Варчев Финанс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Варчев Финанс ЕООД

Най-смешната фирма на света. Уж трябва да са финансова институция, но единствено което се случва е да се въртиш около желанията на някакво странно същество с неясна мисъл, наречено собственик. Шеф ти е някакво друго недоразумение, което се е издигнало като му е ходило по гайдата и няма и елементарна представа от сделки с акции, работа на финансови пазари и т.н. Иначе големи табели, голямо чудо, а се яде в тоалетната закуска - сякаш, ако излезеш за 15 минути ще се свърши света. Ако искаш да се фукаш, че работиш във финансова институция без реално да си наясно какво правиш и ти се отдава да слугуваш и да си личен адютант на шефа - това е твоето място. Ако разбираш от финанси и искаш да се развиваш в тази област - сбъркал си фирмата.

Здравейте, искам да ви споделя нещо което ми се случи във Варчев финанс съвсем скоро. Отидох да обменя пари в офиса им в мол Варна. Дадох на служителя точна сумата, той я провери и я потвърди, съответно ми върна обменената валута, но "закръглена" в негова полза. Според платежният документ (нещо като касова бележка), излиза че аз съм му дал за обмяна по-малка сума. Така на документи всичко излиза точно, а аз не мога да докажа колко пари съм му дал.  Чаках известно време да ми върне разликата, но уви. Слувителят си прибра парите и си продължи да си скучае, тъй като нямаше какво да прави. Заминах си като помислих че грешката е в мен. Отново сметнах курса , но грешка нямаше. Обадих се на главният дилър, който се сети за кого става дума и изказа един куп предположения от типа- сигурно е имало много хора и той се е объркал, много е внимавал в обслужването и т.н.  В крайна сметка ми препоръча да се върна обратно и да му се помоля да ми върне разликата :) Сумата е малка и прецених че не си струва времето и нервите, да не говорим че е унизително. Лошото е че изгубих най-ценното - доверието си към тях. Сега са за мен като циганско чейндж бюро зад битака.  Иначе на документи всичко е О.К. и Варчев сигурно хабер си няма какво става.За него всичко е наред, а вие си "отваряйте " очите.

Чета и се чудя......Отношението на Варчев било лошо,и аз така съм чувал,но ако позволяваш да те третират като нищожество,нали не очакваш някой да те носи на ръце.Нищо не пречи да защитиш достойнството си дори с цената на работата си,ако не го правиш си си нищожество и си заслужаваш отношението!Аз съм бил при подобни работодатели и нищо не съм търпял.Е,навсякъде съм си заминавал,но с вдигната глава,а не унизен,не си държа езика зад зъбите и се гордея с това,ВИЕ бивши служители с какво се гордеете?!А за платформата и брокерските услуги не мога нищо лошо да кажа,ползвам ги от 4 години,имало е проблеми,но няма как.Като цяло всичко винаги е наред,печалбите се плащат,служителите са учтиви,експедитивни,какво да искам повече?Относно стоповете,ами не ползвайте такива като се съмнявате,но как тогава ще оправдавате грешните си решения и кой ще е виновен.....?

Искам да попитам ако си подам СВ-то на място дали гос.Варчев  ще ми се обади за работа.Имам 3 годишен сезонен  опит като валутен касиер като последния сезон 2010 работих за Краун чейнч наи големия търговец на валута по южното черноморие.

Здравейте !!! Редовно чета форуми и случайно попаднах на този... Клиент съм от години на чейндж бюрата на Варчев и съвсем не съм съгласен с мненията на много от Вас. Относно Мъни Грамите - получавам такъв вид превод веднъж в месеца и честно казано Госпожо предпочитам служителите на Варчев да ме помолят да изчакам отстрани 2-3 минути, отколкото да чакам 30 минути и повече в банковите институции, където служителите там са изключително нелюбезни и ФЛЕГМАТИЧНИ и често те препращат именно в тези обменни бюра. Да, случвало ми се е да чакам и повече, но през това време съм ставал свидетел на интензивната работа на хората там и честно казано съм им се възхищавал на бързината, защото тези хора работят с пари и това не им е от голямо преимущество! Харесвам обслужването на Червения площад и ще продължавам да получавам преводи от там и да вярвам в тяхната коректност.

Пиша относно последния коментар на г-жа Петрова.Надявам се да бъда разбрана,защото работя на това място,обичам си работата,обичам си и колегите и искам да защитя фирмата,разбира се.Клиентите сами виждат,че при нас е напрегнато,именно защото се опитваме да бъдем максимално бързи и да обслужим всички клиенти без да стават опашки и да има изнервени клиенти.Не може всички да са доволни,но се стараем.Г-жа Петрова,не ни се сърдете,когато ви поканим да изчакате отстрани.Преводите стават по-бавно и докато ви правим Мъни Грам-а,можем да обслужваме другите клиенти,без да стават опашки.А това,в което ни обвинявате,че правим нещо зад гърба ви,грешите!Ние сме посредници на Мъни Грам,каквато сума излезе в системата,когато извършваме превода,такава сума ви изплащаме...и каквато валута прати и заяви изпращача,това получавате и вие.Ако следващия път решите да дойдете при нас да си получите парите(защото доколкото съм запозната в банките не им се занимава и пращат всички клиенти при нас), елате с усмивка и ви обещавам,че и ние ще ви обслужим с усмивка.:))))))

ЗДРАВЕЙТЕ.
ВАША КЛИЕНТКА СЪМ И ИСКАМ ДА ИЗКАЖА МНЕНИЕ-ОТНОСНО РАЗЛИЧНОТО ОБСЛУЖВАНЕ В ОФИСИТЕ ВЪВ ВАРНА.МНОГО СЪМ ДОВОЛНА ОТ ОБСЛУЖВАНЕТО И ОТНОШЕНИЕТО НА СЛУЖИТЕЛИТЕ ВИ В БЮРОТО НА СЛИВНИЦА,НО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ОТ ДОСТА ВРЕМЕ ИМА НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ С ТЕХНИКАТА И МЕ ИЗПРАЩАТ НА ЧЕРВ ПЛОЩАД,КЪДЕТО КОЛЕГИТЕ ИМ СЪВСЕМ НЕ СА ЛЮБЕЗНИ.
ПОЛУЧАВАМ ПАРИ ОТ ДЪЩЕРАЯ МИ И НЕ ВИНАГИ СЪС КОДА МИ ПРАЩА И СУМАТА,КОЯТО ТРЯБВА ДА ПОЛУЧА.СЛЕД КАТО ПОПЪЛНЯ ФОРМУЛЯРА МЕ КАРАТ ПРЕДВАРИТЕЛНО ДА СЕ ПОДПИША, ЧЕ СЪМ ПОЛУЧИЛА ПАРИТЕ??????? И ТРЯБВА ДА СЕ ДРЪПНА НАСТРАНА,/ВИНАГИ НАСТОЯВАТ ЗА ТОВА/  И ПРЕЗ ТОВА АКО ДОЙДЕ ДРУГ КЛИЕНТ, ОБСЛУЖВАТ НЕГО , А АЗ ЧАКАМ БЕЗ ДА МЕ ИЗВИКА НЯКОЙ КОГАТО СА ПРИГОТВИЛИ ПАРИТЕ. В БЮРОТО НА СЛИВНИЦА ТОВА ГО ПРАВЯТ ПРЕД МЕН И АЗ МОГА ДА ВИДЯ СУМАТА КОЯТО МИ Е ПРАТЕНА.
КОГАТО ЗАПИТАХ ЗАЩО ТРЯБВА ДА СЕ ДРЪПНА НАСТРАНИ МИ ОТГОВОРИХА,  ЧЕ ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ЩЕЛИ ДА ОБСЛУЖВАТ  ДРУГИ КЛИЕНТИ....И ЗАЩО, КАТО НЕ СА СВЪРШИЛИ С МЕН????  ИМА ОХРАНИТЕЛ-КОЙТО Е СКРИТ НЯКЪДЕ ..СТЪКЛАТА СА ОБЕЗОПАСЕНИ И КАКВА ЗАПЛАХА СЪМ АЗ ,ЗА ДА СЕ ИЗТЕГЛЯ...МОЖЕ БИ ПРАВЯТ НЕЩО КОЕТО НЕ ТРЯБВА ДА ВИДИ КЛИЕНТА....НЕ ЗНАМ...
МНОГО Е НЕПРИЯТНО ДА ПОСЕЩАВАМ ТОВА БЮРО ЗАЩОТО СЛУЖИТЕЛИТЕ ВИ СА НАСТРОЕНИ КЪМ КЛИЕНТИТЕ , СЯКАШ СА НЕПОКАНЕНИ ГОСТИ В ДОМА ИМ.
ПРОСТО ЩЕ СМЕНЯ МЯСТОТО ОТ КЪДЕТО ЩЕ ПОЛУЧАВАМ ПАРИТЕ СИ
       В. ПЕТРОВА                  [email protected]
   26.10.2010
   ВАРНА

Нещата стоят много зле. Просто там всичко е на автопилот. Не може да се вземе едно правилно решение от менажерският екип(чийто възможности попадат в областа на отрицателните числа).

ВЪПРОС
Искам да продам акции, моля осветлете ме, как става /процедура/ за това. Ако ми обърнете внимание ще ви предоставя и допълнителна информация.

Ясно е на всички бивши служители, че работата в тази фирма и тази атмосфера изгражда характера и може да се научи много, стига да имаш желание, търпение и потенциал. Но повечето от вас, на които философията на живота им е само да мрънкат, да се оплакват и да обвиняват някой друг за собствената си некадърност, седят по някакви форумчета и вегетират. ХОРА, спрете да ревете, а направете нещо със себе си. Когато това стане, ще схванете, че работата в тази фирма наистина има своя потенциал. Аз също бях освободена, но човек трябва първо да погледне към себе си и да потърси грешката си. Ако ми предложат отново да работя там захвърлям всичко и се връщам. Всяко нещо зависи от гледната точка, от която се възприема. Факт е също, че във фирмата, заплащането е едно от най-високите на трудовия пазар във Варна. И още нещо - хората, които са се задържали по-дълго вместо да хленчат като вас, са способни и КОМПЕТЕНТНИ! Препоръчвам като месторабота за хора, които умеят да работят в динамична среда в истинския  смисъл на думата, а не просто да си го copy/paste-ват в CV-то.