Хемус Марк АД /img/frontend/nomap.png"

Хемус Марк АД

Вярно е, клиент, сякаш се оформи диалог, но и диалогът може да е дискусия. Важно е за какво иде реч. Иначе тезата, че Хемус ще продължи да съществува во веки веков по същия начин е абсолютно несъстоятелна. Керванът си върви, не споря, но е поел към центъра на пустинята, откъдето връщане няма. И ще го повторя не чак толкова иносказателно: не настъпи ли промяна, Хемус го чака фалит. Предполагаемо време на развръзката - след две, максимум три години. Това, което в момента крепи фирмата над водата, е единственото свръхкапитализацията й към момента, в който Големият Дебел Мъж (сиреч Стоянов, ако някой все още не е разбрал) се развихри.

Иначе не мога да не се съглася с констатацията, че живеем в страната на абсурдите. Но не това е причината за ненормалната ситуация, в която изпадна Хемус. Напротив, множеството малки царства на корупция, ирационалност, дерибейство, подобни на Хемус в моментното му състояние, правят страната ни отвратително място за живеене. България ще се нормализира тогава, когато мнозинството от нас нормализират собствения си житейски периметър. В тази връзка отново напомням, че "страшилището", което поквари една много симпатична фирма, осигуряваща работа и доходи на повече от 500 човека, всъщност е колос на глинени крака. Самите австрийци го разбраха и го изгониха от всички свои дейности в страната

Просто му вдигнете мерника и му вземете главата. Би могло да стане много по-лесно, отколкото сте се надявали и в най-смелите си мечти.

Абе,хора,то това вече не е дискусия,а диалог.Ама не мога дори да предположа кой е "бившия" и кой "настоящия".И двамата сте много чепати.Ама да ви е ясно-кервана си върви,а Хемус си го има.Няма значение кой го ръководи,кой го краде,кой го купува,кой го продава и т.н.Лошо,за всички лошо!

Живеем в "Абсурдистан", скъпи опоненте.Гръбнакът на негативните тенденции е непоклатим,щом толкова години не можем да го преборим.Но тази тема е необятна.За съжаление,доволни и щастливи са тези,които са уцелили момента да рискуват с някого или с нещо.

Ясно. За неслучилото се добро - ще стане някъде в бъдеще време. За случилото се зло - турете му пепел.

Това не е начинът да се пречупи гръбнакът на която и да е негативна тенденция.

За да се реши даден проблем, първото нещо, което трябва да се направи, е да се признае неговото съществуване. В конкретния случай това означава и да се изговори публично. Друг начин няма.

Големият Дебел Мъж гради позициите си именно на страха да се назовава истината. Смешката е, че всъщност лицето е колос на глинени крака с много тъмни дела зад гърба си, някои от които се родеят с престъпления.

Прав си.Темата на форума е Хемус.Но има неща,за които не може и не трябва да се говори в ефир.Точно затова се опитвам да отговоря на много въпроси с едно изречение.Не виждам нещата розови- по-скоро ми се иска да са такива.Все пак отговор на въпросите ти - с машината всичко ще е наред,а почивната база в Росенец е ясно кой и на каква цена я е придобил.Който се е възползвал от нея добре,който не е-здраве да е.

Лошо, уважаеми опоненте. Дискусията видимо губи моментум, след като в ход влизат аргументи от рода на "А вие защо биете негрите?". Все пак темата на форума е Хемус, а не моята скромна особа.
Имам идея как да вдъхнем малко живец на спора ни и в същото време да избегнем неговото разводняване.
Нека си зададем един на друг определен брой въпроси за Хемус, чиито отговори представляват факти. Тези отговори-факти няма да подлагаме на коментар. Те сами ще изградят две картини, моята - мрачна, а твоята - явно розова (ако ги има фактите, разбира се). Съгласен?
Между другото аз вече зададох два въпроса, но така и не получих отговор. Ще получа ли?

Oпределено си "дървен философ".Добър си във воденето на полемика,но явно само това умееш.И дано си разбрал ,че срещу някои хора и да бягаш не можеш да ги стигнеш.

Охо, определено започна да става забавно. Тръгва нещо като полемика на тема "черно ли е черното и дали всъщност не е бяло". Аз лично мисля, че черното си е черно. Уважаеми опоненте "настоящ служител" и очевиден поддръжник на статуквото, имам две бележки по последния коментар. Първо, бизнесът се движи от екипи и няма нищо по-градивно от това до тях да не се допускат или ако вече са допуснати, да се отстраняват некомпетентните и ампутираните от умението за екипна работа хора. С особена сила това важи за мениджърите.
Второ, тезата за засилването е много любопитна, бих казал, че дори е с теоретичен принос. Проблемът обаче се крие в това, че отстъпвайки назад, Хемус вече се върна в миналия век, ако за база на оценката използваме обема на бизнеса. А както вече споменах, настоящият мениджмънт успешно създаде и прецедент, като започна да генерира и загуби. Ако желаеш, мога да ти обясня малко по-подробно механизма на това развитие, както и това, което предстои да се случи. Накратко казано, процесът далеч на прилича на подготовка за бъдещ ръст, по-скоро вече си е засилване, само че в оная другата, лошата посока.
Дотук, общо взето, коментирахме нечии способности да правят бизнес и оставихме някак настрана темата за крадливостта. В тази връзка въпросите са безчет, аз ще спомена само два. Какво стана с машината за монтиране на маркери? Каква е съдбата на почивната база в Росенец, кой и на каква сума я придоби?

Всеки ,който има глава на раменете си ,и съответно акъл в нея ,е добре да се занимава с нещо градивно, а не да пише компромати ,и да дава оценки кой е глупав и кой не. И не е задължително който прави крачка назад да се връща - може просто да се засилва.

Предполагам, че галантната забележка по-долу е по мой адрес. Веднага се сещам за хипопотама, затънал до очите в калта и зинал срещу света. А иначе какво да добавя? Когато фактите говорят, и за най-преданите преторианци е разумно да запазят мълчание. Само едно последно напомняне: най-точната и обективна оценка за това как се ръководи един бизнес е резултатът, който той генерира. За всеки що-годе грамотен човек ситуацията с Хемус е пределно ясна и няма място за интерпретации - заводът е поел надолу по пистата и спиране засега не се вижда. Виновникът? Със сигурност не е международният империализъм. С още по-голяма сигурност е Големият Дебел Мъж.