БРИЛЯНТ АД /img/frontend/nomap.png"

БРИЛЯНТ АД

Аз работия в фирма брилянт и не съм доволна от заплащането и от това че трябва да се оставя след работа защото иначе не можеш да смогнеш и питам аз къде са законите в тази държава

Всичко е под всякаква критика в тази фирма. Видите ли я, бягайте далече. И аз не знам как толкова години работи в сивия сектор. Не се сключва трудов договор, не се плаща редовно. Всичко е само на думи. Не се лъжете да ходите в склада да работите. Съставната част от служителите са възрастни жени, които няма къде другаде да работят, а младите просто напускат. Днес една моя позната беше на интервю за работа, а те се държат нелепо. Най-голямата подигравка е, че уж не можели да кажат какво ще е заплащането и щяли да се обаждат до края на деня, ама никой не се обадил за нищо. Фамилиарничат с теб, като че ли си им първи приятел, а дори не знаят името ти. Пълна подигравка! Викат и те хокат без причина. Единственото хубаво е обяд, който осигуряват, но това го има почти във всички производства вече. Още веднъж - бягайте далече от Брилянт АД! Цялата фирма е пълна хаотична пародия. Съществува благодарение на хората, които се лъжат да отидат там за 1-2 месеца и после ги няма. Ужас е!

фирмата  е толкова забутана и нищожна само които имат пари те могат да работят само за осигоровка

В клон Велико Търново също царува роднинството.Ако имаш роднина там ,си добре и се издигаш,но ако нямаш такъв трудно достигаш минималната работна заплата,колкото и качествен работник да си.Всеки напуснал е по-добре в момента.Голяма беше грешката ми да пропилея толкова години там.Отношението на ръководителите към работника са под всякаква критика!

Здравейте, аз работя отскоро във фирмата. Честно казано и за мое голямо съжаление абсолютно нищо не се е променило от 2008 година до сега, вече 2012. Като заплащане наистина парите се взимат на уговорената дата, но са прекалено малко. Разценките са много ниски и в най-добрия случай се хващат от 350-400лева при много работа. Хубаво е, че има така наречения "безплатен обяд", но да не си помислите, че са пържоли. Колкото до тоалетните направо са "лукс" и "приятно ароматизирани" е ,но нали все пак са тоалетни. Работното време е от 8.30, но има доста пъргави работници ,които са още от 7.00 в цеховете е това не мога да го разбера. Иначе горе-долу това е обстановката, плюс всички коментари, които са написани дотук. Естествено без директорския коментар, защото има много голяма разлика в това да си директор или работник.

здравейте и аз искам да добава нещо за Брилянт  аз съм бивш служител какво да ви кажа всичко е ужасно отношение заплати третират те като боклук нямам думи директорите само викат хокат нямат никаво отношение и се мислят за велики само едно ще ви кажа по далече това не е място за млади хора например сегашните заплати не взимтповече от 350-400 лв (брутна) и то ако ги вземеш не говоря за производство а производството са по зле

Ама верно,че ръководството вместо да пишат глупости в есетата си да си признаят, че вече всички фирми назначават на трудов договор и плащат осигуровки, това не е никаква привилегия,освен ако не искат данъчните да ги разкъсат на парчета.
А колкото до отпуските, гледат те на кръв след като се върнеш от двудневен отпуск и ти го изкарват през носа.
Да не говорим, че част от отпуската отива в принудително празнуване на Рамадан, без значение дали си от ромски,турски или български произход.

Ясно е като бял ден, че „служител във фирмата”, написал толкова хвалебствена дитерамба в прослава на Брилянт АД е ръководен кадър...
Но това не е толкова впечатляващо (няма да сече клона, на който сам/а седи, нали така :) ). По-интересното е обаче, защо музата за толкова високопарни слова в прослава на фирмата си е дошла точно в този момент. Да не би случайно да има отлив на кадри и се е появило известно притестнение от страна на ръководството? То, че има безработица е факт, но и хората не се лъжат вече толкова лесно.
А към евентуалните новопостъпващи ще се обърна с думите: много внимавайте къде отивате! Ако искате да ви навикват като говеда, ако искате да породят у Вас желание да си скъсате дипломата, ако искате да се озовете "in the middle of nowhere", ако искате да "запълвате чужди дупки" и да се чувствате в безтегловност, заповадайте!

Бих искала да изкажа едно по-различно мнение от тези на предходните, тъй като смятам, че коментарите им са едностранчиви и необективни, плод на емоционален афект. Вероятно тези хора не са достатъчно информирани и не си дават сметка за предимствата, които работата в "Брилянт" им носи. За разлика от много други фирми в шивашкия бранш в тази няма нарушения на правата на работника от гледна точка на договори, заплащане, осигуровки, отпуски, което не е за пренебрегване. Не е вярно твърдението, че работата в събота не се заплаща. Госпожата, споделила токова мнение, не се е поинтересувала за детайли относно отчитането и е останала с погрешно впечатление, че трудът й остава незаплатен. Няма да коментирам разценките, все пак всеки работник за няколко месеца може да си направи равносметка какви са нивата им и какви са възможните минимални и максимални нива на заплатите, които би достигнал и да прецени дали тази работа и заплащане го удовлетворяват.
Друг въпрос, които е засегнат, е ръководството - за жалост една от чертите от народопсихологията на българите е любовта към злословенето по адрес на другия или по-висшестоящите, без често пъти да имат основания. И в този случай ще посоча, че отстрани изглежда много лесно да ръководиш, но не си давате сметка за отговорностите, стреса и контрола, на които са подложени ръководните кадри - било то на отдели, или дирекции. Запитвали  ли сте се поне веднъж какво им коства работата им, какви жертви те правят и какви компромиси в личен план. Това е дълга тема... Големият, както ви се струва, брой на администрацията никак не е голям и се обуславя от необходимостта от много добра организация и добри специалисти, за да се постигне високото качество на облеклата и спазването на договореностите с фирмите-клиенти и за функционирането на самия Брилянт според изискванията на институциите. За жалост този бранш е мащеха за работещите, тъй като колкото и добра организация да си планирал, винаги възниква непредвидено препятствие - особени свойства на платовете, които създават проблеми при изработката или не отговарят на качеството, забавена доставка, която блокира продължаването нататък, и така до безкрай... А и никага не е бил кой знае колко високо платен...
Познавам работници и служители, които работят в "Брилянт" от завършване на училище до пенсионирането им - това означава, че фирмата е приемливо място за работа, иначе тези хора нямаше да останат.
В заключение ще дам моето кратко мнение на базата на личния ми опит. Не мога да кажа лоша дума за фирмата. Вярно е, че има и недостатъци - преди всичко заплащането на определени длъжности - не може да се сравнява с това на други фирми от подобен мащаб. Надявам се това да се промени, ако има промяна в икономическия климат на страната. Като всяка работа си има положителни и отрицателни страни, от вас зависи дали балансът, който ви е нужен, ви удовлетволява. Струва си да опитате, ще ви се даде възможност да се развивате, ако имате качествата за работата, която изпълнявате, а времето и опитът ще ви покажат дали това е "вашата" фирма.
На недоволните ще кажа на добър път! Като се сблъскат с нередности и неволи в други фирми, може би ще оценят какви са били положителните страни на тази. Идеален работодател и работа не съществуват, винаги има + и - .
На новокандидатстващите - Успех! Не се страхувайте да опитате! Когато аз кандидатствах, не знаех нищо за фирмата и въпреки че прочетох само отрицателни мнения, публикувани тук, реших да видя лично каква е ситуацията и не съжалявам:-)

Искам да кандидатствам в отдел поддръжка в Пловдив, работил съм 4 години в друга шивашка фирма настройка и поддръжка. Много неприятни мнения има написани обаче няма нищо написано скоро. Имало сега някакъв нов директор и нещата по-хубави ли са? Заслужава ли си да опита човек или всичко е както преди година?
Благодаря предварително!