Каргил България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Каблешков 71&markers=София,бул. Тодор Каблешков 71

Каргил България

Може ли имената на интригантите и безотговорните мениджъри? Не мисля, че трябва да си стоят удобно на сянка и скрити, и да продължават да си вземат тлъстите заплати за това, че тормозят служителите, а е редно по някакъв начин да понесат отговорност.
В тази фирма има и прекалено претенциозни служителки, които си правят по 7-8 почивки на ден, за да пушат и да се разхождат навън и из мола, и така не им се събират вероятно и по 5-6 часа работа, често грешат, а нагло държат сметка на съвестните.Постоянно слухтят кой какво си говори, все си шушукат като селски клюкарки и създават интриги. Да не говорим, че едната докладва на шефовете всичко, злепоставя си колегите и си мисли, че не знаем. Като пример мога да дам дуото от брюнетките с дългите коси (високата и слабата, и ниската и доста пълната) от екипа на колекторите. Това продължава от няколко години и никой не взема мерки да го спре.Вид агресия е спрямо служителите, а такова нещо и такива лица нямат място в такива фирми, дори никъде.

Искам да споделя малко повече за средата в Каргил, защото мисля, че това е компания, която наистина трябва да познавате преди да направите решение да приемете офертата им за работа:

- На втория ми работен ден се оказа, че ще върша неща, за които никой не ми беше споменал на интервюто и които по принцип трябва да са отделна full-time позиция, а не притурка към моята.

- Няма никаква организация и процес при стартирането на нови служители. За обученията мога само да кажа, че са трагични. Никой не знае какво да те обучава, как да те обучава, или какво точно ще работиш. Супервайзъра ти и той не знае какво точно правиш, защото никога не си е направил труда да научи хората му какви дейности извършват през месеца.

- Поради липсата на организация има отдели и хора, които са толкова натоварени, че хора си тръгват от там само след около 6 месеца на позицията. Аз лично не бях виждала компания, в която всяка седмица виждаш някой с мелт даун плачещ по стълбите или в тоалетната.

- Средата е токсична, защото колегите от чужбина, които се обслужват от центъра в София са враждебно настроени към българите и като цяло към центъра. Мениджмънта въобще не се намесва, дори да те обиждат и правят на маймуна в работни имейли и тикети.

- Мениджмънтът е УЖАСЕН. Наистина ама наистина ужасен. Лъжат те в очите само и само да не поемат някаква отговорност за собствените си грешки и мелодрами. Готови са да уволнят служител само за да покажат на някой друг мениджър интригант колко са велики (случи се с една много свястна колежка доста наскоро).

- Ако сте отговорни, здраво работещи и с потенциал за развитие, по-добре не започвайте в Каргил. Ще се пенсионирате на позицията, на която сте започнали постоянно правейки оувъртайм, защото ще вършите работата на поне още трима колеги около вас (наети с връзки, разбира се).

- Шуробажданащината е на ниво 1000. В Каргил се признават и повишават само тези, дето знаят как да се преструват, да лъжат и да се мазнят. И такива, които не портят вътрешните им схеми, разбира се.

абсолютно подкрепям предните коментари.
Мениджмънта не е на добро ниво, искат малко хора да вършат много работа.
Няма обучения, няма организация.
Наемат хора без нужната квалификация, свободни електрони които идват да пият кафе-колкото искаш.

Какви данъчни специалисти са тия в TaxBack бе. Занимавате се със съвсем различни глупости, които са специфични само за тъпата ви компания. Всички във Варна знаят, че сте супер ниско платени роби, за 600лв ви ебат всеки ден. Взимате студентчета от ИУ, причаквате ги с примамливи оферти, да заменят кафетата и хотелите с офис. Надали има сериозни професионалисти да бачкат при такива мизерни условия, а камо ли за толкова пари. Това е, който иска - в София е това, което търсиш, а във Варна има много вода да изтече все още сте далеч.

Имам въпрос към мениджърите на компанията (поне HR със сигурност следят коментарите тук) - защо дейността на компанията във Варна се ограничава само до морски транспорт и логистика?
Нека ви дам жокер - най-старата от големите международни компании в града славно и не толкова бавно се носи към дъното и края се вижда все по-ясно.
Стана жертва на алчността на ирландските собственици и грешката на създателя й да намърда куцо и съкато от роднините си за директори.
Ако си направите труда да проучите, ще се убедите, че там работят данъчни специалисти с опит без аналог в страната, а покрай тях и ред други добри професионалисти. Бъдете предприемчиви и тази фирма ще се превърне в златна мина от добре подготвени служители.
Причината, те още да са в компанията е нежеланието им да напуснат Варна, перфектното разположение на офиса в града и много добрите отношения между колегите.
Стига да им предложите справедливо заплащане, равно с това на софийските служители, ще имате на разположение цели подготвени екипи.
Не губете време, добре подготвени хора във Варна има много, стига да им предложите справедливо заплащане за труда.

Пич, не е по-добре. Има и по-кофти персони и то от мъжки пол.. Шуробаджанащината и слагачеството са на макс....и простотията. А и ЧР са корумпирани пуйки...особено къдравата ;-)

Искам да попитам как мислите, по-добро място ли е Каргил без русото дуо и компания?
В страницата на Карготек вече са вдигнали ръце от тях...

Брат, прочети предишните коментари. Питаш нещо, което е обсъждано сто пъти. Ако имаш повече от 2-3 години опит в международна компания ще искаш 2.5к net, защото това е максимума и го дават на повечето хора за тази позиция. Дали си струва да идваш в София-със сигурност в провинцията такава заплата не предлагат. От гледна точка на парите си струва, но от гледна точка на самата работа-не. Ще си маймуна, която набива журнали и работи по check list. Не очаквай ракетна наука. Ще те напъват здраво и ще гониш крайните срокове по приключването. Има плюсове и минуси. Изборът е твой.

Кандидатствам за позицията Accountant with English в Record to Report.
Може ли да споделите малко повече инфо как протича интервюто, нива на заплащане?
Живея в друг град и честно казано се чудя дали си струва.
Благодаря предварително!

Нормално ли е човек без един ден трудов стаж в подобна сфера,с образование биология/микробиология или няква медицина,да започва на позиции като тийм лидер или направо супервайзер? Въпроса ми е реторичен. Явно може в шуробадженашката фирма наречена КАРГИЛ!