Асарел-Медет АД /img/frontend/nomap.png"

Асарел-Медет АД

изразено в цифрите

Чета какви безумни работи се пишат и не мога да се начудя... Няма да коментирам другите "коментари", но точно заради някои от тях ще си спестя името - за да няма съмнение, че се "подмазвам" на някого... Ще говоря за себе си - заплащането ми осигурява доста добър стандарт на живот на семейството. Горе-долу толкова пари мога да взимам и в голям град. Не знам кой как разбира критерия "уважение", ама това е важно. В един доста труден личен момент получих от шефовете и колегите моралната подкрепа, която ми беше необходима. Понякога се чудя колко ли български работодатели биха подходили толкова човечно... Сори, че не разкривам подробности. Този случай е една от причините да работя на Асарел. Във фирмата съм повече от три години, като през това време съм отказвала предложения за работа от други места. Значи ако съм искала, щях да съм другаде... Само че няма защо. Имам самочувствието на човек, който си разбира от работата и няма да бачка за фирма, която не харесва или която не го цени. Никъде, където съм работила, не съм била "нечий" човек. Гледам да си върша работата, защото за това ми плащат. Може би някои от пишещите мърморковци нямат тая нагласа? Не зная какво точно разбирате под "привилегии", но една от тях са профилактичните прегледи и изследвания. Ако не бяха едва ли щях да се наканя да ходя на толкова лекари. Нямам основания за забележки към фирмената сигурност. Съотношението "работа/свободно време" в моя случай е условно понятие, но само защото си харесвам работата и най-редовно когато съм вкъщи мисля какво трябва да се прави на следващия ден, как точно да го направя, не може ли нещо по-добро да стане... Честно, това понякога дразни близките ми, ама... проблема си е в мене. На "потенциал за развитие" давам максимална оценка - правят се обучения, който иска да се развива и има багаж за това, може много да научи. Всичките работни инструкции да изчете -пак му стига... Сигурно ще шокирам някой, но местоположението е идеално. Мразя лудницата на София и големите градове. Тук детето ми расте доста спокойно. Колкото до колегите - който не цени хората, с които работи, не знам какво изобщо очаква... Аз мойте колеги си ги уважавам. Нищо лошо не мога да кажа за никого. За работната среда - това наистина е мина, но е направено много. И който не го признава, значи не е в час. Желая успех на всички, които добронамерено и честно споделят мненията си в сайта. Аз не мисля да участвам в дискусии, защото си имам и доста работа, и доста приятни ангажименти със съмеайството. Времето не ми стига, но драснах няколко реда, защото част от писаниците направо ме втрещиха. Ама всеки си има съвест...

Явно на някой не му изнасят конкретните имена и действия на така наречените директори и се трият. Интересни мнения, но нали ния си ги знаеме г-н Дончев и сие......Много неща не се знаят за Асарел и авоарите,ще ги научите в най-скоро време по придобити те апартаменти по Америка и други екзотични кътчета...Но нали знаете за баницата,живи и здрави господ е над нас.

Има една фраза, изпълнена с наранима истина спрямо егото на всеки човек, над която е необходимо да се замислят много от изказващите мнението си "кадърни" работници.Фразата гласи - "По-добре е да мълчиш и да си мислят, че си тъп, отколкото да проговориш и да разсееш всички съмнения". Неразбирам как може някой толкова "кадърен" работник да забелязва само грешките на другите, а да невижда своите? Колкото Ви е кадърността, толкова имате и достойнство след като изказвате мнението си анонимно. Завистта и злобата се пораждат от некадърността да бъдем повече от този на когото завиждаме...отговорете си сами Вие ли сте най-кадърните в това предприятие? Какво правите тук след като условията и заплащането не Ви допадат? Има и други места за работа, може и в чужбина да отидете...какво чакате? По-лесно е да плюете и да си налягате парцалките, от колкото да се реализирате, защото туковиж "кадърността" Ви се изпарила и останете с пръст в.....Вярно че заплатата е малка в сравнение с тези извън граница, но ние работим тук в България и спрямо нашия стандарт и най вече нашия регион, заплащането е добро. В много други предприятия и фирми, условията са също тежки, заплащането е с пъти по- малко и дори някои от тях неплащат редовно- нашето предприятие вписва ли се в тази категория? Относно Менажерския колектив, мога да кажа че си вършат добре работата след като предприятието реализира положителни резултати. Като служител без оглед на условията, съм доволен че има 15-то число на месеца.....това е

значи натоварването по време на работа е много голямо просто ми се стори малко неясен вапроса и затова има малко разминаване в предната оценка а почивката и след работно време си я преценете сами като се работи на три смени!?

моята оценка ми се струва много истинска може да съм завишил с малко някоя от критериите но да ме извините,незнам какво да кажа друго ,но знам че без Асарел и работещите в него нашето градче си заминава в икономически план,затова господа и госпожи небадете толкова злобни в изказванията си за тази фирма и погледнете малко и на страната на целия град.ако не е Асарел много хора ще си търсят поминак на друго место и тогава всичко ще загине.навсякаде има наши и ваши затова незлобеите толкова,трябва да отидете и да видите как се подреждат нещата и по другите фирми и изобщо в България. А ЗА ОЦЕНКИТЕ КАЗВАМ РАБОТИ СЕ В МИНА ,НЕ В АПТЕКА ИЛИ В СЧЕТОВОДНА КЪщА ,ТАКАВА Е РАБОТАТА!.

Именно заради такива колеги и изобщо работници, в България нещата няма да се оправят. Интересно как разбра че сме некадърници само от форума. Не желая да говоря за колеги и "Мениджъри" персонално, но шуробаджанащината е факт. Не разбирам как в нашата клета държава, за 2 млн. работоспособно население не може да се намери работа и достойно заплащане. Да прав е колегата, че при 240 лв. минимална работна заплата, ние взимаме повечко, но погледнете и малко по на далече от Капитан Андреево и Дунав мост.

Какво става в този сайт? Писах си мнението след Г-н Л.Караиванов и какво се получи.Задържа се няколко дни и сега го няма никакво. Май избирателно оставяте мненията на хората.Не е достойно от ваша страна и много лошо говори за сайта.
Но да си напиша отново мнението за фирмата,пък ако не ви изнася пак го унищожете.
Работните заплати са добри. За директорите,началниците,работниците колеги нищо лошо немога да кажа. Обвинявам Директора и началниците само в това - че държът на работа такива некадърници като "Дино" и тези двамата които са писали преди мен.

В този комбинат наистина има херцог,графове и барони и те си знаят кои са.Да не говорим, че има много некадърници като Николай Колев,Петър Пайтаков,Тодор Пъков ,Николай Минков ,въпросният господин Караиванов и др.,но всички те са на ръководни длъжности. Да не говорим, че има една госпожа,бъдещ доктор, която е толкова боса в областта в която работи,че....................Но това е истината за този комбинат.Жалко ,че много от тези истини не стигат до господин Цоцорков,защото цялото му обкръжение го лъже.На почит са тези които мълчат,за дамогат техните шефове да крадят повече и повече от комбината.Издигат се само некадърниците,а те все повече завличат комбината в блатото.

По първия въпрос. За работата, която работим, за условията на труд/ студ, дъжд, пек и все на открито/, за печалбата която реализира фирмата- ЗАПЛАТИТЕ СА НИСКИ! Асарел не е фирма която трябва да копува суровини, да произведе продукцията а след това да търси пазар за да я продаде. На нашите директори кризата им дойде като по поръчка. Най-малкото перо от разходите е фонд работна заплата а все тя е трън в петата на бизнесмените. Истината е че, никой не обича да дава пари. Те хората свикнаха да живеят с 600 лв. стигат им. Да си признае честно заплатите в целия град се диктуват от един човек - всички знаем кой е. Дами и Господа замислете се в какво общество живеем? Ние се намираме във феодалния строй, имаме си херцог, графове и барони.