БРИЛЯНТ АД /img/frontend/nomap.png"

БРИЛЯНТ АД

1 точка от 16 мнения

Всичко е под всякаква критика в тази фирма. Видите ли я, бягайте далече. И аз не знам как толкова години работи в сивия сектор. Не се сключва трудов договор, не се плаща редовно. Всичко е само на думи. Не се лъжете да ходите в склада да работите. Съставната част от служителите са възрастни жени, които няма къде другаде да работят, а младите просто напускат. Днес една моя позната беше на интервю за работа, а те се държат нелепо. Най-голямата подигравка е, че уж не можели да кажат какво ще е заплащането и щяли да се обаждат до края на деня, ама никой не се обадил за нищо. Фамилиарничат с теб, като че ли си им първи приятел, а дори не знаят името ти. Пълна подигравка! Викат и те хокат без причина. Единственото хубаво е обяд, който осигуряват, но това го има почти във всички производства вече. Още веднъж - бягайте далече от Брилянт АД! Цялата фирма е пълна хаотична пародия. Съществува благодарение на хората, които се лъжат да отидат там за 1-2 месеца и после ги няма. Ужас е!

фирмата  е толкова забутана и нищожна само които имат пари те могат да работят само за осигоровка

В клон Велико Търново също царува роднинството.Ако имаш роднина там ,си добре и се издигаш,но ако нямаш такъв трудно достигаш минималната работна заплата,колкото и качествен работник да си.Всеки напуснал е по-добре в момента.Голяма беше грешката ми да пропилея толкова години там.Отношението на ръководителите към работника са под всякаква критика!

Здравейте, аз работя отскоро във фирмата. Честно казано и за мое голямо съжаление абсолютно нищо не се е променило от 2008 година до сега, вече 2012. Като заплащане наистина парите се взимат на уговорената дата, но са прекалено малко. Разценките са много ниски и в най-добрия случай се хващат от 350-400лева при много работа. Хубаво е, че има така наречения "безплатен обяд", но да не си помислите, че са пържоли. Колкото до тоалетните направо са "лукс" и "приятно ароматизирани" е ,но нали все пак са тоалетни. Работното време е от 8.30, но има доста пъргави работници ,които са още от 7.00 в цеховете е това не мога да го разбера. Иначе горе-долу това е обстановката, плюс всички коментари, които са написани дотук. Естествено без директорския коментар, защото има много голяма разлика в това да си директор или работник.

здравейте и аз искам да добава нещо за Брилянт  аз съм бивш служител какво да ви кажа всичко е ужасно отношение заплати третират те като боклук нямам думи директорите само викат хокат нямат никаво отношение и се мислят за велики само едно ще ви кажа по далече това не е място за млади хора например сегашните заплати не взимтповече от 350-400 лв (брутна) и то ако ги вземеш не говоря за производство а производството са по зле

Ама верно,че ръководството вместо да пишат глупости в есетата си да си признаят, че вече всички фирми назначават на трудов договор и плащат осигуровки, това не е никаква привилегия,освен ако не искат данъчните да ги разкъсат на парчета.
А колкото до отпуските, гледат те на кръв след като се върнеш от двудневен отпуск и ти го изкарват през носа.
Да не говорим, че част от отпуската отива в принудително празнуване на Рамадан, без значение дали си от ромски,турски или български произход.

Ясно е като бял ден, че „служител във фирмата”, написал толкова хвалебствена дитерамба в прослава на Брилянт АД е ръководен кадър...
Но това не е толкова впечатляващо (няма да сече клона, на който сам/а седи, нали така :) ). По-интересното е обаче, защо музата за толкова високопарни слова в прослава на фирмата си е дошла точно в този момент. Да не би случайно да има отлив на кадри и се е появило известно притестнение от страна на ръководството? То, че има безработица е факт, но и хората не се лъжат вече толкова лесно.
А към евентуалните новопостъпващи ще се обърна с думите: много внимавайте къде отивате! Ако искате да ви навикват като говеда, ако искате да породят у Вас желание да си скъсате дипломата, ако искате да се озовете "in the middle of nowhere", ако искате да "запълвате чужди дупки" и да се чувствате в безтегловност, заповадайте!

Бих искала да изкажа едно по-различно мнение от тези на предходните, тъй като смятам, че коментарите им са едностранчиви и необективни, плод на емоционален афект. Вероятно тези хора не са достатъчно информирани и не си дават сметка за предимствата, които работата в "Брилянт" им носи. За разлика от много други фирми в шивашкия бранш в тази няма нарушения на правата на работника от гледна точка на договори, заплащане, осигуровки, отпуски, което не е за пренебрегване. Не е вярно твърдението, че работата в събота не се заплаща. Госпожата, споделила токова мнение, не се е поинтересувала за детайли относно отчитането и е останала с погрешно впечатление, че трудът й остава незаплатен. Няма да коментирам разценките, все пак всеки работник за няколко месеца може да си направи равносметка какви са нивата им и какви са възможните минимални и максимални нива на заплатите, които би достигнал и да прецени дали тази работа и заплащане го удовлетворяват.
Друг въпрос, които е засегнат, е ръководството - за жалост една от чертите от народопсихологията на българите е любовта към злословенето по адрес на другия или по-висшестоящите, без често пъти да имат основания. И в този случай ще посоча, че отстрани изглежда много лесно да ръководиш, но не си давате сметка за отговорностите, стреса и контрола, на които са подложени ръководните кадри - било то на отдели, или дирекции. Запитвали  ли сте се поне веднъж какво им коства работата им, какви жертви те правят и какви компромиси в личен план. Това е дълга тема... Големият, както ви се струва, брой на администрацията никак не е голям и се обуславя от необходимостта от много добра организация и добри специалисти, за да се постигне високото качество на облеклата и спазването на договореностите с фирмите-клиенти и за функционирането на самия Брилянт според изискванията на институциите. За жалост този бранш е мащеха за работещите, тъй като колкото и добра организация да си планирал, винаги възниква непредвидено препятствие - особени свойства на платовете, които създават проблеми при изработката или не отговарят на качеството, забавена доставка, която блокира продължаването нататък, и така до безкрай... А и никага не е бил кой знае колко високо платен...
Познавам работници и служители, които работят в "Брилянт" от завършване на училище до пенсионирането им - това означава, че фирмата е приемливо място за работа, иначе тези хора нямаше да останат.
В заключение ще дам моето кратко мнение на базата на личния ми опит. Не мога да кажа лоша дума за фирмата. Вярно е, че има и недостатъци - преди всичко заплащането на определени длъжности - не може да се сравнява с това на други фирми от подобен мащаб. Надявам се това да се промени, ако има промяна в икономическия климат на страната. Като всяка работа си има положителни и отрицателни страни, от вас зависи дали балансът, който ви е нужен, ви удовлетволява. Струва си да опитате, ще ви се даде възможност да се развивате, ако имате качествата за работата, която изпълнявате, а времето и опитът ще ви покажат дали това е "вашата" фирма.
На недоволните ще кажа на добър път! Като се сблъскат с нередности и неволи в други фирми, може би ще оценят какви са били положителните страни на тази. Идеален работодател и работа не съществуват, винаги има + и - .
На новокандидатстващите - Успех! Не се страхувайте да опитате! Когато аз кандидатствах, не знаех нищо за фирмата и въпреки че прочетох само отрицателни мнения, публикувани тук, реших да видя лично каква е ситуацията и не съжалявам:-)

Искам да кандидатствам в отдел поддръжка в Пловдив, работил съм 4 години в друга шивашка фирма настройка и поддръжка. Много неприятни мнения има написани обаче няма нищо написано скоро. Имало сега някакъв нов директор и нещата по-хубави ли са? Заслужава ли си да опита човек или всичко е както преди година?
Благодаря предварително!

Ввсичко казано до тук е вярно.Отношението към хората е ужасно  грубо работиш без много да говориш нямаш право на глас,ако се обадиш ти казват отвън чакат други.Гладиш дрехи за 0,10 ст.бройката така,че си направете сметка ,колко пари вземат хората.Ако си любовница на някой шеф ще си добре или носиш на бригадирката разни неща също си добре...Работи се почти всяка събота без заплащане.Каде са тези органи разни инспекции нямаги като  минават на проверка си затварят очите...Ето това нашата БЪЛГАРИЯ и нашите ЗАКОНИ.Работих 6 години там претърпях 2 операции и станах половин човек.Но на кого му пука.Крайно време е да се вземат мерки срещу беззаконията в нашата държава.