ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Света София&markers=София,пл. Света София

ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ

Някой има ли информация за работната обстановка, колегите и заплащането в клон Гладстон, Пловдив?

Здравйте, като кандидат за работа явил се на интервю с някаква полуруса девойка в тази институция която непрекъснато задаваше некомпетентни въпроси и нямаше никаквъв корпоративен подход към хората съм ужасен.Интервюто протече с въпроси на които при отговор от моя страна след определен интервал от време отново се задаваха, имаше и глупави въпроси с грубо навлизане в личното пространство на човек и явна дискриминация, както и въпроса който преля чашата на търпението ми "Вие знаете ли за каква позиция сте кандидатствали ?!" При моя въпрос "В какъв смъсъл!?", нито в клин нито в ръкав отговора беше - "ами питам ви защото някои кандидати кандидатстват по повече от една обява а и трявба да направите финансов тест...".Това не знаех вече как да го тълкувам като становище на дамата на интервюто .....Липса на каквато и да е фирмена култура и подход към кандидатите за работа . Жалко че такива хора са лицето на Институцията която аз уважавам.

Подадох CV за стажа на ОББ, който беше "Връзки с обществеността", повикаха ме на първо интервю,а после и на второ. Предложиха ми място и отидох в един от клоновете им. Стажа беше 40 дена, в които аз не правех нищо свързано с това,което беше казано, а изчистих клона от стари и ненужни документи,помагах с разни други неща,а накрая, когато трябваше да си взема удостоверението за завършилият стаж ми го додаха на портала в централата.

Като утвърдена банка на пазара , смятах че ще имат по-компетентни служители .
Моята случка и сблъсък с ОББ беше преди 6-7 месеца и силно се надявам никога повече да нямам срещи с тях ( дори като клиент).
Както някой беше написал по-долу срещата с пушещата бабка на входа на сградата беше също толкова неприятна. Трябваще да чакам вън на студа , като просто можеше да ме допусне да седя на стола м/у етажите. Както и да е...да не издребнявам :)
Срещата с HR мина смятам добре, момичето беше усмихнато и задаваше типични HR-ски въпроси . Даде ми да решавам тест, почувствах се като на изпит в университета, защото всички термини и задачки, които бяха дали се равняваха на тези Банково дело, Счетоводство и Право.
Написах каквото се сещам, защото ако трябва да съм честна си обеснявам термини като "овърдрафт", "банкова гаранция" , " депозит" и тн. по по-прост начин и дългите определения малко ме объркаха ( на 99% съм сигурна, че нито една от служителките им с клоновете не знае и не може да реши този тест, но това е друга тема).
След известно време ( 5-6 дни) ми се обадиха, за да ме поканят на второ интервю с Директор на клон, но не за позицията, която бях кандидаствала "Мениджър екип" , а за специалист " Малки и средни клиенти" ( не помня точното наименование). HR-ката ми обясни, че за мениджърската позиция искали човек с повече опит в банковата сфера и , че на теста не съм се справила много добре.
Въпреки опита си и самочувствието , което имам се съгласих, защото прецених, че наистина теорията не ми е силната страна и може би трябва да започна от по-ниска позиция, за да имам повече увереност и знания.
Та...отидох в един от клоновете им , беше от много малките с 2 каси и 2 бюра работещи с юридически лица и замонжни клиенти. В интерес на истината и Директорката и колегите изглеждаха прекалено усмихнати и ведри ( за банкови служители), което ми допадна.
Интервюто мина добре , харесахме се взаимно.
След още 5-6 дни ми се обади същата HR-ка, за да ми предложи работа, но условията им бяха неудовлетворяващи и не се доближаваха с поставените от мен на срещите . Не мога да разбера защо изообщо си губиме времето след като съм поставила моите искания за заплащане и тн.,а те не могат да го удовлетворят. Както и да е...отказах любезно , колкото и да ми допадна екипа и бъдещата шефка.

HR-ката каза, че ако има друго предложение ще се свърже с мен. Аз не очаквах да го направи, защото много други са обещавали , но.....
Странното е, че ми се обадиха след няколко дни с питане дали искам да се срещна с друга дирекотрка , в друг клон , за друга позиция.
Съгласих се, защото позицията ми допадна.
Отивайки в клона на бул.Ал.Стамболийски ,влизайки вътре и казвайки, че съм за среща ( бях помолена от HR-ката да не споменавам думата "интервю", без да ми обясни защо, не че не се досетих)..бях "прободена" от погледните на всички работещи там бабки ( да, всичките бяха бабки и 100% работят от 20години там за 400лв.).
С голямо недоволство една от тях размърда старите си задни части и отиде до кабината на Директора.
Жената (шефката) беше сравнително година,но с толкова голямо самочувствие, че чак преливаше. Разказа ми целия си опит в банката, както и в другата банка, която е работила... Не разбирах защо говориме повече за нея отколкото за мен, но....
Изслушах я , все пак съм възпитана и имах само един въпрос - защо не трябваше да казвам ,че съм за интервю?Беше болезнено откровенна и си каза, че искат да уволят въпросната служителка, за чиято работа се бях явила на интервю. Така и бях предположила... Приключихме разговора и отново зачаках обаждане от HR. Въпреки срещата аз бях на 100% категорична, че в този клон не искам да работя, защото обстановката и хората там още от сега ме дразнеха ( не ми се занимаваше с бабешки интриги и клюки).
HR-ката ми обади , за да ме покани на финална среща с някаква шефка в Централен офис. Обясних , че не ми е допаднала средата и просто ще загубя времето им , но тя държеше да ида. Съгласих се и отидох на стотно интервю.
Отново редовното чакане и висене - все пак е "Велика" директорка...трябва ние простолюдието да чакаме :)
Жената беше бременна и единственно това я спаси да не я зашамаря по време на срещата ни .
Беше много невъзпитана, неподготвена и задаваща уж провокативни въпроси, но всъщност бяха неуместни . С няколко думи, когато видя , че съм по-млада реши , че може да се прави на интересна ...удари на голям камък, защото аз добре си знам капацитета и мога да защитя знанията си !
И тя като другата г-жа говореше за нейния кариерен път в ОББ и всякакви банки, обясни ми колко е велика и как тя е обучила целия свят. Започна да ми говори как съм нямала опит в обслужването на корпоративни клиенти, което аз ясно бях споменала на HR , клоновата Директорка, в CВ-то си и на целия китайски народ. Аз потвръдих и споменах, че това е ясно видимо най-малко в СВ-то ми, изтъпках опита си в финасова сфера и мениждърския ми стаж , което може би щеше да е добър старт. Няма да влизам в повече подробности ,защото тя през цялото време се заяждаше и не ми е на нивото да преразказвам случилото се.
Така и не ми се обадиха след тази среща, но аз и нямах желание.
Останах с много лошо впечатление поне за "шефовете " и измислените мениджъри, които имах честта да срещна и не бих препоръчака на никога да си губи времето :)

Анонимен настоящ служител,Може ли да ми пише на имейл [email protected]

Много работа, малко служители! Засиват те с клиенти, а ти не знаеш какво да правиш. Колегите нямат време да ти обяснят нищо! Трябва да се самообучаваш! Няма време и за обедна почивка, хапваш набързичко нещо. Заплатите са навреме, но са ниски.

Работя в ЦУ, дирекция МСБ. Мога да кажа само едно - кошмар. Директорката Райна Пенева е най-некадърното и некомпетентно създание, което може да срещнете в банковите среди. За изпълнотелнита директори дй не говорим -Радка Тончева е с манталитет на продавачка на Женски пазар. Бягайте надалеч от тази банка.

От скоро съм служител и за сега мога да изкажа само хубаво мнение, с изключение на заплащането би могло да е по-високо но явно във банковата сфера това е...Страхотен колектив,още по страхотен директор,който е уважаван от всички и има защо.Всички се стараят да навляза бързо в материята,много бързо минава деня с усмивка,явно е че добре се забавляват и на служебни банкети,за сега съм доволна

Кандидатствах по обява за специалист електронно банкиране като лошото впечатление започна още преди самото интервю. Бях накарана от охраната- една леличка,пушеща на вратата и говореща си с някаква друга леличка да изчакам, защото съм била много рано дошла - бях дошла приблизително 20 минути по-рано и то защото по моя молба часа за интервюто беше по-късен, аз нямах проблем да изчакам, но винаги чакам във фоайе, този път седях на тротоара на стамболийски 25 минути, докато леличката най-сетне реши да ме пусне - за да седна на един стол пред една стая в коридора между етажите на една стара сграда. Почаках си на стола. Самата дама, която ме интервюира беше любезна, мила, разговорът мина добре. Единственото нещо, което беше проблем, е че исках минимум от 1000 лева нетна заплата, явно беше над бюджета им, но дамата твърдеше, че със социалните си придобивки могат да ме спечелят. Обеща да се свърже с мен след началото на септември, тогава беше 25 август, защото са почивни дни и тем подобни. Аз помолих, независимо какво са сметнали за кандидатурата - да ми се обадят. Днес е 19.9 и все още Ася Красничи не се е свързала с мен. Един съвет към банката - не е сериозно една банкова институция и нейният отдел човешки ресурси да не може да пусне един template мейл на кандидатите си. Оценката ми за местоположението е ниска, защото ако сте шофьори няма къде да си спрете колата в идеален център на стамболийски, но пък, ако пътувате с метро - ще ви е крайно удобно. Сградата е стара, охраната както казах- една стара леличка, която те оставя на тротоара, заплащането явно не е от най-добрите, защото 1000 лева не е висока заплата за мен в сферата на финансите и разбира се, всичко това, нямаше да има значение - ако проявяваха елементарното уважение - да пратят едно писмо на кандидата за развоя на кандидатурата му.

Дъщеря ми започна работа и още первите дни разочарование и бехаберие на служители и обучаващи злоба гордост надменност и т .н.как да се свържа с директор от София за да дам мнение и сигнал за текучеството което ги чака защото то е факт моля някой ако може да ме свържи с накой благодаря.