Елпром Зем АД /img/frontend/nomap.png"

Елпром Зем АД

Както се представих аз съм бивш служител в завода. Наистина заплащането беше адски малко. Работил съм и събота и неделя без смисъл и разбира се само за чест и за слава :). Но... и тук за мен идва голямото но. Беше супер с колегите. Никога няма да ги забравя и според мен бих останал цял живот там заради колегите. Като се пренебрегнат слуховете които се носеха ( все пак повече от 200 човека бяха), работната обстановка беше екстра. Лъжи много имаше, за работно време и пари, което е най-важното все пак. Но точно това създава истински взаимоотношения с колегите и разбираш кой какъв е. А за мен най-важното е да отиваш с кеф на работа. За 2 години да ми се е случвало 3-4 дена да съм отишъл без желание.
Ами това е , всеки сам решава. Успех
Държа да отбележа че отдавна нямам взаимоотношения с тях и положителното ми мнение не се дължи на някакви подбуди, а това ми е искренното мнение и при други обстоятелства пах бих работил там.

Тръгвайте си докато е време. Заплатите са убидно ниски. Това заплата 500 лева сас 100 лева купони за храна и карта за транспорта. Как да изхраня семейство със това, за София е обидно малко.

До "настоящ служител
от фирмата"изкам да ти кажа ,че аз наистина съм бивш служител,а съдейки по описаното от Вас почти се сещам за кого си мислиш че е написал по долните постове но си в грешка.
Спирам да пиша повече тук всеки сам си решава кое е изгодно за него и колко време да остане в завода.

B тази фирма се обявяват работни позиций ,и когато се свържеш
със личният състав ,и попиташ за евентуалната заплата която
предлагат започва едно увъртане.
Не я съдя госпожата ,тя така е инструктирана гледа си работата
,а и има страх от въпросният гн. Фи-пов.
Думите и са че заплатите са фирмена тайна .и трябва всеки сам
да се пазари със гн. Фи-пов.
Не мисля че тази практика е полезна и честна ,имам опит и още си
спомням как редейки се на опашката за заплатата ,хората спазваха
огромна дистанция ,подписваха се крадешком ,криеха си фишовете споглеждаха се подозрително.
Тези методи са подли и отживелици ,така всеки един тайно се надява
,че лазейки като кутре пред големият бос ще извлече изгода ,после ще
бъде възнаграден ,и дори колегите му няма да разберат колко жалки
парички е получил.
Явно има ресурс от пари ,който се раздават не за работа а за други
,нечистоплътни дейности с които големият бос възнаграждава верните
и послушните ,който са неговите очи и уши.
Тези методи са недостойни ,и големият бос само губи, защото се обгражда със лакей.

Уважаеми колега, ти не си бивш организатор а настоящ служител "......", и аз ти се чудя защо продължаваш да робуваш в тази фирма щом е толкова зле тук.Когато си се пазарил за възнаграждението си, помисли ли какъв труд ЩЕ даваш, или само присъствието ти е достатъчно за да слухтиш и да лапаш пари и други допълнителни придобивки. Пишеш как се дават боноси, и ти си от тези които ги получават и се ловиш за палците.Убеден/а/съм 100% и мога да ти цитирам името. Ти ме предизвика и се извинявам на колегите си, а не на теб за вулгарния ми стил. ПОМИСЛИ СИ СЕРИОЗНО ДАЛИ ТИ Е МЯСТОТО В ТАЗИ ФИРМА, КАКВО ПРАВИШ ТИ ПРИ НАС !!!

До настоящия технолог-следейки реда ти на мисли вече знам кой си и искам да ти кажа че добре са те програмирали какво да напишеш.
Предай на г-н Ф.мойте поздравления ,че поне е един от малкото който следи какво се пише тук и явно това е част от HR,PR-стратегията за защита за което МОЙТЕ ПОЗДРАВЛЕНИЯ.
Без лоши чувства.И успех с начинанията по подобрение на работната среда дано и персонала да доживее да ги види.
А за бонусната част-явно никога не си работил всяка събота на 9 часов работен ден за да ми пишеш че мобилните се заработват и ако не по този начин да ги заслужиш аре подскажи на хората който четат тук по кой начин се заработват -може би с гръб към шефа ,хванати за палците...........................................?и след това едно благодаря шефе :)

Като се има предвид, че преди 4 години заплатите закъсняваха с по 6 месеца, сега датите се занят 14 и 30 всеки месец и пропуск няма. Работните дрехи се поменят редовно - летните всяка година, зимните на две години. Има карти за градския транспорт. Осигуровките са на пълната заплата. Вярно условията на труд не са от най-добрите, но се работи по въпроса-изолация на покриви, остъкляване, топлоизолация, газификация. Дават пари за обучение на млади специалисти и за езикова подготовка. Колкото до "мобилните" те не се дават, а се заработват и всеки месец са различни. Заплатите също нарастват, вярно не с толкова с колкото ни се иска, но поне са подсигурени за две години напред със сключените договори.

УЖАС. Отврат!
Пълно с некадърници и интриганти! Заплащане ниско

Сега с коментара си ще гледам да съм обективен и последователен:
Заплащане-като отидеш на интервю и шефа г-н Ф..... започва с едни гръмки обещания за размера на заплащането и едва ли не обещаните надбавки като мобилна(някъкъв бонус всеки месец който а ако го дадат е най много 60-90,а себещамат до 300-400лв. на месец) част който по-късно се оказва че не се дава. Хората в производството са газени постоянно от началник цеховете под егидата на г-н Ф. и се глобяват за какво ли не а работят ниско грамотни хора с заплата 220-300 лв.
Уважение-Никакво само дебелоочие
Привилегии-ами няма
Фирмена сигурност -невидях тъй като ако откажеш да работиш в събота на 8-9-10 часов работен ден почват да те мачкат още по здраво
Съотношение работа / свободно време: ами както си го направиш ,а иначе можеш да се скатаваш ама не е етично трябва да си дебил (има ги там много) за да гледаш едни как се гърбят а ти да се скатаваш
Потенциал за развитие:ами освен да станеш само на думи а на практика пак си теглиш като вол, иначе ти казват ти си ЕДИКАКЪВ СИ
Колеги-има доста свестни хора там които ги е страх да се надигнат щото няма къде да отидат после ,а иначе малко им трябва само някой да ги поведе-казвам от личен опит изпробвал съм го по един или друг начин
Работна среда-мръсотия прах работа в задимени помещения и жалко че немогат да се качват клипове за да ви покажа канцеларията на един организатор производство-тенекиена барака със скъсани столове от 73г.мръсотия, там чистачка не е влизала още от както комунизмът си отиде сигурно,много тежко и шумно производство

Оценките говорят сами за себе си. Никаква фирмена сигурност, ниско заплащане, уважение нукакво