AII Data Processing Ltd. https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. "Св. Св. Кирил и Методий" № 64&markers=София,ул. "Св. Св. Кирил и Методий" № 64

AII Data Processing Ltd.

Позицията, за която бях нает ми се представи едва ли не като Свещения Граал на аутсорсинга, уж много интересна, уж се изискват аналитични способности, в допълнение на владеенето на поне два чужди езика (Да, за великия Due Diligence иде реч). Излезе че не е точно така... Става дума за най-базов background check. Работата е еднотипна и скучна, изисква много малко мислене. Добавете към това безумния микромениджмънт, както от страна на ръководителите на самата компания, така и от страна на Дау Джоунс (компанията, на която тези красавци се явяват подизпълнител). Последните наскоро "забраниха" употребата на глагола indicate в доклади. Защо? Казва ли ти някой? След година вече спокойно мога да кажа, че освен една не особено добра заплата, тази работа и компания не ми дадоха нищо.

Това, която още повече ме порази е, че наскоро промениха и системата за бонуси, като не само поставиха по-високи критерии, но те трябва да бъдат и постигнати във всички проекти (за незапознатите: тези сладури работят с няколко клиента с различни изисквания, като всеки доклад се отчита в проекта на отделния клиент (в крайна сметка са около три проекта за Due Diligence)). Един по-тегав доклад за клиент с по-малко поръчки и с бонуса е свършено. Вече се дава и не всеки месец, а на три месеца, да не си помислите, че нямат време да ви прецакат с някой и друг Грифон за Майкрософт или друга подобна простотия... Не е за салама, Санчо, а за уважението. В крайна сметка аз ви доставям доклад, от който вие изкарвате не малко пари, а ми плащате двойно по-малко от минималната работна заплата в Лондон. Можете поне да кажете "благодаря", вместо да въртите тъпи селски номера.

Иначе за тези, които мислят да почват там, правете си сметката. Ако не сте работили с чужд език досега, може и да си заслужава (нивото ви няма да се подобри особено, понеже те работят основно с бланкирани доклади, та освен един-два абзаца с безкрайно стандартизиран текст няма да ви се наложи да пишете кой знае колко, но поне ще може да сложите нещо в CV-то), ще имате и обучение, което е структурирано ОК, та може и да ви е полезно. Може да работите от вкъщи, което мен ме устройваше. Работи се много с крайни срокове, което също е полезно от професионална гледна точка. Иначе, както казах, вече реално няма бонуси, понякога ще ви се налага да се съобразявате с клиентски изисквания, които сякаш са плод на колективното въображение на Оруел и Кафка и работата наистина не е интересна. Ще ви се налага и да правите някакви странни и морално въртящи се около сивото неща, от рода на това да сваляте информация от корпоративни регистри през проксита. Предизвестието е два месеца (само по себе си би трябвало да ви накара да се замислите). П.П. Ядосаха ме, но се опитах да съм обективен (за тези, които проявяват интерес към менталното ми състояние).

За бога хора, не кандитатствайте.

Нивото ми на владеенe на английски е на изключително високо ниво (C2 CPE 224/230) плюс икономически опит и като минимум сериозни познания по икономически английски. Разбира се, не продължихме с процеса на кандидатстване поради слабо представяне на теста.

Не че компанията и позицията представляваха сериозен интерес за мен, но количеството негативни коментари тук не е случайно.

В отговор на последния въпрос – и двете. Търговията и злоупотребата с лични данни е невидим бич за модерното общество, с който никой регулаторен орган не може да се справи. Събира се всякаква информация като особен интерес представлява ежедневният труд на служителите. Веднъж си заработваш заплатата с труда, за който сте се договорили и втори път им правиш густо, обучавайки ИИ, без да те компенсират по никакъв начин за това. Дори не ти казват изрично какво точно правят, а само те карат да подписваш някакви документи за личните данни, колкото да си измият ръцете. На мен лично ми се вижда на ръба на закона, но не съм в състояние да правя експертен анализ на практиките им. Със сигурност не е морално това, което правят, но целият свят се движи в тази посока. Тъпо е да разбираш каква е същността на работата ти от чуждестранните изяви на някакъв „колега“, който дори не умее да се погрижи за здравето на собственото си тяло. Какво прави с личните данни на толкова хора (зависими от работодателя!) един Бог знае... Но това е положението – ако не ти изнася, чао. Който има възможност, нека се ориентира към ИТ и програмиране, защото почти всички други професии са с предизвестен срок на годност и нямат бъдеще. Хората по върха на тази фирма много добре осъзнават тази реалност и си гледат техните интереси, както става ясно от самите тях:

Тия наемат ли хора или просто събират СиВита и от тях събират информацията, която я пазят в Data -та?

ЛЮБОВните проблеми на служителите са най-малкият проблем в Медия Монитор. В последната година там напуснаха около 8-9 добри професионалисти, като причините са ясни от всички. Все още са останали няколко кадърни човека все пак.

Като цяло съм дал хубави оценки. Хубавото на компанията е че често се организираха тийм билдинги и други мероприятия. Повечето от служителите са приятни хора. Кофти нещата са, че всеки е шеф на някого и всички над-средното ниво са гъзоблизци. В момента чувам само забавни истории, като най-добрата е че офиса на съседната улица които е на една от дъщерните фирми се е превърнал в секс бардак. Редовно някаква лелка се е заключвала там за да прави секс с колега :)

Чета последните коментари и не мога да повярвам на очите си. Ми то нищо не се е променило от 2011 година насам. Единствената новина е, че Светльо е напуснал. Щом и той се е махнал от кораба майка, значи нещата са стигнали дъното. Миленката има потенциал и ще е достоен заместник.
А за това, че нищо не се е променило говори и факта, че дори и след толкова години далеч от компанията веднага се досетих коя е мениджърката, кой е мъжът и т.н., и свалящият колежки :). И врътките със заплата, и договорчетата по европрограмите, и хурките, все дежа в :)

Не си губете времето с тези. Много са зле.

Много яка фирма. Всеки който иска да седи и да се прави, че работи може да заповяда. Единственото условие е да сте мазник и тарикат или роднина на някой от мениджмънта. Компанията върви стремглаво надолу през последните години. Тръгна обещаващо но малко по малко нещата губят всякакъв смисъл. През това време един от основните и собственици Иво ПР-окопито се кефи и играе баскетбол с нас. Сеото на компанията е сравнително разбран, гледащ да покрива нещата, който е богопомазан от всеобщата мазнотия на всички подобечни мениджмънтски лакей. Познат похват осъзнат от самия Ботев се изповядва в компанията, пием пеем зъбим се обаче на оперативка мазним се. Основно бизнес верою е да крадем кинти от европроекти покрай председателството на аутсорсинг федерацията. Но нека да не изпадаме в подробности.

След като един от приятелите на шефа - ИлияК мина по стълбицата нагоре и накрая напусна (Светко Белката) след него HR трона наследи Миленита. Тя умело хлъзга по тъчлинията. Тя и нейните колежки са маниячки чиято единствена цела е да лъжат персонала и да водят дълги и безмислени разговори с персонала и мениджмънта.

Аз лично работих 2 години почти в Медиа Монитор. Там след вещото намесване на мениджмънта и HR компанията изпадна в колапс.

В компанията работи нахакана и неграмотна мениджърка, бивш кадър на мениджмънта, който не веднъж си е позволявал да сваля служителките в отчаянието си да си намери приятелка, мъж на висшия меидмънт изгонен за малоумие и НЕ компетентност от друга компания и прибран от жена си която е смятана за гуру на компанията и благодарение на това е назначила сестра си, братовчедите-си и пак казвам мъжа си в компанията.

Бих преглътнала всичко но се води и двойна счетоводна политика. Осигуряват те на трудов и авторски а помолят ли те да даваш овъртайм почваш да се молиш дали ще ти платят и половината на уговореното. Същевременно други взимат не малки суми пари без да пипват работа.

ХОРА, НИКОГА НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ТАЗИ ФИРМА!!!
Работното време е повече от 8 часа. Хората са принудени да работят овъртайм и да не им се заплаща за него.
Ако случайно се излъжат да платят - заплащането е много ниско (два пилешки кренвирша в Билата).
Има хора, които взимат много повече пари от останалите, като симулират работа и всичко е на принципа - кой, както се договори. Няма едни правила за всички служители.
Работната атмосфера е ужасна, като непрекъснато се въртят интриги между хоарта. Това води до нежелание за работа и липса на мотивация.
Всички мениджъри са пълни въздухари и се държат надменно с хората. Всички без изключение са с много високо самочувствие и изобщо не достигат до служителите си по подходящия и правилен начин.
На никой не му пука, че от 10 години не са ти увеличавали заплатата и тя си стой една и съща.
Мениджмънтът е на много лошо ниво, решенията се взимат хаотично, без никаква комуникация и разбирателство.
Ниско ниво на управление, некомпетентен персонал, липса на възможности за развитие, експлоатация на единствените малко по-интелигентни представители на "компанията" - анализаторите.