NET IS SAT / НЕТ ИС САТ /img/frontend/nomap.png"

NET IS SAT / НЕТ ИС САТ

Тази фирма е с много силно корпоративно управление,т.е. много "мениджъри" които си пазят удобните местенца и супер успешно имитират работа.Явно и на акционерите им е все тая щом като не взимат никакви мерки години наред.Иначе имаше опитни технически специалисти от които можеш да научиш много.Сега не знам какво е останало.По мое време имаше един тип Боян Йосифов който ги юркаше да бачкат и създаваше някакъв ред,ама сега май пак управлява старият управител Божидар Игантов.За него нищо не мога да кажа,защото той не общуваше с хората от моете ниско ниво:)Ако някой сегашен колега драсне някой ред ще бъде интересно да разберем докъде е стигнал този мастодонт НЕТ ИС САТ.

Един от многото бивши служители в тази фирма. Гледам, от тази година има вече 2 коментара, като последният на настоящ служител. Коментара му ми подсказва, че: а/ работи от много скоро там; б/ стар гъзолизец е
За щастие, всички стойностни хора с много малки изключения вече не работят в тази фирма. Напуснаха я през не толкова далечната 2007 до 2008 година, някои и през 2009.
Това, което се случи там в средата на 2009 всъщност не видях да е отбелязано някъде, а именно съкращаването на персонала с около 50%, дори повече, след което уверението, че няма да има повече несигурност, след което дойде баш шефа и каза "сори майна, от днес със задна дата -15% до -20% на всяка заплата" и съответно раздадоха по една студена вода на всички :) После, естественно, продължиха пак със съкращенията. Лъжата си е лъжа, а там се раждат всякакви :)
А сега виждам доволен служител и то техник...
Причината за случките, които описах, са вече документирани в някои от първите мнения - лош мениджмънт, както и прекалено раздута администрация - на 3 глави - 1 шеф (образно казано).
Мислех си, че 2009 ще е последната година от 10 годишнината на тази фирма, но уви - продължава да съществува противно на всички закономерности, логики и кризи!
Там научих много,  но от хората, които си отидоха. Урока, който не научих дълги години беше, че тази фирма, отговаря на всички български стандарти за селяндурщината и представлява 1:1 копие в умален вариянт на българската държава - да се разбира управлението и последиците от него.
Страда от неизлечим тумор за съжаление и никога няма да се оправи, освен, ако не се изкоренят абсолютно всички зовящи се "мениджъри" или "директори" (а там са много!) и не се поставят знаещи и можещи лица.

Кой ,каквото иска да си говори......... Според мен Нет Ис Сат е доста по добро място за работа от да кажеме други големи доставчици ( Визирам Мегалан) ............... А като услуга мн ясно че ще има и недоволни клиенти......... В момента фирмата се развива във възходяща линия ........ И като настоящ служител съм доволен и от заплащането което сравнено с други доставчици е с 1 ниво над тях ..... и като работно време и работа.... да понякога се случва и да се работи извънредно ....... веднъж на 3 месеца например !!!!!!! Лично аз съм получил от фирмата всичко което съм и поискал като инструмент .... и униформа . А коя друга фирма дава на своите служители да ползват услугата и безплатно ?????

Живея в ж.к.Овча купел-София..Района се обслужва от млади момченца,които само вредят на фирмата с натрапчивото и без мярка лепене по входните врати на блоковете на безброй рекламни лепенки,с което отблъскват и без туй малобройните клиенти на услугите на НЕТ ИС САТ.Това е липса на елементарно зачитане на личната собственост и сигурно ще се стигне до саморазправа и предизвикване на технически проблеми...Моля вземете мерки!

Състоянието в фирмата е следното :

За всеки бачкатор ( техници , корпоративни техници , телефонисти и администратори ) се грижат по не по 2-ма мениджъри чиято работа не ми е много ясна.

Колегите са пичове проблеми няма.

Векилата АКТИВНА СИСТЕМА за образуване на заплатите.

На мен лично ми се е случвало да работя по 13-14 часа на ден 2 дни поред за да мога да отстраня всички аварий за районите за които отговарям и накрая на месеца се оказва , че съм си скъсал г*за от работа а реално получавам много по малко пари.

Ширубаджанащина ИМА ! Но да не ви прави впечатление.

Хора който по цял ден пият кафе има доста.

Системата е доста мудна. За да се закупят да кажем 1 чифт крипвачки ще трябва да се мине през половината фирма и да се чака сума време. В повечето случай се копуван най-евтините боклуци и цикалът се затваря.

За шефовете не ми се говори само за 1 си спомням с добро Боян Йосифов.

Преспективи на фирмата : Клиентите намаляват ( корпоративни и крайни ) нови да се включват е вече по скоро рядкост поради ниските скорости и високи цени. На места услугата е доста зле. В момента фирмата разчита на разработени рейони но и там стъпват по големи доставчици и според мен това ще доведе дори до по гоялм отлив на клиенти.

за Нет Ис Сат като за тъщите...

... или хубаво или нищо!!!!!!!

Клиентка съм на фирмата от 2005 година.. Принципно проблеми нямаше с интернета и обслужването.. Наложи ми се да ми сменят кабела защото беше срязан ..Сложиха ми телефонен кабел.. Ок разбирам много клиенти няма пари за хубави кабели.. Ама да ми зарежда 20 минути абв-то.. някак си не е реално ... да не говорим ако искам да си сваля филм.. 1во много трудно ми отваря саитовете а и даже и да ги отвори картинките трябва да ги чакам около 30 минути да се появят.. невероятно мъчение да изгледаш 1 филм.. да не говорим ако тръгна да играя нещо онлайн... отгоре на всичко и екипа по подръжката няма униформи... в квартала кадето живея само 1 момче идва за проблеми само че родителите ми няма от къде да го знаят.. Прибирам се аз днес и ми съобщават че 3ма човека са идвали за подръжка от фирмата защото съм се обаждала за проблем.. Е сега ще се наложи да се обадя за проблем наистина за да додие техника и да го представя на родителите си за да знаят че е само 1 и да не пускат други хора вкъщи.. Ок пари за кабели няма а пари за униформи неможе ли да намерите ?! И без това вдигнахте цените на интернета толкова ли не може да отделите някой лев ?! или ако не униформа поне някакъв документ с който техниците да се легитимират при идване за проблем ?! Зачестилите спирания на интернета също са много дразнещи... Хората си плащат за да получават качествена стока (интернет) а не за да спонсорират фирмата еи така... Мисля че ако се направи нещо по въпроса нещата ще са много по добре поне от клиентска гледна точка !

Ако оня бастун Киров е още начело... фирмата ще връзва още доста време!

Пример - звъни ми клиент с проблем.. говорим си на дълго и широко и го овещавам че ще оправим проблем / и тн и тн / и в един момент звъни служебния ГСМ и моля учтиво клиента да изчака две секунди за да прекратя неприятното звънене и да обясна на въпросиня малумник КИров че съм на телефона с клиент!

Вдигам - казвам господин Киров - на телефона съм с клиент с проблем, нека да се чуем след малко и затварям

При което продължавам на телефона да стоя и въпросиня Киров отново звъня и казва - цитирам Когато аз звъня, ще прекратяваш всякакви разговори и ще си говориш само с мен.

Циркът продължава - Задава ми се въпрос - ти защо не отговаряш на външната линия на която звъня... аз обяснявам - обясних ви - разговарям с клиентски проблем.

И ми се затваря после без обяснение телефона.... Малумна работа

Надявам се старите кадри - Здравчо, / за Стоян знам че го няма вече / Сашето, не говорим за останалите адски свестни хора и тн да стоят още там.....

Просто беше.... Тя Бобева хубаво че се махна овреме, а най-странното е че ... как беше директора Г. Димитров го видях преди година да подскача в НР и щеше да си изпотроши краката като ме видя..... :)))

Просто нямах и продължавам да нямам думи... каква е цялостната кризисна и пред кризисна политика на мнооого фирми тук!

През последните близо две години НИС започна и успешно завърши своя перйод на развитие и преструкториране.Иначе казано-върна се там, от където започна,плюс не малка задлъжнялост по обслужване на кредити отпуснати за закупуване на окаяни lan мрежи и тяхното преработване.Визшето и средно мениджърско ниво провежда традицйонна некомпетентна политика,изразяваща се в абсурдни управленски решения.Пример-над 50 километра кабели от новоизградената LAN мрежа в кв. Дружба престоява непусната в употреба! Мениджърският екип практикува добре известния на колегите "зимен сън"- целогодишен! Взимат си парите и не се интересуват...Абсурден ,но не нов управленски маниер е да се работи- ОТ ВКЪЩИ!!!Нормално е такъв работен похват да присъства минимум 2-3пъти седмично в работния график на определени весокопоставени служители и да е обявен офицялно по фирмения mail!!!Ако сте образован и кандидатствате за що годе добър пост,трябва да знаете,че навлизате в една стриктно разпределена сфера на влиянея,борбата за запазването на статуквото се води на живот и смърт!Ако сте от бачкаторите-технически персонал,тогава работа ще има много, а изгледи за развитие гарантирано никакви.Заплащането е минимум средното за бранша,коректно се изплаща,уловката тук е активната система на образуването на трудовото възнаграждение.Никога не знаеш за каква работа какъв бонус взимаш.Трябва да сте подготвен психологически,че колега на съвсем сходна позиция ще получава два пъти повече,без да смятаме премийте,които вие няма да имате! НИС е фирмата създала и утвърдила практикуването на най добрите партита за всички времена!!!Веселби и танци до зори!!!Като изключим служебните конфронтации,колегите и отношението към всеки,е много добро. Успех!!!

Нет Ис Сат! Какво да кажа за тази фирма? Мнението ми е доста противоречиво. Там има една групичка от колеги, стари, която се е заформила, ако някой от тях те нарочи... кофти се получава. Точно както могат да те подкрепят, ако те харесат, и да ти дават голяма заплата, свобода и възможности, точно така в следващия момент, каквото и да правиш се справяш зле. Мен просто ме нарочи един от тези "ключови служители". Иначе атмосферата е добра за работа, не ти висят на главата. Има още какво да се нaправи за заплатите. Отскоро има и социални продобивки за служителите. Подобряват се условията, защото доста качествени хора си тръгват от там.
Колегите са супер готини за партита, шефове и всички се забавляват заедно. Имам хубави спомени от партитата и тимбилдингите. Редовно се организират кви ли не събирания и инициативи за служителите. Бях доволна, но кво да се прави. Истината е че, че има хора с власт там, на които не бива да им се дават такива правомощия.
Работата наистина върви бавно, пести се от неща, от които не бива да се пести и в същото време се разхищават пари за глупости. Услугата е зле и запада все повече, трудно задържат клиенти. Поддръжката е на доста кофти ниво. Имаше слухове, че холдинга има за цел да затрие НИС и им отказват финансиране. Не знам дали е така. Управителите не са много читави, не взимат правилни решения и изобщо рядко са на едно мнение.
Има ресурс фирмата, но не се управлява ефективно!