БДО АКЕРО ООД / BDO AKERO Ltd. /img/frontend/nomap.png"

БДО АКЕРО ООД / BDO AKERO Ltd.

Фирмата не е лоша за старт, но не повече от година! Заплащането е ниско и дори след натрупан стаж не вдигат заплатата, а си оставате само с обещания. Липсва организация, пътува се с лични автомобили или автобус, няма никакви социални придобивки и се изисква извънреден труд, който не се заплаща и общо взето сте длъжни. Колегите са страхотни като хора и професионалисти, но фирмата е на много ниско ниво.

За нищо не стават

Нямат нищо общо с big4 колкото и да се надуват. Потресе ме факта, че се подписват под отчети в които очеизвадно и умишлено са посочени неверени стойност на позиции в Баланс и ОПР за да се "напудри" отчета за кредитни цели. Това аз лично в big4 не съм го виждал никога!

Не съм доволен от БДО, не могат да се сравняват с Big4.

Не съм съгласна с нито едно от мненията! На кривата ръкета, космосът й е крив! Или можеш, или не можеш! Можеш - и оставаш, не можеш и се махаш!

Във фирмата няма добре изградена организация на работа. Действа се хаотично и каквото и да си направил винаги е грешка. На ръководни постове е цяла фамилия - майка, баща, син и снаха. Тяхното отношение е авторитарно - не търпят да им се опонира, нито уважават чуждото мнение, дори напротив - държат се по унизителен начин с обиди и крясъци към персонала. Често се пътува командировки. Допълнителния труд не се заплаща. Нивото на заплащане е ниско и заради това голяма част от хората са току-що завършили. Това пряко влияе върху качеството на услугите, които предоставят. Ако сте току-що завършил не е лошо да започнете, за да натрупате стаж. Но ако вече сте навлезнал в счотоводството, одита, данъци, то постъпването там ще е крачка назад в кариерата ви. След като подпишете трудовия договор ви дават около 20-тина безумни декларации да се подпишете - голяма част от тях са незаконосъобразни. Може да не сте съгласни с тях, но вече сте пред свършен факт. Постъпвате на позиция младши или първа степен и на нея престявате с години, защото няма ясни правила как точно се променят нивата на позицията. Много може да се говори. Ако имате още въпроси ще се опитам да отговоря изчерпателно.

Ужасно място!!! Ако не сте опрели дъното не стъпвайте там. Ще ви струва много и няма да получите нищо (за знания и СV). За пари и дума не може да става. Лелките са толкова алчни ......

Здравейте! :)
Кандидатсктвах в БДО и бих искала да попитам какви са отзивите за нея:
- като заплащане и дали редовно се заплаща труда;
- отношение към служителите;
- осигуровки;
- извънреден труд;
- право на отпуск;
- социални придобивки и др.

Plamen87, всичко, което е написал е същото и за София.

Горещо ви съветвам да премислите дали да почвате в БДО. Това е едно ужасно място за работа от гледна точка на мениджмента. Главната шефка е истеричка и не минава ден без крясъци и заплахи. Всички са силно стресирани и отношенията са изключително напрегнати, организацията на работата е под всякаква критика. Работи се редовно до 10-11 часа вечерта и събота неделя без никой да ти плаща или даже да благодари за извънредния ти труд.  От години не са вдигани заплатите и хора с над 6 години стаж напуснат фирмата. Фирмата не плаща за допълнително обучение на персонала в резултат на което си оставаш на нивото с което си дошъл. БДО наема масово млади и неопитни стажанти за да ги експлоатира, дава мизерни заплатир мачка ги и е чудо ако някой се задържи повече от година.
Самата работа е интересна но ако намерите нередности в одитираната фирма ви нареждат отгоре да замажете нещата. Всеки ден извън офиса на фирмата е глътка свеж въздух. На всичкото отгоре са и много скрънзави - дават ви стари моб. телефони по които може да говорите само със офиса, социални придобивки - нула.
Ако искате след  5 години да сте със разбито здраве, да си изпускате нервите и да крещите, да ви е паднала квалификацията и да имате страхов синдром - БДО е определено за вас. От няколко месеца съм напуснал БДО и не пожелавам дори на моите врагове да отидат там.