има кой да мисли. В много предприятия, също със горе долу прилични заплати, няма постигнат резултат за условията на труд, дори и на половина на нашите. За тези които се чудят защо ли се кося толкона от изказано мнение, а и заради администраторската дескриминация....? Ами.... обективно погледнато - това си е медодобивен комбинат, а не аптека, чукя се какво толкова мрънкате за условията.... и къде в района ще си намерити работа със заплата, като на Асарел. Предприатието си е добро и се грижи добре за персонала, колегиалноста и лоялноста е на много високо ниво. Менажерския екип е добре квалифизиран и е на линията с останалия персонал.Изискванията по ТБ са високи, периодично всяка година се правят медецински прегледи и контроли,което ясно подчертава, че безопасноста и здравето на всеки работник е приоритет. Да работиш на Асарел, бих казал, че е превилегия и самочувствие, а не шура- баджинащина, но..... това е мнение на реалисти, а не на философи.

Имам поглед отстрани на тази фирма.Следователно може би и обективен.Работните условия са добри и то имах си аз при печалбите,които реализира фирмата да не подновява инвентара и техниката,заплатите също са доста добри за България като цяло.Ако не Асарел този район наистина загива...Но и почити всички негативни мнения също са си верни .Трудничко се работи на място където шуро-баджанащината и остарелия комунистически строй още не са си отишли.И не виждам кога ще си отидат.Мнението на Амалия е доста жлъчно,но наистина доста от нещата си точно така.Особено схемата с феодала и мирните селяни...За сигурността на предприятието е сигурно до 20 години,а после като се изчерпят запасите от мед незнам...

ПАРИТЕ И ОТНОШЕНИЕТО, КОИТО ПОЛУЧАВАМЕ СА МНОГО ПОВЕЧЕ НА МИНУС ОТ ПРЕДЛОЖЕНАТА СКАЛА, ЗАЩОТО РАБОТИМ ПРИ ОТВРАТИТЕЛНИ УСЛОВИЯ И ЖИВОТА НИ Е КРАТЪК. МОГАТ ДА СА ДОВОЛНИ САМО ХОРА КОИТО НЕ СА В ПРОИЗВОДСТВОТО

Започвам със заплащането във фирмата ни-бих казал доста добро,защото има много фирми с по-ниски заплати.Уважение от страна на ръководителите не ни липсва.Ползваме се с доста привилегии-например имаме почивни бази на Боровец,Созопол,Китен и др.такива.За фирмената сигурност немога да кажа много хубави неща,защото то се свежда до правилното ръководене на отдела от страна на Зав.фирмена сигурност,а то липсва такова.Съчетаваме добре работа и свободно време.Който желае да повишава образованието и квалификацията си може да го направи.Местоположението на фирмата е на няколко километра от местоживеенето ни,но с автобис се придвижваме добре.С колегите си работим в екип и лоялност.Работната среда е добра.

Отлично предприятие с отлични ръководители

Разбра се колко сте коректни и що за сайт сте. Просто няма коментар за такива като вас. Излишно е.

ОК разбрахме, че дадени служители на Асарел-Медет АД нещо не им допада в тоя сайт, но нека да изясним един факт, за да няма недоразумения. Администратора е домакинът а Вие сте на гости! На който не му харесва, прав му път. Активизирането на втори повтарящ се адрес няма да свърши работа ;)

Па хванете та си оправете и часовника. Сайт, какъв сайт сте, като нищо не ви е наред