AII Data Processing Ltd. https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. "Св. Св. Кирил и Методий" № 64&markers=София,ул. "Св. Св. Кирил и Методий" № 64

AII Data Processing Ltd.

Както всяка фирма и А Дата Про има своите положителни и отрицателни страни.

Положителни:
- Заплащане - тук влиза в категорията, "който както се уреди". Аз лично бях на много добра заплата за стандарта в София и от заплатата никога не съм имала оплаквания. Ако някой не си знае труда и не си "поиска" достатъчно на интервюто няма как да се очаква и много.
- Бонуси и таргети - бонуси има за рефериране и за таргети. За рефериране бонусът като размер е малък (ако сравняваме с бонус в кол център), но половината се получава веднага след започването, а другата половина след 6 месеца, което си е плюс, в сравнение с някои места, където е след 6-я месец. Таргетите, за съжаление, са малко имагинерни и трудно достижими...
- Колеги и атмосфера- мога да кажа, че работната среда е много, много приятна. Колегите са лъчезарни, дружелюбни и готини. Приятно е в кафе почивките да се поприказва с тях. Има събирания всеки месец.
- Трейнинги - по-хубави трейнинги наистина на друго място никъде не бях виждала. Уникално подготвени трейнъри, интерактивни трейнинги. Просто беше удоволствие да се участва, не бяха стандартни скучни презентации.
- Локация - на центъра между метростанции Сердика и Лъвов мост.
- Опция за хоум офис.

Негативни страни:

Не бих казала, че има много такива, но все пак.

- Понякога е трудно да се вземе отпуск.
- За някои проекти се налага работа на празници, като 3-ти март например.
- Високите таргети.

Беше ми много мъчно, когато трябваше да напусна фирмата, но я напуснах по лични причини, които по никакъв начин не бяха свързани с А Дата Про.

Като опция е много по-добре за хора, които не желаят да работят на телефон в кол център.

Изключително некоректен работодател, типично по български. Всичко е на ниво под 0, заплащането е изключително ниско. Ниско ниво на управление, некомпетентен персонал, липса на възможности за развитие, експлоатация на единствените малко по-интелигентни представители на "компанията" - анализаторите. Работа единствено подходяща за студенти.

Здравейте, относно въпроса за заплащането като медиен анализатор: чисто 900 в началото и малко над хиляда след шестия месец.

Иначе: като всяка работа, и тази си има позитиви и негативи. Подкрепям мнението, че е подходяща за всеки, който не желае "да вдига телефона в кол център". За колеги и работна среда само добра дума мога да кажа. Иначе бонусите са доста мизерни и липсата на допълнителни социални придобивки си е стабилен минус.

Не приемайте на доверие всички лоши неща, написани за тази фирма.

Елате, започнете и се уверете лично в тях.

Може ли някой да сподели какво е заплащането за медиен анализатор с полски и английски? Обявата стои от доста време и обмислям дали да изпратя CV, ще се радвам на малко информация. За сведение, имам много добър английски и съм работил и учил в Полша.

Не очаквай много, но мисля, че ще ти предложат около хиляда и четиристотин бруто, което се връзва на хиляда и сто чисто. Ама пробвай да се пазариш, може и да стигнеш със сто нагоре :)

Здравейте, дали някой може да ме ориентира за заплщането за позиция Researcher (с рядък език). Благодаря предварително!

От известно време работя в Дейта като анализатор. Много негативни коментари се сипят за фирмата, като вярвам, че може и да има нещо вярно в тях (аз няма как да знам всичко). Ще напиша както положителните, така и отрицателните черти в дълъг коментар, които се надявам да е полезен на чудещите се дали да кандидатстват:

1) Заплатата - не е космическа, но е над средното за София, като бонусите никак не са за пренебрегване. Ще мине време преди да започнете да ги взимате, но пък взимате ли ги, не са никак ниски. Освен това overtime СЕ плаща и работа в официални почивни дни също плащат двойно.

2) Отношение - с ръка на сърцето си мога да кажа, че поне хората, на които аз съм попадала като тийм лидери (сиреч прекия ти ръководител), са ВИНАГИ били много разбрани. Съобразяват се с личните ти ангажименти и предпочитания и винаги търсят решение на ситуация. Може би е било така само с мен, не знам, но аз освен разбиране и съобразителност, друго не съм видяла.

3) Натовареност - няма да си кривя душата, натоварено е, има много работа, но не е това дразнещото толкова, колкото това че никога не можеш да прецениш кога ще имаш и кога няма да имаш. Това е първият ми негативен коментар - дори и да нямаш работа, седиш на стенд-бай и рефрешваш просто платформите, за да не се появи статия... Дед лайновете също са напрягащи, тъй като има моменти с по-голям обем статии, които теб чакат, ти трябва да ги обработиш. However, винаги можеш да помолиш за помощ!! На мен ми се е случвало не веднъж и два пъти както да моля някого да ми помогне с обемите, така и аз да помагам на другито, което е колегиално и разбираемо.

4) Таргети - високи са и за най-малката грешка ти се взимат проценти, но също е разбираемо - клиентът иска топ продукт и ти за това си сложен там, да го предоставяш. Според мен лично обаче може да се назначат хора, които проверяват не само за да ти оценят качеството, ами за да са сигурни, че се предава 100% правилна и чиста статия без грешки. Особено когато се бърза, доста е възможно да се допуснат грешки, предвид факта, че английския на повечето от нас не ни е роден... Въпреки това, бонуси СЕ ВЗИМАТ, противно на по-старите коментари!!!

5) Колеги - тук има както положителна, така и отрицателна страна. Отрицателната е, че работата е малко самоизолираща, т.е. няма как да си лафиш с някого докато работите, просто защото трябва и двамата да сте съсредоточени в това, което правите. НО ПЪК фирмата организира партита, има си дворче (за София говоря, за другите градове не знам), има ВИЛА НА МОРЕТО, на която можеш да отидеш за около седмица с колегите и хем работиш, хем си на почивка. Опитват се хората да измислят интересни неща.

6) Локация - тук само мога да кажа, че софийският офис е на 3 минути от метростанция Лъвов мост и на 5 минути от Сердика. (+ винаги можеш да работиш от вкъщи).

Надявам се да съм била изчерпателна...

Това се отнася за хората, които се колебаят дали да кандидатстват в A Data Pro. За първа работа си е ок - ако си студент или скоро завършил филолог без грам стаж, и не желаеш да вдигаш телефона в кол център - АДП е екстра. За хората с по-редки езици работата е сравнително по-малко и може да се покриват нещата за бонус. Възможността за работа от вкъщи е много удобна, но и доста те отдалечава от света и социализирането с хора. Личният ти компютър обаче се превръща в "нелюбима вещ" и ако си офлайн или нямаш Интернет се почва едно лутане из квартала да хванеш wiFi. За временна работа, старт и придобиване на опит - защо не? Плащат overtime и двойно ако работиш на празници. Има и отрицателни страни, ест. Често се налага да те "измолят" да правиш нещо с непознат език, защото "няма кой". Щом знаеш български --> няма никакъв проблем да разбираш хърватски, сръбски, словенски, руски, литовски??!

Скоро напуснах компанията след дълги години в нея. Какво да ви кажа... по-голямата част от колегите са супер, обстановката е приятелска, опцията за работа от вкъщи също е много удобна, ОБАЧЕ! В мениджмънта цари отвратителен хаос, като решенията за разни сериозни казуси, както и управлението на клиенти, е дадено в ръцете на адски некомпетентни хора, които, на всичкото отгоре, взимат тези решения с лични подбуди и под влиянието на измислени интриги и клюки. И докато тези хора са на подобни позиции, не мисля че компанията ще преуспее. Като цяло – женско царство, ама не от добрите. А да, и заплатите са смешни. Окей е за временна работа.

P.S.: Пазете от шефката на трейнинг юнита, която бълва змии и гущери по всичко и всички.