Икономедиа АД /img/frontend/nomap.png"

Икономедиа АД

ПСЕВДО БУРЖ БОКЛУЦИ!

Аз съм кандидатствал по позиция "редактор", която бяха обявили. Изискванията към кандидатите бяха смешни - да има добър правопис, да може да пише, да има добро ниво на английски език и, забележете!, да притежава телефон с интернет.
Аз се занимавам с писане от години. Учил съм журналистика, работил съм като журналист, бил съм и редактор. След известно време ми връщат отговор, с който ме уведомяват, че не отговарям на изискванията, но ми предлагат безплатен стаж.
Останах много разочарован от обидния отговор. В последствие се запознах с двама репортери от медията, на които имената няма да споменавам за да не им навредя, но ми разяснина някои неща, които ми дадоха отговор на това, защо бях отхвърлен.

Не искам да изпадам в подробности, още повече че през последните няколко години се нагледахме, наслушахме и начетохме на гафовете и непрофесионалното и некоректно отношение на висшестоящите (все по роднински и подмазвачески критерийй избрани) в Икономедиа. Обществена тахна е, че там се задържат с години, получават високи заплати и си разиграват коня както искат само тези, които са или роднини на Пропокиев, може и близки приятели, или блюдолизците. Лицемерието, подлизурщината и мазненето до безкрай се ценят там и само тези \"качества\" т е задържат на работа. След смяната на мениджърите, особено след постъпването на новата изпълнителна директорка, лилия апостолова, и много добра приятелка на сем. прокопиеви, нещата станаха трудни, грозни, нечовешки. Маса журналисти напуснаха след нейното идване на власт. Само се чудя, след като при нейното управление вестник Пари фалира, защо я сложиха отново на мениджърска позиция - за да досъсипе и тази медия ли?

Казаното в предходните изказания мнения, уви, е съвсем достоверно. Наистина заплатите, на които се осигуряват служителите, са много по-ниски от реалните, наистина отношенията са ужасни, наистина шефовете са връзкари и некомпетентни.Ужасно място за работа и кариера.Отделно всичко сочи, че Икономедиа АД скоро ще обяви фалит.
Едно не е казано досега. Не се заблуждавайте, че в Капитал и Дневник ще ви научат на журналистика или икономика/финанси. При около 600-800 лв заплата чисто кой умен и работлив човек ще е останал? Отговорът е почти никой. И е точно така - от професионална гледна точка екипът на медиите на икономедиа е под всякаква критика. И все по-зле става, защото остават нагаждачите, подлизурковците и некадърниците.
Не препоръчвам на човек с критерии, ум и способности да работи в тази фирма.

Какво да ви кажа... Една жалка, примитивна и комплексарска история, изпъстрена с много провинциализъм, страх (ама яко шубе, особено когато видяха, че къщичката им от картотени карти вече стремглаво се сгромолясва през 2010-та). Първо основата щуротия беше да назначат Велислава Попова за главред на "Дневник" през есента на 2008-ма. Тя въобще не разбира от журналистика, но е обсебена от илюзията, че управлява нещо. Тръгна с уволнения и разбира се, настрои останалите спрямо себе си, през цялото време тропаше с ръчички по масата - Искам, ииискаааам, както малките деца - без да се съобразява с нечие мнение или авторитет. Хайде, до началото на 2010-та, т.е. тази година, нещата що-годе бяха търпими, не й обръщахме внимание, но в края на март лавината вече неудържимо се търкаляше надолу. Явно уплашени (Аууу, вече не сме 5-ти по богатство), Прокопиев, Харманджиев и сие стигнаха до "крайната мярка" - съкращения на заплати и хора в Икономедия. При това показано като нахъсване, едва ли не трябва да се разваме и като американски сектанти да крещим в несвяст Даааа, всичко ще дадем, ние сме вдъхновени, ентусиазирани, за нас Икономедия е единствен смисъл на живота, какъв ти тук личен живот, какъв ти тук секс, ние требе подобно на Главната, да сме денонощно пред компа... Филип Харманджиев би следвало да се срамува от клипчето с Ал Пачино, което прожектира пред служителите, надявайки се да ги нахъса за нещо. Сори, пич, ама твойта драма не е нашта. Разбирам, че е кофти, когато паднеш от Олимп, ама затова сте "мениджъри" - за да си носите отговорността. И ни най-малко не можеш да искаш от нас съпричастност или съучастие във вашия провал, дължащ се на наглост, арогантност и самозабравяне. Be happy!

Съгласен съм с мнението на Охо Бохо. Това е фирма, която измъква яко пари от клиентите си, а заплатите на служителите са на санитарния минимум. Орязаха в края на месеца заплатите с 33% - плащат на черно, не осигуряват на пълната сума, съкращават кадърни хора. А на върха - шепа надъхани некадърници, които ползват всякакви преимущества - най-скъпите и луксозни лаптопи, командировки и високи заплати. Кажете ми това ли е "Капитал" и "Дневник" - медии, които прокламират за гражданско общество и справедлива икономика и политика, а в същото време такова безумно отношение към служителите си. Нима си мислят, че ще са вечни и за това текучеството не ги притеснява - но хората рано или късно ще го осъзнаят. Балонът наистина ще се спука!

Мястото става все по-непоносимо. Шефовете се самозабравят и използват кризата като предтекст да извиват ръцете на повечето в Икономедиа. Предстои поредното съкращение и намаляне на заплатите. Не се заблуждавайте - Икономедиа въобще не е това, за което ви се представя от шепа вътрешни хора, които получават добри пари и се толерират от собствениците. В момента там са едни от най-ниските заплати за такъв тип медии. Колкото и да си добър в специалността си, не ти дават никакъв шанс и стимул за развитие. Добре са само роднините (главната редакторка на Дневник, например) и приятелите. Хора, които са в приятелски отношения с някои от ръководството получават доста по-голяма заплата от други, които вършат в пъти повече работа от тях, а и са по-компетентни, можещи и знаещи. Сигурно 80% от работещите тук са недоволни и при първа възможност ще напуснат това отвратително място. Между другото текучеството на кадри тук винаги е било голямо - правете си изводи. Това е, което се говори в момента и ясно показва каква е атмосферата. Като цяло фирмата е един голям балон, който рано или късно ще се спука.

Много неприятно място за работа . Обучението е само за наши хора. Ако не се сработиш с определени хора просто те изхвърлят независимо от това как работиш0 и колко си лоялен към фирмата. Заплащането е много ниско.но на никого не му пука за това . На пет човека е поверено ръководството на фирмата те си вземат достотъчно големи заплатки В момента тече невероятно съкращение целта е да се спестят пари от осигуровки.

В отдела, в който бях, най-малкият проблем беше липсата на възможност за развитие. Развиваха се хора, които не бяха случайни и някой ги лансираше. За тях нямаше фиксирано работно време и останалите им вършехме работата и в делник и в празник, а накрая те взимаха големите премии и бонуси. Работният ден за мен например беше безсрочен, докато се свърши работата, което зависеше пак от други хора. Взимах много ниска заплата за натоварването и извънредния труд, които полагах. Най-неприятното беше, че се създаваше една атмосфера на интриги, а не се гледаше кой как си върши работата. Освен това там има хора на ключови и шефски позиции, които изискват висше образование, а много от заемащите такива постове са със средно (дори не със средно специално). Оттук произтичат много проблеми от чисто професионално естество.

Две години работих там, смея да кажа че в началото плащаха добре.Мястото е на центъра, но хората там....особено тези .к са пуснали корени, особено в рекламния отдел са като извадка от комунистически филм. Не приемат никакви идеи... и ги е страх да излязат от матрицата.