Металайф /img/frontend/nomap.png"

Наемат се предимно студенти от ФМИ и биологическия. Служителите като цяло са готини, защото са и млади. Нямат висока квалификация и за тях това е все пак някакво начало в кариерата, но всичко си има своя цена - ниско заплащане, малко годишен отпуск (не повече от 2 седмици), шефът - каквото ми е настроението, такова ми е уважението, лоша хигиена - не само на санитарните възли, но и на 1/3 от хората, начело с ръководството. Единствените опити за сплотяване на хората са организиране на турнири по шах и табла, музикални вечеринки... Наличие на близки роднински взаимоотношения. А освен миризмите, които се разнасят от подземието, през тоалетните до горния етаж, работната обстановка се подсилва от роднини, вживяващи се в ролята на будистки монаси - ходещи боси и с цветя в ноздрите.

Заплатите са сносни, като за работата която се върши, но за съжаление няма уважение към труда който се полага. Има някои основни привилегии, като например може да се споразумеете за гъвкаво работно време. Сигурност няма поне според мен, но не съм много наясно вече - от повече от година не съм там. Има достатъчно време за работата която се възлага (обикновено, но навсякъде има тежки моменти). Нещата които се правят са интересни, но няма от кого да се научи човек. Мястото е много удобно за хора от ФМИ. Колегите са млади и приятни хора (повечето) Средата не е най-доброто което може да се види, но е сносна...

мнението ми е, че като цяло фирмата е доста зле. лошо ръководство, лоша организация и ниско заплащане.

Фирмата се управлява на кръжочно-баджанашка основа, при липса на цялостна стратегия и планиране. Следват се прищевките на единствения служител в Германия, които водят до рязка смяна на приоритетите на проектите и маркетинговата ниша - биология, музика, 3Д, архитектура, поезия и т.н. Текучеството на персонала е много засилено и липсва надграждане на общото знание на фирмата. Лош мениджмънт на средношколско ниво, придружен с цупни и лоши погледи. Фирмата няма йерархична структура - 1 шеф срещу всички останали. Идеално за 2-ри курс студенти ФМИ/БФ/ХФ/МА.

Работих за фирмата до преди 1 година. Фирмата наема(ше) основно студенти от долните курсове, без никакъв стаж. Плаща(ше) им добре (като за хора без стаж), но заплатата почти не се вдига(ше) в последствие. Аз успях да си спечеля някакво уважение, но изглежда повечето хора не успяват. Единствената привилегия за която мога да се сетя е, че се споразумях на 6-часов работен ден. Не знам кой купува софтуера който прави и за това си мисля, че фирмата може да се разпадне съвсем скоро, но фактът, че се задържа толкова време не пазара означава, че може и да греша... Потенциал за развитие няма! Местоположението е много добро (точно до ФМИ). Колегите са супер, обаче никой от тях няма опит (за това давам негативна оценка). Работна среда? Работих в огромно тъмно мазе. През зимата беше топло, през лятото беше непоносима жега.

Удобно за студентите от СУ/ФМИ, в миналото имаше възможност за непълен работен ден. Мрачна обстановка - възможна е работа в подземието или пък на неприятно слънчево, неклиматизирано. Повечето проекти завършват със закъснение или изобщо не завършват, никой не знае дали няма като пропадне някой договор няма да се затвори всичко, но явно досега не е станало. Софтуерът, който се прави се прави без контрол на качеството и не се използва автоматизирано тестване, което води до проблеми със сроковете при изпълнение на проектите.