Управление.бг ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Церова Гора 12-14&markers=София,ул. Церова Гора 12-14

Управление.бг ЕООД

Некоректна фирма, пазете се! Въпросната фирма ми предложи да подпиша договор за наем на имот с множество щети, БЕЗ да се включва към договора приемно-предавателен протокол с описание на щетите. Практиката била наемателите да опишат щетите в имейл след нанасянето. При настояване от моя страна за приемно-предавателен протокол служителите на фирмата прибягват до вербална агресия. Абсолютно некоректна практика, която ощетява наемателя за сметка на фирмата при евентуално търсене на отговорност за тези щети.

Другото смущаващо с тази фирма: депозити между фирми обикновено се плащат в специални гаранционни сметки тип еscrow, при които всяка от двете страни има достъп до средствата само при определени условия (например нарушаване на договора). Управление БГ обаче искат да им се платят два депозита по ОПЕРАТИВНИТЕ сметки на дружеството. С това вие ефективно ставате КРЕДИТОР на дружеството. Т.е. компанията във всеки един момент разполага с парите и буквално може при определени условия (умишлено фалиране на ЕООД-то) изобщо повече да не си видите парите.

Искам да благодаря, за подкрепата от страна на Управление и по специално на г-н Асен Абаджиев. След като в средата на 2018г направих ремонт, на двустаен апартамент, за около 25 хил. лева и започнах да го давам под наем сама, като първи наематели имах две млади момичета. 7 месеца по-късно, беше освободен в състояние за основен ремонт, напълно унищожен. Оказва се, че момичетата са имали и домашен любимец куче, което е успяло да унищожи всичко - врати, стени и мебели. За мен е непонятно, какво отношение са имали тези момичета, към това което е ставало пред техния поглед. Щетите ми, далеч надхвърляха депозита. Ремонтът ми възлезе на стойност близо 10 хиляди лева, а със съпруга ми стигнахме почти до развод, защото той не искаше изобщо да го отдаваме за да не го съсипят. Затова моля Ви всички наематели, дръжте се с наетите от вас в много случаи нови апартаменти, като свои. Ако това е непосилно по битови, културни или каквито и да е други причини, купете си свое жилище и тогава ще ме разберете. Между другото, нямаше да напиша всичко това, ако не разпознах едно от момичетата по долу с негативен коментар към фирмата. ЗАСРАМЕТЕ СЕ!

Щавенето от тая фирмичка е крайно нагло... Първо плащаш 75% комисионна на Asist properties,бившите им акционери. След това плащаш 2 депозита. След това при преподписване след 1 година плащаш пак половин наем, някаква измислена такса управление. При положение, че те вече взимат 10% от месечния наем такса за управление и от собственика на имота. И това набутване става всяка година.
За капак, правят номера при връщането на депозита.
При тея пичове положението е " Кръв повръщам, пари не връщам!" Когато дойде момента да връщат депозита, изникват фиктивни завишени фактури, за някакви дреболии от поставена фирма. Истината е, че те нищо не управляват - дори не правят проверки в имотите. Какво точно управляват?
Когато отидох да подпиша договора ми за наем, Светослав Марков само даваше зор да подписвам по - бързо, защото било събота и нямал време. Прочетох само първите няколко страница без приемопредавателния протокол за да не го бавя. В последствие се оказа, че в приемопредавате протокол е записан някакъв радиатор, който въобще го няма.

Най-некоректната фирма,НИКОГА,не подписвайте договор със тях.Като наемател 1год,нито ми върнаха депозита,напротив,дори по тяхни изчисления дължа 5000лв,само за някакви ремонти 2600лв,смяна на брава 200лв,та аз щях да сменя цяла врата,явно не познават парите,или си мислят,че ние сме балъци,но нещата няма да останат така! НИКОГА НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ТЕЗИ МОШЕННИЦИ/ПРЕСТЪПНИЦИ!

Коректна фирма,която държи на името си и правят всичко възможно да са доволни и собственици и наематели. Продължавайте така.

Бих искала да се включа по темата с фирмите за управление на имоти. Само да вметна, че преди да ползвам имот от Управление БГ съм сменила 3 квартири за 4 години и съм си скъсала нервите с наемодателите им. Първата ми беше в Дружба. Хазяйнът започваше да ми звъни за наема още на 15 число при положение, че по договор е платим от 1 до 5 число. Всеки път било за последно и всеки път му трябваха спешно. Издържах го точно 6 месеца.

Отново в Дружба. Наех жилището лятото, но зимата протече покрива. Година и половина живях във влага и мухъл. Проблемът така и не се разреши, защото не можели да съберат пари от всички в блока. Един ден след поредния проливен дъжд не издържах и се изнесох.

Преместих се в Слатина при една много отзивчива възрастна жена и си викам тука ще намеря покой. За съжаление обаче след няколко месеца бабата почина и сина и ми стъжни живота. Реши, че ще продава жилището, а аз живях там в продължение на 6 месеца докато той си правеше огледите. Чашата преля когато една вечер в 21.30ч. бях посетена отново от него, брокера му и поредните клиенти да купят жилището. Само за 5 минути ми казваше най-нагло и си тръгваме.

В момента ползвам жилище от Управление БГ и съм повече от доволна. Знам, че мога да го ползвам дългосрочно, което е много важно за мен. Когато имам някакъв проблем в жилището те се отзовават своевременно. Пример: миналия месец ми се развали бойлера и след като им се обадих още на другия ден ми беше поставен нов. Човекът дори ми смени и една изгоряла луничка без да го моля за това. Направо се родих, хора.

Така, че не знам защо има толкова много негативи към тях при положение, че според мен те действат изключително коректно и професионално. Моя колежка също беше техен наемател (аз така и разбрах за тях) и беше повече от доволна.

Според мен ако всички квартири се наемаха през такива фирми, всичко щеше да е регламентирано и коректно. Поне това е моето мнение. Със сигурност ще ги препоръчвам и за в бъдеще.

Миналата година прекратих договора си с тях, след 2 години ползване. Тъй, като мениджъра на имота изрично ме предупреди да си оправя всичко в същия вид, аз се постарах и то доста. С мой приятел освежих стените и оправих няколко неща, които бях повредил (крушки, лунички, врътки на смесителите, душ слушалката в банята и т.н.). След освобождаването бях 50/50 дали изобщо ще си получа двата депозита (1600 лева), но ми върнаха всичко и то в срок.

Изключително некоректна фирма за предоставяне на имоти под наем. Единственият ми съвет е да не започвате, каквито и да са отношения с тях.

Моето мнение и опит с управление.бг като наемател - останах доста доволен от партньорството с тях. При мен нямаше никакви проблеми с освобождаването на имота - бях около 5 години наемател, като за този период се наложи на няколко пъти да поискам съдействие от тяхна страна за проблеми с имота. Веднага пращаха хора/фирма за поддръжка и проблемите биваха отсранени възможно най-бързо.

Бих искал да изкажа личното си мнение и категорично да заявя, че услугата, която предлага Управление БГ е на едно много високо и професионално ниво. Преди да се спра на тях проучих детайлно пазара и те са единствените, които поемат финансови ангажименти. Нормално е наемателите да не са доволни когато има фирми като тяхната, които да им потърсят сметка за мизерията и щетите, които са направили. Работих с тях повече от 5 години и впечатленията са ми отлични. Така, както им предадох имотите си дори и след този период те бяха в същото състояние, за което им благодаря от сърце. До преди да ги открия и започна работата си с тях, бях готов да си продам всичкото имущество и да не се занимавам повече с отдаване под наем. След всеки „коректен“ наемател ми се налагаше да извадя няколко хиляди лева за да мога да платя сметките му и подготвя жилището за следващия „коректен“такъв. Истината е че в България господата наематели имат високи изисквания и претенции докато влязат в жилището и след това са пълни мизерници. Спомням си за един от имотите ми, че дори не ми върнаха ключовете и се криеха в продължение на 2 месеца като мишки. За да избегнат среща с мен излизаха сутрин много рано и се прибираха вечер много късно. Направо смешно, но за мен беше трагично...... След поредното посещение от моя страна до адреса разбрах, че са се изнесли, защото ключовете бяха пуснати вътре в пощенската кутия. Повярвайте ми, че като си влязох в апартамента щях да получа удар. За 9 месеца ползване нямаше едно нещо за което да се хвана и да кажа, че е здраво. Неплатени 2 месечни наема и за 3 месеца сметки към комуналните дружества + изравнителната сметка от 450 лева, която доплатих. Стоя си на скъсания диван в холаиси викам сега отново поредния ремонт, поредния псевдо брокер, поредния „коректен“ наемател и така до следващия път.Тогава си казах трябва да има и по-лесен начин и започнах да търся в интернет подобна услуга, която да ме замести в тези взаимоотношения. Така, че аз адмирирам да има повече такива фирми за управление, които да ни защитават нас наивните и добронамерени наемодатели. Защото наемателя не го интересува какъв кредит е изтеглил собственика, колко години ще го връща, колко пари е дал за брокер, за нотариус, за такси по придобиването, за жилището, за ремонта, за обзавеждането и т.н. И накрая му даваш най-милото си след семейството в един завършен вид, а той претендира и с извинение започва да сере и да чупи. Сигурно има и коректни наематели, макар, че силно ме съмнява това от моя не малък опит, но бих дал съвет на всеки наемодател, както и на всеки наемател.

Към наемодателите - ползвайте услугите на професионалистите за да не си тровите нервите и си прекарвайте безгрижно свободното време. Със сигурност ще спечелите много повече, ако оставите някой друг да поеме финансов ангажимент за имота ви, пред това да менажирате сами имуществото си.Повярвайте ми сигурността, спокойствието и времето нямат цена.

Към наемателите –опитайте се да си представите, че вие сте собственика на жилището, което сте наели и го ползвайте като такова. Ако не можете да го постигнете, просто си отидете у дома, където и да е това и си вършете простотиите там. Или пък ако действително имате твърде високи претенции направете така, че да закупите свой апартамент. Ще кажете, но да купиш свой апартамент е много трудно, скъпо и заробващо. Да, точно така е, но пък там ще можете да правите каквото си поискате.

От един многократно ужилен собственик/наемодател от „коректни“ наематели!