ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ

Кандидатствах по обява за специалист електронно банкиране като лошото впечатление започна още преди самото интервю. Бях накарана от охраната- една леличка,пушеща на вратата и говореща си с някаква друга леличка да изчакам, защото съм била много рано дошла - бях дошла приблизително 20 минути по-рано и то защото по моя молба часа за интервюто беше по-късен, аз нямах проблем да изчакам, но винаги чакам във фоайе, този път седях на тротоара на стамболийски 25 минути, докато леличката най-сетне реши да ме пусне - за да седна на един стол пред една стая в коридора между етажите на една стара сграда. Почаках си на стола. Самата дама, която ме интервюира беше любезна, мила, разговорът мина добре. Единственото нещо, което беше проблем, е че исках минимум от 1000 лева нетна заплата, явно беше над бюджета им, но дамата твърдеше, че със социалните си придобивки могат да ме спечелят. Обеща да се свърже с мен след началото на септември, тогава беше 25 август, защото са почивни дни и тем подобни. Аз помолих, независимо какво са сметнали за кандидатурата - да ми се обадят. Днес е 19.9 и все още Ася Красничи не се е свързала с мен. Един съвет към банката - не е сериозно една банкова институция и нейният отдел човешки ресурси да не може да пусне един template мейл на кандидатите си. Оценката ми за местоположението е ниска, защото ако сте шофьори няма къде да си спрете колата в идеален център на стамболийски, но пък, ако пътувате с метро - ще ви е крайно удобно. Сградата е стара, охраната както казах- една стара леличка, която те оставя на тротоара, заплащането явно не е от най-добрите, защото 1000 лева не е висока заплата за мен в сферата на финансите и разбира се, всичко това, нямаше да има значение - ако проявяваха елементарното уважение - да пратят едно писмо на кандидата за развоя на кандидатурата му.

Дъщеря ми започна работа и още первите дни разочарование и бехаберие на служители и обучаващи злоба гордост надменност и т .н.как да се свържа с директор от София за да дам мнение и сигнал за текучеството което ги чака защото то е факт моля някой ако може да ме свържи с накой благодаря.

Здравейте, бих искала да изкажа мнението си към тази банка. И въпреки, че си тръгнах афектирана поради дребни неуредици, мога да кажа,че институцията ми даде много. Да натоварването е голямо, да целите са високи, но когато вложиш цялата си емоция в работата, означава, че е била достатъчно добра, за да я обикнеш. И въпреки че съществуват хора , които нямат корпоративно поведение и никога няма да имат, искам да кажа, че тази Банка може да развие много личностни и професионални качества. Все пак всичко зависи от конкретния служител и качествата,които има. Процеса е двустранен служител-работодател. Това,което наистина е хубаво да се развие е обратната връзка на УЧР със служителите. Едва ли ще се задържат качествени служители на места, където има непрекъснато текучество и не се намира адекватно решение на проблема. Това е, който иска може да пробва и ако прояви достатъчното търпение може да научи много

За да не бъде коментарът ми изцяло негативен ще започна първо с положителните страни на работата в ОББ, а именно:
- редовно изплащане на заплатите(или както им казвахме "социална помощ")
- адекватно и на добро ниво въвеждащо обучение за новоназначените служители
- ясни правила и процедури, които улесняват работата

До тук се изчерпва всичко хубаво, което мога да кажа за банката като работодател. Работата е много, персоналът никога не достига. Трудно е да си вземеш обедната почивка, а когато това в възможно, вече може да е станало и 3ч следобед, което не пречи на мениджъра да те извика 5 мин, след като си излязъл. Плановете са амбициозни, не непостижими, но на цената на "кухи" продажби, изнудване на служителите да теглят малки кредити, които после погасяват, или тормоз над роднини да ползват продуктите на банката. Отношението на мениджмънта - мениджър екип и директор, е повече от ужасно. Не проявяват никакво уважение към служителите, като дори си позволяват да вдигат скандали и да обиждат пред клиентите. При положение, че клона, в който работих, винаги е изпълнявал таргетите на над 100%, не сме имали и секунда спокойствие, да не говорим за поощрение или благодарност за добре свършената работа. На фона на всичко това, мениджмънта не си помръдва пръста да помогне с плана или да потърси нови клиенти, а вместо това водят лични разговори по телефона или пък постоянно идват техни приятели/роднини, с които пият кафе часове наред.
Категорично не препоръчвам ОББ като работодател, тъй като от отдел Човешки ресурси изцяло неглижират проблемите на персонала, дори и след оплакване от служителите относно отношението на мениджъра.
Напуснах работата, която обичах и вършех с удоволствие, защото имам достойнство и самоуважение. Жалко за някои служители, които притиснати от обстоятелствата, търпят това ужасно отношение, биват подлагани на тормоз и обиди всекидневно.
Ако някой си помисли, че това ми е било първа работа или първа банка, работил съм и в други банки - таргети винаги е имало, но такъв стрес не бях преживявал.
Надявам се мнението ми да е от ползва за всички, които обмислят да започнат работа в банката.

Здравейте ,служител съм от година и половина. Започнах без връзки на най ниската позиция в банката -касиер! Относно предния коментар да кажа моето мнение и опит.. Без да имам чичо Владика ме повишиха,не веднъж а два пъти за времето което работя. Всичко зависи от директора на клона дали е точен човек и дали оценява усилията и уменията на служителя. Немога да разбера какво си мислите всички..образуванието не праеи човека кадърен... Аз показах умения в общуване с клиенти и най -вече продажбите. Оцениха ме и съм доволна. Да има минуси ,но плюсовете са повече..стига човек да е способен и да не се отказв . Работата е страшно много по клоновете,но и развитието поне за мен не е малко... Знанията който ми даде работата и контактите с толкова много хора. Служителите имат и превилегий за продуктите на банката.Товане е никък малко!
Проблема на младите хора е ,че бързо без да полагат мн усилия и без да изпъкнат да взимат добри пари. Е няма как да де случи това!!! Да ако си връькяр може и да стане ... Затова имайте търпение ,изпъкнете с умението и хъс за работа,бъдете лоялни и харесвайте работата си. Така нещата за вас ще бъдат ок и ще оцените ползите които ви предоставя Обб!

На всички които искат да започнат работа в ОББ АД да знаят че трябва да очакват всичко друго но не и уважение,добро заплащане,повишение може само ако имаш чичо владика или добре владееш изкуството да се подмазваш на точните хора .Не са важни професионалните ти умения ,образованието или квалификациите които имаш само това кого познаваш и ТОЙ ще ти уреди нужната ти заплата и добра "службица". Успех на всички дръзнали да се опитат да успеят по нормалния начин.

Кандидатствах за работа в ОББ и след като бях одобрен на 2те интервюта, бях поканен да започна работа , като ми се съобщи, че ще получа обаждане от отдел "сигурност". Разговора беше кратък - "Как се осигурявате" , "имам телк" , " Благодаря".
След този разговор последва серия лицемерни лъжи, резултатът от които беше да ме отхвърлят С ДИСКРИМИНАЦИОННИ МОТИВИ!!! заболяването ми не е проблем за работата. Страх ги е, че после е трудно да ме уволнят. ТОВА, КОЛКОТО И ДА Е ГНУСНО, НЕ Е НАЙ–ГРОЗНОТО!

Г-жа ДИМИТРОВА от ЧР , ме повика на инсценировка на интервю,което вече бях правил , отново с нея и бях одобрен. Но в случая бях повикан за да се замаже причината за отказа им. НЯМАХА ДОБЛЕСТТА ДА МИ СЕ ОБАДЯТ СЛЕДВАЩАТА СЕДМИЦА КАКТО ОБЕЩАХА И ДА МЕ ОТРЕЖАТ!

Може ли човекът, който е написал коментара за стаж в ОББ в отдел "Връзки с обществеността", да се свърже с мен!?
email: [email protected]
Обмислям да кандидаствам и искам да разбера малко повече!
Благодаря!

Вчера бях на интервю в Централния Офис, то се проведе от г-жа Мая Владева. Позицията, за която кандидатствах бе "главен касиер" Интервюто протече добре, но след като изреди всичките изисквания на банката да те наемат на работа се стигна до много важният въпрос за заплащането. Попита ме "За колко бих работила?" Отговорът ми беше " 800 чисто".
Изгледа ме доста странно. Сякаш поисках 1500 лева. Каза че за съжаление не могат да ми предложат такава сума, съответно за колко по-малко бих работила.....казах 700....пак ми бе отправен поглед сякаш съм много нагла. Канят за интервю хора с Бакалавър "Финанси", Магистър по Счетоводство и 3 езика на доста добро ниво и им предлагат да работят за 600 лева, а може би и по-малко. Тъй като както вече споменах на 700 лева въпросната госпожа започна да ми обяснявам, че те не давали толкова големи заплати?!?????. ....Извинете, как си представяте млад човек, който иска да се развива, вярно без опит в сферата, но достатъчно образован да работи за под 700 лева. Дори човек със средно образование и без никакви езици не би се хванал. .....

Пиша по повод стажът в ОББ , обявен в отдела Връзки с обществеността.От личен опит искам да предупредя всички да не се лъжете , особено млади студенти.Първо е без пари , второ отношението е лошо , трето офисът е в някакъв апартамент , който прилича на мазе и условията не са добри , четвърто ви карат да правите всичко-пакетиране на промо материали,носене на кашони до колата и т.н., пето отношението не е добро и за капак ви карат да им работите на пълен работен ден поне 2 пъти в седмицата.Сами си преценете!