УниКредит Булбанк /img/frontend/nomap.png"

УниКредит Булбанк

Заплатите са смешно ниски,някои ,които работят в "банката",напр диана иванова и мъжа й ,се опитват да те набутат на най - ниските позици,където и заплатите са най- смешни,въпреки че имам много по - висока квалификация ,като правят всичко възможно ,вкл да се държат грубо,арогантно и нахално!Голяма завист,особено ако си по - квалифициран и си заемал по - високи позиции от тях преди.
Докато чаках да ми проведат интервю ,някакви момиченца,докато работеха ,си говореха за мъже/явно нямат много работа/.ЧР се държа сравнително добре и любезно.
Смешна банка и смешни заплати,които за София не стигат за нищо,особено ако си под наем.Мен ме разкараха да пътувам за 1 интервю от друг голям град и бяха нахални,напористи и много злобни и ми загубиха времето и други реални възможности.

аз пък да ви споделя кандидатствах за някаква позиция в отдел Човешки ресурси. кандидатствах през сайта и в таб-а за заплата записах чисто 1300 (сума, която съответства на човек с две висшета и флуент инглиш + стаж). чудех се защо не ме викат на интервю, взех да се депресирам, че ето видите ли и в тази банка, изглеждаща сносно, не ме искат... сигурно много съм ги разсмяла със заплата, която съм си определила за нормална.

Като бивш служител бих изразил следното обективно мнение:

Плюсове:

1.Доста сигурно работно място, ако започнете в булбанк спокойно може и да откарате там до пенсия.
2. Редовно изплащане без никакво закъснение на заплатите
3.Всичко вписано в трудовия договор се изпълнява коректно от работодателя
3. Има някои привилегии като : много евтини кредити, 1 4 бонуса през годината, и цели 25 дни за отпуск.
5.Обема на работа (говоря за управление карти) е приемлив.

Минуси:

1. Мизерно заплащане - със заплатата, която получавах (особено имайки предвид не лошата длъжност) предаването "survivor" би ми се сторило приказка и най-вероятно бих приключил като победител.
2. Шуробаджанащината минава всякакви граници (поне в карти е така), добрите служители напускат след 1 2 до мах 3 години или се примиряват да мизерстват на суми от рода 2 минимални заплати, а други в конкретния случай приближени на г-жа Чаушева се издигат от мениджерски позиции (от стажанти) за 1 - 2 години. Случваше се да обучаваш някого (защото си работил и имаш голям опит), да знаеш, че той е нечий човек и трябва да внимаваш с него и този някой след 1 година ти е вече началник (всичко е законно няма реално нарушение на нормативните уредби).
3. Доста служители/ки, които нямаха особени трудови навици (т.нар скатавки) добре си живуркаха с мизерни заплати, ама поне не си даваха зор и имаше много време за клюки.
4. Подмазвачите се толерират (ако сте подмазвач тази точка може да отиде при плюсовете)
5.Бек офисите са в ужасно състояние сравнение с фронт офисите (даже и водата не беше подсигурена, което за офис в 21ви век е абсурд).

Накрая бих искал да обобщя, че макар и да не мога да изключа напълно субективния елемент с ръка на сърцето мога да кажа, че този работодател е светлинни години назад спрямо други компании, които са на пазара в България.

Кандидатствах за длъжност Консултант продажби - Стокови кредити УниКредит Булбанк - гр. Варна .Това са служителите които попълват документите на хората които искат да си вземат стоки на изплащане има ги в Технополис ,Техномаркет и Карфур примерно. Служителката която ме интервюираше се държа любезно . Но аз не можах да разбера по какви критерий се назначават служителите останах с впечатление че е по красота . Питаме и един смешен за мен въпрос - дали съм предпочитал да работя на по високо процентно заплащане но с по ниско твърдо заплащане или с по високо твърдо заплащане но по ниско процентно заплащане . Аз и отговорих че предпочитам да работя на по високо твърдо заплащане с по ниско процентно . Тогава тя ми каза че това означавало че не съм бил достатъчно сигурен в себе си . Как разбра това от едно интервю за работа , което продължи около 20 минути така и не можах да разбера и ми стана доста смешно защото за мен това са глупости . Не ме одобриха за съответната позиция интересното е че след около две седмици отново имаше обява за същата длъжност :)) . Искам да кажа че нямам нищо против банката нищо лошо не са ми направили , просто споделям впечатленията си тук . Бил съм на доста интервюта за работа и лично според мен повечето работодатели в България нямат ясни критерий за подбор на персонала и питат пълни глупости по време на интервютата за работа а и не малка част са некоректни . Това е от мен дано съм ви бил полезен по някакъв начин лек ден и късмет . :)

Искам да изкажа благодарност за изключително любезното и безупречно обслужване от служителите на клона на УниКредит Булбанк на ул."Хан Крум", който посещавам редовно.

Здравейте! Приета съм да карам стаж в центъра за контакт с клиенти, като ми обясниха, че може да ме назначат и преди да изтече стажът. Струва ли си да започна там и на трудов ли договор ще ме назначат? благодаря предварително!

Към обидения с право господин, от предходния коментар.

Уважаеми Г-не, ще си позволя да не се съглася напълно с Вашата преценка на ситуацията. Основният аргумент, с който описаната госпожица Ви е превъзхождала е ниското заплащане, с което тя и такива като нея се съгласяват, уповавайки се на "светлото бъдеще" Нищо ново, уви! Дори и в демографски срината ни държава все още продължават да се намират достатъчно "агнешки главички".

Горе главата, не губете кураж :)

Ето и моето премеждие в отношенията ми с Уникредит Булбанк.Имам две висши икономически образования и предишен стаж в друга банка.През последните 3,5 год. кандидатствах при тях 9 пъти.Ходил съм дори в регионалният им център в Пловдив лично да си оставя едно CV,защото бях останал с впечатление,че като ги пращам тия CV-та през Интернет,май никой не ги гледа,което ме кара да стигам до извода,като повечето коментирали преди мен,че действително ОЧР не си гледат изобщо работата,като до интервю до ден днешен така и не се стигна.Но не затова,конкретно,реших да пиша.Миналата година,през месец юли,в клона им в моя град търсиха служител.Пуснах си CV-то и след няколко дни ми се обади някакво момиче и започна да ми задава някакви въпроси въз основа на които по никакъв начин не може да добие представа за компетентността и опита ми и отговорностите,които съм поемал на работа в предишната банка.Отговорих на въпросите й и попитах кога ще ми бъде насрочено интервю,на което момичето ми отговори,че ще преценят дали да ми се обадят за такова,но телефонният ни разговор пак си е един вид интервю!!!Последвалите обстоятелства ме накараха да се разочаровам от Уникредит.И ето как се развиват събитията.Около 20-тина дни по-късно от мой приятел разбирам,че неговата съседка на име Петя е започнала работа в клона на банката.Момиче,още незавършило образованието си и без един ден стаж.Подадох жалба,през сайта на банката.Поисках обяснение,защо аз,специалист с необходимото образование и предишен стаж,бях пренебрегнат,а абсолютно некомпетентно момиченце беше наето на работа,може би само,защото има хубаво личице.А и на всички ни е ясно,че в банките масово се наемат само жени,което е проява на полова дискриминация,а и това си e незаконно.След няколко дни някакво нагло човече на име Борислав Иванов(не знам,каква длъжност изпълнява в банката)ми прати мейл,че видите ли,нарушение и дискриминация към мен не е имало и банката съблюдава всички правила и закони и още куп глупости,че не съм отговарял на изискванията им за длъжността!!!Какво по дяволите?И що за наглост и безочие?Ако Уникредит провеждат конкурс за женска красота,то е ясно,че няма да имам шанс.Но ако се наемат служители,от които се очаква и които знаят как се изпълняват таргети,смятам,че опитният специалист би се справил. Върнах на господина един мейл в които изтъкнах своите аргументи за нарушението и се заканих,че ще сезирам Комисията за защита от дискриминация.За последвалото развитие на нещата може пак да пиша тук.Изводът.Уважаеми мъже,независимо че може да имате релевантно образование и предишен стаж,не подавайте документи за работа в Уникредит,ОББ,Сосиете Женерал Експресбанк и Пощенска банка също,защото очевидно ще бъдете игнорирани и дискриминирани.Ако това се случи,търсете си правата и давайте гласност.Нека повече хора да научават,че доста от банките опериращи в България провеждат полова дискриминация при подбора на кандидати и масово се наемат само жени без значение,че често те са абсолютно неопитни и некомпетентни.Ще се радвам мъже,които са дискриминирани също като мен от горепосочените банки да пишат в този сайт или на мейла ми,защото съм сигурен,че моят случай не е единствен.

ЧР са некомпететни,мен ме разиграваха за 1 интервю и нищо не стана.Заплатите са смешно малки .В "Булбанк" работят некадърни хора като Диана Иванова ,които са използвачи и напредват на гърба на другите и връщат зло за направеното им добро!

а и общо взето работата ти е да гледаш кой какво прави (кой е кихнал или мигнал) и съответно да интригантстваш...