Феста Хотели https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България 83а&markers=София,бул. България 83а

Феста Хотели

1 точка от 14 мнения

Такаааа, съвсем случайно попаднах на мненията за тази кашичка Феста хотелс.
Работех там преди повече от 4-5 години, работех там докато си намеря друга работа естествено. Всичко в хотел Феста София е наопаки. Нищо не е както трябва, затова и хората, които напускат за често срещано явление. Имаше хора, които работеха там с години (за мен абсолютно необяснимо). Чувството да работиш във Феста е все едно си пред разстрел. Когато се прибере "шефката" стоиш като паметник, тъй като г-жа Ледена кралица само с поглед те убива. Думи с нея не се разменят, само задължителното "добър ден" от наша страна. Чувстваш се като нищожество.

Заплатите, о Боже заплатите... :D Няма повишения, няма бонуси, няма нищо. Надяваш се на бакшиш и това е. Преди години заплатата беше феноменалните 740лв, от които 60 лв са ваучери, демек 680 лв заплатка за работа в тази иначе толкова елитна верига.

Храната за персонала са останките от турски, китайски, японски, гръцки групи. Демек прасетата да ядат...

Смените са 2 дни бачкаш по 12 часа, 2 дни почиваш. Много са часовете, но да кажем, че при добро заплащане няма да има оплаквания.

По мое време си тръгнахме доста хора, много останаха да работят, необяснимо за мен. Някои 4-5-6 години, други 2-3.

Като цяло, работата в тази среда беше меко казано жалка и смешна, сигурен съм и че до ден днешен ситуацията изобщо не се е променила. Така че хора, далече от Феста.

Ако уважаваш себе си никога не отивай там на работа.Никъкво отношение към персонала. От страна на собственичката няма думи,изобщо цялата администрация е под всякъква критика.Никога не бих се върнал на работа там. а да не говорим и за по нишият персонал,

Работата като камериерка във Феста поморие ризорт е меко казано ужасна, мръсна и гнусна. Пести се от препарати и консумативи и редовно се мие само с вода. Шефката на камериерките е една нагла, безскрупулна, алчна и крадлива жена – Нели Ралева. Най-редовно краде бакшишите които туристите оставят за камериерката. За това и помага първата и приятелка Таня Минчева която е на рецепцията а след това делят откраднатото. Веднага след като се освободи стая, Таня и звъни, за да и каже, а Нела бяга да провери какво са оставили гостите и обира всичко до стотинка. Всяка вечер след работа си тръгва с пълни торби и чужди пари. Всичките колежки камериерки бяха циганки от поморийската махала, които не говорят български, осъждани, необразовани, и без претенции за бакшиши и човешко отношение, които също крадат, но от дрехите, козметиката и вещите на туристите. Храната е помия, многократно готвена втори и трети път и се сервира в мазата на подземния паркинг, където трябва да се биете с циганите за една мизерна порция и след като е валял дъжд става наводнение и без гумени ботуши не може да се влезе. Приборите са винаги мръсни и мазни и не се знае какво може да лепнете от контингента. Заплата 540 лв, изисквания много, уважение няма и ви третират като роб. По-скапано място за работа не бях срещала...

Започнах работа като пиколо в хотел Феста Виа Понтика след публикувана обява от тяхна страна и проведено интервю през месец април 2019 година. За мое голямо учудване много спешно търсиха хора, защото хотела трябваше да отвори за Великден, а персонал очевидно нямаше. Тогава още ми направи впечатление, защо хубав, нов и модерен хотел не може да събере постоянен екип за работа, но дори не предполагах какво се случва там. След много уговорки и обещания от тяхна страна започнах работа. Пиколите не достигаха и ми предложиха да давам извънредни смени, а не както е редно навсякъде 2/2. Уж беше за кратко, само докато съберат персонал, обаче стана честа практика. Обещанията бяха много, но най-вече, че ще си получа парите до стотинка за всички извънредно изработени смени. Тъй като сезона е кратък, а аз все пак съм отишъл да работя за пари, приех. При превода на първата си и единствена заплата с учудване установих, че нямам нито стотинка отгоре за извънреден труд и че съм работил без пари. Отидох да говоря с управителката Десислава Будакова, а тя отговори, че мениджъра на рецепция не ми бил писал допълнителните смени и затова не били платели. Попитах и него защо се е получило така. Отговори ми, че има неписано правило да не се пишат извънредни смени, за да не се набутва фирмата с допълнителни плащания. Тоест всичко е било една лъжа и най-нагло са ни подвели и излъгали мен и моите колеги. Аз поне имах пуснат трудов договор, но не беше така с колегата ми Иван, който имаше психически отклонения и ръководството се възползва максимално от него. Той не само, че не взе абсолютно никакви пари за нито една смяна, а и през цялото това време работи без трудов договор. Когато след месец ежедневна работа попита кога ще му платят заплата му казаха, че е малоумен и е свободен да си ходи и да не се връща. При поредния ми разговор с Будакова, в който питах кога ще ми се платят парите, тя ми съобщи, че ще трябва да си ги заработя, след като толкова ги искам и ме хвана за пакета. Бях толкова унизен и втрещен и казах, че няма да оставя нещата така. На 40 години и баща на три деца досега не ми се беше случвало да бъда жертва на сексуален тормоз. След няколко дни ме извика в офиса си, за да ми каже, че ми прекратява договора едностранно, без предизвестие и обезщетение, защото имало записи на които се вижда как съм влизал в стаите на гостите и имало оплаквания за липсващи пари. Естествено, че съм влизал в стаите, но само и единствено за да придружа пияните туристи до леглото им, когато бяха в безпомощно състояние. Исках справедливостта да възтържествува, но скоро разбрах, че няма смисъл да търся правата си и кротко си тръгнах без за взема последната си заплата. След време от други пострадали колеги разбрах, че това е обичайната практика в Феста хотели. Практика със знанието и протекцията на изпълнителната директорка Ивелина Гацева. До днес се сещам с горчивина и обида за всичко, което ми се случи в този хотел. Не започвайте работа там. Ще ви накарат да повярвате, че сте последния боклук на земята, ще работите без пари и ще бъдете унижавани ежедневно.

Бях администраторка във Феста Поморие ризорт през 2017. Ужасно място за работа, ужасно управление на отдел фронт офис и истерична мениджърка на рецепцията – Стоянка Минчева. По цял ден крещи на администраторките колко са тъпи и не им дава да пипнат нищо. Никакво доверие, никакво уважение, никакъв професионализъм. Постоянни следене и обвинения в злоупотреби, а всъщност крадлата, която присвоява парите на администраторките е самата госпожа Минчева. Забравете за допълнителни пари от таксита, рен-а-кар, бакшиши от клиенти и каквото и да било. Всичко прибира тя. Действа на принципа разделяй и владей, като настройва администраторките една срещу друга. За колектив и екипна работа, дори не си помисляйте – такъв няма. По цял ден се плетат интриги и се правят далавери. Тази жена е главната виновничка за всички проблеми с текучеството на персонала в хотела.

По калпава фирма не съм срещала.Не отивайте там изобщо на работа.Пълна измишльотина.Пари о бонус 0 а за храна на персонала помия.По телефона назначават по него уволняват.А вземеш ли болничен изобщо не се връщай уволнен си.

Работила съм като Администратор в почти всички хотели на Феста по Черноморието. За годините, в които съм работила, смело мога да заявя, че навсякъде, във всеки един хотел има нередности и то немалко. Всичко това става със знанието на изпълнителната директорка Ивелина Гацева и под нейната протекция. Във Феста Мария Ревас редовно се случваха злоупотреби във всички звена. Стигна се дотам, че при обявяването на хотела за продажба, въпросната госпожа Гацева си присвои за лично ползване пералня и сушилня, които дотогава се ползваха за нуждите на хотела. Експерта по сигурността пък Митко Арабаджиев се сдоби с хладилник , който си занесе да ползва в Поморие. Изобщо преди фактическата продажба на хотела от холдинга, той беше брутално разграбен от служителите си на ръководни длъжности.
Във Феста Панорама натоварването на рецепция е много голямо, администратора е един, като обслужва близо 700-800 човека сам (понеже фронт офис мениджъра си седи в бек офиса и се изживява на началник) и заплатата от 640 лева не кореспондира с всичките му задължения. Фронт офис мениждъра Калоян е отвртителен, нагъл и принуждава администраторите да му дават всички заработените пари от допълнителни услуги като рент а кар и таксита, като дели на принцип, който той намери за добре, в негова полза разбира се. По принцип във всички други хотели, в които съм работила, са лично за администратора на смяна. Най-лошо е положението във Феста Поморие Резорт. Диктатура в разцвет. Фронт офиса Таня Минчева коли и беси и то не само на рецепция, а и по всички други отдели. Тя отговаря за ремонтите в хотела, набора на служители, посещенията от представители на туроператори, правилата в кухнята, задълженията на камериерките и какво ли още не. Крещи непрестанно и никога не може да има диалог с нея. Изживява се на управителка, понеже реалната такава няма нито време, нито желание да управлява затъващия проблемен хотел. Управлява още два на Боровец и когато е в Поморие по-скоро си почива, отколкото да контролира. Всичко е делегирала на Таня Минчева, а тя от своя страна мисли и прави само схеми и измами, чувствайки се недосегаема. Даването на апартменти под наем на собственици без знанието им и продажбата на гривни за ол инклузив и присвояване на парите са само малка част от грубите нарушения, които госпожата практикува. Има още много, но няма да навлизам в подробности.
Съвета ми е ако имате себеуважение и морал никога не започвайте работа във Феста хотели. Заплатата е ниска, в сравнение със средната за сектора, допълнителни придобивки няма, уважение – забравете. Ще бъдете мачкани и тъпкани ежедневно, никой няма да ви попита за мнение или да ви излуша. Голяма фирма, а отношението е като пред 90-те години и мутренските времена. А най-весело е когато след всяко 10 число на месеца, след като си получат заплатите, голяма част от служителите напускат без предизвестие. Така освен вашата работа, се налага да вържите и тяхната, понеже просто няма кой...

Не ходете там. Много работа, щото не пълним щата, за сметка на това не плащат извънреден. Няма хора за мижавите им заплати и с малко хора е гърч. Бонуси няма. Хвалят се че осигуряват на 100%, обаче взимате заплата и бонус. Ако напускате или стане нещо режът бонуса и взимате пак нищо. Колегите са готини ама докато Гацева е шефче няма да им се получи.

Бях администраторка през 2017 и 2018 година в хотел Феста Поморие резорт. Мога само да кажа, ако се уважавате, не почвайте работа там. Никога. Просто няма смисъл. Шефката на рецепция Таня Минчева е изключително груба, арогантна и проста жена. Псува гостите на хотела ежедневно и си мисли, че не я разбират, защото не говорят български. Напрежението, което създава е много и в разгара на сезона е просто излишно. По цял ден обижда рецепционистките колко са тъпи и смотани, как нищо не разбират и как за нищо не стават. Унижава публично дори пред клиенти и гости на хотела. Тя самата е пенсионерка, на близо 70 години и непрекъснато парадира с големия си трудов стаж по рецепциите на Слънчев бряг. Дори незнам защо я държат на работа през последните десет години, при положение, че многократно е хващана в измами и нарушения. Може би, защото единствена знае разположението на стаите, което е доста объркано за хотел 4 звезди. Едно от най-фрапантните неща е, че понеже хотела е апарт хотел (освен хотелска част има и апартаменти на частни собственици, предимно руски граждани) въпросната госпожа има ключове за всички апартаменти и когато някой влезе случайно да пита за свободни стаи, тя вади ключ от чекмеджето на произволен апартамент и пуска хора в него, който не е нито неин, нито на хотела, а на руски гражданин, който идва веднъж в годината и няма представа какво се случва с имота му. Така тя прибира значителна сума пари в джоба си ежедневно. Собствениците от Феста хотели, разбира се, нямат никаква представа. Заработеното дели с хаускипинг мениджъра – Нели Ралева, защото все някой трябва да нареди на камериерките да почистят апартамента след престоя на туристите. За да е пълна картиката слага на туриста гривна за ол инклузив срещу допълнително заплащане, което отново прибира за себе си. По време на целия сезон се продават гривни за ол инклузив на частните собсвеници на апартаменти и на техните гости, като парите отново не се отчитат на Феста хотели. Другата далавера, която се практикува, е с допълнителните часове за почивка, които туристите плащат, които отново не се осчетоводяват и не отиват за хотела, а за Таня Минчева. Всичко това се случва със знанието на Управителката на хотела – Люба Ярловска, която обаче отговаря и за още два хотела на Боровец и няма много време да се занимава. А все пак и тя получава своя дял от баницата и си мълчи. Относно заплатата – тя е близка до минималната – 640 лева чисто и 60 лева ваучери за храна. Социални придобивки няма. Хотела уж осигурява обяд за служителите, но мисля, че всеки себеуважаващ се човек, не би слязъл да се храни за обяд в мазата, в подземния паркинг, където освен, че мирише на мухъл, когато вали дъжд водата става до колене. Не започвайте работа в хотел Феста Поморие резорт. Има много други места, на които ще сте по-уважавани и ценени, а и за доста по-високо заплащане.

Работих в "Поморие Ризорт" през август по обява, пусната през юли. Бях учуден, що за хотел си окомплектова персонала в разгара на сезона, обаче предишната ми работа в Поморие се разсъхна, бяхме се настанили вече с гаджето и реших да се пробвам. И разбрах . . .Бачка се на 12 часови смени, 6 дни в седмицата. На 10-то число се плащат заплатите - без извънреден труд, един гол щат, но с удръжки за осигуровки. На 11-то число половината персонал, след като си е видял заплатата, напуска и отново тръгват обяви за набиране.
Между другото, управителката е истеричка, никой не смее да пипне нищо, ако изрично не му е наредено (за да не му крещят) и хотелът тъне в мърсотия.