Металайф /img/frontend/nomap.png"

Металайф остава единствената фирма в България, разработваща софтуерни продукти в областта на биоинформатиката.

Работех някога там, почти  началото им, на Славейков, точно докато се преместиха в този си офис. Като гледам коментарие, обаче нещата там не са се променили.
Още си остава най-скапаното работно място, където съм работил.
Ако си без работа и съществени умения - ОК, но почни моментално с озоваването си там, да се оглеждаш за по-добро място. После така или иначе ще ти се прииска да си се изнесъл по-рано. Метър също ще ти търци заместник, не преклявай с лоялността, самата фирма няма да е лоялна към теб.
Там не се свършва нищо. Просто на никой не му пука особено дали ще е свърши. Голям Вожд си намира балами да инвестират в прекрасно звучаща дейност с бъдеще (в тоя ред на мисли, офиса пълен  усърдно тръдещи се и страсирани хорица се явява 3/4 от дейността, коато реално им трябва). Те дават парички за Голям Проект, който не могат много пряко да наблюдават. От там нататък цаката е Голям Вожд с помощта на Малък Слуга (Метър) да похарчат реално по-малко, отколкото обяснават на инвеститора че харчат. След офиса се пести всяко левче, дори елементарни неща като компютри (случвало се е да работим по двама на един... на смени... до към 2 през нощта), софтуер, заплати, хартия, кафе... мизерията е пълна. Нали се сещате в чии джобове отива разликата декларирано пред инвестирори в Германия/реално похарчено? Това им е на практика бизнеса на наколко тариката, които всъщност изобщо не са заинтересовани да вземе внезапно да се свърши накаква работа реално. Колкото и да ви се панят викат (уеден съм че това е просот за да ви напрапят чувство за малоценност и да на искате подобряване н заплатата и условията - прекрасно знаят че самите задачи са низълними). Съответно имат нужда от на практика наистина статисти, имитиращи повече или по-малко искрено заетост, стига да им сеплаща колкото може по-малко.

Работех преди време там, та реших и аз да кажа моето мнение, още повече че след активни дебати коментарите по повод тази фирма заглъхнаха.
Мястото наистина е супер, ама тъмното мазе в което ме бяха сложили бе депресираше.
Та управителят ме сложи в един проект,даде ми литература и ми казва чети, оправяй се. За разлика от програмистите на мен никой нищо не ми показваше и не ми обясняваше. После като имах различно мнение с другите- моето не се брои, не съм бил толкова опитен, без да се дава повече коментар. Ако се съгласявам с по-опитните не съм бил мотивиран, и все работите не стават.
Добре че сега съм на по-добро място и не ми се налага да се занимавам и тази идиотшина.

Аз лично се понаучих и после си намерих по-добра работа. Благодаря :)

I az da kaja blagodarsko, i da ne plueme tolkoz metagen-u che to vsichki firmi v IT sektora sa ot trun ta na glog.

Верно бе, едно благодарско трябваше да оставим.

Firmata e dobra i ima prinos w towa, otnositelno neopitni i neobucheni da drypnat po-napred. Njakoj da se e setil da blagodari, che bjahte w neja, a ne w porednija sklad na Ilienci da myknete kashoni? Pozhelavam Vi da ne se nalaga tolkowa da zakysate.
A otnosno tova, che ot biolozi stawali programisti, ima go v cjal svjat. Taka che towa e normalno neshto.

Бива я фирмата, ама има и много какво да се подобри. Най-вече персонала. Целия!

това е едно добро работно място. заслужава си да се работи тук /поне за сега/

До Калитко: Тая твойта работа намирисва на това, че си се издънил. И при мен работи един такъв - хем осран, хем горд и нахален. Аман от такива пикльовци - като не могат идат да се учат, като се осерат в работата - нахални да им плащаш.
До останалите: Щом като сте избирали и Ви е харесвало и сте напреднали - признайте си. Щом като сте се издигнали така че да не сте вече там, благодарете и си тръгнете. Не плюйте, защото това говори зле за Вас.