Балканстрой АД /img/frontend/nomap.png"

Балканстрой АД

Като за начало мнението ми е публикувано в ПОНЕДЕЛНИК. Не че има значение , но Вие обичате да издребнявате ;)
Както виждам сме на различни мнения за фирма Балканстрой. Просто имаме различни виждания по въпроса.
За едно нещо съм съгласна с Вас - всеки има право на избор!
Мисля да спра да пиша вече във форума, защото това е дискусия, която няма край...

Ясно е, че това тука се обърна на чат, но не е нещо ново за форумите в България :)
До "анонимен" с мнение, пуснато в 14:41 на 31.05.2009г. неделя:
Доживях да попадна на мъдрец, който да ме насочи в живота! Хвала на такива мнения от хора, на които крак не им е стъпил в БСТР! Не виждам, защо изобщо човек, който не е работил и не работи в една организация дава мнение (вероятно от скука или липса на поле за изява, знам ли...). Първо никъде не съм написал нeщо, което да не мога да подкрепя с факти. Второ избощо не мога да съжавалявам, че роднините Ви не са мазохисти, защото аз не съм садист, за да ми се явява някаква липса в ежедневието. И сега кулминацията на мението, цитирам: "Ако на някой не му изнася защо работи там?" (оригиналността на този вероятно риторичен въпрос няма да я коментирам) – „Шефче”, аз не работя на места, на които не ми "изнася", затова не работя в БСТР и не съжалавям. Идеални фирми няма, просто защото идеални хора няма, но да те третират, като животно и да ходиш на работа със страх - това за мен е самоунижение. Да пишеш кафе и да те заключат в бара на фирмата и после като овце да ви пускат и да правят списък?! "Другото място" вече съм го намерил и то не е идеално, но се работи с много повече лекота и се демонстрира уважение. Дразнещо е това, че българинът приема истината, видяна през очите на хората за неблагодарност. Къде се вижда неблагодарност? Това, че човек изказва мнение е неблагодарност, така ли? Не мисля. Аз не налагам мнението си, нито искам някой да се съобразява с него, но пък и никой не може да ме спре да кажа истината според моя поглед над нещата. Просто е като 2 и 2 - 4. За една бройка да пропусна "мъдростта" за заяждането :), ама няма: с никой не се заяждам. Тук се води спор, който не може да се обоснове или да защити тезата си да се оправя, не да изживява мнението на някой несъгласен с неговото такова, като житейска драма. Може написаното от мен да е малко хапливо от време на време, но така е в живота - едни пишат неграмотно, други пишат хапливо :)
П.С.
Парите си ги печеля честно и с труд, който влагам в нещата, които правя, така че тия обобщения са малко пресилени и докато не се отървем от схващането си, че сме втора ръка хора и че на Запад, Изток, Север и Юг са по-стока от нас, все ще сме си едни такива сиви и намръщени. И за спорта да спомена, че няма човек на планетата, който би се отказал от лесни пари.

Балканстрой АД е фирма, в която която липсва нормално отношение към подчинения персонал. Микроклиматът е ужасен, работи се с доноси от раболепни лица, умишлено се създава противоопоставяне на хората и също умишлено персонала се държи под постоянен стрес и напрежение. Колкото до шефовете- те правят това ,което е в техен интерес . Едва ли се замислят върху факта, че осигуряват работа на толкова хора и едва ли биха го правили, ако не печелят пари от това.
Като бивш служител мога да разказвам истории, на които един нормален човек не би повярвал.Аз също не предполагах, че в България в 21 век съществуват подобни отношения между работодател и работници, докато не започнах работа в Балканстрой АД. С две думи -фирмата не е добро място за работа за цивилизовани хора.

Абе виждам, че има много отворковци тука. Един щял да си пишето името "Тиии" хахха Шевче като те виждам добре философстваш, що не вземеш да работиш в тази насока? Отдава ти се да дрънкаш глупости и да се заяждаш с хората.
А и тука много неграмотен народ има бре... що така тая младеж не учи? Не може да пише тцтцт. Смоуки ли си , какъв си, не ми се вярва на 64 години да сенеш пред компютъра и да пишеш коментари. Моя дядо не прави така... аххахаххах
А за Балканстрой какво да кажа.. имам родини, дето работят там. Честно казано не сам чул някой да се оплаква. А доколкото ги познавам не са "мазохисти" за огромно съжаление на височайшия господин. Ако на някой не му изнася защо работи там? Има и мн други места. Нямам лично отношение към никого, но ми е малко чудно защо все сме неблагодарни? Може би защото сме българи и когато трябва да печелим пари с честен труд , това ни се вижда непосилно!!!

nastoq67 rabotnik sam v firmata i sam dovolen ot vsi4ko kato zapo4nem ot zapla6taneto ta stignem do rabotnata sreda az sam el.montior i kolektiva v koito rabotq e super ne znam druga firma v moment na kriza taka da se griji za rbotnicite si blagodarq im za vsi4ko R.L.S

Аиде сега кажште ми вие .. кой от вас дето сте работили в "Балкан Строи" колко от вас имат висше образование .. даже повечето нямат и ОСНОВНО!!!! и се оплаквате на това и от горе!!!Нестига че се краде.. нафа ли .. кабели .. техника .. какво ли не .. И заплата зимате и пак не сте доволни бе !!! Според ваште изисквания трябва да се направи някаква фирма за "Специални работници" и тази фирма трябва да покрива следните изисквания.
1)Ако е възможно да се работи по-наи много Един час.
2)Месечната заплата да не е по 100 000 $ или £.
3)Шефове да няма..
4)Да няма извънреден Трут.
До колкото виждам тук за сега такава фирма няма .. и няма да има.. а до колкото виждам то тук хората според мене ште могат да оправляват и фирма с 1 000 000
души без порблеми.
Има една поговорка "Животът е такът какъвто си го направиш" !!! Аз лично познавам Каназирев и мога да ви кажа че този човек преди да стигне до този успех заедно с Калоянови имаше една каравана до читалиштето и къташе пари за бътештето.. мечтата му беше точно това .. което е сега .. да има и да раководи строителна фирма... В началото Каназирев и Калоянов като създадоха фирмата "КиК" те самите бяха работници в тази фирма .. аз сам на 64 години ... тази работа която сега те предлагат е като почивка според работата която сам работил преди 20-30 години.. Имам оште какво да кажа .. но няма смисъл .. запознат сам много добре с фирмата ... Това е от мен... !!!

:) 641 символа за нещо безсмислено! Няколко неща са интересни:
1. Равносметка се прави след нещо преживяно - аз съм написал (ето вече е ясно, че не съм "госпожа/госпожица") :)), че съм работил в тази организация, т.е. опитът ми е от първа ръка. Не виждам, как Вие може да имате отношение, ако не сте работила в Балканстрой..., а ако сте или работите, поне го напишете и да сме наясно.
2. "Ясмо" е, че целта на пишещите тук е да споделят мнение, не виждам нищо лошо в това. Това, че повечето са отрицателно настроени не значи, че няма и доволни - мазохисти винаги е имало, има и ще има :).
3. Никъде не виждам да сте писала името си... "Аззззз" не е нещо повече от "анонимен". Със същия успех мога да се подпиша – „Тииии”.
Благодаря за пожеланието. В интерес на истината работя във фирма, която ми дава точно, колкото съм поискал да ми дава като заплата и работя с кеф и нерядко нерви, но обичам работата си. Съвършени хора и респективно фирми няма.
Никъде не съм казал, че някой трябва да се държи с мен като с по-висша форма на живот, а напротив, казах, че господата, които цитирахте в предното си мнение не са такава, но пък когато човек няма аргументи, най-лесно е да изопачава думите на другите (и за драматизъм да добавя по три удивителни :) ).
П.С.
Г-жо, г-це Аззззз в България много неща не отговарят на изискванията ми, но вместо да рева, кат` Саранската мечка га я водят на водопой стоя тук, работя и се надявам някой ден да се отърсим от мисленето си в стил: „От две злини – по-малката.” и да живеем , като хора, които имат изисквания, надежди и мечти, а не за едната заплата да се оставят да бъдат третирани като животни и да се хващат за палците при първия случай.

Вижда ми се безсмислено да отговарям на последния коментар. Не целя да защитя някого, а просто се опитвам да напрявя равносметка, така, както я виждам аз! Ясмо е , че единствената цел на пишещите тук е да се оплакват. Няма да пиша повече... айде късмет на всички Ви и дано си намерите фирма, където да не Ви карат да работите, да Ви дават заплати колкото пожелаете и да се държат с Вас като с "по- висша форма на живот" !!!

П.С. Анонимният господин/госпожа/госпожица, написаното от Вас ме навява на мисълта, че в България няма фирма, която да отговаря на Вашите изисквания! Но може и аз да греша, все пак живея 2000 години назад, нали така!

Е, добре, че се намесихте, Азззззз! Първо не знам как може човек да е "неблагодарен от..." и второ точно поради изброените причини вече не работя там, както и много други хора. Да се съгласим, че човек без да е работил или прочел нещо за фирмата няма как да знае, какво го чака там, нали? В никакъв случай не искам да се заяждам, но поне си пускайте мненията в Word, дано хване грешките. Някак всичко за мен отива на заден план, когато човекът демонстрира неграмотност в писането си. Може ли в едно изречение да има шест (6!) грешки и мнението на този човек да е меродавно (риторичен въпрос)? Изобщо не ми се подхваща темата за CMoyKu. Никъде в мненията си не виждам "оплюване и обиждане", ако някой се е засегнал, проблемът си е негов. За мен истината е тази и тъй като е видяна през собствените ми очи, никой не е в състояние да ме убеди в противното. По отношение на "микроклимата" във фирмата - работа на съответните ръководители е да го създават и да следят да е добре за хората, не ми минават тия, че работниците са длъжни да се грижат и за това! Просто не става - който е създал екипа е длъжен да го ръководи така, че всичко да е наред, а не ръководенето да се състои в тропане по масата и заплахи. Навсякъде има хора, които се скатават от работа и т.н., но в Балканстрой се приема за даденост да работиш извънредно и никой и едно потупване по рамото не ти дава, така че хайде да не демонизираме работника и да величаем ръководството.
„Дали добра или лоша е фирмата към своите работници тя осигурява прехраната на доста семейства, а във време на криза (като настоящето) мисля, че това изобщо не е малко. „ – моля Ви, какво е това схващане? Значи да те третират, като животно, ама си мълчи, щото ти дават някакви пари? Кога живеете? Преди 2000 години?
„А ако някой си мисли , че е лесно да се управляват 2000 и повече може би души персонал, нека да пробва! Аз лично не знам как е , но не ми се струва изобщо лесна работа!” – това вече ми е странно... и леко ме навежда на едни размисли... хем не знаем, какво е да се управляват 2000 човека, хем леееко се налага усещането, че не е точно така (дано е имало бонус към заплатата ;) ). Моето мнение по въпроса е, че щом не ти е лесно да управляваш 2000 човека, просто не го правиш, а не да гледаш да се справяш криво-ляво. Може да е трудно, но ако си кадърен в това ще го правиш и толкова! Нали за това ти се плаща?
"Т'ва е от мен и се надявам сега поне една част от хората да оценят това, което всъщност правят Каназирев и Калоянов!" - да, оценено е - с доста минуси :) Оценката би следвало да е двустранна, защото нито един от господата не е някаква по-висша форма на живот от всеки от нас.
Е, това е... засега, ако има повод пак ще пиша в чата :) за фирма Балканстрой.

Аз също искам да се намеся... Виждам че мненията са доста противоположни. Едно само не ми е ясно... след като сте толкова неблагодарни от Балканстрой , от заплащането, от условията, от шефовете, от микроклимата и незнам си още от какво , защо работите там? Мисля че никои не Ви е накарал насила.
А относно 'защитника' , както нарекохте потребител, писал малко по- надоло, аз сам сагласна че тази фирма дава работа на много хора! В край като Разлог икономиката не е кой знае колко развита и не мога да си представя ако го няма Балканстрой ,къде щеше да работи народът от града и от заобикалящите го села. Дали добра или лоша е фирмата към своите работници тя осигурява прехраната на доста семейства, а във време на криза (като настоящето) мисля, че това изобщо не е малко. Разбира се, работа е на самата държава да осигури препитание на гражданите си , но тъй като тя нехае , нейната функция изпълняват лица , като тези, които Вие обиждате и оплювате.
Далеч съм от мисълта, че няма какво още да се желае за подобряване микроклимата във самата фирма, но мисля че това е работа както на шефовете, така и на работния персонал! Нека един път завинаги да нарушим българската максима "Аз прецаквам началника с малко и некачествена работа , а той мен с малко пари" и да вземем да гледаме от двете страни на монетата. Не можем да искаме ние нищо да не работим , да крадем и да се скатаваме, а да се държат толерантно към нас и да ни дават 3000лв (примерно казвам) заплата! Най - лесно е да се псува и да се обвинява отсрещният и изобщо да не се вглеждаме в себе си!!!
А ако някой си мисли , че е лесно да се управляват 2000 и повече може би души персонал, нека да пробва! Аз лично не знам как е , но не ми се стува изобщо лесна работа!