Grifid Hotels /img/frontend/nomap.png"

Започнах юни тази година (2012) като сервитьор на бара. Още първото впечатление което получих беше от Станимир (шеф на баровете) и показа изключително уважение!!! Колегите са повече от страхотни и не само тук, но и извън работното място! До тук съм 4 месеца, ще закрия сезона и догодина ще се върна! Заплащането за което говорихме се оказа много под това което вземам - но и давам много над това което се иска и въпреки това работата е чудесна!!! Въпреки, че рядко се срещам с Григор Фиданов, впечатлението ми към него е много добро- винаги усмихнат и поздравява.
Много персонал напусна в хотела, много съм говорил с всички и осъзнах едно- има неща които трябва да се оправят, но от страна на работата всичко е въпрос на желание- както мога аз, така могат и всички останали!
Поздрави: Денислав

Гледат пред носа си, затворени в собствен свят, мислейки се за най - най.т... Да! Бяха на върха, но благодарение на "играчите" в отбора..... сега няма "играчи", няма връх.... ..корабът потъна...да за винаги АМИН!!

Гледат пред носа си, затворени в собствен свят, мислейки се за най - най....  Да! Бяха на върха, но благодарение на  "играчите" в отбора.....   сега няма "играчи", няма връх....     ..корабът потъва...

Започнах в хотел Арабела за Великденските празници с идеята да остана там и лятото. Беше ми обещана сравнително висока заплата, която така и не получих нито аз, нито колегите. Понеже нямало достатъчен брой туристи, през май и юни ни викаха на работа, когато им трябвахме, само и така заплатите ни бяха ниски,а предварително бяхме уверени, че ако тематичните ресторанти не работят, ще заработваме заплатите си в основния, но ще си ги получим-това не стана. Работата в италианския ресторант-изисвания за 5 звезден сервиз-това не ме уплаши, защото съм работил в хотел 5* на свободна консумация. Лошото беше,че за такова обслужване нормата на сервитьот е около 12 до максимално 15 души, а те запълваха местата до 45,понякога 50, което за двама сервитьори прави по 25 средно.В хотела се правеха икономии от всичко-нямахме или имахме недостиг на елементарни консумативи. Принуждавахме се да източваме препарат от тубите на миялните машини на съседния ресторант, понякога, за да има и за нас, защото заявките се изпълняваха трудно и се гледаше да се пести от всяко нещо. Поради тази причина и се пестеше от заплати-една седмица ни принудиха да изкараме всеки по 3 дни на 4часа, пак в името на икономията. В началото на месец юли, собсвтеникът на хотела- господин Григор Фиданов ми предложи да започна целогодишна работа в ресторант на фирмата в гр.Варна, който работил преди, но бил затворен и щял да работи пак. Аз не приех окончателно, като казах, че искам да разбера какви ще са условията. Бях уверен от него, че заплатата ми няма да е по-малка от тази в Арабела. Отидох на интервю в ресторанта и там ми казаха, че заплатата ми ще е със 150 лева по-малка, а и няма да ми бъде осигурен транспорт-можело да ползвам служебния автобус на хотела още 3 месеца, докато се движи, а за после- \'ще обсъдим\'. Разбрах от мои познати, че ресторантът не е вървял добре, а на част от персонала още дължат пари( един бивш колега, работил там има да получава още 300лв). Отказах на предложението и реших, че ще ми бъде по-добре да изкарам сезона в Арабела. Бях обвинен за това, казано ми беше,че именно мен са избрали като най-добър и едва ли не, от благодарност, нямам право да откажа. След около 5дни, по време на работа дойде собственикът- Фиданов и ми каза да си оправя якичката на ризата, като сам той я оправи. След 5минути се заяде за същото с колегата ми, скара се на ОТЗ и дойде при мен. Скара ми се отново за якичката и ми каза да напусна работа-бил ме уволнил. Причината за мен, както и за другите колеги е ясна, надявам се и за вас. Освен това, беше ми заявено, че ще си получа пълните заработени пари, днес ми дадоха едва това, което трябва да получа по ведомост-за никого не е тайна, че в повечето хотели те осигуряват на минимална заплата, а ти обещават повече. Така или иначе, изненадани бяха, като им казах, че в този случай ми дължат пари и за 6дни на юли плюс още 3дни обезщетение за неползвана отпуска, на което имам право. Надявам се,че ще ми ги платят, защото и за мен няма да е удобно да си търся правата, където трябва. Изключително некоректно отношение.

Pishete kak plashtat na masajistite.

ne mi se govori za teizi ug pofisionaslisti,mn zle.raboda o Da no pari nema obeshtavat no ne gi davat,vse shte nameriat zashto da ti gi otregat ot zaplatata.Ne hodete tam.

Edna ot malkoto firmi v Balgaria, koiato se griji za slujitelite si ot vsiako estestvo. Otli4ni uslovia za rabota, realizacia i rabota na visoko evropeisko nivo. edna ot malkoto organizacii koiato moje da se pohvali s profesonalisti v ekipa si.