Елпром Зем АД /img/frontend/nomap.png"

Елпром Зем АД

ако имате здрави нерви и крепко здраве може да кандидаствате за работа в елпром-зем зимата се работи при –25градуса а летото при +40. и при ежечастно видеонаблюдение за 450-лева+40-лева за храна за 1-година работа ви гарантирам поне 5-болести и алергиѝ.успех

За 5 години получих 100 лева увеличение на заплатата. Това е брутно увеличение, което прави 68 лева чисто увеличение за 5 години. Което прави по 13.6 лева на година увеличение. Просто нямам думи. А иначе директора обещаваше какво ли не. Как 2 години след постъпване на работа ще съм много напред. И за 5 години 800 лева брутна.

Отвратен съм от този завод.

Бягайте далеч от тоя завод. По веригата по незнам си какво. Само обещания. Освен фирмите с по 10 човека в тази държава има много по големи предприятия със 10 пъти повече персонал от ЕЛПРОМ ЗЕМ и въпреки всичко се справят добре. Заплатите са конкурентни отношението към хората е човешко.
Такива глупости инвестици, незнам си какво, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ. Аз не съм спонсор на завода, че от моя джоб да взимат за инвистиции.
Бягагайте. Не се лъжете.

По отношение на различните форуми - ами да, така е. Прави се с инвестиционна цел. До скоро не е правено в такива мащаби.
По отношение на плащането на поддоставчици - за съжаление обстановката почти навсякъде в Б-я е същата - забавят се плащания по веригата, но се оплакват само крайните поби държавата да си плаща редовно на фирмите (в ролята на поддоставчици) задълженията редовно? Според мен не.
И ако горното не ви изглежда истина, значи несъгласните не разбират много много от бизнес управление. Не следва да се отчитат само моментното състояние, а да се гледа в бъдещето - и който види светлина и потенциал и е уверен във възможностите си, да опита. Все пак ЕЗ е голяма структура, като управленските решения зависят от много фактори, а не както в някоя фирмичка от 10-на човека, които след работа сядат на една маса за по бира.

Елпром плаща за участие във всякакви форуми, а не само не плща залати, а и не плаща ма подизпълнители като нас.

Работих 4 години в ЕЛПРОМА. Започнах на 400 лева брутна заплата след 3 години беше увеличена на700 брутна, което чисти е 540 лева + 45 купона за храна и ми даваха карта за транспорта но ми зимат 20 лева от заплатата зарди нея и заплатата ми стажа 520 лева. Тоест има няма 600 лева. А от 1-вият ми ден в завода обещанията бяха големи - развитие, бъдеще, дрън дрън. Как преди 5 години в завода имао само 1 генератор направен за година как сега имали за цел 5 на година да правят. За почти 4 години такова нещо не видях. Само празни приказки. Как собствениците били виновно как след време. Какво след време той живота си минава няма да ги чакам. Първите 4 5 месеца научаваш някой нови неща и до там след това тъпчеш на едно място. Директорът може да ви омае да ви говори ли говори, но повярвайте празни приказки са това. Разчита на токущо завършили студентчета или някой все още студентчета да му работят за по 400 лева брутна заплата и след 1 2 години, когато се осъзнаят и поискат повече пари СИ ТРЪГВАТ, защото само обещанията са останали. И на тяхно място нови студентчета, които мислят, че ще натрупат опит и после ще сменят работата. И КЪДЕ ДРУГАДЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ ГЕНЕРАТОРИ В БЪЛГАРИЯ. А и опит няма голям да се натрупа, има няколко хора които разбират много, но те няма да ви научат, те си крият занаята. Ако мислите че 500 лева е заплата заповядайте. Ще ви обещаят 1000 след време как постепенно ще стигнете до 1500 със знания. ДРЪН ДРЪН аз за 4 години от 400 на 700 БРУТНА. Ако не уважавате труда си и 5 години в университета заповядайте.
Гледам, че някой е написал парите не са всичко. Ами на магазина сиренето с усмивки ще го копувате или сас "колегите ми са много добри, много ги харесвам , дайте ми по тоя повод 1 хляб". А в завода само интриги, всеки говори зад гърба на другия, всеки иска да натопи другия. Ако на това му казват свестни колеги. Здраве му кажи. Ума ми не го побира как изкарах 4 години там. Колеги моля ви не се лъжете по приказките на Директора. Само лъжи са това.

Зрдавйте,
Аз съм настоящ служител на Елпром-а.Искам да ви кажа че почти нищо не се е променило.Заплатите са малки а обещанията големи.когато има работа се остава и до по късно работи се и събота и неделя,но това е когато има работа(на мен лично ми се е случвало два пъти да работя до 5:00 сутринта).Ръководенето на системата е тромаво и закостеняло.
НО,аз съм там защото на малади хора им се дава шанс да работят и да се сблъскват с много ама с много проблеми.Така за кратко време изграждаш сериозен трудов стаж.Нямам никакви забележки към колегите.Всички са много готини.Прерсонала е доста застаряващ(това е другия голям проблем на ЗЕМа че ако не си променят политиката за малди хора и по скоро заплатите им скоро ще се наложи директора да зглабя и монтира машините),но вси4ки искат да ти помогнат да навлезеш максимално бързо в работата и да попиеш максимално от техния опит.
Всеки сам може да си прецени.Аз за сега няма да напускам.Трудно ми е с парите едвам се оправям ,но все пак те не са всичко на света!!!!

От известно време наблюдавам форума и мисля че желаещите да изкажат своето мнение не са много. Това за мен означава че няма почти никакви промени / в каквото и да е отношение- заплати, условия,колектив и т.н.т./ .Моето мнение за атмосферата в завода е, че млад, способен човек трудно би се задържал да работи дълго време, даже в условията на криза.

Kakvo da Vi kaza?
Hubavo predpriqtie, prekrasni perspektivi. Golemi zabludi. Otiva6 pri izp. direktor na intervu i se zapo4va - v na4aloto za firmata, posle i naj0ve4e za nego samiq - kolko e velik. Kak se vyrnal, kak e imalo 6 zaplati zabavqne i t.n. Rabotih tam izvestno vreme blizo 2 godini i razbrah edno: absoluten feodalizym i poklonenie pred negovo veli4estvo g-n F-v. Da ne si posmql da mu kaze6 ne6o ne kakto toj iska da 4ue - po4va edno psuvane, prosto bedna vi e fantaziqta. Mnogo mrazi administraziqta. Za nego kriterij - da raboti6 sled 5 h i sybota i nedelq. Syzalqvam gi Gl s4etovoditel i 6efa na tyrgovzite. Ako go nabara edna proverka ot vsqkakvi instancii - ne mi se misli. No kakto i da e. Sega moze da ima promqna. Vse pak horata sa prekrasni. Ako sa po-malko lyzite za zaplati bih se vyrnala.