УниКредит Булбанк АД / UniCredit Bulbank AD /img/frontend/nomap.png"

УниКредит Булбанк АД / UniCredit Bulbank AD

Плюсове:
- заплатите се изплащат редовно;
- преференции за служителите, но в скъпи магазини; - допълнително здравно осигуряване и възстановяване на разходи за мед. услуги, но след около месец
Минуси:
- огромно натоварване за много малки пари; - не се плаща овъртайм, въпреки че няма работен ден по-малък от 10 часа; - непоносимо отношение към служителите; - изнудване чрез "преференциални" условия за кредити, на които се разчита, за да се държат хората на мизерни заплати;
- работна атмосфера - неудовлетворени служители под диктата на кариерно ориентирани некомпетентни шефове
- има още много негативи - междуструктурни и междуличностни "войни"; менторско поведение на новономинирани мениджъри от типа на "ще стане така, защото АЗ казвам"; неграмотни ЧР (особено бизнес- партнорите и служителите от подбора); постоянни структурни преобразования, които говорят за нестабилност на институцията, но се афишират като оптимизации и т.н.
За тези, които се интересуват от работа в УниКредит - търсете друг работодател. Тази банка не си струва, ако очаквате резултати от труд, идеи и инициативност.

Някой ще сподели ли колко е минималната заплата на ниво централа за специалист/експерт? Благодаря :-)

Здравейте, наскоро видях обява за Личен асистент на Финансовия мениджър. Някой има ли идея относно уаловията на работа и заплащането?

Инрересувам се от длъжността търговски сътрудник.Ще съм благодарен ако някой сподели мнение за основни отговорности,натовареност,заплащане(разбира се).Става въпрос за клон в малък град,ако има значение.Прочетох доста негативни мнения и ги приемам,но мисля че не може да е само зле,все нещо положително ще се намери.Предварително благодаря.

Здравейте, искам да попитам програмата, с която работи банката на български ли е?

Диана е много нахална ,груба,арогантна ,много лъже.Но за човек ,който е работил като офис мениджър и на граждански договори и учил задочна форма на обучение,толкоз,много е проста и нахална.Мъжа й живо Иванов е също много груб,арогантен и противен.
Явно "булбанк" e място за простаци от провинцията/,които са се помислили за нещо ,а не са нищо!Груби ,арогантни,нахални ,мачкащи другите,за да постигнат нещо.

Тая диана иванова е много егоистична,студена ,нахална и използва хората.Може да ти се пише"приятелка " и да те използва и изчерпва,да напредва ,като използва другите на техния гръб.Много лъже и много лицемерна.
А в Уникредит заплатите са ниски ,имат текучество.Само комплексари от провинцията като тази могат да работят там!

Заплатите са смешно ниски,някои ,които работят в "банката",напр диана иванова и мъжа й ,се опитват да те набутат на най - ниските позици,където и заплатите са най- смешни,въпреки че имам много по - висока квалификация ,като правят всичко възможно ,вкл да се държат грубо,арогантно и нахално!Голяма завист,особено ако си по - квалифициран и си заемал по - високи позиции от тях преди.
Докато чаках да ми проведат интервю ,някакви момиченца,докато работеха ,си говореха за мъже/явно нямат много работа/.ЧР се държа сравнително добре и любезно.
Смешна банка и смешни заплати,които за София не стигат за нищо,особено ако си под наем.Мен ме разкараха да пътувам за 1 интервю от друг голям град и бяха нахални,напористи и много злобни и ми загубиха времето и други реални възможности.

аз пък да ви споделя кандидатствах за някаква позиция в отдел Човешки ресурси. кандидатствах през сайта и в таб-а за заплата записах чисто 1300 (сума, която съответства на човек с две висшета и флуент инглиш + стаж). чудех се защо не ме викат на интервю, взех да се депресирам, че ето видите ли и в тази банка, изглеждаща сносно, не ме искат... сигурно много съм ги разсмяла със заплата, която съм си определила за нормална.

Като бивш служител бих изразил следното обективно мнение:

Плюсове:

1.Доста сигурно работно място, ако започнете в булбанк спокойно може и да откарате там до пенсия.
2. Редовно изплащане без никакво закъснение на заплатите
3.Всичко вписано в трудовия договор се изпълнява коректно от работодателя
3. Има някои привилегии като : много евтини кредити, 1 4 бонуса през годината, и цели 25 дни за отпуск.
5.Обема на работа (говоря за управление карти) е приемлив.

Минуси:

1. Мизерно заплащане - със заплатата, която получавах (особено имайки предвид не лошата длъжност) предаването "survivor" би ми се сторило приказка и най-вероятно бих приключил като победител.
2. Шуробаджанащината минава всякакви граници (поне в карти е така), добрите служители напускат след 1 2 до мах 3 години или се примиряват да мизерстват на суми от рода 2 минимални заплати, а други в конкретния случай приближени на г-жа Чаушева се издигат от мениджерски позиции (от стажанти) за 1 - 2 години. Случваше се да обучаваш някого (защото си работил и имаш голям опит), да знаеш, че той е нечий човек и трябва да внимаваш с него и този някой след 1 година ти е вече началник (всичко е законно няма реално нарушение на нормативните уредби).
3. Доста служители/ки, които нямаха особени трудови навици (т.нар скатавки) добре си живуркаха с мизерни заплати, ама поне не си даваха зор и имаше много време за клюки.
4. Подмазвачите се толерират (ако сте подмазвач тази точка може да отиде при плюсовете)
5.Бек офисите са в ужасно състояние сравнение с фронт офисите (даже и водата не беше подсигурена, което за офис в 21ви век е абсурд).

Накрая бих искал да обобщя, че макар и да не мога да изключа напълно субективния елемент с ръка на сърцето мога да кажа, че този работодател е светлинни години назад спрямо други компании, които са на пазара в България.