Кодикс България ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701&markers=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701

Кодикс България ЕАД

Това, което трябва да направите, за да сте успешни в тази фирма, е да имате на първо място връзки. Ако нямате, трябва да си плащате. Аз работих в един от отделите преди време и тийм лидерката направо ми каза, че трябва да дам пари на този, който оценява работата ми, за да премине договора ми в постоянен. Иначе ги прекратяват дни преди да изтече изпитателния срок по брутален начин.

Изключително некоректно отношение ! Хвърлят ти тасковете и се оправяй сам. Пишеш на ментора ти и ти отговаря след 2 дни. Процедури никакви, търсиш в гугъл и се надяваш да откриеш нещо което да ти помогне, защото времето за решение на таска тече. Молиш се да ти обърнат внимание, защото после очакват резултати. Започнахме 11 човека в различни екипи и 9 от нас ни прекратиха изпителния срок 4 дни преди да приключи. При въпрос към HR "Каква е причината, какво е основанието ?" получаваш дебилния отговор "не съм длъжна да отговарям".

На мен така и не ми допадна основния им продукт.
Мъчение е да се работи с него.
Добре, че се навиват тестери - QA да се тормозят с него.
Местоположение - Бизнес парк, което е ОК.
И добри пари - не очаквайте...

Прекалено сложен и тромав продукт. Съответно заплати около средните за бранша. Сериозно натоварване и изисквания.

Всеки отдел е различен. Моят е с приятелска атмосфера и задружност, но има пълни дървета по другите екипи. Пишат ти бавно, някои си мерят качествата.
Много е важно на кой екип и на какви колеги ще попаднеш.
Като цяло не е лоша фирма и се дава добър старт на новопостъпилите.
Минусите са, че някои процеси са недоизчистени и тромави.

НЕ ЗАПИСВАЙТЕ КУРСОВЕ НА CODE ACADEMY финансирани от Кодикс. Академията меко казано НЕ струва, по добре си отидете на интервю в Кодикс и без това през академията не е задължително да ви вземат на работа.

Фирмата има какво да предложи на млади и стари ИТ колеги. Едва ли е най-добрият избор, но не е и най-лошият.
Има немалко натоварване, често овъртайм, така че всеки да си обмисли колко и доколко си заслужава.

Здравейте! Тъй като фирмата Code Academy, с която Codix работят я няма в базата данни, реших да пиша тук! Code Academy са най-потресаващия избор за курсисти, а това, че фирма я спонсорира красноречиво говори и за тях. :)
Не знам как се провежда QA курса на Code Academy, но във никакъв случай не заспивайте да карате курс, било то платен или безплатен при МИРОСЛАВ АВРАМОВ.
Този "преподавател" е абсолютно неподготвен, 20 слайда презентация се ЧЕТЕ И СРИЧА на момента по време на лекция, опитва се да се осмисли от него докато хората чакат и така 3 часова лекция е абсолютна агония.
УВОЛНЕТЕ МИРОСЛАВ АВРАМОВ!
Да не говорим, че е страшно арогантен и по никакъв начин не помага на хората, дори ги унижава незаслужено.
В заключение Codix и Strypes моля направете проверка как се провеждат курсовете Ви и вижте как се харчат парите Ви, ако преподавателят е Мирослав Аврамов.

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Никога няма да разбера защо една фирма наема хора, ако им няма доверие, както и какви точно врати и възможности се отварят? Във фирмата се ценят или издигат на ниво мениджъри предимно хора, които спят с някой там или са препоръчани след поддържане на приятелство или други контакти с настоящи колеги извън фирмата:
"Доверието се спечелва трудно, но когато се докажеш и положиш необходимите усилия - много врати и възможности се отварят."

"Догоровката" за предложено заплащане често е колко са на зор за определен проект. Периодичната актуализация през последната година се случва при подадено предизвестие. Актуализация няма как да има за всички, при положение, че дори ваучерите за храна на хората и картите за градски транспорт са спрени. Карти за градски имат само започващите, за да посещават офиса през първите 3-6 месеца и да се обучават. После ги пращат вкъщи, за да пестят от наем на сградите.
"Заплащането е строго индивидуално и е базирано на догоровка, личните резултати, знания, умения и други. Периодично се актуализира при добри резултати"

Да, случва се да има роднини. Но в Кодикс броят им, качеството на работата им, както и отношението на такива семейни констелации е в разрез с какъвто и да е професионализъм.
"Много от хората са дошли с препоръка - така че е нормално да има и роднини.Тук нерезултатни хора не се задържат задълго, така че роднините в никакъв случай не са попаднали само по роднинска линия, а и по качества и умения."

Именно затова следва да има позиции, които са нощни смени, а не постоянен овъртайм на колеги с трудов договор с нормално работно време- овъртайм, стигащ до 150 часа през първото полугодие.
"Работа има много, има и спешни моменти, но все пак това е софтуер с поддръжка 24/7 в някои от случаите."

Да направим ли препратка към по-горен абзац кои са тези колеги:
"Цялостна оценка бих поставил 3,5 от 5, като причините са, че някои процеси са по-тромави и с някои колеги се работи по-мудно и тромаво."

Явно, че някои служители в тая фирма печелят от тотото / имат късмет, на останалите препоръчвам да потърсят място, в което се спазват поне основни best practices откъм мениджмънт, работни процеси и създаване на позитивна работна атмосфера с адекватни придобивки.
"Много от нещата са въпрос на късмет (да попаднеш в правилния момент) - отделът, колегите от другите отдели, проектите.. В моят случай се получи добра комбинация от трите."