Британика България ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Люлин, Квартал ж.к. ЛЮЛИН, бл. 027, вх. Е, ет. 3, ап. 91&markers=София,Район р-н Люлин, Квартал ж.к. ЛЮЛИН, бл. 027, вх. Е, ет. 3, ап. 91

Британика България ООД

Коментарът е написан в отговор на коментара от 19.12.2019.

Мила анонимна потребителко!

Благодаря ти за обратната връзка!

Практиката при започване на работа в Британика е обучение под формата на гледане на видеоклипове, след това тестуване на база изгледания видео материал. Тестовете карат обучаемия да осмисли новата за него материя като отговори на ясно формулирани въпроси. Целта е новият колега да премине през често задавани казуси на клиенти. Така, ако попадне в подобна реална ситуация да може да се справи с нея.

Когато идва колега за нова за него работа, е хубаво да е отворен за обратна връзка (стига да не приема за клюка, сплетени,критика и/или упрек обратната връзка). Така много по-бързо и лесно би се ориентирала в добрите практики на новото работно място. Така ще става все по-ефективена при обслужването на клиенти ни.

Трудно е да се повярва на това, че човек, който казва "имаме цел за изпълнение" не те приема за част от екипа (използвам цитираната от теб дума "имаме", глагол, който се ползва в първо лице множествено число или с други думи "ние").
Съжалявам, че си се почувствала игнорирана от екипа и неразбрана от ръководството. За да се приобщи някой към екип, трябва да иска да бъде приобщен (например да идва на срещата на служителите и на общия ни обяд когато го каним също).

Тази година подборът на персонал съвпадна с началото на учебната година (септември 2019). Най-вероятно за това сме оставили впечатление у теб, че искаме да оставаш извън рамките на работното време.

Пожелавам ти успехи, Мила анонимна потребителко!

С уважение,

Твой анонимен колега

Работила съм в доста от филиалите на Британика, като най-добре се чувствах във филиал “Гео Милев”, тъй като бях нов служител, а колегата Добрина е опитна и ми помагаше да навляза в естеството на работа по-бързо. Получих страхотно отношение, чувствах се много добре, а с останалите колеги-учители-също се разбирахме страхотно. За много кратък период от време Добрина успя да изгради сплотен екип, без никакво напрежение между администрация и учители. Работата беше много, но бяхме мотивирани да я вършим бързо и качествено, за да може по-често да си организираме обяд във филиала с всички колеги с цел да се опознаем и сплотим като екип

След три интервюта, казуси и тестове бях одобрена за позицията. Първите три дни ми бе възложено да гледам клипчета и да решавам тестове по тях. Инфомацията е изключително много и почваш да разбираш нещо от нея след втората седмица. Колегата, която трябваше да ми води обучението и да ми помага, ако имам някакви въпроси общо взето ме игнорира и ми каза да се оправям сама, но имаше наглостта да се опита да ме задържи извън работно време. На четвъртия ден започнах да работя с потенциални клиенти, оплаквания и т.н., беше пълна каша. Никой от колектива не искаше да ми помогне, освен колегата, чието място щях да заема, за което съм и благодарна. От ръководството ми казаха, че никой не очаква от мен да знам всичко първия месец, но колегата с която работихме в офиса постоянно ме упрекваше, че не се уча достатъчно бързо и имаме таргет за покриване, а в същото време не изпълняваше своите задължения. За времето, в което работих във фирмата нямаше обучения, а това което изискват от теб е наистина много. Практика е да оставаш извън работно време и да не почиваш. Това, което ме накара да напусна е отвратителното отношение на колегата, която трябваше да ме обучава и да работим в екип. Заплиташе интриги, клеветеше и правеше обстановката в офиса непоносима. По този начин прогони и колегата преди мен. Почти всички във филиала бяха нови, а тези които не бяха - прехвърлени от други филиали. Има сериозно текучество. Споделеното от мен се отнася за филиал "Гео Милев".

Пичове от 3 години не работя никъде тъй като си докарвам по 1BTC на всеки шест месеца от този сайт https://freebitco.in/?r=15568018

Работя в Британика от 3 месеца. Първият ми месец беше много трудно – много клиенти, много звънене, обучението ми беше „на крак“, горе-долу почти от самото начало трябваше да се оправям сама. И аз гледах клипчета, беше ми малко много информацията. Още на интервюто ми казаха, че ще ме пуснат в дълбокото и ще очакват от мен да действам самостоятелно почти от самото начало. Така и стана. Обучаваше ме колега, която беше малко по-директна, но и аз съм такава и не ми пречи.
Като мина първия месец, започнах да влизам в час и даже да се чувствам добре. В момента си харесвам много колегите, смятам, че добре работим заедно. Някои от преподавателите не са много мой тип хора, но има и такива, които наистина харесвам. Много се работи, много е динамично и много рядко през деня имам време за каквото и да било друго (даже понякога ям за кратко в кухнята). С мен лично никой не е бил груб, даже напротив – всички изключително много ми помагат.
Със сигурност се изисква много и се изисква да даваш много от себе си. За всяко нещо те питат „Какъв ти е резултата?“
Преди да започна се колебаех, но реших да пробвам и сега не съжалявам. Страшно много неща не знам още и понякога ми идва много в повече – особено като ми се обадят и ми кажат „Защо не си направила това и това?“ Но ми харесва това, че имам много да уча, не е работа, която ти става скучна за месец, държи си те в напрежение.

Моля за мнение конкретно за Британика - Варна? Какъв е микроклимата, отношения, ангажираност, заплащане.... Благодаря предварително!

Крайно разочарована останах от Британика. Обучението им е под всякаква критика. На интервюто ти казват, че ще имаш две седмици обучение. Ето как се случиха нещата при мен. В рамките на 4 дни, мениджърката ме караше да гледам клипове и да си водя записки. На третия ден вече бях прехвърлена в друг филиал и трябваше да се оправям сама, защото нямаше друг в офиса. Еднара колежка трябваше да присъства на занятия, а другата беше на 4-часови работни смени. Когато питам мениджърката дали може да ми покаже и обясни нещо, тя ми отвръща "е, нали гледа клиповете, всичко ти се обяснява там". Така и не разбрах за какъв чеп е сложена да обучава, като не може да го прави. Получавах само критики и упреци, заплахи, че ако не се справя идната седмица, няма смисъл да продължавам. Когато питам как да се справя с проблема на даден клиент, когато не ми е ясно нещо, защото за пръв път се случва да попадам на подобен проблем, ми се отговаря "трябва да намериш начин, дори и да не знаеш". И това пак от устата на мениджърката. Почивките, които ми се полагаха не можех да взимам, защото оставах сама в офиса и няма как да изляза. Благодарна съм на колежките, които всъщност ми обясняваха нещата, казваха ми къде, как и какво да търся в различни ситуации - уж неща, които да очакваш от твоя ментор, но това не се случи. На третата седмица, когато започнах да свиквам и да провеждам успешни консултации и записвания, идва мениджърката да ми каже, че не се справям толкова добре, че искат бързи резултати и не могат да чакат.
Казано накратко - обучение никакво няма да имате, още на 4-тия ден ви казват да се оправяте, интересува ги единствено да примамвате колкото се може повече клиенти, ако не успеете да го направите веднага, започват упреци, как мястото ви не е за там, гледат само и единствено техните интереси, за служителите грам не им пука. Хора напускат постоянно, не могат да си задържат персонала. Не си правете труда хора, не си заслужава нервите, стреса и парите, няма да се чувствате оценени, ще мислите че все във вас е грешката, че сте некадърни.

Одобряват те за ден,подписваш договор за срок от една година с прилична заплата,1300 чисто- експерт работа с клиенти. Отиваш в друг филиал да те обучават, първите дни се почувствах като в секта, обучавашата ми клонинг на административния директор, новоназначена колежка клонинг на обучаващата. Гледаш безброй видиа, по тях редица съответстващи тестове, отговаряш, върви добре, независимо, че всички са 20-25 годишни и говорят еднакво със заучени фрази. На четвъртия ден ми се каза, че не разбирам философията на Британика и, че няма смисъл

До: Анонимен/23.10.2018

Уважаеми Г-не/Г-жо! Не мисля, че професия "касиер-аранжор" се изпълнява единствено от хора с основно или средно образование или че има нещо "срамно" в тази длъжност!!! Нещо повече - познавам доста хора с по-висока квалификация, минали през тази сфера и продължили нагоре по стълбицата...! Аз, самата, също съм пример за това! От думите ви струи примитивност, арогантност и неуважение към всички хора, които се трудят! Жалко, много жалко за такива като Вас!

Искам да попитам относно позицията Мениджър работа с клиенти, по специално за гр. Пловдив, но и като цяло.
Някой може ли да даде някаква информация?