Британика България ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Люлин, Квартал ж.к. ЛЮЛИН, бл. 027, вх. Е, ет. 3, ап. 91&markers=София,Район р-н Люлин, Квартал ж.к. ЛЮЛИН, бл. 027, вх. Е, ет. 3, ап. 91

Британика България ООД

Никога, никога, ама абсолютно никога не започвайте работа там,мили хора, освен ако не сте на ръба на бедността и това не е единственото място където да започнете само и само да вържете двата края и за огромно мое съжаление, не преувеличавам!Пише ви горд БИВШ служител, издържал на това място 1 година, което си е постижение, предвид натовареността, ограничения умствен капацитет на повечето колеги(висшестоящи и не само) и родители с безброй претенции.
Преди да започна там ме посъветваха да не го правя, но уви трябваше да се убедя със собствените си нервни клетки и да ги изпитам до краен предел.
Първоначално човек си мисли, че нещо в него не е наред, не може да се приспособи към средата или пък му е трудно да се отпусне и да даде всичко от себе си, но неееее, огромна заблуда!Проблемът този път не е във вашия телевизор!Проблемът е, че ден след ден, казаното при започването на вашата работа постепенно се размива в петте минути, които имате между часовете си, в които се чудите да ходите ли до тоалетната, гладни ли сте, да седнете ли за малко, защото сте на крак от 4 часа, да пиете ли вода и точно в момента, в който сте се запътили към тоалетната, защото вече е станало наложително, някой така любезен колега или родител ще ви спре и затрупа с въпроси или нови задачи, които да свършите в следващите 3 минути!ООО, човек не осъзнава колко много време има в 3 минути!
И така преди да кандидатствате там отделете 3 минути и се запитайте, готови ли сте да се откажете от личното си време, семейство, приятели от себе си дори, заради работа, която не ви дава почти нищо освен някакви стотинки на десето число от месеца!
Искрено ваш, горд БИВШ служител!!!!

Преди да започна работа в тази компания за мен Британика беше авторитетно име. Не само от гледна точка качество на обучението, но и като място за развитие и растеж на служителите. Радвам се, че скоро няма да бъда част от екипа на Британика, както и повече от 1/3 от служителите в момента. Работата по самото си естество е предизвикателна, динамична, разнообразна и интересна. Плюсовете са, че научаваш много, назначават те без да имаш никакъв опит, а този опит се търси в по-добрите компании. Не се подвеждайте, че Британика дава шанс на младите служители - друг няма да се съгласи да работи на подобни условия. Назначават куцо и сакато за преподаватели, защото има страшен недостиг. После се твърди пред клиентите, че "нашите преподаватели са изкючителни професионалисти", доколкото може да бъде такъв продесионалист девойка, която само преди година е завършила 12 клас. Ръководството е под всякаква критика и под всякакви норми и разбирания за човещина. Няма да споменавам имена! През цялото време се стремиш към екипност, благодарение, на която работата наистина би могла да върви много леко, но такава се получава в много редки случаи, тъй като ръководството е това, което внася раздор по индиректен начин. На почит е най-древната максима "разделяй и владей". В никакъв случай не са за подценяване! Отлични комуникатори, от които може само да се учиш - сам избери какво! Да бъдеш като тях или да не бъдеш. Така ще те омаят и ще ти извадят от девет кладенеца вода, че ще се чудиш от къде ти е дошло. Най-страшен от всички е академичния директор. Човек без абсолютно никакъв личен живот, подмолен и злобен. Административния директор някога може и да е имал наченки на личност, но в момента е изпит човек с промит мозък, който дава мило и драго 24/7, за да защитава интересите на компанията. За собствениците няма какво да кажа, тъй като сами може да се досетите, че за човек достигнал такива нива в корпоративния бизнес всичко се измерва в цифри. Единственото, което бих могла да им пожелая е някой ден да получат просветление и да станат човеци, преди всичко! Британика дава ценни уроци, уроци, които се учат по най-трудния възможен начин!

Скоро се върнах в страната. Не знам какво е усещането да работиш с двойкаджии, но последните коментари потвърждават статистиката "Зрелостниците ни с над 10 000 двойки на матурите"

Прочети още на: http://www.dnes.bg/obrazovanie/2016/06/07/zrelostnicite-ni-s-nad-10-000-dvoiki-na-maturite.304907

Вероятно тези хора, чиито мнения прочетох, имат някакви дипломи, но подобно говорене си е за двойка. Малко съжалявам, че се върнах в родната ми държава, където двойкаджиите дават оценки. А как са работили в образователната сфера е истинска мистерия за мен.

Не искам да си мисля за бъдещето на страна от двойкаджии.

Прекалено дълго работно време, прекалено ниска заплата, ужасно ръководство, ако идете там ще си съсипете здравето. Поредната фирма, която не става. Не става дори да се запишеш там да се обучаваш, постоянно се сменят учителите.
Както си знаеш, че си на работа, получаваш не телефонно обаждане, а имейл, че днес си на работа в някой друг град... и иди отскачай. Това е само една от неприятните ситуации. Постоянни забележки, за облекло, за какво ли не...

Като настоящ служител в тази мизерна фирма, мнението ми е следното: с нетърпение чакам да напусне. Работя от 1 година за тази фирма и кусурите са прекалено много.. дори не се сещам за позитивни неща, освен децата, с които работя.
Не бих препоръчала на приятел да работи за тях. Мизерията е пълна, заплата НИКАКВА. Труда, времето и нервите са много повече отколкото възнаграждението.
Както казах - нямам търпение да напусна, ако искате хубава работа Британика НЕ Е МЯСТОТО!

С нетърпение очаквам да напусна този змиярник начело със старата мома Елена Георгиева. Този гном си избива комплексите от личния живот върху служителите. Всички нормални хора напускат от там. Дано фалирате. Мизерници.

Здравейте на всички,
Като бивш за мое щастие служител искам да изкажа мнението си относно тази фирма. Като за начало нещата не са лошо (в никакъв случай не са добри) имам предвид относно менсторабота и колеги, но всичко приключва до там. Работата като работа не е лоша но мениджмънта на фирмата, от отношението към персонала е отвратително никакъв толеранс само здраво гърмене супер Много стрес за кво ? За 800 лева. Не си заслужава. Първо си връзват гащите с срочен договр и 3 месечно предизвестие което ако го нарушиш дължиш обещетение на фирмата така че преди да кандидатстване помислете си добре далис те готови да чакате. Второ в началото на постъпване на работа ти обещават тооооолкова много неща как всичко е прекрасно работно време твърдо без овър Тайм бля бля забравете толкова много отгоре ще стоите че ще ви пукат ушите. Всички от мениджмънта си мислият че са хванали бога за *** като работят на по високи позиции някви пикли които знаят чии да излижат има дали някакви позици и ти дават безброй deadline с които ти физически няма как да спазиш. Повярвайте ми не си заслужава нервите енергията и това да се доказваш пред някой защото никой ама никой няма да го забележи. Мисля че едно 90% от хората които са напуснали ще потвърдят моето становище по кейса британика.

Здравейте, пише бивш служител на ОЦ "БРИТАНИКА" ООД. Според мен фирмата има своите положителни качества от гледна точка на сключване на трудови договори, но тяхната правота се изразява в това, че всичко е в полза на фирмата. В днешно време да родиш, отгледаш и възпиташ дете не е никак лесно, но това явно не е толерирано в политиката на тази "успяваща" фирмичка. Вярно, всяка частна организация мисли за собствените си облаги,но тази не и за развитието на персонала си(все пак е време управителите на тази фирма да разберат, че персоналът е този, който седи в основата на фирмата и гради нейния имидж). В ОЦ "БРИТАНИКА" ООД обичта и загрижеността за децата е само от гледна точка на таксите, които получават от родителите им - лично мнение.:)Нека те разберат, че при персонал,състоящ се в по-голяма степен от женски пол - раждаемостта е неизбежна, и в този случай любящата фирма е ограничаваща развитието на демографската политика на страната ни.
Желая всичко хубаво на фирмата. Съветвам хората, и по точно жените, които планират да имат деца в даден момент, да се ориентират към други разбрани работодатели.

Здравейте. Аз съм бивш служител във въпросната фирма (като може би няколко хиляди млади хора в София).Работих не много ( за щастие). Наистина всеки трети е минал оттам. Това е най-мошеническата, измамна, алчна и неуважителна фирма, която искрено се надявам да бъде закрита! Бях преподавател.. дадоха ми много като знания, но ми взеха повече- време,достойнство,лично мнение! Мога да пиша много, но няма смисъл, останалите хиляди коментари под моя говорят достатъчно. Най- безумното е, че настройват служителите си срещу бивши, с които са заформили някакво ниво на приятелство. А госпожа Елена Георгиева изкъсо следи всички публикации на настоящите служители. Пробвайте- започнете работа там, тя веднага ще ви прати покана и ще следи изкъсо всичко, което пишете и правите. А да не коментираме колко фалишиви и измислени са договорите им.Заплащането им е ок-ако сте склонни да живеете в офиса и да сте на разположение и през почивните дни. Дано, дано скоро ви закрият! Чакам с нетърпение!

Здравейте, някой може ли да сподели актуално мнение за ситуацията в Британика? Кандидатствам за Асистент мениджър на филиал в Пловдив, вече минах 2 интервюта (по телефон и на живо), задаваха ми един куп странни въпроси, сега ме канят на следващо, а единственото което знам е че ще работя на смени от 8ч30 до 17ч30 и от 13ч30 до 21ч30. Какво е заплащането? Осигуровки? Какво точно ще правя? Питам, защото сега ме карат да ходя до София за следващото интервю (на собствени разноски) и не знам дали си заслужава...