Ален мак АД /img/frontend/nomap.png"

Ален мак АД

Работих в Ален Мак 8 години,но по времето когато се работеше здраво,на 3 смени,имаше работа за целия китайски народ но имаше и заплати,и премии и служебен транспорт и безплатен стол и изобщо всичко беше на ниво.Долните мнения на адм.мишки ме ядосват,че били доволни ,да и тогава имаше канцеларски мишки на които ние работниците вадихме доста по големите заплати от нашите.Ама се работеше наистина много.Сега имам останали 2-3 колежки,които просто реват вземат по 60% от заплатата ,а останалите 40 все ги чакат,никакъв транспорт,а онова производство е изгубен мираж.....ако стане като преди години бих се върнала,но на този етап...уморена от работа и гладна без заплата надали.Ще посоча критериите преди 8 години,защото това е бил най добрия ми стаж и заплащане през 20 годишния ми трудов стаж.

"Червената крепост рухва" се разнесе по медиите скоро.Може би! Явно последни опити да се спаси това изядено и изтормозено предприятие се правят от чичо Петьо, по-известен като червения зет, който вади последните си карти от джоба и привиква стари дружки със отдавнашни апетити към великия козметичен гигант-Николай Василев. За съжаление пълното безхаберие на шепа приближени царедворци са постлали така стъбилно пътя на Ален Мак с тръни, че колата изглежда отдавна обърната. Твърде жалко за работещите там, но на кой ли му пука-открай време никой не го интересува простолюдието. То е следено, набеждавано и подигравките към него са били много.
Може би най-доброто за спасяването на този нахапан и оглозган концерн е работниците да сложат по една червена звездичка на ревера си, за да издействат "помилуе" от шепата некадърни управници. Опазил ги Господ обаче от медиен скандал или проверка от Държавната Инспекция по Труда......

"Около 300 души ще останат без доходи в "Ален Мак"-Пловдив, ако дружеството се обяви в несъстоятелност - това каза изпълнителният директор Росица Славова."
Надали й пука. Същата досега е уволнила, съкратила или принудила да напуснат няколко пъти по триста души за нейната 9 годишна "кариера" като Директор "Човешки ресурси" и последните две, като заемащ длъжността Изп. директор. Подчертавам заемащ, защото за да изпълняваш тази функция трябва да притежаваш доста повече умения, знания и опит, да си гъвкав и да имаш широки възгледи. Трябва да притежаваш усет за нещата около теб. И най-вече да мислиш сам.

Тази фирма е стара прогнила и комунистическа с изостанало мислене и действие и явно такъв е и персонала който пише , ако вярвам на последните две мнения.Какъв е идеалния кандидат за Ален Мак? Наследник на стара комунистческа фамилия , голям връзкар , и не чак толкова важно образувание и биография.Това са изискванията им драги бъдещи кандидати.И не се губете времето за тях , защото няма да ви изслушат камо ли да стигнете до "3то интервю".
Супер задръстена фирма.Сайт който едвам крета , направен от дилетант програмист , амотьор , такъв сайт може всяко хлапе от кварталната зала да ви направи.
Продуктите без коментар - дизайна им не се променил 40-50 години още живеят в партизаско време.Другите Бг фирми в козметиката вкараха нов дизайн , опаковка , всичко както тр да е само "великите" Ален МАк спят.Добре че продават някои бройки на селните в русия и ОНД че да имат малко праи за крадене.Сградата им е полуразрушена , сменили са само на 3-4 прозореца дограмата.Иначе работят в "модерна " сграда.

Цветущи мнение на явно некадърни кандидати. Браво момчета и момичета. Бива да сте толкова прости, ама това в върхът на сладоледа.
Работя в фирмата близо 2 години. Минах си както си му е реда на интервю, като на 3-тото бях удобрен. Екипът - просто е номер едно. \" 20 годишни \" .. добър комплимент. Може пак да опиташ с налучването :D. Заплатите са доста добри за работата и като цяло на фона на кризата продължават да валят поръчки и изнасяме за чужбина /като цяло не мисля, че 20 държави са малко/. Това е в България не се намират много си е проблем на българите и манталитета ни като цяло. Кои продават повече - Арома, или Розаимпекс - или просто се перат пари за тв реклама и въпреки това продължават са на за загуба.

А за сайта - ти какво искате драга ми \" бранд менидърке \" - кич, картинки, лутане, сумати текст и боза. Значи ти пожелавам да живееш в 20-и век. Можеше поне да погледнеш тенденциите на трайно изчистване на сайтовете на фирмите. Като не знаеш, не си отваряй устата :) и не говори глупости.

Ей това са пълни глупости. Явил съм се на конкурса без никакви познати преди повече от година. Колегите са чудесни, заплатите спрямо количеството работа са повече от прилични, и на интервютата винаги присъства управителня съвет. 20 г. момиче в отдел маркетинг няма. а по отношение на сайта който сме направили предлагам неуспелият кандидат за позицията бранд мениджър да създаде по-добър и тогава да коментира.

Напълно искам да подкрепя мнението оставено по-долу.
Тези т.нар. интервюта за позицията Бранд мениджър приличат повече на отчитане на дейност, отколкото на реален подбор на кадри. Съдейки по незаинтересоваността от страна на интервюиращите към явяващите се кандидати... Не знам как по-точно ще си изберат правилния човек. А, вероятно именно това е причината за велия подбор - вече са Го намерили?
Поне не ни дадоха \"задачки за вкъщи\", които после най-нагло да откраднат, както правят дузина други фирми.

Бях на интервю за БРАНД МЕНИДЖЪР.Какво да Ви кажа пълна пародия.Интервюто премина при мене за 3 мин.Най -интересният въпрос беше как съм попаднал при тях на интервю , \" кого съм познавал от Ален мак\".При отговора ми че съм по обява комисията състояща се от 20годишно момиче , и жена и мъж който не пожелаха явно да се представят остана много изненадана.Питаха ме ей така още 2-3 въпроса без да ме изслушат докрая и ми казаха че им трябва друг човек.Просто пълна загуба на време.Там е ясно че си имат човек и трябва да се премине фиктивен конкурс.Не напразно Ален Мак си сменя директорите всяка година и са на опследно място по продажби в България.Само им вижте сайта и ще разберете за какво става на въпрос.

Mnogo e zle tazi firma.Ne se nabutvaite.Nevazmojno losha sreda , otnoshenie , zaplati.trapki me pobivat kato se setq ot predstoq mi tam.

Здравейте .Бих искал мнение за заплата , климат за работа , на позиция средно управленко ниво в Ален Мак.