BGCS Media Ltd /img/frontend/nomap.png"

За уточнение-долният коментар е от бивш служител.

Ако нямате никакъв опит и сте на възраст до 25 години,става за първа работа. Определено не става за изграждане на сериозна кариера.
Офисът е на удобно място и колегите са супер. Има кафе машина,плодове и редовно се организират интересни игри.
Не е толкова забавно,колкото изглежда обаче.(особено,когато не стигате таргета)
Базовата заплата е близо до минималната и нараства в продължение на 12 месеца до едно неособено голямо число(eдва ли ще се задържите толкова обаче).Хубав бонус едва ли ще хванете.Фирмена сигурност-нулева,огромно текучество. Да не забравя и за глобите,които също са налични. Общо взето, ще лъжете хората по цял ден,за да ги карате да инвестират във форекс търговия (пълна измама!)
Шефовете гледат само да ви използват,докато могат,мислейки си,че за вас няма друга алтернатива за реализация.Те ще потвърдят,че това действително не е нормална работа и по мои наблюдения е подходяща само за безскрупулни хора,готови на ВСИЧКО, за да "успеят".
Дано коментарът е бил полезен!

Изобщо не си губете времето!
Ще се опитам да обобщя на кратко, за да не става дълго и досадно, но в същото време се надявам описаното тук да бъде полезно на някого и да не губи времето си, както аз загубих своето! Това е единствената цел на тази публикация!

Положително:
Чудесно местоположение
Приятен офис
Приятелска атмосфера на работното място
Добри колеги (въпреки, че човеко-потока е ОГРОМЕН и хора с над 3-4 месеца стаж там са рядкост)
Осигуряват всякакви напитки в офиса, както и пресни плодове

Отрицателно:
Абсурдно ниско заплащане!!!
Никога не се заплаща това, което уж следва да получите
Безумни бонус схеми от които в крайна сметка се облагодетелстват т.н. мениджъри (Въпреки, че ако дойде проверка на работното място изведнъж единият вече не е мениджър, а другият изчезва "по работа" извън офиса и се връща когато проверяващите органи са си тръгнали.... Изводите можете да си направите сами!)

Лъжат ви с приветливо, положително настроение и отношение. Стараят се средата да е приятелска, пускат музика, организират игри, но с една единствена цел да работите на макс до когато издържите, но облагодетелствани финансово ще бъдат "мениджърите", не вие!! Запомнете го!!

Надявам се да бъде полезно на някого!!

Бях на интрервю там, преди около месец. Някои неща ми направиха чудесно впечатление, други - не толкова, трети ме накараха меко казано да повдигна вежди. Ще се опитам да групирам.

Много топло посрещане, приятни хора (поне така ми се стори, млад, ентусиазиран екип), оживена офис среда, дори попитах HR-ката дали е така винаги при тях. Локацията е на чудесно място. Не те разкарват по няколко интервюта, а директно след интервюто с HR-ката, имаш интервю с мениджър и ти казват накрая резултата. Имат чудесна идея за корпоративни организации на игри, тийм билдинги, всякакви способи за сплотяване на екипа. All good.
Сега, да започнем с минусите, които нямаше как да не направят силно впечатление.
Звънят ми по телефона, стандартното, че съм кандидатствала, интересувам ли се, да си поговорим на английски... Добре. Първо, HR-ката си позволи да злослови фирмата, в която работех тогава. Сега, аз от там, че не напуснах от хубаво, е ясно, но е липса на всякаква корпоративна етика такова поведение. Не знам дали беше някаква провокация от нейна страна, да види дали няма да се включа и аз в оплюването, но... да кажем, не остави добро впечатление. Имало много работа при тях, средно 300 обаждания на ден. Сами направете сметката как това се прави за 8 часа работа. Според мениджърът цифрата беше около 500, което прави нещата още по-зле. Добавяме и разминаването в това, което говори единия и което говори другия. Викам си трай там, за 3500 нето за такава работа, без нощни, без нищо, ще звъниш и хоро ще играеш. Да, ама не, основната била 8-900 бруто (не помня точната сума), останалото - бонус. Това, ако някой от мениджмънта го чете - много Ви се моля, оправете си обявите, страшно некоректно е спрямо кандидатите.
И дойде време да получа своят отрицателен отговор. Имало нещо в мен, което липсва. Зачудих се аз, та помолих да ми разяснят по-подробно (така или иначе още на ниво говорене за заплатата бях в режим "беж, краченца, да бягаме", но все пак фийдбекът можеше да ми е полезен). Ами, проблемът бил, че все още работя. Е добре де, само дето не съм на 18, имам финансови отговорности и е просто абсурдно да се очаква от кандидатите да са подали предизвестия, пък след това да кандидатстват в компанията. Може би би било добре да се преглеждат CV-тата, да се наемат хора, които просто искат да заработват и да изграждат трудови навици. Или които просто, поради някаква причина, са останали без работа, ама те най-вероятно биха се оглеждали за нещо по-добро.

Здравейте, интересувам се от една обява за работа може ли някой да ми даде малко по-конкретна информация за фирмата, относно работно време, заплата, възможности за развитие и т.н.

Прочетох мненията тук преди да отида да интервю, но за жалост и в позитивните и в негативните не се споменава главното. Фирмата е КОЛ ЦЕНТЪР. Обявата, на която попаднах в jobs беше в категория “маркетинг”, а не в по-подходяща за сферата, в която оперира фирмата (според мен умишлено). Името на позицията беше “Sales Agent”, а фирмата беше представена като “маркетингова агенция”. По нищо не си личеше, че става въпрос за поредния кол център. Така че ако си търсите подобен тип работа - кандидатствайте. Ако обаче като мен искате да се реализирате в сферата на маркетинга, не се подвеждайте по онова, което фирмата сама пише за себе си и подминете, за да не изгубите времето си както направих аз.

Кандидатствах за работа в тази фирма и ме поканиха на интервю. Посрещнаха ме супер любезно и проведохме много приятен разговор с едно момиче от ХР. Не ме одобриха, но ми направиха хубаво впечатление и ми дадоха полезни съвети.

Тези коментари само ме направиха скептичен преди да отида на интервюто. Добре че не се подадох и отидох. Вече 8 месеца съм във фирмата и се издигнах два пъти за това време, да не говорим за заплата и бонуси от когато започнах, до сега. Точно така си представях работното си място... Млад екип, страхотни мениджъри и уникална възможност за развитие. Кажете ми друга фирма където това е възможно за по малко от година!?

Както друг кандидат казва, коментарите са едни и същи които се качват периодично но от едни и същи хора се един и същ текст. За мен, понеже се занимавам с маркетинг, определно е ясно какво означава това а именно че са платени! Не обърквайте хората защото ви плащат стотинки за тези глупости! Моята приятелка работи там и е много доволна, не се влияйте от платени глупости

Не разбирам защо има толкова негативни коментари и къде изобщо са работили тези хора. След две години тъпчене на едно място в съпорта, имах възможност да започна в Би Джи Си Ес. Получих всичко което ми липсваше в съпорта: Развитие, хубава заплата и страхотна подкрепа от моя екип. Тийм лидерите са на постоянно разположение, колегите също така. Всяко начало е трудно, особено когато нямаш опит. Но хората бяха много търпеливи и ми помагаха да си стигна целите. Друго обяснение освен че тези коментари пишат мързеливци които са създадени за мизерна държавна работа и не разбират какво е нужно за да си успешен, нямам!