Телебид Про ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Нишава 105&markers=София,ул. Нишава 105

Телебид Про ЕООД

Приятели вместо да четете мнения за конкретна фирма дали е коректна или не. Ето начин как може да си докарате малко странични доходи от този сайт:
Плащат в биткойн, ползвам го вече повече от 5 години и си докарвам до 0.02 BTC на месец, което в паричен еквивалент е около - 750 $. тъй като успях да си развия акаунта почти на макс.

Като фирма, която полага усилия и е ангажирана с развитие на екипа ни, искаме да изразим благодарност за ценната обратна връзка, която получаваме. Всеки коментар, независимо дали е положителен или отрицателен ни помага да се развиваме и подобряваме.

Съжаляваме, ако някои от вас са имали неудовлетворителен опит при нас и искрено приемаме вашите коментари.

Бихме искали да отговорим и обясним част от недоброжелателните коментари, които са написани по-долу, с което да представим и нашата гледна точка (повечето от тези коментари идват от един и същи източник и съжаляваме, че не успяхме да отговорим на очакванията му и се наложи да се разделим):

1. За разлика от много други компании, които предпочитат да наемат изградени специалисти с опит, в политиката на фирмата ни е да даваме възможност и да инвестираме в обучението и изграждането на млади хора без нито един ден трудов стаж в сектора, което е възможно понякога да доведе до разминаване в очакванията.

Да, понякога правим предложения на кандидати за стаж с по-слаби резултати при тестовете. Процесът на подбор е сложен и включва не само академични способности, но и мотивация, усилие и потенциал за развитие. Вярваме в даването на възможности и шансове, особено когато става въпрос за първите стъпки в професионалната кариера.

2. Тестовете, които даваме, са от професионална платформа за оценка на знанията и компетенциите. Обикновено хората, които имат необходимите знания се справят на ниво и без затрудения с тестовете.

3. Относно плащанията "под масата" искаме да ви уверим, че всички плащания във фирмата се плащат по банков път.

4. Вярно е, че когато поставяме задачи, оставяме човек сам да стигне до решението (може да използва google и всички налични ресурси в интернет). Смятаме, че това е по-добрият и правилен начин човек да се научи. Разбира се, нашите ментори дават "жокери", с които да помогнат да бъдат решени задачите, когато има затруднения.

5. Във фирмената ни култура не е проблем да се допускат грешки. Напротив, поощряваме колегите да грешат, защото е нормално, когато човек работи и полага усилия, нещата да не се случват от първия път и да има грешки. Всеки, който работи, греши, и колкото повече усилия полага и работи, нормално е да допуска повече грешки. Разбира се, колегите, които имат по-малко опит и познания грешат повече, но пък и техните грешки са по-малки и не толкова критични.

6. Заплащането във фирмата е над средните нива в сектора и е съобразено с индивидуалните качества и възможности на всеки колега.

Фирмата ни инвестира много в развитието на екипа и винаги сме отворени да чуем всяка критика и да подобрим това, което правим. Винаги ще има хора, които няма да са доволни, което е нещо нормално, но пък има и други, които оценяват това, което правим заедно.

Всеки, който има някакви въпроси и коментари, може да се свърже с мен директно и ще направя каквото зависи от нас, за да отговорим.

Телебид Про е една от най-неетичните ИТ фирми в България. Интервютата не са добри - дават тестове, които не съответстват на ниво 'Стажант' или 'Junior'. Тодор Сбирков след минаването им казва на всеки кандидат как се е справил не толкова зле, ама все пак ще го вземат на работа. Отношението по време на интервю и след това е под всякаква критика, натяква се как нищо не знаеш и как едва ли не ти протягат ръка.

Само ще кажа, че минах тестовете им с не толкова добър резултат (според Сбирков) и от години работя вече в голяма компания на добра заплата - по-добра от заплатите на хората, работещи там. :)

Не мога да кажа нито едно положително нещо за компанията и най-вече относно мениджмънта, който е под всякаква критика. Изключително нагло и непрофесионално държание от страна на ръководството - най-вече Тодор. Толкова невъзпитани и безскрупулни хора не се срещат често. Опит за унижение и прилагане на психически тормоз.

Всеки, който се замисля дали да започне работа там или дори само да отиде на интервю, нека се откаже навреме. Никой не заслужава да получи такова отвратително отношение!

Ужаснен микромениджмънт, подиграват се с хората на интервютата, съветвам тези които ще започват стаж или работа тук добре да си четат договорите, защото се опитват да обвържат служителите до живот. На служителите се плаща под масата, повечето не са осигурени на реалните пари. Не се зачита личното време на колегите, рядко се заплаща overtime.

Фирмата е чудесно място за първа или втора работа. Отделят достатъчно време за обучение на стажанти. Местоположението и офиса са ОК. Екипа са млади и свежи. Има традиция за празнуване на рождените дни на служителите (почерпката е от фирмата). Работното време е гъвкаво. Може да се договори и не-пълен работен ден. Всеки сам определя графика си. Относно така коментираното отношение на Манол, моето мнение е, че той всъщност е много търпелив и разбран. Може би не винаги има възможност/време да го изкомуникира правилно, но все пак цялата фирма разчита на него. В крайна сметка той е работодател, който поставя задачи, а не класен ръководител, и негативните коментари ги отдавам на липсата на професионален и житейски опит на някои колеги. Според мен фирмата предлага достатъчно възможности за обучение и развитие.

Всяко положително мнение тук е фалшиво!
Отвратително, нагло и надменно отношение от страна на шефовете. Нямат елементарно възпитание!
Винаги ти се вменява, че нищо не знаеш, не се справяш и изоставаш със срокове. Очакват да работиш за без пари и да им бъдеш лоялен роб.
Ниско заплащане, което не отговаря на ИТ сектора.

Благодарим на всички за обратната връзка. Постоянно се стараем да подобрим това което правим, но за щастие хората са различни и виждат нещата от различен ъгъл в зависимост от техния житейски опит, квалификация, капацитет и лични успехи. Винаги ще има недоволни, но има и други, които уважават и ценят това което правим заедно.
Желаем успех на тези с които не сме успели да се сработим и да намерят място, където да се чувстват добре и което отговаря на техните изисквания и способности.

Ако се чудите дали да започнете стаж или работа в тази фирма, недейте, за каквото и да питаш Тодор отговорът е - потърси в Google!
1. Тодор се държи като шефче, а не е, като и той не знае с каква длъжност е там. Повечето стажанти го мислят за шеф, докато не се появи Манол и не започне да се държи надменно с тях. Често се случва Тодор да даде някаква задача, след което Манол да държи сметка за същата задача, стажанта - мълчи, за да не му се скарат,Тодор - мълчи защото няма "т**ки" да каже, че той е поръчал да се изпълни задачата и в крайна сметка го отнася стажанта.
2. Заплата- за хора със стаж във фирмата - много под нормата за този сектор, не те осигуряват на реалните пари и плащат под масата.
3. Привилегии- team-building се случва рядко и въобще не отговаря на изискванията за такъв (шефът не вярва в тях), липсват и коледни бонуси, но не и обещанията за тях. Служителите постоянно биват заплашвани, че ще бъдат глобени.
4. Служителите са задължени да подписват договори за обучения, въпреки че са от 4-5 години във фирмата. Ако решиш да се откажеш от стажа си длъжен да заплатиш нереални суми.
5. Техниката с която се работи е втора употреба или стара, но никой не смее да се оплаче на шефа.
6. Липсва какъвто и да е план за обучение на студенти, както и сертифицирано обучение.
7. Никой не ти е уважава отпуската или работното време, често се случва служителите да бъдат търсени в извънработно време или да трябва да поемат ангажименти по време на отпуск, като това не се заплаща допълнително. Случвало се е да организират срещи продължаващи под над 5 час без да има време да пиеш една вода.
8. Веднъж подписал договор за работа във фирмата отношението към теб коренно се променя, като Тодор и Манол постоянно си менят мнението с цел да те карат да се чувстваш некомпетентен или вечно неразбрал. Постоянно се вменява, че не си си свършил работата качествено, като рядко, почти никога няма да чуеш похвала. 90% от времето се работи под напрежение дали ще се спазят сроковете, като се правят ъпдейти в последния момент.
9. Фактът, че не те осигуряват на парите , които ти дават означава, че по всяко време могат да решат да ти платят по-малко.
10. Плановете често не се спазват, тъй като не се спазват нормални цикли на тест, всичко е от днес за вчера в следствие на което цари неудовлетворение в екипите.

Позитиви: колегите, гъвкавото работно време, мястото на работа.

Да вмъкна - позитивните коментари е възмоно да са лично написани от Тодор.

Бях стажант, ако така мога да го нарека(тъй като не ми плащаха) в тази фирма когато бях първи курс. Като цяло доста знания получих за 3те месеца, в които бях там, главно от гугъл, понеже всичко сам си търсиш, кое как да стане. За това съм им благодарен. Единствено не съм доволен от шефа им - Манол, за който няма работно време и с другите хора, които бяха стажанти по това време сме стояли от 9 до 21 часа. Държи се надменно с хората.