Ди Ейч Ел Експрес България ЕООД / DHL Express Bulgaria Ltd https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. МАРИЯ АТАНАСОВА 5&markers=София,ул. МАРИЯ АТАНАСОВА 5

Ди Ейч Ел Експрес България ЕООД / DHL Express Bulgaria Ltd

Искам да кажа, че като ваш клиент съм изключително подразнена от аругантното отношение на търговските представители.Аз нямам много писма за изпращане, но въпреки това съм клиент...Бях съгласна да заплащам високата цена, но има други подобни на вас компании,които обръщат внимамние на мен и моите два документа на месец...а и цените са им по- добри...Нямам обороти за добро отношение ли?

НЯкой може ли да ми каже какви са стартовите заплати за спедитори, с опит? В софия?

Благодаря Ви предварително!!!!

Фирмата категорично е сериозна и въпреки съкращенията и новия мениджмънт е сравнително добро място за работа в БГ среда.
Към Тошко Велков - Тоше пич си! но много дълъг и грапав език си пуснал!
не ти отива да се мазниш така!

Опс!

Сега виждам, че говориш за някакво 40%-но съкращаване на персонала. Сержанте, това са смешки. Случва се така, че знам какво става: от около 300 служители мисля, че ще си отидат по-малко от 10. Работа си има, и то доста.

Здраве желаем, сержанте!

Не съм син на адаша, но това не ме притеснява. Знам, че има криза и знам, че ничия работа не е сигурна. Така че не се притеснявам излишно. Просто гледам да си върша работата и да се усмихвам.

: )

Чакай да вмъкна тука една много мъдра мисъл: "Que sera, sera."

Сашко-младши, ако си син на Сашко-старши, няма страшно, но ако не си след Нова година може да ти излезе и на теб късмета с 40%-то съкращение на персонала;-)

ami kakvo da vi kaja neshtata v DHL ne varvqt na dobre! neznam dali nqkoi znae che ima rabotnici vav firmata koito rabotqt samo prez noshta i za tova poluchavat po o,25 stotinki za chas tova e nqkade kam 34lv. mesechno kam zaplatata, koqto za tozi trud koito izvarshvat e niska. Pitam vazmojno li e v takava "golqma" firma da se dopuska takova neshto? po povod 13ta zaplata neznam dali shte ni otpusnat,no pratkite ne namalqvat- daje se uvelichavat drastichno.Ako moga da napravq sravnenie s minalata godina togava patuvaha samo busove a sega kamioni.Taka che da ne mi razpravqt che bili v kriza.Eto na spestiha parite ot kolednoto parti koito vaobshte ne sa malko.

Младежи, това е форум, чиято основна цел, все пак, е да даде повече информация на хората, които се чудят дали да започнат работа тук.

Предварително се извинявам за разпокъсаността на това, което следва.

Е, преди повече от половин година започнах работа в DHL. И сега бих го направил. Преди това, в продължение на 10 години, работих в Сити експрес. Бил съм и куриер, работил съм оперативна работа, след това дълго време работих в отдел ИТ. Винаги обаче ми тежеше липсата на добра организация.

Бях на такава позиция, че можех да се пазаря за пари. Това обаче не беше достатъчно за да се чувствам добре. Когато обявих, че напускам получих доста добро предложение. Въпреки това се преместих в DHL, макар и за значително по-малко пари отколкото ми предложиха. Направих го, защото търсех по-добра организация, исках сигурност, промяна, възможност за научаване на нови неща, възможност за развитие. В по-голяма или по-малка степен намерих тези неща тук.

Когато дойдох в DHL, се радвах на мощта, която фирмата излъчва. И сега се радвам, като се размина с кола на DHL.
DHL е голяма фирма. Част от голяма група с утвърдени правила за работа. Правила, които правят тази голяма структура да работи. Същите правила обаче я ограничават. Това, което може да не ти хареса, когато дойдеш тук, е бюрокрацията. Бюрокрацията, която е важна, за да може изобщо да се управлява такава голяма фирма, често ограничава свободната мисъл. Отношението "Мога да го направя!" се заменя с "Това не е по правилата." Това е нещото, което усещам най-силно.

Малко ми е жал, че не съм попаднал във фирмата в онези златни времена, когато екипът е бил по-малък, всички са се познавали и са били доста по-задружни.

Тази задружност обаче се случва само в малки колективи. Навремето така беше и в Сити. Те обаче не можаха да прекрачат прага и да се превърнат в голяма фирма.

Според последното проучване, което гледах, DHL държи повече от 50% от международните куриерски услуги в България.

...

=========================================================================
Ето и малко обща информация:

- Централният офис на DHL се намира на летището. До там ходят автобуси 84 и 284, както и маршрутка 30. (аз живея в Люлин и разстоянието е 18км/70 минути с кола).
- Има собствено място за хранене в сградата, в което идват и хора от съседните сгради.
- Към заплатата си всеки служител получава и ваучери за храна в доста добър размер.

...

Препоръката за 5-те години не идва от България, а някъде далеч отвъд океана :)
А що се отнася до офис-базираните служители, мога да ти кажа, че си мноого далече от истината. Работата не само е достатъчно, а дори идва доста в повече понякога и работният ден на повечето хора е добре уплътнен. Разбира се, както във всеки екип, и там има колеги, които не се раздават на 100%, но те определено НЕ преобладават.
При мениджърите е същото. Няма да е коректно да ги коментирам поименно, но мога да кажа, че някои от тях прекарват по 12 часа в офиса, други ходят и през почивните дни и то не поради липса на организация.

Мисля, че казах достатъчно и с това прикючвам по темата.
Всеки е свободен да изказва мнението си, но е хубаво то да е обективно.

Поздрави !

Така де, именно от там се тръгна - че dhl е вероятно най-добрият работодател в България - тук спор никакъв!
Значи англичанин по произход или по паспорт бил... е, тогава трансформацията ще е по-болезнена, уви :(
И, след като си бил повече от 5 години част от екипа, вероятно имаш наблюдения за това по колко часа на ден реално са заети офис-базираните служители и мениджъри? Имам предвид заети с работа :)
Пък това за 5те години препоръчителен максимум, пак да намеся чужбините, имаш предвид български специалисти предполагам го считат за нормално, не английски или германски?