Каргил България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Каблешков 71&markers=София,бул. Тодор Каблешков 71

Каргил България

Единственият ми коментар е, че нямам думи!

Преди време бях кандидаствала за позиция при тях. Две седмици след интервюто, което уж мина добре, получих отказ. Окей - явно не са ме харесали, няма проблем. Тъй като отказът беше под формата на автоматичен имейл, реших да пиша лично на рекрутърката, с която се проведе интервюто, за да помоля за една идея по-конкретен фийдбек. Не съм искала да се изпада в подробности, а просто да ми даде най-обща информация, която да имам предвид при бъдещи интервюта и кандидатствания - опит ли не ми е достигнал, не съм им се сторила подходяща за конкретната роля ли, и т.н.

Познайте какво - ни вест ни кост. Никакво лично отношение към кандидата, дори след като той сам те е потърсил, на имейла, който ти самият си му предоставил, за да "може да те търси при въпрос или проблем".

Аз самата работя в HR областта и никога не съм си позволявала такова отношение към кандидат за работа, дори "отрязан" такъв. Важно е да представляваш добре работодателя си, включително пред хората, на които отказваш позицията - особено ако искаш фирмата да има добро реноме на трудовия пазар и лесно да наемаш нови служители.

Лично аз винаги, когато ми е било възможно, съм давала персонализирана обратна връзка на кандидатите за работа. Особено пък ако те самите помолят. Но явно вече личното отношение в процеса на подбор е мираж. Търси се бройка прехвърлени кандидати, за да може да се назначи бързо човек и рекрутърите да отчетат резултати... След запълването на позицията не е важно какво ще стане и какво впечатление оставяш :)

Мястото определено не е за дългосрочно развитие и планиране. Дори шефовете в Америка заявиха, че младите хора не се интересували от стабилност! Хаха. Да, може да не се интересуват, ако са свободни радикали, без семейства, ипотеки и други ангажименти, и са си навили на масрафа.

Някаква скатавка долу хвали мястото, а интересно защо е "бивш служител"!? Има и такива, които карат по инерция, пазят се на ударени за работа, бягат от ангажименти и отговорност и се слагат на шефовете (което им бетонира позицията, независимо, че идват пияни на работа или пушат и пият кафета по петнайсет пъти на ден!! ;-)

обява, кандидатстваш през сайта им, въпросник, телефонно интервю, първо интервю с "бъдещ" колега, второ интервю с бъдещ "началник", ...и нищо

заключение: запълват бройката кандидатури за позицията.

Никоя себеуважаваща се фирма не подновява обявата, докато е насрочила интервюта

Не си губете времето. Дори и да ви направят оферта, дългосрочно ще е тъжно.

По-долу четох мнение на един колега, че който не са го направили нещо шефче, мрънка, недоволства, разтяга локуми тука..
Еми така си е, май двама-трима пишат че са вечно недоволни, че някой им е крив, и то се познава като почнеш да четеш, на английски на български все тая.

Колеги, мястото си е Ок, само че като не мрънкаш, не се сещаш да пишеш по такива сайтове, ами си бачкаш, трупаш си опит, разбираш се с колегите и т.н.
Който каквито иска изводи да си прави

До кандидата, питащ за Counterparty Risk позицията - мога да говоря само косвено, понеже този отдел е на друг етаж. Функционалният им лидер изглежда рядко възпитан, вежлив и доста симпатичен, а има и предишен стаж в Сингапур, абе сладур си е. Лошото е, че е подчинен на белгиеца-аутист, който ръководи целите финанси и който заедно с новите индийски шефове поръчва музиката и назначава неудачни супервайзори и тим-лидери, които на свой ред се гаврят със счетоводителите.

Може би се разширява отделът, понеже вървят нови миграции. За нашия етаж мога да кажа, че по-опитните и по-старите колеги лека-полека взеха да се изнасят...вие преценете защо.

Кандидатствах през юни 2017 г. по обява на Каргил България за специалист HR с английски. Изпратих CV, проведохме телефонно интервю, което беше доста подробно и мина добре, поне съдейки от реакцията на момичето, което ме интервюира. По-голямата част от интервюто беше на английски - език, който аз говоря от малка почти като втори майчин. Образовонието, професионалната ми квалификация и трудовият ми опит са много над минималните изисквания за длъжността, за която кандидатствах. Е, мина повече от месец преди да получа каквато и да е обратна връзка, при положение, че казаха, че ще ми се обадят до две седмици... И след почти месец и половина, когато тотално ги бях забравила вече, получих от тях мейл, че не съм одобрена, нямало да има следваща стъпка в процеса по кандидатстване, но да не преставам да следя сайта им за нови възможности. А, междувременно профилът ми в LinkedIn отчете разглеждания, както от мацката, с която говорихме, така и от някакво момченце, което се оказа, че щеше да бъде бъдещият ми шеф.... Явно не са ме харесали. Защото съм с два пъти по-голям трудов и жизнен опит от тях и три пъти по-висока квалификация. Да са живи и здрави, дано да са намерили подходящия човек за техния екип. Правете си изводите на какви критерии следва да отговаря този човек. И не си губете времето да се занимавата с Каргил, ако наистина си търсите сериозна работа!

Здравейте. ПубликуванА е обява за counterparty Risk analyst в джобс, като че ли се върти през определен период от време. дали реално търсят човек и толкова ли е голямо текучеството? Валидни ли са негативните мнения и за тази длъжност? Някой имаи представа какви са изискванията и дали си струва?

Още един балък долу.

Хич не го интересува, че ще му отровят душата и ще го третират като абсолютен боклук, освен ако не е от лизачите и тъпанарите.

1. моля някой да каже каква е НЕТНАТА ЗАПЛАТА за позиция ACCOUNTANT ANALYST в Каргил - София .Нека си обменяме информация, а не да си подбиваме заплатите взаимно !

2. Някой знае ли нещо за теста за позицията?