Търговска Верига ЕВРОПА /img/frontend/nomap.png"

Търговска Верига ЕВРОПА

Евала ти колега така е това е пълната истина, а за заплати много зле сме във момента,за месец юни,юли заплати няма добре че от инспекцията са ходили та авансите ни изчистиха стоката е ад правят се дати, миризливо месо и така нататък ад е дано ми излезе късмета та да се махна от тоя кошнар и управителката ще я наглася тук но има време ще има доста писане точно за кой магазин става въпрос, смениха името на фирмата изгоряхме със отпуските

Работех при тях като шофьор на "качествените" им стоки. Не знам за месото и хлебните изделия , но много често в товарното помещение на камиона намирах плъхове и хлебарки измежду щайгите с плод и зеленчук.
Беше ми връчен хладилен камион... с неработещ хладилник... и липсата на организационни умения у шефа ми доста често се случваше и клиентите и ръководния персонал в съответните магазини да го отнасят. Сравнително късно ме товареха и представете си какво се случва със стоката като бъде доставена. Но евала им правя на шефовете... овче хладнокръвие имат тия. Доста изморителна работа беше, доста често се прибирах вкъщи в 23:00 а на работа трябваше да съм 7:30... за прослуженото време даже не ми и платиха...

Като цяло съветвам текущи и бъдещи клиенти на фирмата да НЕ пазаруват от там, стоката е скапана и под всякаква критика.. а бъдещи служители да не започват там... ни 'леб има , ни пари.

Да просто фирмата е на фалит, работя там,заплата за май още няма ,АВАНСА ни го дадоха на 5 пъти по 32 лева работим по 10 часа няма оправия но един ден като се махна ще разкрия много неща и аз, за сега е това до скоро.

Мога само да съжалявам,че започнах работа там.Първо те лъжат с парите които ще взимаш казват ти между 500-550 лева.Взимаш 180 лв Аванс и заплатата ти е между 120-160 лв,има и 60 лв талони,но трябва да ги изхарчиш в магазина който работиш.Заплатите се бавят с два месеца.Парите се дават от оборота на магазина,когато се направи тогава.Там повечето са роднини,и просто си е семейна верига ако не си клюкар излиташ.Глобяват те за неща който не зависят от теб,но ти си го отнасяш,глобяват се хора които са неудобни.Не се спазва и  кодекса на труда по догор се водиш на 8 часа а работиш 9 ок с почивка от 45 минути се получава,но и като почиваш те гледат на криво.Работиш 6 дена а почиваш 1.А касиерките работят над 13 часа и не им се връзва почивка от 12 часа.Сроковете така масово се трият,поправят се и се продават.ПРОСТО ХОРА НЕ ПОЧВАЙТЕ ТАМ НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА..

Ама Вие заплашвате хората,който пишат ли?Защо ме питате дали аз испращам мнението си от моята поща?Какви са тези условия,който ми поставяте за моето собствено мнение?Искам да знам.кой ги поставя?Всеки трябва да излезе с името си,ако е чист пред съвеста си и закона на Република България.И най накрая чакам някакъв отговор.

До сега писах няколко пъти,но отговор няма.Към кого да се обърна?Знам и за Вас Г-н Влашки,кой са Ви любовниците? Тези от който се оплакват,а Вие ги правите оправите ли?А Г-н Ковачки знае ли какви ги вършите ?Не че той е цвете за мирисане, но и Вие създавате още по-голямо напрежение.Време е да отговорите не се крийте.Пред съдбата не ще се скриете.

Втори път Ви пиша но всичко изчезва.Май има някой,който се стахъва от истината.

прочетох цялата тема и бях озадачена от изказванията за глоби дори когато зададеш въпрос.Озадачи ме също казаното , че се одържали липсите.Такова нещо няма.Работила съм 6 години във веригата.Да клиентите които изказват мнения са много прави няма спор, но нали сме тук да кажем какви работодатели са-ми аз ще кажа-едни от най-високите заплати в този сектор са на европа,ако наистина човек работи е много лесно да се издигне-сиреч има перспектива.Относно отношението на шефовете е до късмет има хора и хора.през моя период се смениха 3 управителки-първата беше тотална гад задържа се няколко месеца,втората беше готин човек но лош шеф и тя бързо си тръна.третата беше прекрасна и остана.Късмет.За пояснение после поработих и в БИЛЛА но от там наистина се възмутих.8-часа с една почивка от 10 мин. за 380 лв. ето това е страшно.сега съжелявам че не е в политиката на Европа да назначават напуснали служители иначе бих се върнала с радост.

Тази верига е абсолютен експлотатор.Майка ми ходи там на изпитателен срок,3 дни,като при повикването и е обяснено,че ще работи 6 дни по 8 часа,1 ден ще почива срещу заплата от 400,00 лв и талони за пазаруване на стойност 60,00 лв(най-вероятно валидни само в тяхната верига магазини) .След три дни работа за обучение и се сервира,че трябва да работи 6 дни,но по 12 часа,1 ден почивка ,но само работното време се увеличава,заплащането си остава 400,00 лв.Да не говорим,че ако имаха поне малко съвест щяха да заплатят отработените дни,които водят за обучение.Пълни подигравчии са тези работодатели.Кой ли знае колко народ превъртат така за по няколко дни и си карат с работници без да плащат заплати.
Аз лично като техен клиент съм връщала толкова много стоки,които са били развалени,че сама си се чудя защо ли продължавам да пълня гушата на Ковачки.

Магазина не струва! Имаха промоция на свинско месо, но цената на касата беше по-висока от обявената. Когато поисках да върна стоката започна голямо вайкане. Служителите не просто те гледат злобно ами се държат с клиентите сякаш си им изял супата с вилица. Млякото наистина е с изтекъл срок на годност. Управителката на магазина не се сеща да отвори и втората каса при положение че от 18:30 до 19:00 часа се редят хората на една опашка. Магазина не е добре зареден - издават вестник за промоции, но стоките на промоция "още не са доставени". Готовата храна не е отврат - недоизпечена, безвкусна. Съветвам никой да не ходи в тая дупка. Става само да си купуваш цигари.