БИСОФТ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,ул. Капитан Райчо 95&markers=Пловдив,ул. Капитан Райчо 95
1 точка от 25 мнения

Това е абсолютно измамна фирма, в която няма никакъв смисъл да си губите времето и вниманието. След стартиране на интервю стигам до извода, че г-н собственика, който е абсолютен "хал-хабер", но се мисли за номер 1 е по-добре да отвори "книжарница". В интервюто не става ясно какво ще се прави, как ще се прави, какво ще е заплащането, какви осигуровки и се използват "индийски прийоми тип - как ще ми продадеш този химикал?"
Второто абсолютно ясно е, че тази фирма едвам се самоиздържа и е въпрос на време и да изчезне и от пазара. Видно е един малък офис с три работни места, малката масичка описана в предишния коментар, става ясно, че има още една такава стаичка офис. В папагал-от където са видни и свързаните фирми, е видно, че нито има оборот, няма клиентска база, няма потенциал.
Ако сте в началото на вашата кариера, без никакъв трудов опит, издържат ви родители или близки, дори и тогава няма смисъл да започнете в такава фирма, в която да развиете нихилизъм към "пазара на труда" и да емигрирате далеч. Фирмичката би-софт става ясно е на ниво, в което да не може да произведе никакъв софтуер, много далече е от материята. Може би се издържа само и единствено от програми, бенефициенти от ЕС за да прилапат едни пари. Смисълът на сегашният подбор на служители е и точно това. Да се назначи един служител, да се кандидаства по програма за развитие на бизнес и толкоз. Пълна глупост!

Привет :)

Мина доста време, но сега се присетих да ви споделя за моя кратък опит с компанията и със собственика/управителя/гурото/кумира и за каквото там се има.
Лятото, мисля, че беше през август, кандидатствах за работа - административна позиция. Обадиха се, уговорихме се и отидох на среща (въпреки, че един приятел ми беше подшушнал да нямам високи очаквания).
Интервюто се проведе с една дама, която освобождаваше въпросната позиция, и г-н управителя. Първото нещо, което ми направи впечатление, беше, че срещата се проведе в средата на работното им помещение, на една масичка. Явно ме бяха вмъкнали в обедната почивка, защото помещението беше празно, към края се появи един младеж..
Основните забавни моменти бяха следните:
- г-н управителя ме попита още в началото дали смятам, че съм "техния човек". За да мога да отговоря го помолих да обясни в какво се изразява работата - основни задължения и отговорности, какво ще се очаква от мен. При което неговият отговор беше, цитирам: "Няма смисъл да ти обяснявам, понеже нито ще запомниш, нито ще разбереш." Чудесно. Казах му, че в такъв случай този разговор е безпредметен и станах да си ходя. "Ама защо, ама какво.." Обясних, че след като няма да разбера и запомня каква е работата, очевидно няма да мога и да я върша, затова няма нужда да си губим времето. Но нищо, останах да видя какво друго ще чуя, но вече с ясната нагласа, че аз там няма да започна работа (дори и да ме одобрят) и ще пързалям г-н управителя през останалата част от разговора. Беше забавно и си заслужаваше дори и само заради физиономиите му, явно не е свикнал с подобен род тънка ирония.
- стана дума за заплата. Да вметна, че доскоро работих в София, но напълно ми е ясно, че Пловдив не е София, но Пловдив не е и Кърджали, и цифрата, която казах в никакъв случай не може да се сметне за висока (аз не съм програмист, не съм отишла за такава заплата), още повече за такъв голям бизнесмен като г-н управителя и компания с такава "мащабна" дейност. Неговият отговор на моята цифра беше мигане на парцали и преглъщане.
- след това г-н управителят се загледа в годината ми на раждане и ми зададе следния въпрос: "А вие мислите ли скоро да раждате, понеже на мен ми трябва човек дългосрочно." Тук вече аз мигах на парцали, защото съм ходила на много интервюта, но никога такъв въпрос не ми е бил задаван. Не знаех дали да се смея, да се възмутя ли. Тук успя да ме изненада.
- и за да не ставам твърде многословна, последният куршум беше, когато започна да ми обяснява, как служителите трябва да приемат компанията му и работата си за нея като идеология и тем подобни неща, забравила съм какво още изреди. Нито неговата компания ми е бащиния, нито съм склонна да идеализирам мъже на средна възраст с ниско възпитание и големи претенции.
В кратък срок ми се обадиха, за да ми кажат, че не съм избрана да се присъединя към "тайния кръг", което нито ме изненада, нито разочарова. Както споделих, още на първото тире, желанието ми вече се беше изпарило рязко.
Та така, това е моят опит и мнение за въпросната компания. Надявам се да съм била полезна на някого :)

Поздрави

Не знам от къде да започна, но ще съм максимално кратък.

Дори не помисляйте за тази фирма от каквато и да гледна точка.

1. Най-новите технологии, с които се работи във фирмата са от преди 15 години.
2. Заплащането е нищожно на фона на средните заплати в софтуерните компании.
3. Няма никакви социални придобивки.
4. Осигуровките са на минимална работна заплата.
5. Няма възможност да използвате отпуск поради факта, че няма кой да ви замести (в момента във фирмата има само 1 програмист).
6. Няма възможност за дистанционна работа.
7. Договора е 6 месечно предизвестие само от страна на служителя, но с 1 месец (стандартното) от страна на фирмата.
8. Управителя "г-н, инж." Димитър Андреев се държи абсолютно непрофесионално, арогантно и унизително към служителите си (често и с клиентите си).
Няма знания или опит, който да се почерпи от него.

В заключение ще напиша само, че причината въобще да съществува тази фирма са т.н. връзки на управителя с лица, които са тясно свързани със съда.

Радвам се, че бях част от екипа на Bisoft! Много приятна обстановка за работа. Специални благодарности към инж. Андреев, че ми даде шанс да работя! Адмирации към всичко, което са постигнали!

Преди време бях на интервю. Управителя е много нагъл тип. Излъга ме, че един мой познат започва работа при него. Установих, че на него му е казал същото за мен (че започвам работа при него). Бягайте далече!!!

Управителят на тази фирма не би се съобразил дори със закона за гравитацията. Все някой му пречи и винаги има конспирация... Само някой клиент да не е съгласен с него и веднага започва със заплахи, оплаквания, съдилища и т.н. В 21 век подобно поведение е обидно спрямо клиентите и дори абсурдно. А г-жа Аврамова е адвокат на въпросния господин, затова мнението и е толкова хвалебствено!
Бягайте далеч!

В следствие на кратък разговор, реших че съм си загубил времето...нямат понятие изобщо за cloud-услуги..

п.п. неандерталци

Изключително проста "фирма", управлявана от олигофренски управител. Всичките и служители са смотани и услугите и са пълна пародия...!
Бягаите далече...!

Искам да благодаря, дори и с малко закъснение, на целия екип на "БИСОФТ"ЕООД и лично на Управителя инж. Димитър Андреев за чудесно организирания процес на работа и прекрасния синхрон при работа. Искам също така да изразя своята благодарност към Вашия сътрудник Оксана Иванова за нейноти внимателно отношение към клиентите, за точното организиране на всички действия, а също така и за нейната деликатност и отзивчивост. За моят екип е радост да работи с всички Вас!

На всяка цена избягвайте тази фирма! Собственикът е човек с остарели разбирания, зациклил в 2005. Няма си идея какво се случва в другите IT фирми и как се работи, нито от новите технологии, нито от заплатите които се плащат. Текучеството е огромно - като на сервитьори в ресторант. Такъв е и манталитета на собственика - кръчмарски. Отнася се с програмистите като с много ниско ниво обслужващ персонал и общо взето си търси сезонни работници - можете да провертие колко много мнения на бивши служители има и да си прецените колко хора са минали от там. Ако искате да ви се крещи на главата, докато пишете код и всеки ден да ви е напрегнат - започнете в тази фирма. Никакви преспективи за развитие, мизерно заплащане и шеф психопат.