Кодикс България ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701&markers=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701

Кодикс България ЕАД

1. Работата в Кодикс е губене на време и нерви. Кодът е една голяма боза, която е множество от пачове, събрани заедно. Няма никакво ядро, архитектура и дизайн. Не се научава нищо, докато много неща могат да се забравят. Ако сте програмист, там няма да спечелите нищо, докато ще загубите много.
    2. Хората са много сприхави, ограничени и злобни. Не говорят много-много, пишат си безмислените пачове и чакат да свърши работното време. Мениджмънт практически няма, освен когато трябва да се оказва натиск върху определени хора, за да "работят" повече. Ако работиш повече и правиш смислени неща, значи си губиш времето и мениджмънтът няма нужда от такива хора. Ако правиш пачове, които са безмислени и не работят в общия случай, значи си точния човек за фирмата. Спецификации и анализ практически няма. Тестрите нямат време да тестват смислено каквото и да е. Клиентите обикновено са недоволни. Няма смисъл да се дава акъл или да се спори с някого - старите кадри винаги имат право и мнението им тежи, въпреки че на други места едва ли някой ще им обърне внимание, ако изобщо ги назначи. Дебилността нараства с времето на престой във фирмата. Обикновено служителите не се задържат повече от 1-2 години.
    3. Заплатите са сравнително ниски като се има пред вид средното ниво в сектора. Ако сте студент или гимназист, значи това е идеалната фирма за вас. Но внимавайте да не се унесете и да престоите в Кодикс много време.
    4. Нещата не могат да се променят, тъй като Кодикс е един омагьосан кръг. Няма нищо, освен наследени бози и "грешки", които трябва да се поддържат или променят. Това генерира код, който от своя страна генерира нови "грешки", които имат нужда от още код. И така до безкрай. Nonstop nonsense. В практиката се ползва методът на пробите и грешките, след като няма спецификации, анализ, архитектура и дизайн.

Кандидатстването ми там беше загуба на време. След първото интервю, на което се представих много добре - и по техни думи, и според мен,а и по резултатите от теста, последва и второ. Подлъгах се и отидох - едната дама ме разпитваше осъдително за опит и образование - е поне съм от образована по-образована, и за пореден път ме попита каква заплата очаквам, а другата ме оглеждаше мълчейки . . . от което си направих съответните изводи още веднага, че щом съм си заслужила завистливи погледи, няма да я бъде моята кандидатура нататък. Така и стана - уж имали по-подходяща кандидатка, а обявата им за същата позиция е подновена. Е, със здраве - всяко зло за добро - но според мен - а аз рядко се лъжа - губят времето на хората. А обявата им за същата тази позиция вече N-ти месец се публикува........

Абе, тия дето прогнозирахте закриване на фирмата до края на  2009-та.. к'во стана с Вас - намерихте ли си работа? Или сега се чудите как да се връщате там при ШЕЕфовете и Начаалниците. Че един се оплакваше от 2200 лева заплата !?!? Сигурно е вършил работата на цялата фирма завалията...

може ли да споделите информация относно отдела, който прави с Java интеграцията с други системи? Натоварено ли е, документиран ли е кода, повече нови приложения ли се правят или се поддържат стари, кой и как тества кода, какви технологии се ползват (web service-и или някакъв BPEL, кой AS)?
 Мерсаж :)

Бих искала да попитам дали заплатите на преводачите варират и колко са натоварени?
Благодаря Ви предварително.

Ето едно мнение и от мен: От всичките IT фирми в които съм бил, Кодикс не ми направи впечатление нито като най-добрата, нито като най-лошата фирма. Ще се опитам до колкото мога безпристрастно и без да вкарвам емоции да изредя плюсовете и минусите които видях през моя престой там:
 + Стабилност. Фирмата е голяма, има големи клиенти и изглежда относително стабилна, т.е. изненадите от типа "инвеститора ни се оттегли от България и се мести в Китай" не са толкова вероятни.
 - Организация. Нещата се случват по един доста сложен и малко объркан начин – задачата се преобразуват в мейл, който заживява един особен и понякога не кратък живот където бива подхвърлян от човек на човек като умряла котка.
 + Възможности за развитие. В работата има относително голяма степен на свобода – ако човек има желание може да се развие. Нямам в предвид нещо като Американската Мечта, а по-скоро че ако имаш желание ще получиш път за изява, където си зависи от тебе какво ще направиш.
 - Йерархия. Неща като кариерен път малко липсват. Т.е. след време вместо да станеш примерно senior developer по-скоро ще станеш "стария, дето ги знае нещата"
 + Условия. Намират се в Бизнес Парка в сравнително цивилизовани условия, където даже осигуряват на служителите си подземен паркинг. Ако на някой му потрябва – дава му се лаптоп, плаща му се домашния интернет, и т.н. С две думи – не скъперничат.
 - Технологии. Примерно, вместо да използват тест скриптове карат разни хорица (тестери) да цъкат многократно различни бутони и да се правят на злонамерени юзъри с цел да счупят нещото, което са им дали да валидират.
 +/- Кода. Че си е боза, боза си е - резултат от действията на многото различни хора които са добавяли, кърпили и променяли по нещо. Но честно казано, това с гениалния чист код, чийто алгоритъм преди това е бил обсъждан от група гурута часове наред, май само по хакерските филми съм го гледал.

Ако сте програмист просто не ходете там. Имаше отдели и позиции на които ставаше но това е минало.
Боносите ги орязаха заплатите са колкото се договите. За вашите 2200 (примерно )някои надут пуяк който взема 3500, без нищо да върши ще ви скъдса нервите и ще ви лъже, че е криза.
Работата е абсурдна, технологии от зората на програмирането. Шефове които ще ви скочат, ако искате не пренапишете техния "прекрасен" код създаден  по метода на goto-програмирането. Функции по 6000 реда, дебъгване щерез ровене в гигантски не свързани логове.
Всички хора на ръководни постове които разбираха от програмираен бяха уволнени и заменени с подмазвачи и  роднини.
Напоследък спряха кафето в офиса като програма с/у кризата и намаляване ан разходите ...

Бе какво значение имат как ще удържат 25% от заплатата ако искат ще намерят начин има си и извинение кризата плюс винаги може да ти променят договора и ако не ти изнася да ти кажат да напуснеш. Така че не се грижете как за всичко си има начини!

Добре, и на мен ми е интересно, как се удържат по законен ред 25 % от заплатата ???
Защо никой във форума не посочва конретни имена на началници, за да знам с кой ще си имам работа ? Кажете кои са мизерниците ако им знаете имената ? :)))))))

re: До копърчо
Отговарям ти с голямо закъснение, но ако си ходил на интервю, би трябвало да са ти обяснили………:)))))Не зная как ще го отчитат. 25% от заплатата се заканват да удържат.