ОНЛАЙН КОМПАНИЯ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

ОНЛАЙН КОМПАНИЯ ЕАД

Кандидатствах в тази фирма за позицията- Графичен дизайнер. Като цяло условията, които предлагаха на интервюто звучаха добре. Това, което ми направи много лошо впечатление, е че ми обещаха да ще ми звъннат след като предам примерните дизайн задачи, но вече втора седмица не се обаждат. Отношението е показателно за хората в една фирма.

До предния коментар, средата просто е отровна ще издържите месец или няколко месеца но няма да можете да работите там гарантирам. Постоянно крещене,обиди заплахи,стрес и също глоби.Сигурността е нулева дори хора в офиса с висока заплата напускат, никой не бяга от хубавото нали така.Просто ръководното ниво е на много селяндурско ниво и не виждам да има промяна.Дори и да седите и да стискате зъби заради повечето пари, ще ви уволнят в удобен момент защото тези които са над вас така правят в тази фирма за да си спасят мястото.Това с уволнението е перманентна тенденция при тях.Иначе в началото всичко е уж повече от прекрасно, пак казвам от хубава работа никой не бяга още повече в това време

Здравейте, за тези, които са работили във фирмата и не са доволни (а и за доволните), моля да споделите на каква позиция сте били? Може би не във всички отдели е толкова зле... Обявените заплати наистина са странно високи и като за БГ фирма ми се струва, че има нещо гнило. Надявам се да не е така, защото все пак кандидатствах по тяхна обява и ме интересува как е QA екипа? Как са работата, натоварването, колегите, шефовете.. Как протича интервюто? Всичко, което ви се споделя би било от полза. Благодаря на отзовалите се!

Положителните мнения под мен са написани от фирмата.Кидсо.бг които постоянно регистрират нови фирми за да укриват данъци са онлайн компания,всичко за децата,зизито и т.н.Относно мениджмънта дивия селянин Петър който коли и беси в цялата фирма,постоянно уволнява персонал за щяло и нещяло замазвайки очите на собственика,че е незаменим а всъщност краде с гъза си.Няма отношение,няма човещина там средата е отровна.Пари се взимат малко повече от на другите места и заради това персонала седи и търпи,взеха за мениджър на магазините една още по дива селянка която реве и изпада в някакви нервни истерии и говори на "Ко каза"ама пък то може и да си е уцелила мястото.Не започвайте там ще ви уволнят в първия удобен момент без предупреждение, защото постоянно преподписвате договори и постоянен такъв няма да имате.Накрая персонала се зарази с ковид от склада и уволниха хората които си позволиха да потърсят сметка.С две думи тягостна обстановка, постоянно напрежение нон стоп някакви неща за промяна които трябва да станат ако може за вчера и си мисли шефа че като налива пари за реклама ще станат нещата-ами не иска се човечност, отношение и уважение към тези които ви изкарват парите.Просто остават само некомпетентните кадри и нещата са си постоянно зле,Мая ще си реве в склада(мениджърката) ще нервничи че може да уволнява който си иска. Петърчо ще краде докато може нищо че взима голяма заплата защото успива шефа, че е много работен и така.

Кандидатствах за програмист при тях. Офисът им е в блок до Парадайс. Интервюира ме техническо лице, което знаеше какво търси.
Има тест - както на училище. Заплатите им бяха обявени още в обявата и потвърдиха и по време на интервюто. Не е ставало думи за по-ниски осигуровки или подобни.
Свързаха се с мен 1 седмица след интервюто, за да ми предложат работа.
Не приех, защото home office е възможен след натрупване на определен стаж. При тях паркирането е проблем. В момента за малко по-малко пари си работя от къщи и се отказах.
Казаха, че изпращат служителите си на курсове за подобряване на квалификацията и че програмистите им за всяка година стаж при тях получават автоматично % увеличение на заплатата.

Работих в техен магазин в Мега Мол. Заплащането (заедно с бонусите) е по-високо отколкото на други места. Бонусите си ги дават всеки месец без "скрити" условия или изисквания. Имаше няколко обучения как се очаква да обслужваме клиенти. Имат свои изисквания за работата в магазина. Държат и на мнението и докладите от тайни клиенти, които изпращат.
Забавяния с изплащания на заплати не е имало. Отпуските се вземат по предварителен график - това създава неудобства, защото всички искат да почиват по празнични дни.
Разделихме се при първото затваряне на МОЛ-ове заради пандемията. Не искам да се срещам с много хора по лични причини. Не съм имала някакви недоразумения или проблеми от каквото и да било естество.

Статистически погледнато няма напуснали повече от 2-3 души от фирмата за последните 2 години.
Основната причина е, че заплатите са по-високи и ВИНАГИ са платени точно и навреме. Плащат и извънреден труд, когато се налага и е уговорен предварително.
Изискванията, обема работа са високи. Собственикът развива нов бизнес и е силно мотивиран да успее. Обаче щом не напускат хора, не е толкова нетърпимо.
Ако обаче някой иска само да ХОДИ на работа, тук не се получава. Иска се работене...
Пиша, защото простото окепазяване на работодател е нечестно. Тук си плащат коректно, повече от на други места и смятам, че е редно да се знае.

Повечето писали тук или не са работили там, или са "обещали" повече от реалните си възможности.
Там очакват от Вас да отговаряте на квалификацията, която сте декларирали, да заработите относително бързо на високи обороти. За това и дават по-високи заплати. Не го крият и винаги го казват - растем бързо, за това нямаме време да се обучаваме и искаме да вземем от пазара квалифицирани хора. За това и плащаме повече.
Това е относително стресова ситуация, но всеки решава какво му е "равновесието" стрес-пари.
Аз напуснах, защото ми предложиха по-интересно за мен занимание на друго място.

Не се захващайте с тази или, с която и да било друга фирма, свързана с управителя на Онлайн компания и собстврниците на Норд холдинг.
Съгласен съм с предходните коментари — фирмата не предлага сигурност и няма дългосрочни планове... Просто ще се отърват от вас в първия удобен момент. Ако вие не си тръгнете първи. Атмосферата в офиса е тягостна и напрегната, изпълнена е с интриги и подмазвачество.
Така е, укрива се размера на заплатите пред НАП и НОИ... и с това лъжат, както вас, така и държавата. През няколко месеца се закрива фирмата и се съкращава персонала, а после се разкрива нова с част от стария персонал и нови попълнения.
Складовете им стоят празни още от м. юни, юли, август 2019 г. и се оправдават, че не могат да зареждат стока, а всъщност на хартия извършват дейност.
Мога да напиша още много за фирмата — Всичко за децата/Онлайн компания (kidso.bg; trendo, delmodo, bebso... и другите сайтове...) и за това откъде минават парите, които инвестира холдинга, за да поддържа тази дейност, но не е моя работа. Мръсна работа! Срамота! Измамници и скрападжийски бандити! Наистина са такива.

Абсолютно съм съгласна с мнението на Данъчна Ревизия по-долу. Кандидатствах за работа в тази фирма, отидох на интервю и мога да ви кажа, че лъжат повече и от дърти цигани. Абсолютни цървули са! За нищо на света не почвайте работа в тази фирма. А и разположението на офиса е на много забутано място - товарната гара Север. Скрападжийски бандити!