ОНЛАЙН КОМПАНИЯ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

ОНЛАЙН КОМПАНИЯ ЕАД

Работих за друга фирма от групата. Съкратиха ме при Ковид вълна и затварянията - реагираха доста бързо. Като цяло плащаха по-високи заплати. Нищо драматично относно работата или условията. Това, което описват други ми се струва преувеличено. Интересно, че при съкращаването бяха супер коректни по отношение на възнаграждения, отпуски и предизвестия. Мисля, че управата и собственикът държат в имуществените си отношения да имат добра репутация. Без някакви коментари или шикалкавения, всичко, което по закон е дължимо беше изплатено официално.

Онлайн компания е "шапката" на един доста амбициозен и съвременен проект. Освен онлайн търговия, там развиват и всички услуги и софтуери свързани с нуждите на един онлайн търговец. Много мащабно и много интересно. Очевидно вършат много неща едновременно и плановете се променят динамично. Бях на интервю със собственика. Търсят специалисти в много области - програмисти, digital marketing, хора с опит в търговията, логистици и други. Стори ми се голямо предизвикателство. Уговорихме се, че ще има следваща среща след 2 месеца, защото имаха някакво забавяне. Нямам поет ангажимент, но ме впечатли, че някой планира толкова напред какви хора са му нужни. Условията, които ми предложиха бяха добри. Следете какви обяви имат.

Работил съм маркетинг при тях. Действително обявените заплати се дават. Не е измама или трик. Вярва се, че като са обявени заплатите, ще привлекат качествени кандидати. Изисква се да се спазват сроковете и стандартите поставени от собственика. Понякога има много висок интензитет на работене и това води до стрес. Това е start up бизнес и очакванията са много неща едновременно да потръгнат заедно. Много пъти това води до недоразумения, обърквания и напрежение. С една дума - много пари, за много работа. Това си е честна сделка. Всеки си решава дали и колко от времето си да продаде за кариера и пари. Интересно е, има перспектива в това, което правят, но темпото е високо.

Имах опит преди пандемията да работя за групата около Онлайн компания и изкарах около 18 месеца. Работил съм в частта свързана с деловодство, персонал, договори и подобни. Нямал съм пряк допир с по-високи длъжности или по-важни решения. Това, което съм видял е, че всичко се спазва по договор, няма отметнати уговорки и се плаща в срокове и в размери, които са договорени. Дори и на тези, които напускат или са освободени са им спазени всички права по закон. Не съм виждал някакви пазарлъци, а и аз съм работил с документите на тези хора. Обстановката е предвидима и стабилна, което е важно за работното място. Когато чета по - агресивно обвинения се чудя дали някога тези отзиви са писани от истински служители.

Ще Ви дам малко вътрешна информация. Онлайн компания е относително нов проект в сферата на електронната търговия. Създателят му има бизнеси в други сфери и всички те са утвърдени и успешни начинания. Сред партньори и доставчици има безупречна репутация. В този смисъл, няма как да си добър с контрагентите си и лош със служителите си. Проектът се развива много интензивно и нормално има много предизвикателства и мноого работа за вършене. Това е място за хора, които искат "да работят", а не просто "да ходят на работа". Възнагражденията са над пазара, но това не е случайно - изисква се бърза адаптация, опит от минали години, който можете да приложите и той да даде резултати. По отношение материална база - ще Ви бъде осигурено най-доброто, което пискате, само и само да сте ефективни. Аз лично се кефя на хора, които са мотивирани да успяват и движат активно проектите си напред. Естествено това води до известно напрежение в работата. Аз вече не работя за Онлайн компания, защото получих предложение от голям международен играч (в топ 5 на неговия бизнес) и предпочетох да съм в глобален играч.

Във връзка с коментираното по-долу - оформя се дискусия. Познавам хора, които работят в тази група от фирми и повечето от тях казват за работодателя си, че е изключително точен и коректен по отношение на заплати, обещани възнаграждения, бонуси и подобни. Дори и само факта, че човекът застава лично, дори си публикува
ел. поща и е готов да прочете всичко там е красноречив. Колко БГ работодатели са застанали така ""лице в лице"" с Вас?
Хората, които създават заетост следва да бъдат уважавани. Компаниите им също.

Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Г-н Малинов, това, което са ви написали секретарките са пълни глупости. То е и неграмотно, но... както и да е.

Напълно разбираемо и очаквано е тук да споделят мнението си бивши служители на фирмите ви, които са останали разочаровани от отношението или условията. Разбира се, че ще има и недоволни. Надменно и арогантно е да очаквате единствено похвали, след като не ги залужавате. В какъв филм живеете? Или си затваряте очите за истината?!

Всеки има правото да сподели мнението си и истината, без да бъде заплашван с нови вътрешни правила за поведение.

Всъщност, ако се поразрови малко, дори на незапознатия наблюдател, ще му стане ясно що за холдинг е това. Съвременна Мултигруп.

Уважаеми служители на kidso.com
(бивши, настоящи и бъдещи)

Бих желал да дам мнението си за негативните отзиви в качеството на собственик.

Повечето от упреците не са реални, дължат се на импулсивните емоции на разочаровани служители, които съм освободил.

Kidso.com е мултинационална компания, която сега се развива, до момента успешно.

Затова в нея ще работят само най-добрите специалисти и партньори, както от България, така и от чужбина.

Предстои да направив правила и норми за Фирмена куртура, в която ще регулираме отношенията със всички служители.

Ако някой има да си каже нещо, нека ми пише директно: [email protected]

Аз също кандидатствах и им изпратих цяла папка с направени всички задачи, които ми бяха поставени. Отделих от времето си, а обратна връзка получих след около един месец, който беше здрастиен. Все тая им е на хората, за обратната им връзка след толкова време. През 2-3 месеца пускат обява за графичен дизайнер- това какво ли ви говори ? Сигурно обстановката и отношението е много готино ;)!