Британика България ООД

С нетърпение очаквам да напусна този змиярник начело със старата мома Елена Георгиева. Този гном си избива комплексите от личния живот върху служителите. Всички нормални хора напускат от там. Дано фалирате. Мизерници.

Здравейте на всички,
Като бивш за мое щастие служител искам да изкажа мнението си относно тази фирма. Като за начало нещата не са лошо (в никакъв случай не са добри) имам предвид относно менсторабота и колеги, но всичко приключва до там. Работата като работа не е лоша но мениджмънта на фирмата, от отношението към персонала е отвратително никакъв толеранс само здраво гърмене супер Много стрес за кво ? За 800 лева. Не си заслужава. Първо си връзват гащите с срочен договр и 3 месечно предизвестие което ако го нарушиш дължиш обещетение на фирмата така че преди да кандидатстване помислете си добре далис те готови да чакате. Второ в началото на постъпване на работа ти обещават тооооолкова много неща как всичко е прекрасно работно време твърдо без овър Тайм бля бля забравете толкова много отгоре ще стоите че ще ви пукат ушите. Всички от мениджмънта си мислият че са хванали бога за *** като работят на по високи позиции някви пикли които знаят чии да излижат има дали някакви позици и ти дават безброй deadline с които ти физически няма как да спазиш. Повярвайте ми не си заслужава нервите енергията и това да се доказваш пред някой защото никой ама никой няма да го забележи. Мисля че едно 90% от хората които са напуснали ще потвърдят моето становище по кейса британика.

Здравейте, пише бивш служител на ОЦ "БРИТАНИКА" ООД. Според мен фирмата има своите положителни качества от гледна точка на сключване на трудови договори, но тяхната правота се изразява в това, че всичко е в полза на фирмата. В днешно време да родиш, отгледаш и възпиташ дете не е никак лесно, но това явно не е толерирано в политиката на тази "успяваща" фирмичка. Вярно, всяка частна организация мисли за собствените си облаги,но тази не и за развитието на персонала си(все пак е време управителите на тази фирма да разберат, че персоналът е този, който седи в основата на фирмата и гради нейния имидж). В ОЦ "БРИТАНИКА" ООД обичта и загрижеността за децата е само от гледна точка на таксите, които получават от родителите им - лично мнение.:)Нека те разберат, че при персонал,състоящ се в по-голяма степен от женски пол - раждаемостта е неизбежна, и в този случай любящата фирма е ограничаваща развитието на демографската политика на страната ни.
Желая всичко хубаво на фирмата. Съветвам хората, и по точно жените, които планират да имат деца в даден момент, да се ориентират към други разбрани работодатели.

Здравейте. Аз съм бивш служител във въпросната фирма (като може би няколко хиляди млади хора в София).Работих не много ( за щастие). Наистина всеки трети е минал оттам. Това е най-мошеническата, измамна, алчна и неуважителна фирма, която искрено се надявам да бъде закрита! Бях преподавател.. дадоха ми много като знания, но ми взеха повече- време,достойнство,лично мнение! Мога да пиша много, но няма смисъл, останалите хиляди коментари под моя говорят достатъчно. Най- безумното е, че настройват служителите си срещу бивши, с които са заформили някакво ниво на приятелство. А госпожа Елена Георгиева изкъсо следи всички публикации на настоящите служители. Пробвайте- започнете работа там, тя веднага ще ви прати покана и ще следи изкъсо всичко, което пишете и правите. А да не коментираме колко фалишиви и измислени са договорите им.Заплащането им е ок-ако сте склонни да живеете в офиса и да сте на разположение и през почивните дни. Дано, дано скоро ви закрият! Чакам с нетърпение!

Здравейте, някой може ли да сподели актуално мнение за ситуацията в Британика? Кандидатствам за Асистент мениджър на филиал в Пловдив, вече минах 2 интервюта (по телефон и на живо), задаваха ми един куп странни въпроси, сега ме канят на следващо, а единственото което знам е че ще работя на смени от 8ч30 до 17ч30 и от 13ч30 до 21ч30. Какво е заплащането? Осигуровки? Какво точно ще правя? Питам, защото сега ме карат да ходя до София за следващото интервю (на собствени разноски) и не знам дали си заслужава...

Тъй като виждам какво е изписано от служителите в тази фирма реших,че е редно да напиша и своето мнение като родител и най-вече като недоволен клиент.Цари неземен хаос-от записването на детето ми и до края на учебната година.След като около месец бяхме в нивото Мувърс изведнъж ни казаха,че детето ми трябва да премине в по-долното ниво тъй като сегашното му било трудно и годините му всъщност не отговаряли на нивото на Мувърс.Поисках разговор с мениджър на филиал,но такъв нямаше.Попитах с кого мога да разговарям /академик или някой който би могъл да ми обясни защо се случва всичко това и тъй като това е образователенн център исках да говоря с някой който наситина би ми разяснил защо това местене би се отразило по-добре на детето ми,казаха ми,че освен с преподавател с друг по-висшестоящ не могат да ме свържат/.Това беше много лошо впечатление,което ми направиха,но както и да е. Преместихме се и до края на учебната година се смениха няколко учителки! Имахме проблеми и с програмата разбира се,уверяваха ме,че часовете ще се провеждат в час удобен за нас но разбира се и това не се случи! Таксата е висока за ниското качество на обслужване! Не спираха да ми звънят за щяло и нещяло-нещо което ме изнерви допълнително!Безсмислените родителски срещи са просто потресаващи - уж да обяснят по-подробно за това как се справя детето,но когато отидеш става ясно,че искат да вземат още пари за изпит,за лятно училище и за какво ли още не! Няма да забравя как от 19.30 ни започна родителската среща та седяхме там с детето до почти 21ч защото трябваше да чакаме за индивидуална част на която след като дойде нашият ред просто ни попитаха дали ни е харесала общата част на родителската среща и дали ще се запишем за изпит.Когато започнах да питам за това как детето ми наистина се справя те започнаха да овъртат и нищо конкретно не ми казаха-само че ние чакахме 2ч за няма нищо! Много съм разочарована,преподавателите им постоянно се сменят,организационният им процес е ужасен а и от други майки чувам,че те също няма да повторят учебна година там!
Г-жа Георгиева съм.Не споменавам имена и място,защото не искам да навличам неприятности на служителите им.Тъй като имам бизнес ми е пределно ясно,че служителите правят това,което им се каже.Не е нужно да казвам къде всъщност е истинският проблем.

Мария Стоева, всички знаем коя си и колко си мазна! Не е нужно да се мазниш и тук!

Скъпа Мария Стоева, пишеш си името, защото много добре знаеш, че началството чете тук, наказва и награждава според написаното.
Съвсем очаквано е, че ще си напишеш името под хвалебственото слово, както и други преди теб.
Но когато имаш да критикуваш, и когато критиката е основателна, но не е лицеприятна за началството как да си напишеш коментара, като ще излетиш своевременно. Дори и само по подозрения, че си автор на критичен коментар.

Не съм сигурна кой дявол ме накара да се зачета в мненията тук, но вече е късно - прочетох ги. Заради последните мнения, свързани с бременните служителки на БРИТАНИКА, се чувствам длъжна да споделя своя опит.

Станах служител на Компанията през месец юни 2013 г. Бях повишена през септември 2013 г., а само месец по-късно разбрах, че съм бременна. Не само че никой от ръководството не ми е направил какъвто и да било проблем, но напротив - предложиха ми възможността да работя в по-малък филиал, само за да изкарам по-спокойна бременност на филиал, който не е с толкова силно изразена динамика на работа.

Както се досещате, дотук нещата се случват на срочен договор. Договорът ми беше станал безсрочен по времето, в което аз вече бях в 45-дневния си болничен преди раждането. Нищо не съм преподписвала, никой не ме е уволнявал, никой не ми е поставял ултиматуми или каквото и да е подобно нещо.

Върнах се на работа след малко повече от година. Започнах добре, но два месеца по-късно дъщеря ми се разболя и ми се наложи да се обадя буквално на единия ден, за да кажа, че на другия ден аз няма как да отида на работа, а ще отида след три месеца! Дори в тази ситуация никой по никакъв начин не си е променил отношението към мен, камо ли да говорим за уволнения!

Хора, моля ви, никога не забравяйте следното - интернет дава неограничено поле за изява на всякакви хора - доволни, недоволни, конкуренция, клиенти, и т.н., и т.н. Не очаквайте който и да било да напише "Мен ме уволниха, защото не си вършех работата". Той винаги би го формулирал като "Мен ме уволниха, защото съм бременна" или "Мен ме уволниха, за да сложат един техен човек", или каквото и да е подобно нещо. Обикновено анонимни коментари. Аз заставам с името си и ви казвам - аз върша работата си с удоволствие и никой не ме е уволнил!

Британика, виждам, че не сте се променили за толкова години! Преди години работех в тази фирмичка и имахме колежка, която беше бременна. Изпитателният срок й изтичаше няколко месеца преди раждането, т.е. беше в напреднала бременност. Тогава те й прекратиха договора и така бременната жена остана без никакви доходи. По този начин й съкратиха сумата, която получаваше за майчинство, тъй като последните месеци нямаше доходи. Освен това, не е тайна, че тази фирма не осигуряват служителите си на реалните заплати, та на въпросната колежка сумата за майчинсто се съкрати още повече. Жалко, че тази порочна практика продължава!