БРИЛЯНТ АД /img/frontend/nomap.png"

БРИЛЯНТ АД

1 точка от 31 мнения

Ако искате да работите за заплати по-ниски от на хигиенистки, това е точното място.

Смешни заплати - не си губете времето.

Заплатите в АД и в администрацията са прекалено ниски от порядъка на 600-700 лева. Никога няма актуализации, никакъв шанс за развитие, ако не си роднина на правилния човек.
Отношението на шефовете на АД-то е под всякаква критика. Те самите са като хванати от къра. Ползват изключително просташки език.
Плюсът е спазването на почивните дни и реалните осигуровки.

Ще изкажа едно положително мнение, различно от тези на предходните.Вероятно хората с негативно мнение, бивши вече работници и служители ,не се чувстват дооценени , останал е горчив привкус от това и затова се изказват негативно, не са достатъчно информирани и не си дават сметка за предимствата, които работата в "Брилянт" им носи. За разлика от много други фирми в шивашкия бранш в тази няма нарушения на правата на работника от гледна точка на договори, заплащане, осигуровки, отпуски, което не е за пренебрегване. Разценките се актуализират всяка година, заплатите на щатните също.Всеки работник за няколко месеца може да си направи равносметка какви са нивата им и какви са възможните минимални и максимални нива на заплатите, които би достигнал и да прецени дали тази работа и заплащане го удовлетворяват.Ако си нов и не достигаш заработка до минималната работна заплата за страната, ти се доплаща до нея, и то няколко месеца, докато влезеш в ритъм и започнеш сам да си изкарваш заплатата.Я да видим това в други части фирми в сивия сектор има ли го?
Все още има работници и служители, които от завършване на училище до пенсионирането им все още работят тук - това означава, че фирмата е приемливо място за работа, иначе тези хора нямаше да останат.
На недоволните ще кажа наслука в търсене на “идеалното” място за тях! Като се сблъскат с нередности и неволи в други фирми, може би ще оценят какви са били положителните страни на тази. Идеален работодател и работа не съществуват, винаги има + и - .
На новокандидатстващите - Успех! Не се страхувайте да опитате! Когато аз кандидатствах, не знаех нищо за фирмата и въпреки че прочетох само отрицателни мнения, публикувани тук, реших да видя лично каква е ситуацията и не съжалявам:-)

Аз работия в фирма брилянт и не съм доволна от заплащането и от това че трябва да се оставя след работа защото иначе не можеш да смогнеш и питам аз къде са законите в тази държава

Всичко е под всякаква критика в тази фирма. Видите ли я, бягайте далече. И аз не знам как толкова години работи в сивия сектор. Не се сключва трудов договор, не се плаща редовно. Всичко е само на думи. Не се лъжете да ходите в склада да работите. Съставната част от служителите са възрастни жени, които няма къде другаде да работят, а младите просто напускат. Днес една моя позната беше на интервю за работа, а те се държат нелепо. Най-голямата подигравка е, че уж не можели да кажат какво ще е заплащането и щяли да се обаждат до края на деня, ама никой не се обадил за нищо. Фамилиарничат с теб, като че ли си им първи приятел, а дори не знаят името ти. Пълна подигравка! Викат и те хокат без причина. Единственото хубаво е обяд, който осигуряват, но това го има почти във всички производства вече. Още веднъж - бягайте далече от Брилянт АД! Цялата фирма е пълна хаотична пародия. Съществува благодарение на хората, които се лъжат да отидат там за 1-2 месеца и после ги няма. Ужас е!

фирмата  е толкова забутана и нищожна само които имат пари те могат да работят само за осигоровка

В клон Велико Търново също царува роднинството.Ако имаш роднина там ,си добре и се издигаш,но ако нямаш такъв трудно достигаш минималната работна заплата,колкото и качествен работник да си.Всеки напуснал е по-добре в момента.Голяма беше грешката ми да пропилея толкова години там.Отношението на ръководителите към работника са под всякаква критика!

Здравейте, аз работя отскоро във фирмата. Честно казано и за мое голямо съжаление абсолютно нищо не се е променило от 2008 година до сега, вече 2012. Като заплащане наистина парите се взимат на уговорената дата, но са прекалено малко. Разценките са много ниски и в най-добрия случай се хващат от 350-400лева при много работа. Хубаво е, че има така наречения "безплатен обяд", но да не си помислите, че са пържоли. Колкото до тоалетните направо са "лукс" и "приятно ароматизирани" е ,но нали все пак са тоалетни. Работното време е от 8.30, но има доста пъргави работници ,които са още от 7.00 в цеховете е това не мога да го разбера. Иначе горе-долу това е обстановката, плюс всички коментари, които са написани дотук. Естествено без директорския коментар, защото има много голяма разлика в това да си директор или работник.

здравейте и аз искам да добава нещо за Брилянт  аз съм бивш служител какво да ви кажа всичко е ужасно отношение заплати третират те като боклук нямам думи директорите само викат хокат нямат никаво отношение и се мислят за велики само едно ще ви кажа по далече това не е място за млади хора например сегашните заплати не взимтповече от 350-400 лв (брутна) и то ако ги вземеш не говоря за производство а производството са по зле