Grifid Hotels /img/frontend/nomap.png"

Прочетох доста от мненията и може би хората, които са ги писали или повечето от тях са очаквали да отидат на почивка за няколко месеца на първа линия и да получават заплащане.

През годините от 2006 до 2014 съм работил на редица места по черноморието : Несебър,Слънчев бряг, Бургас,Варна, Св. Константин и Елена, Златни Пясъци .

Истината е,че единствено в Грифид хотели имаше концепция за работа и изграден стандарт.

Да, може би заплащането можеше да бъде по-добро. По-добро заплащане взимаха хората,които вече няколко години работеха за фирмата и се бяха доказали. Доста колеги във Виатамар и Болеро бяха започнали от най-ниско ниво и няколко години по-късно бяха вече на ръководни длъжности.

Текучество имаше главно при барманите и сервитьорите. Нормално е. При най-ниско ниво винаги има най-голямо текучество от хора. Въпреки че е алл инклузив не може никой да се оплаче, че не е взимал бакшиши.

Истината е, че работата е много, натоварването също. Ние като аниматори бяхме под ръка 24/7 .

Важното е че от фирмата може да се извлече много.Как да се работи за срокове, как да се изпълняват цели.Как да се постига повече. Неща,които само могат да ти помогнат за напред.

Не не беше лесно имаше както доста забавни, така и тежки моменти.

Това, което научих аз от работата си в Грифид ми помага в момента да получавам много по-добро заплащане.

Така,че зависи от гледната точка.

Когато от 10 човека има 7 доволни и трима недоволни. Тези, които са ок няма да видите никъде да трабят за това, но тези който не са доволни ще леят огън и жупел навсякъде.

Така, че успех на всички и един съвет => Учете се от всичко и всички !

Никога, никога, никога НЕ започвайте работа в тази фирма. В момента съм на курс карам стажа си там. Условията са нечовешки, екслоатацията е ежедневие, смените убийствени ( по 16-18 часа ). Караха ни да боядисваме, да носим плочки, чадъри, да търкаме басейн с гъбичка за мивка, да чистим фугите с браснарско ножче все едно сме им зачислени като роби. За капак на всичко собственика г-н Григор Фиданов ( абсолютен боклук ) постоянно те псува, и унижава по всякакъв възможен начин. Парите за които сте се разбрали да получавате не ги получавате с предтекста " няма чак толкова много работа" нищо, че ти си бил 875368723 дена по 16 часа, защото не могат да си намерят персонал. И само да добавя ... ако отидете на интервю ... каквото Ви кажат, каквото и да Ви обешават бъдете сигурни, че няма нищо общо с действителността !

В никакъв случаи не започвайте работа в тази фирма!!!Обидите физическото и психическо натоварване са ежедневие.Заплатата В НИКАКЪВ случаи не отговаря на работата която се изисква от вас!!!Ако искате да се отнасят с вас като с боклук да работите по 18 часа на ден да ви обиждат и смазват от работа то това е вашето работно място.....

Никой здравомислещ да не си помисля да започва работа в тази фирма..нищо добро няма да видите и да получите...ежедневн стрес и ужасно отношение...за мижави пари...!!!!

Изключително лоша психологическа обстановка, крясъците и обидите са ежедневие от страна на собственика и мениджърите спрямо персонала. За правото на отпуска забравете, за кодекса на труда - също. Ако искате да бъдете обиждан лично от господин Фиданов и тези под него, като за това получавате малко пари и голямо натоварване - това е вашето работно място. Няма друга подобна кочина като място за работа и подобна свиня като работодател. Нивото е потресаващо ниско навсякъде въпреки рекламите че са номер едно в туризма.Текучеството е като на централна гара, а малцината работещи от години за него са закрепостени с добри заплати срещу което получават отношение на ниво строителни войски през комунизма. Искате да се чувствате парцал и боклук-започнете в Грифид.

Давам ви искрен приятелски съвет.НИКОГА НИКОГА не започвайте каквато и да е работа във тази фирма.Изискванията за като за 7 звезден хотел а заплатите са много мизерни.Смените са почти нечовеши.През ден през два работиш по 16 часа а през другото време караш от 2ра на 1ва смята.Веселото е когато те сложат от 2ра на 16ка на 1ва.И не си мислете че това е рядкост :).И най-важното.Отношението към персонала е под всякаква критика.Изцеждат те до последната капка живот и каквото и да стане ВИНАГИ ти си виновен.Единствено добро отношение съм видял от Стоян Суванджиев но добре че здравият му разум надделя и се махна от тази фирма.НО ако сте търсачи на силни усещания,искате да работите за мизерна надниза,да ви вадят душата от работа и да се отнасят към вас като с боклук то това е вашето работно място ...НИКОГА ГРИФИД!

Не са лоши като огранизация,но фирмената им политика куца от всякъде.Заплащането не отговаря на изискванията им,управителното тяло в Арабела е под всякаква критика и определено е за смяна.Лявата ръка не знае какво прави дясната и всеки дърпа чергата към себе си.Една от тъпотиите  е,че ако напуснеш преди да е приключил сезона не си получаваш заплатата или получаваш ама само това което ти е по договор...Изкарах почти два сезона там и не съжалявам,яд ме е само за нервите които събрах там последния месец и за отношението на оня интригант Миглен Митев,дето за нищо не става!Освен да се мазни и да плете интрижките си друго не може,а и да се чуди кой път да хване като дойде Фиданов...Миглене,не ти прави чест да се оправдаваш с хората си и да ги топиш за собствените си грешки!Ти колко си долен...!Иначе като фирма не е зле,но пак казвам: управителното тяло (в Арабела) трябва да се смени

парите, които ще получите не са адекватни на натоварването и жертвите, които ще правите за работата си. единственото хубаво на хотела е персоналът! Като за първа работа ще ви научи на много неща, които ще ви служат много занапред, но само толкоав.

Денис, търси си късмета другаде, приятелю

Започнах юни тази година (2012) като сервитьор на бара. Още първото впечатление което получих беше от Станимир (шеф на баровете) и показа изключително уважение!!! Колегите са повече от страхотни и не само тук, но и извън работното място! До тук съм 4 месеца, ще закрия сезона и догодина ще се върна! Заплащането за което говорихме се оказа много под това което вземам - но и давам много над това което се иска и въпреки това работата е чудесна!!! Въпреки, че рядко се срещам с Григор Фиданов, впечатлението ми към него е много добро- винаги усмихнат и поздравява.
Много персонал напусна в хотела, много съм говорил с всички и осъзнах едно- има неща които трябва да се оправят, но от страна на работата всичко е въпрос на желание- както мога аз, така могат и всички останали!
Поздрави: Денислав