Ди Ейч Ел Експрес България ЕООД / DHL Express Bulgaria Ltd https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. МАРИЯ АТАНАСОВА 5&markers=София,ул. МАРИЯ АТАНАСОВА 5

Ди Ейч Ел Експрес България ЕООД / DHL Express Bulgaria Ltd

Здравейте
Работя в DHL повече от две години.Работата наистина е много тежка и изморителна.Капацитета на фабриката е 40000 пакета на ден .Заплащането е на минимума за Германия и за да си изкараш прелична заплата трябва да работиш по 10-12ч.Отношението към работника е по-добро от това което го описват в бг.но като цяло тази работа не е за всеки .Работниците идват иси тръгват до третия месец.Тази работа ти дава единственно сигурност с точноста си на плащане

Като бивш служител искам да споделя мнението си с Вас. Компанията е стабилна, вярвах, че работя за лидера в тази сфера, заплащането също е добро, има много способни хора, но УВИ тази компания малко по малко ще бъде затрита от всички "шефове" и "мениджъри" на средно ниво. Всички издрапали от някое село и решили да избият комплексите си като притискат подчинените си. Няма никакъв морал - моята ръководителка е обиколила n на брой хора, за да додрапа до тази позиция. На моменти откровено се гаврят с теб, работиш по 10 часа на ден, но това винаги остава незабелязано, лицемерничат и говорят зад гърбовете на всички.

И както казах в началото, компанията е хубава, на бъдещите служители ще кажа едно: ще добавите името на фирмата в cv-то си, но ще преживеете емоционален шок сред останалите служители, не дай си Боже ако станете неудобен на някого! Успех!

Служител съм от 10 г. На бъдещите кандидати ще кажа следното: в някои отдели се работи по минимум час на ден извънредно и без заплащане, отношението от мениджърския състав е безпардонно и неуважително, единствената нотка оптимизъм е, че мениджърката напуска след 2 месеца. Този човек управляваше с всяване на страх от уволнение и не се поколеба да изгони част от най-съвестните и ерудирани кадри на фирмата. Отношението към всички беше грубо и недодялано, такова е и отношението от подбраните от нея мениджъри.

Здравейте

аз съм бивш служител на Ди Ей Ел. Работих там малко повече от две години.
Повечето от времето съвместявах две позиции. Работех в невероятен екип с уникални хора.
Благодарна съм , че имах възможността да работя в тази международна компания, да се науча на много неща и да се запозная с тези хора. Беше голям старт за мен , а и за никой не тайна, че дори само името на тази компания да присъства в бъдещото св, е голям плюс.
Заплатите са добри, винаги изплатени навреме. Ежемесечно всеки служител на Ди Ейч Ел получава ваучери бонус към заплатата.За социалните придобивки, мога да кажа само - перфектно!
Ясно е, че не може всичко да е супер, няма как да харесваш всеки един от колегите си, няма как да няма дразги, при положение, че работят толкова много и различни хора на едно място.
В предните коментари прочетох, че там служители работят наистина, а не си клатят краката, да наистина е така,работят много, но заслужено.

И така, на всеки искрено препоръчвам, ако има шанс да опита да стане част от екипа на Ди Ейч Ел.

Поздрави и успех на всички!

Привет на всички!
Искам и аз да изкажа своето мнение и ако може то да послужи на желаещите да започнат работа в DHL.
Шест години работих там, започнах на 22, студент задочно, на една от най-ниските позиции. Учех задочно, знам един език, в процеса на работа след време записах курс и по английски. Никой не го интересуваше това...Работех изключително съвестно, както и много, по 10 пълни часа, с ясната идея, че упоритата работа, младостта и образованието ще ми помогнат да се издигна в тази фирма....уви доста съм грешал. За DHL важи поговорката за магарето на сватба...един работи като луд и взема що годе прилични пари, други му гледат сеира и му се присмиват, вземайки повече пари и издигайки се в йерархията.
Накрая просто разбрах, че каквото и да направя, колкото и да се старая, 3 висши образования, 4 езика да имам, просто връзки нямам и ще се въртя в един омагьосан кръг. Това бе и причината да напусна.
Този който няма желание да се развива, а му се отдава умилкването, подмазвачеството, ще успее да работи по-малко и да взима стотина лева повече от колегите си. За човек, държащ на принципи, знаещ и можещ, търсещ развитие, тази фирма не е вариант.
В интерес на истината има и съвестни служители, интелигентни и можещи, но за съжаление те са с пъти по-малко от заемащите ръководни постове дребни, празни души...

Далеч от DHL, фирмата е останала само с едното си добро име, но не за дълго. Работата е страшно много, но непрекъснато се втълпява, че е криза няма работа и т.н. Неудобните хора и тези с идеи за развитие които не са "на някой човека" биват принуждавани да напускат по взаимно съгласие, ако не успеят да ги убедят ги съкращават. Първоначалните уговорки при започване на работа не се спазват, средата е отвратителна. Поне заплатите се изплащат на време. Има и готини колеги, професионалисти, но повече от половината са некомпетентни за заеманите им длъжности, изключително непрофесионално отношение и към клиенти и към колеги. Нямат си на идея какво и защо правят. И докато при DHL Експрес нещата са "горе-долу", то при Фрейт ситуацията е плачевна, за последния месец са освободени около 10 човека, мениджърите не правят нищо за стабилизирането на фирмата ами обратното разпокъсват я, позволяват се своеволя и заради определени хора всички страдат, Фрейт затъва с всеки месец!!!

Бихме искали да Ви благодарим за обратната връзка, която подавате към нас чрез този форум.
Съжаляваме, че се чувствате огорчен от факта, че сме избрали друг кандидат за позицията, за която кандидатствахте.
Вашият 12-годишен опит на такава позиция и Вашите познания са много голямо Ваше предимство, но има и много други фактори, които влияят на подбора в компанията ни и са били определящи при взимането на крайното ни решение.
Искаме да Ви обърнем внимание на факта, че сме спазили предварително посочения от нас краен срок, за да Ви уведомим дали сте избран за конкретната позиция.
Пожелаваме Ви успех,
Отдел „Човешки ресурси и качество”

ще споделя само невероятното си разочарование от тази фирма:
имаха обява, кандидатствах, поканиха ме на интервю.
аз имам познати и контакти в тази фирма. реших да проверя: реална ли е обявата? проформа ли е интервюто? колко е сериозно предложнието?
увериха ме, че няма измама, доверих м се
явих се, говорихме, въпросиете  бяха строго професионални, разговора бе в посока професионалзъм, умения, опит и т.н.
мина ден,втори... никой не се обажда
едва в 19:30 в събота се обадиха: Предпочели другия кандидат. Човек който е от друг отдел, но е от фирмата.
Е!? Питам! Как така този човек ще да е има повече от моите 12 години опит на същата дейност и ще работи нещо друго? Дори за пари не сме говорили!
От цялата работа излиза, че това е поредната фирма пълна с лицемери. Излъгаха ме, загубих си времето, нервите и вече доверието в тези хора.
И на края ме питата: Може ли да Ви запазим CV-то в базата данни?
Не! Не разрешавам! Колкото пъти някой го е направил, толкова пъти са ме отхвърляли, ако ще и за хигиенист да съм кандидатствал.
Успех на всички, които не са ми повярвали!

Ха ха , ти бая си се задаржал - 9 месеца. На мен ми стана ясно за какво гърбене става въпрос на втория ден и си бих шута от там с 200. Няма такава секта, а пък и трябва да им бачкаш за смешни пари. Вярно е -на ADECO обявата не слиза от jobs.bg. В ADECO ти казват ,че от време на време 2-3 дни в седмицата ще караш поръчки , но истината е че ставаш роб по 12-13 ч всеки ден -)))).

Отдавна никой не e писал нищо за DHL.
ТЕГАВИНЯ, братя и сестри. Не е било така преди. Куриерите-- Разбиваш се от работа,вечер не можеш да си кажеш името от умора.Евала на Рени (единствената колежка- Куриер;) )  Ноо, за 0.80лв. на стоп толкова.....
Работи се два-три пъти повече за два пъти по-малко пари.....
Станахме ПОЩАЛЬОНИ. TNT били зле- може да са зле, но не са пощальони......Още много може да се пише но файда няма да има. Който го интересува заплатата- Куриер-около1000лв, АДЕКО куриер- доста по-малко, а АДЕКО сортировач- най-зле, момчетата бачкат за по 300 лева.
Изцеждат те докрай. Повечето куриери се оглеждаме за друга работа.
 Текучество, много нови хора, кой и по какви критерий ги назначава незнам.