ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Света София&markers=София,пл. Света София

ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ

Ох хора чета и не вярвам общо взето на интервюто ок на живо с човешките ресурси ок и като се обадиш да попиташ нещо след това от човешки ресурси те охокват. Незнам дайте съвет объркана съм искам да променя защото настоящото не е по добро но това държане на тон по телефона ме кара да се чувствам тъпо.

Защо не мога да си ползвам обедната почивка от 30 минути?
Уважаеми управители и директори нормално ли е в 21 век да те лишават от 30 мин., за да се нахраниш ? Извинявай те много, но в животните в цирка имат повече права. Да не споменавам, че да излезнеш в болничен и отпуска е по-трудно ,отколкото да избягаш от затвора. При този стрес е напълно естествено да се скапеш. Май трябва да сложите роботи, а не живи хора в офисите Ви. Променете си отношението, за да има все още желаещи да работят в банката.

Като работодател банката се представя много смесено. (Време за критика)
Казвам смесено , защото (все пак сме там за пари, не защото ни е скучно в къщи). Но от всички банки - тук са най-ниските за сектора. Те нямат реална база на коя позиция колко трябва да се дава. Всичко е на минимума. В предложенията им за работа винаги пише конкурентно заплащане, но не е така. Имахме по една допълнителна здравна застраховка която е с супер малкия лимит (За разлика от други фирми),спортните карти всички си ги плащаме (За разлика от други фирми) За заслуги няма бонуси. Дали ще си тръгнеш в 17:00 или 19:00 заплатата ти е същата, ако има извънреден труд,той не се плаща. Да дават вече повече дни отпуск , но за тия 3 дни отгоре ще ти издяват душата. Не ценят стария персонал, освобождават хора на поразия и след няколко месеца отново търсят човек за същата позиция. Работа има много - заплата не. Всеки които е останал след голямото сливане е активен в джобс.бг или други места. Направиха една програма за увеличаване на заплатите на по старите служители - Добре, а по-младите с какво да живеят? Въздух? Заплата в София под 2000лв чисто вече не е заплата. Да не говорим,че това е банка и ако реши някой да прави "бели" може банката да страда много.
(Малко положително)
Няма значение на каква възраст сте което е голям плюс. Парите поне винаги идват на време. Колегите обикновено са отзивчиви. След сливането на Обб с Си ,вече има предимно минуси...

az sum porednata napusnala banka obb v grad Yambol, tekuchestvoto na slujiteli v bankata nikak ne e malko, dori narastva naposledak po red prichini, bqh kasierka, no upravitelkata na bankata me karashe da pravq vsichko..naprimer da bada i krediten...tova ne e praktika samo s men, taka pravi i s drugi kasierki. Otdelno upravitelkata kreshti na slujitelite i na klientite, radvam se che napusnah, no ako iskate spokoen i dobar kolektiv, koito da hodi s jelanie na rabota, prosto smenete upravitelkata na tazi banka, kraino vreme e! izvinqvam se za latinicata

Моля, ако някой чете теэи мнения и ако има кой да се эанимава с управителите на клонове..спешно да обърне внимание на управителката на град Ямбол, г-жа Минкова ! АД Е ВЪВ ВСИЧКИ КЛОНОВЕ И ОРМ-ТА в града!Това е ХИТЛЕР номер 2 .. държи се отвратително както със служителите така и с клиентите!!! ПРЕВИШАВА СИ ПРАВАТА И КАРА ДА ВЪРШАТ НЕЩА ИЭВЪН ТЕЭИ ЭА КОИТО СА НАЭНАЧЕНИ!

Може ли някой от старите служители на ОББ да ми каже, какво се случи след като Сибанк ги купиха? Прекратиха ли договорите на старите служители или ги оставиха? Затварят ли старите офиси и дават ли обезщетение на старите служители? Промениха ли заплатите и т.н?

Безкрайно съм благодарен на служителките на ОББ клон Александър Малинов-София:Иванка Григорова, Мирела Чаушева, Виолина Терзиева. На 29.05.2018 те положиха максимум усилия да спрат погрешно изпратен от мен паричен превод.И винаги те са учтиви, любезни, отзивчиви. Никога не се карат, не обиждат клиенти. Гледат си много съвестно работата и са с висок професионализъм. Браво. Дано има повече служители и хора като тях. Моля предайте им моите поздрави и пожелания за здраве.

Петър Младенов, клиент на ОББ

1000лв от 2018 взимат редачите в Лидл - хора току що завършили средно образование, без изисквания за опит, някаква квалификация, а и нямат кой знае какви отговорности: редят стоките на щанда или взимат продукта от т.А на касата, минава през скенер и се поставя на т.Б. Във Фантастико също са 1000лв заплатите. След 2г. във фирмата предлагат и увеличение и то още при започването знаеш какво ще е.
Та вие с по 800лв и отговорности за милиони (реални пари), стотици документи, редица специфични условия по различните продукти... не знам изобщо дали сте наясно на кой свят живеете. Критиката ми е към служителите, не към мениджмънта. Естествено за всеки работодател е да иска да плаща минимално разходи. Но не е естествено да продавате ценна стока (труда си) на безценица!

Вярно ли е, че новите белгийски чорбаджии, които НАМАЛИХА и без това ниските заплати, след въвеждането на 25 дни платен годишен отпуск, вместо досегашните 22 дни, отпадане на полагащите се 2 дена по КТ на майките с две деца и въвежане на ненормиран работен ден, карат служителите освен да остават вечер без заплащане, и да идват съботи и по празници отново без заплащане? "Великата" белгийска финансова група, на второ място в Европа по активи, плаща на служителите си по-малко от продавачка в квартален магазин и ги третират като роби?
Бившите колеги за инспекция по труда чували ли са, или умират от страх да не си загубят огромните заплати по 800-1000 лева за ЦУ?

ОББ беше банка в която се работеше добре, преди да я купят КБС. Може отново да стане място с добра работна среда, но едва ли ще е скоро. Първо трябва да се разберат сами със себе си какво точно правят. В момента нито служителят, нито клиента са важни. Пълен хаос! Голяма структура с много шефове. Колкото по-надолу се слиза в структурата, толкова по-лош става ръководния персонал. Липсва анализ на средата, на работата, на всичко. Заплатите са средни за банковия сектор, което не означава, че са задоволителни. Просто в целия банков сектор заплащането е под всякаква критика.
Заложените цели са невъзможни за изпълнение. Нивото на стрес е невъзможно голямо. Отчиташ се три пъти дневно Какво имаш планувано за деня, какво си свършил до обяд и в края на деня.
Работата е много и от всякакво естество. В ОББ си банков служител, застрахователен и инвестиционен посредник. С тази разлика,че ти плащат единствено за първото. Всеки си знае. Аз лично не препоръчвам!