Каргил България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Каблешков 71&markers=София,бул. Тодор Каблешков 71

Каргил България

Vnimavaite s tazi firma. Samo shte vi izgubiat vremeto. Prashtat niakakvi zlobni nekadurni patici (Inka Tsoneva...ne znam tazi ot kude sa ia namerili), da vi inteviuirat ...bez da razbirat za kakvo interviuirat. Pri tova sa tupi i ne chetat resumeto. Pulna zaguba na vreme.

В анкетния си въпросник имат изискване

Да посочите Минимално заплащане

Добре че се Усетих навреме, че Лъжат

И отказах предложението!

Явно ХР са свикнали на нон-стоп напускане/наемане на хора и отношението им е пълна нула, макар и да си кандидат с много опит и кариера зад гърба си. Така пренебрежително се отнасяха даскалите с нас малките едно време.
Компания, в която рикрутъри/ХР-и имат основната дума при наемане, не е ок.
Това ми беше последният опит с тях.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Аз съм настоящ служител и искам да изкажа положителното си мнение за Каргил. Спрямо мен е доста коректен работодател. За първи път работя в такъв финансов център и съм впечатлена от целия процес, отношение работодател - служител, социални придобивки, уважение. Който каквото иска да си говори - според мен всичко е до човек. Има хора, които много са си повярвали, сгафили са нещо или пък имат прекалено високи изисквания без покритие и не са доволни от Каргил като работодател. Аз лично не бих гледала коментарите тук, ако искам да кандидатствам за работа в Каргил - за мен не са критерий.

Много хора са питали как се определят заплатите и защо не са еднакви за всички на подобна позиция.
Каргил, както и много други подобни фирми, си купуват данни за нива на заплащане от международните консултанти. И там не пише само едно число. Пише например: в България, за тази и тази позиция, това и това ниво, толкова години опит, служителите получават средно 2000 лв. 75% от служителите получават над 1600лв, а 25% получават над 2400 лв.
Ако си поискате до 2000 лв. вероятно ще ви ги дадат. Ако поискате 2400 и покажете, че сте по-добри от 75% от останалите, и в момента спешно им трябва да почне някой, вероятно ще ви дадат и тях. Ако не казвате колко искате, ще ви предложат вероятно между 1600 и 2000, зависи какво впечатление сте оставили.
Какво ще стане ако пуснат обява и пишат в нея "заплащане 2000 лв"? Ами тези, които могат да поискат повече (и биха им ги дали) въобще няма да кандидатстват. А тези, дето са с по-малък опит и биха склонили и на 1600, ще се изсилят.
Затова ваша отговорност е да проверите нивата на заплащане в областта,за която кандидатствате. Ако имате опит в нея, значи имате и познати, нетуърк, където може да разпитате. Може да питате и при хедхънтърите, ако ходите на интервюта при тях.
Успех на всички. Аз лично съм доволен от Каргил. Има много отдели и екипи, в някои е по-добра атмосферата, в други не толкова, но като цяло е ОК като за БГ.

Някой може ли да каже каква е заплатата в Каргил за позицците с испански?

Вероятно има някакво вариране в отделите/позициите, но всякаква информация ще е добре дошла.

Отдавна ги гледам, че пускат обяви за работа с испански и се чудя дали да кандидатствам, като смятам да поискам 2 хиляди лева нето. Ако не могат да покрият тези мои, смея да кажа, дори занижени изисквания, тогава няма смисъл изобщо да си губим взаимно времето.

От гледна точка на съвременната оргазанизационна психология методите на интервю са морално остарели.
Въпросите са като от учебник отпреди 30 години.
Но можете поне да се опитате за в бъдеще :)

Стефкаааа!
Става и за корпо-рефрен :)

Коя е най-злата шефка