Балканстрой АД /img/frontend/nomap.png"

Балканстрой АД

Ше ви кажа само едно нешто .. абе штом не ви харесва в "Балкан Строй" не ви плаштат .. защо не идете в "М стори" или в "Бул Лес"  понеже там по плаштат .. зимате 1 2 запрати назад и се оплаквате .. а има други хора който не са зимали от 5 месеца заплата вие се оплаквате .. а и другото което е .. виждал сам на полвината бригади последно време нарядите .. порсто незнам за кво се оплаквате .. като нема наряд под 700 ЛЕВА .. и то в тая криза дека другаде ше ви даът тези пари .. с 2 думи "НЕБЛАГОДАРНИЦИ"

Здравейте на всички! Предстои ми евентуално назначаване във любимата на доста хора в този форум фирма:). Та въпросът ми е някой от вас работил ли е във Отдел Продажби на БалканСтрой, и ако има такива ще ви бъда благодарен да споделите мнението си с мен, респективно форума? Благодаря предварително

Бавят заплатите, налагат високи глоби на всеки от работниците(за закъснение, самоотлъчка,измислени липси на нещо си, и др.) Понякога глобата за месеца е половината заплата и повече (350- 400 Лв)
Усложията в Балканстрои са почти като в затвор.
Всяка събота задължително се работи.
Когато работник от фирмата излезе в болнични, охраната му прави проверка дали е в къщи, ако случаино не е удома си, пак се глобява 250 лв.
Ако работника претърпи трудова злополука, под натиск на ръководители, началници и т.н. се принуждава да пише битова злополука, иначе рискува да си изгуби работата.

Много бавят заплатите, някак си самите колеги се чувстват нещастни от постоянното текучество и дребнави скандали... Кофти е положението и май отива на по-зле. За месец напуснаха двама мениджъри и гл. счетоводител. Сегашните не са в час, от което страда целия процес на работата.
Няма и достатъчно работници на обектите!

не мога да се стърпя просто! Не споря за „личния престой” на г-н Л.Велков във фирмата, но се дразня на „всичко е въпрос на нагласа и желание за работа”, ама омръзна ми да се опитват да ми втълпят, че видиш ли щом не работя в Балканстрой съм мързел, лентяй и какво ли още не. Приемете, че БСТР за някои от нас не е раят на Земята! Доста комично ми се струва да се дава оценка +5 за фирмената сигурност от освободен човек. Всеки, който е работил в Балканстрой знае много добре как хора си идваха на работа сутрин (мноогооо преди „кризата”) и до обед бяха безработни. Описанията за престоят в тази фирма много ми приличат на разказите за казармата - всеки знае, колко гадно му е било (с изключение на малцината връзкари), но после започва да филтрира и да разказва само смешните и комични моменти.

Лично за мене престоят ми във фирмата не беше загуба на време и съм много доволен от наученото . Отнощението на колеги и шефове също беше ОК. Заплащанео ме устройваше , и ако не беше кризата и трудностите , които изпитват в момента със сигурност щях да работя още там.
Аз мисля , че няма идеални места за работа , но Балканстрой АД със сигурност не е най-лошото , всичко е въпрос на нагласа и желание за работа.
Успех на всички бивши колеги и шефове.

Няма друга фирма , която да удържа на работниците си пари /кризисни/. Голяма пародия. Само името и е голямо на тази фирма. Работниците не си взимат редовно заплатите,като повечето са с кредити от банките и хората изнемогват. Отношението на президентите е под всякаква критика.Хора без всякакво елементарно възпитание.

Хайдеее, поредният „защитник”. Започвам да си мисля, че живея във времето, когато по света са щъкали рицари :) Уважаеми господине, след като се смях 2-3 мин. с глас, реших, че темата „Балканстрой” трябва да се поддържа топла и ще Ви отговоря. Няколко неща се набиват на очи и няколко се налагат като изводи (за да има интрига, няма да обяснявам, кое, какво е, а просто ще ги напиша):
1. Първо: не виждам какво му е нецензурното на „задник”, това си е част от тялото, въпрос на богатство на речника и усет за словесни каламбури е да не се налага да се използва. Лично на мен не ми пречи, както е известно от един виц – задникът е много важен, така че против нямам :) Предполагам, че „!” накрая на изречението е за драматизъм... при мен не подейства.
2. Второ: нито в мнението ми за Балканстрой, нито в коментарите ми към чужди мнения опетнявам името на фирмата. Истината не може да опетни нищо, тя може да го лъсне, така че да грейне, та да се види добре. В нашата мила Родина всяко несъгласие се приема все едно идва края на света. Почвам да се притеснявам да не се гътне някой почитател на БСТР от сърце.
3. Трето: аз не се крия, седя си в офиса и всеки, който мине ме вижда :)
4. Четвърто: никой не ме е гонил от фирмата, напротив напуснах си по каналния ред. Причините са изброени в мнението ми за фирмата. Странно е Вашето схващане, че човек може да престане да работи в една организация само, ако го изгонят. В България не само работникът бива уволняван, той може да уволни работодателя си като напусне.
5. Пето: това за „заслужените” пари искрено ме развесели! Аз парите си ги изкарвам, като давам труда си срещу тях. Не съм дете, което ако се държи добре слабохарактерният му родител ще му плати за това.
6. Шесто: от това, че Вие сте съгласен да чакате „закъснелите” си пари мога да заключа (съвсем спекулативно разбира се, но да вляза в тона все пак: )), че пишете тия хвалебствия с цел Балканстрой най-сетне да Ви плати, защото сте му верен.
7. Седмо: Никъде не съм написал, че Балканстрой не ми изплатил месечното възнаграждение. Не знам за Вас, уважаеми (шегувам се :) ), но когато не си получиш заплатата на датата, на която е редно, това е нарушение от страна на фирмата и не виждам, защо трябва да благоговея пред нея! Както аз ходя пет дни в седмицата на работа и работя по минимум 8 часа, така работодателят ми ще ми плаща навреме без уговорки и без смешни „наказателни” акции, защото на улицата някой е погледнал изп. директор накриво.
8. Осмо: кога най-после това, че те осигуряват на реалните ти пари ще спре да се изтъква като нещо изключително и несравнимо? Това е законното и логично действие от страна на една фирма и не виждам, защо да й свалям звезди от небето.
9. Девето: г-не, не ме интересува, колко плаща Балканстрой като „данъци и др.”. След като работи и след като редът в държавата е такъв - ще плаща. За данъците, които се плащат ли да ми жал или да изпитвам съчувствие? Аз като си плащам моите някой пита ли ме? Балканстрой е успешна фирма (противно на всякаква логика, пък и никой не знае това, освен този, който подписва счетоводните й документи) и следователно има и печалба, така че хайде да не плачем за данъците, които плаща.
10. Десето: тук вече веселието преминава в лееко раздразнение. Във фирмата съм постъпил на работа след интервю (два броя), разговори с шеф на отдел и шеф на ОЧР (който също е шеф на отдел (в същност е жена) :) ). Така, че тия песни ги пейте на някой друг. Балканстрой ме е избрал сред другите кандидати.
11. Единадесето: г-не, интернета няма да го спрат, защото ще плащат после. А и да се кълне най-малкото е невъзпитано и издава слабост. Благодаря за пожеланията! Аз Ви пожелавам малко повече самочувствие.
12. Дванадесето: на Балканстрой няма да пожелавам каквото и да е. Те са затворена страница за мен (с уговорката, че това не ме лишава от правото да си казвам мнението за нещо, което е било част от живота ми достатъчно дълго, за да го опозная).
В заключение ми се ще да поздравя тези, които са прочели докрай това :) Браво! На господина от ЕТ „Светлозар Дончев” мога да му кажа, че ако съм на мястото на някой шеф в Балканстрой, бих му издърпал ушите, че ме излага като пише неграмотно и бих се замислил, как възлагам изпълнението на работа, на човек, който не може да пише правилно (не се заяждам, просто това са фактите).

не знам дали в този сийт могат да се използват нецензурни думи,но аз ще ги използвам! Всички които пишете оплаквания и по всякакъв начин се мъчите да упетните емето на Балканстрой АД според мен сте задници.Първо -вие се криете и не казвате кои сте,защо сте изгонени от фирмата и дали Балканстрой ви е завлякал с пари за които всеки нормален човек работи.Вие господа сигурнили сте ,чи като работници сте си заслужили парите които ви плаща фирмата.Ето какво ще ви кажа:аз съм подизпълнител на Балканстрой от много скоро.Наистина има известни закъснения с плащането, но аз съм сигурен че няма да пия студена вода за моя и труда на моите работници,защото Балканстрой няма да го съборят моите заработени 5-10хил. лева.Точно затова си помислете задници дали някой от вас има куража да изнесе с факти,че Балканстрой не му е заплатил месечното възнаграждение.Коя друга строителна фирма си осигурява работниците на реалния доход.Вие господа неможете да си представите колко още плаща Балканстрой като данъци и др.Помислете за това как сте отишли на работа във фирмата с какви само и само да ви вземат да не говорим че се представяте с пет специалности и в повечето случаи и една от тях неможете да вършите като за бели хора.Точно за това и фирмата изпитва затруднения от некъдърници.Затова аз Ви пожелавам следното- дано да ви спрат интернета и в другите фирми в които започнете работа да сте по-щастливи. На Балканстрой пожелавам успехи и коректни работници и подизпълнители!
ЕТ Светлозар Дончев

До: анонимен пуснато в 13:22 на 03.06.2009г. сряда

:)) Понеделник, вторник, сряда... на кой му пука? Сложих деня и датата, защото има повече от един "анонимен" и да не стане грешка, но не съм догледал. Извинявам се за проявената небрежност! Още нещо, ако издребнявах щях да Ви посоча куп пунктуационни грешки в мненията Ви, но не го направих, защото не съм тук да се заяждам. И за да видите, колко широко скроен съм - от предното ми мнение излиза, че хората в БСТР "пишат" кафе, а те го пият :)) Готин ден на всички.