Металайф /img/frontend/nomap.png"

Ем да прав си Владо, не е хубаво да се плюе, а аз го правя много => съм некадърник. Интересно защо фирми като Сирма Груп, Аpplied Language Solutions, Riflexo, Melon Technologies много яко се интересуват от мен, дори две от тях се надпреварваха за по-добра оферта за работа. Не си прав, че сме некадърни. С ръка на сърцето ще каже, че тук научих много. Неволята учи на много. Метаген си е една перфектна казарма за програмисти. Всички, които излязоха от тук си намериха много добра работа и израстанаха. Но просто след определен период от време няма как повече да се развиваш в Метаген. Не става въпрос за пари. Става въпрос за уважение към труда ти. В крайна сметка ние си продаваме акъла на IT пазара. Ако някой не ти го цени, друг ще го оцени. Има и по-зле от нас и по-добре от нас. Всеки си търси неговото златно сечение.

Въпроса за името изобщо не опира до дивиденти или до липса на такива. Става дума за позиция, защитаването и и поне малко достойнство. А защо се маха някой некадърен ли? Защото некадърността е не само липса на професионални умения, а комплекс от черти на характера. Общо взето некадърния много говори и нищо не прави, но пък винаги намира друг виновник за неуспехите си (и разбира се е страхлив). Напусналите Металайф кадърни хора ги познавам много добре, те никога не биха се унижавали да лаят и плюят старото си работно място - просто това не говори добре за тях и поради личното си достойнство не го правят. А некадърните? Те са си loosers и на новите работни места, където съм сигурен, че пак някой им пречи да си вършат работата...

Нещата може да се погледнат и по различен начин.
Защо му е на някой да си пише истинското име, като това няма да му донесе дивиденти?
А защо му е на някой некадърен да се маха от Metalife? Къде е по-малък шанса да бъде разкрита некопетентност?

Моят съвет към всички, които работят или мислят да работят там е да не се впрягате много.
Нито е най-лошото място, нито най-зле платеното, нито с най-гадния шеф, нито с най-гадните колеги, нито с най-гадните условия за работа.

А и Пешо, по-полека с хвалбите и положителните оценки с анонимен потребител, че си личи и се дразнят хората и ще ти неутрализират вот-а в пъти :)

Интерсно...Колко ли струва воя на малка сбирщина некадърни (и поради тази причина тръгнали си от Металайф)смотаняци? Ще повярва ли някой на анонимни (разбира се) вулгарни (естетствено)и отвеяни (предимно) келеши, които дори нямат кураж да си напишат името. Приличате на гладни раздразнени и беззъби помиярчета, които нито могат да намерят залък, нито могат да го сдъвчат, ако някой им го похвърли.

Заплащането е недостатъчно обосновано - заслугите не могат да се определят добре, а съответно това поражда справедливо недоволство сред колегите. Уважението към персонала не е на ниво - явно важното е да има някакви хора във офиса - и както не веднъж е правено да бъде запълван в извънредни ситуации със статисти. Никакви привилегии освен безплатна тоалетна хартия. Фирмената сигурност не е известна за никой от колегите - спекулации много. Няма много оплаквания откъм работа/време. Потенциала за развитие е - да речем че винаги има място за развитие в предимно начинаещия персонал на фирмата, но в сравнение с други фирми е нищожен - няма от кого да научиш нещо. Местоположението е ключово за това стъкленият ъгъл да не остане без експонати. Колегите са добри хора. Работната среда отвътре е всичко друго, но не и предразполагаща към работа.

един много голям сърдечен поздрав за великия пенчо приматов от АЗИС!

>"Фирмата е много прилична и като заплащане и като всичко."
Кое е това всичко? Какво друго освен заплащане предлагате? Листа хартия по единични бройки с 5 по-малко отколкото ти трябва и трябва да ги подаваш ръчно на един принтер от втората световна?
>"Сградата в която се помещава е една от най-баровските в София а тези, които разправят, че офиса е лош да идат да погледнат някъде другаде за какво става на въпрос!"
Кой го боли за сградата? Нали не я гледаш от вън а работиш в нея.
>"Минусите на офиса са най-вече, че няма климатик (евтини са, могат да се сложат 2-3) и че на някои бюра се слагат да стоят по двама души, което е малко унизително (поне според мен)."
Климатик няма да оправи работата. Ако те сложат в мазето при голямото количество компютри ще поемеш толкова йонизиран въздух че децата ти ще могат да захранват 2 града с електричество.
>"Петър (шефа) е страхотен човек, много точен и се държи приятелски (имам впредвид не е "големия страшен шеф", а човек с които можеш да говориш когато имаш проблем и е страшно отзивчив и винаги ти влиза в положението ... за мен това е шеф N1 !)."
Петър (шефа) е плевел който се набутва под кожата на по-посредствените и започва да се гаври като евреин с тях. Петър (шефа) си мисли че бъговете могат да бъдат контролирани при тези срокове и неяснота на заданието. Петър (шефа) дори стимулира безбъгавото писане... като казва "пиши по-бързо и без бугове"
>"Заплатите се изплащат с швейцарска точност - няма закъснения или някакви тарикатски номера както в доста БГ фирми."
Това е вярно. Защо ли? Можеби защото при един опит за тарикатски номера няколко души не са отишли на работа? Всичко(и малкото) хубаво което се е получило от няма и къде, като крайна мярка.
>"Разбира се не всичко е розово (факта че има голямо текучество на кадри го доказва) .. но все пак се дразня като чета мненията на разни стундетчета, които се изразяват просташки и обидно за фирмата (забравяйки че са постъпили с почти без никакъв опит, бачкали са на гъвкаво работно време, вземали са добри пари и са придобили практически опит)."
Демек до тука с розовото. Не че е лош цвят ама... хайде да не коментираме цвета. Защо ли студентчетата без опит се изразяват обидно а? Можеби заради отношението на фирмата(шефа - Петър) към тях? Като са добили опит някаква стимулация, някакво вслушване в техните думи има ли? "вземали са добри пари" хайде стига с тези пари драги, а какви са осигуровките? Ако системата беше да те обслужват според осигуровките никога нямаше да получим и без това некачественото обслужване от здравеопазването
>"Лично аз съм запазил изключително добър спомен и бих препоръчал на всеки тази фирма."
Да мили ми Петьо, ще запазиш доста неща от фирмата. Колко ли пари имаш в банката? Или в буркана от ориз и мляко? Интересно ми е само сладко ли ти е че ги имаш или ги пазиш за в гробището?

Metagen AG e edna otlichna firma za kato start. Dobri sa kintite(otnachalo de), shefa mi izglejdashe super pekan, FMI-to ti e nablizo, moe si hodish na daskalo - eta harosho. Kakvo stava posle(sled 3-4 mesec ot start-a) :Shefa vuobshte ne e naqsno s proektite otkum dori malko programna gledna tochka. Govorish s clientite. Zadavat ti specifikaciq, posle izvednuj q promenqt. Lujat sobstvenite si klienti che mogat da realizirat daden feature(s ochite si go vidqh i chuh), i posle ti go stovarvat ti da go praish. Neshto ot tipa "Are moito momche sa iskam softuer za iztrelvane na ruska suvalka v orbita". Zaplatata she ti q dignat samo ako buchish. S 50 leva. Nqkolko puti misleh da se mestq, imah veche pusnati oferti ot drugi, no si misleh che firmata she se oprai. Naistina ima mn hlqb s tova, s koeto Metagen se zanimava. No pri tova upravlenie... Absolutno sum suglasen za subektivizum ot strana na shefa, makar che e shtedur i ti dava da hodish na lekcii. Absolutna nekadurnost na po-golqmata chast ot personala - hora koito imat potencial da svurshat dosta rabota, bivat zabraveni, a na vsevuzmojni lameri im davat da pishat neshta, koito mogat da ti se izpravqt kosite. Naskoro pochnaha da naznachavat i hora, koito nito sa programirali, nito sa uchili C#. Kakto kazah idealno e za start. No nqma vuzmojnost za po-natatuchno razvitie. Peace out there

Фирмата е много прилична и като заплащане и като всичко. Сградата в която се помещава е една от най-баровските в София а тези, които разправят, че офиса е лош да идат да погледнат някъде другаде за какво става на въпрос! Минусите на офиса са най-вече, че няма климатик (евтини са, могат да се сложат 2-3) и че на някои бюра се слагат да стоят по двама души, което е малко унизително (поне според мен). Петър (шефа) е страхотен човек, много точен и се държи приятелски (имам впредвид не е "големия страшен шеф", а човек с които можеш да говориш когато имаш проблем и е страшно отзивчив и винаги ти влиза в положението ... за мен това е шеф N1 !). Заплатите се изплащат с швейцарска точност - няма закъснения или някакви тарикатски номера както в доста БГ фирми. Разбира се не всичко е розово (факта че има голямо текучество на кадри го доказва) .. но все пак се дразня като чета мненията на разни стундетчета, които се изразяват просташки и обидно за фирмата (забравяйки че са постъпили с почти без никакъв опит, бачкали са на гъвкаво работно време, вземали са добри пари и са придобили практически опит). Лично аз съм запазил изключително добър спомен и бих препоръчал на всеки тази фирма.

ей, ........., искам да ти кажа, че много мразехме да слушаме надутия ти глас и търпим тежкарското ти поведение без покритие. това, че си син на бивш областен и жена ти те мачка в къщи, не значеше че трябва да си го изкарваш на останалите.(без лакеите разбира се)