Кодикс България ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701&markers=София,ж.к. Младост 4, ул. Бизнес парк София 1, бл. 2, вх. 1, ет. 7, ап. 701

Кодикс България ЕАД

Ще кажа две неща - има много готини хора, които влизат в положението на хората при нужда на помощ за личните им проблеми. Става въпрос и за българския, и за френския топ мениджмънт.
И второ - голяма школа за много кадри особено в BD като една от първите и най-големите въобще фирми за такива длъжности.

Може ли някой да ми даде ориентир какви са заплатите за бизнес позициите - INFORMATION SYSTEM ANALYST, Project coordinator, Business Intelligence ?

Бях кандидат за Junior PL SQL Developer @ invoces team in CODIX.

Имам следните препоръки към HR отдела:

1.Ясно информиране за recutiment активностите
1.1.Ако има тест - той да бъде изрично описан, като дейност, която предхожда интервюто.
1.2. Да бъдат описани компонентите на тестване и средната продължителност

2. Ясно определени критерий за позицията, които да бъдат споделени с ref empl т.е. Аз съм препоръчан и получих разминаваща се информация от Синиър Дев + Критериите в Обявата

3. При промяна на изискванията - търсене на PL SQL - да се направи тест или изпитно задание, което да оцени този компонент

4. Ако вече има назначен човек или ниско равнище на интерес към моята кандидатура, това може да се обсъди в прав текст.

Като цяло мога да кажа, че оценката ми е положителна към процесите и хората. Фирмата предоставя възможности за начинаещи бързо да напреднат и научат занаята.

Това е основната причина, която налага комуникацията и HR процесите да бъдат подобрени.

Това мнение не цели да бъде израз на хейт или нещо подобно. Казвам ви нещата как са 1 към 1. Държа да подчертая, че това не е само мое мнение, а и на още доста колеги, с които многократно сме провеждали разговори.
Тъкмо дипломиран софтуерен инженер, постъпих в Кодикс като напуснах една много голяма американска компания, в която работих почти цялото си следване(3г.). При кодиксианците отделът ми щеше изцяло да бъде ДЕВ и очаквах с нетърпение работата там.
Нетърпението се дължеше на разказаното ми в интервюто - ще имам възможността да работя в екип със сплав от млади хора и от изключително опитни специалисти, които са участвали в самото основаване на Кодикс преди 20 години.
Цветя и рози, заплатата ставаше също.
И тук започна най-кошмарните ми 8 месеца в кариерното развитие. Съмнявам се да има по-голяма шуробаджанащина в друга Софтуерна фирма в София. Съмнявам се и да има по-аморални хора от тези, които срещнах в Бизнес парк, сграда 2. 8 месеца на постоянен
присмех, тормоз и тотално безразличие. Но най-потресаващ бе мениджърът. Нека започна от него и първият ми работен ден. На моите интервюта той не се яви. Изобщо на нито една от 3-те срещи - 2 интервюта и 1 подписване на договор. На първия ми работен ден, когато HR-ката ме качи при
екипа познавах две момичета, които бяха на интервюто. Място не ми бе предвидено и в този open-space офис стоях прав като колец 40 минути, докато ми се намери стол поне да седна и да гледам в една точка на бюрото. Мениджърът ми едва ли не с нежелание прати
някого да ми търси стол. Пристигна след 1 час и лаптопа. Стана обяд и имало традиция целия екип да ходел на обяд - Welcome за новия служител. От над 30 човека екип отидохме 8 (с мен). Мениджърът не дойде. И това ми беше последния разговор, контакт, дори размяна на реплики за
следващите 8 месеца, в които останах в Кодикс. Дори, когато изпитателния ми срок изтече, не ми каза 1 дума. Нищо. Нямаше въпроси как се чувставм, какво може повече да се подобори и т.н. Нямаше дали е доволен от мен, дали не е. НИЩО. Дори в деня, в който му казах, че искам да напусна
поклати глава и не каза нищо. На подписването на предизвестието бяхме само аз и той в стая и не обели дума - защо напускам, какво не ми харесва...
За останалите от екипа мението е, че има надежда в 2-ма човека от 35-36. Другите са темерути, нервни, обиждащи, използващи всяка възможност да се присмеят.
Работата е най-еднообразното нещо, което можеш да си представиш. Тасковете са покъртително скучни и нямаш развитие никакво - нищо не се научава.
Останалите екипи гледат да се прецакват взаимно. Черната работа е за новите и така. И трябва да се отбележи, че ако си мислите, че ще пишете код от първия месец се лъжете. Първите 1-2 месеца сте канцелария. Надписвате картички за рождени дни, пращат ви за подаръци, събирате пари от
всички (каса сте) и т.н.
Местоположнието е ОК, ако си с метро. Ако си с кола като мен ти казват - оправай се. 1 път ме дигаха и 1 път ми наръчкаха гумата, защото около бизнес парка просто няма къде да се спре. Паркинг за 8 месеца от 17-ти в Waiting листата станах 11-ти. Горе-долу за 2 години ще получиш паркомясто.
Уважението, както се досетихте е 0. Даже отрицателно.
Заплатата е ОК, но тавана е към 4к. Дори на хората с 20 години стаж.
Фирмена сигурност за роднините има, за теб не. В моя и съседния екип имаше 2 женени двойки, 2 читфта братя, 2 сестри и т.н. - ясно ви става как се назначава. Бивша магазинерка става ДЕВ и тъй (реална случка пред мен).
Не ангажирам никой с мнението си, който е бил и е в Кодикс знае.

По отдел Човешки ресурси във всяка една фирма, може да съдиш каква е обстановката в самата компания. Непрофесионално държание на "специалистките" в отдел ЧР, по специалто Ани Евтимова. Не си губете времето с тази фирма!

Кандидаствах за работа в екипа по "Преводи". Може ли някой да помогне с мнение за този екип и за фирмата като цяло? Също така ме интересуват в какви размери са заплатите в този екип.

Заплащането е ниско. Няма бонуси. Последните години няма коледно парти, нито общ тийм билдинг. Дават по 100 лева на човек, за да се организира екипа.. Има спорт пас карти, който струват 55 лева!!!? Уважават само някои, тези който успяват да влязат под кожата на мениджърите. Много е натоварено. Работи се почти постоянно под стрес. Обещава се на клиента от днес за вчера. Заплатите се вдигат веднъж до два пъти годишно на отличилите се. Има хора, който не работят по цял ден, а после правят ОТ. ОТ се плаща, което е +.

Здравейте, бих искала да ви попитам в какво по-конкретно се състои работата на преводачите и на каква тематика са преводите за тази длъжност в тази компания. Тоест въпросът ми е дали преводите са от английски на съответния език и какво ниво се изисква за английски, тъй като имам познания по езиците, които търсят (сръбски и хърватски), но съм специализирала преводи от български на съответните езици и обратно, съответно английският ми не е на особено високо ниво и не знам дали има смисъл да пращам СВ. Благодаря предварително!

Здравейте, дали бихте могли да ме ориентирате за стартови заплати за позицията Project Coordinator с френски в компанията? Благодаря.

Пиша основно в отговор на въпроса от 28.04.3017 на жената, която мисли да кандидатства в Translations тима. Най-напред искам да споделя, ме познавам лично шефът на този екип и мога да кажа, че е много добър, интелигентен и свестен човек и може да се разчита на нея за разбиране. Работата в този екип може би не е от най-интересните, динамични и разнообразни дейности. Но при демонстрирано желание от ваша страна след време може да се преместите и в друг отдел, ако такъв ви хареса и имате потенциал. За фирмата като цяло мненията наистина са противоречиви, а моето е, че там работят както много мили и симпатични хора, така и някои не толкова кооперативни и любезни индивиди. Вашето усещане във фирмата ще се определя най-основно от отношенията ви с прекия ви тийм лидер, за което мисля, че няма да има проблем, така и тези с колегите ви, които ще ви помагат да навлизате в работата, докато свикнете с всички специфичности. В този екип има хора, които работят там от много години, което е добър знак. Те могат много да ви помагат. Работата пак повтарям е леко еднообразна, често се касае не за преводи, а за поддържане на документи, което мен ме ужасява. Не е чак толкова лошо място за работа, колкото стари мнения го изкарат, но не е и приказка. Вашето усещане за това ще зависи много от вашия предишен опит с работодатели, вашите очаквания и това, което търсите от едно работно място. Не може да се каже еднозначно. Надявам се това да ви свърши работа да решите.