Tumbleweed Communications /img/frontend/nomap.png"

Tumbleweed Communications

Някой може ли да сподели скорошно надлюдение/мнение относно фирмата Axway? Кандидатствам за работа там като QA и бих искал да знам какво да очаквам. След един бърз рисърч ми направи впечатление, че повечето от служителите са се задържали дълги години във фирмата, което за мен е показателно, че голяма част от тях са удовлетворени от случващото се. Но дали е така?
Благодаря, предварително.

Отчужден от степента на корпоративното влияние в рамките на най-голямата американска станция за подслушване в света, офицер ветеран от НСА избягва от там, дефектира и монтира нелегална контра-подслушвателна станция високо в италианските Алпи... imdb.com/title/tt0427461/

Tumbleweed вече няма. Сега е
Общо взето съм недоволен от престоя си там. Некомпетентен мениджмънт, дори необразован, липса на каквото и да било уважение, назначения на приятели и роднини, и други такива. Заплатите са около средното ниво. Но само чрез връзки или заплахи можете да си издействате повишение. Повече работа не помага. Много често се налага работа извън работното време.

Ако искате топло място, където да се научите да пишете някаква Java отивайте в ST. Иначе, стойте далеч от там. По-специално от Илия и Георги Малинков - най-некомпетентните от мениджмънта.

Tumbleweed Communications беше придобита от Axway през 2008.
2011 Axway се листва на Euronext (AXW).

Аксуей България ЕООД: http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=8251

Последното мнение е от 2009.Дайте нещо по-ново,хора! Чета и нещо за акции/опции.Може ли повече информация и за това? 10х

Както в повечето пресни български ИТ компании, неправилните управленци на неправилните позиции. Малко вероятно е да се издигнеш по заслуги, по-скоро ако си отдавна във фирмата можеш да очакваш нещо. За работата която се върши и за квалификацията на иначе отличните бачкатори дават малко пари. Реално, точно тези хора бутат компанията напред, не тези, които ги ръководят. Доста кадри са си заминали. Факт е също, че има (или поне така изглежда) голяма разлика в мениджърските заплати и тези на обикновените служители, лошото е, че се парадира до известна степен с това. Има и крайно технически неграмотни личности, но са малко.

Чудесно място за работа, но в момента като че ли няма свободни места. Има още какво да се желае от някои управленски нива, но това са дребни кахъри, а за да се стигне дотам, значи други почти няма. Средата е отлична, смея да твърдя, една от най-добрите в България, остава само да наваксат и малко със заплатите. Сега вече е част от Аксуей, общо 12000 в Сопра Груп, офиси и клиенти по целия свят.

а някой може ли да каже как да кандидатсвам в тази фирма. В официалния сайт не намирам свободни позиции за БГ. Ще има ли скоро свободни места.

Започнах работа преди половин година. Tumbleweed now part of Axway бе моята мечта от доста време. Местоположението е перфектно, стига да не живееш в Люлин. Имаш заплатено парко място, което не е толкова сигурно, но все пак никой не е застрахован. А и фирмата не е виновна конкретно за охраната на паркинга. Екип от професионалисти, които те респектират всеки ден. Освен това те дърпат нагоре заедно с тях, защото са осъзнали, че заедно можем повече. Заплащането е добро уважението още по-добро. Планирането на работата е изчислено и благодарение на SCRUM няма суматоха. Потенциал за развитие има, няма граници за доказани професионалисти. Единствено по така наречените benefits може би изостават от други фирми.

Tubleweed is now part of Axway (www.axway.com).

Tumbleweed EOOD Bulgaria kept its positions within the ecompany and is still a leader on the American market, merged with the American branch of Axway, property of Sopra Group.

Axway PAID 100% of the shares (options) to all employees + bonuses per year and they continued (with few exceptions only by personal decision) to work in Sofia). This is because the share policy is differnet, not because there are problems with the options.

The company has several departments, so you can here several diffrenet opinions, this depends on the team.

Best wishes!