Хенди Tел ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Хенди Tел ЕООД

Възмутена съм от грубостта и арогантността на служителите от магазин Хенди в гр л Добрич пл Свобода - Михаил Михайлов мисля , че пишеше на баджа му и управителя Георги Генчев . Тези млади хора явно имат нужда от курс по етика и как да се държим с клиентите.

Мойте впечатления от служителите в Хенди са:
Те не са технически компетентни и не са запознати с стоката които продават. Единствената причина да са наети там е че струват евтино.
Служителите на Хенди не уважават клиентите си. Имат някакъв кодекс да се хилят и да са любезни но това е по скоро отблъскващо. Ако имате какъвто и да е проблем с телефон който сте си купили от Хенди започват да повтарят като папагали някоя глупост и да гледат как да се отърват от вас.
Никога не съм можел да разбера защо един млад и активен човек ще отиде да работи в Хенди? Заплатите са смешни а фирмата е толкова мизерна че ги карат да лъжат хората и да вършат непочтенни неща. Няма елементарно самоуважение или удовлетворение от това че си свършил нещо. Наистина съжалявам всички които са принудени вероятно от пълна безизходица да правят това!!!!!

Някой хора тук доста преувеличават, но някои са прави. Аз лично не издържах на напрежението, защото вършех работа за 3-ма. Бях ПК, след това ме направиха Отговорник на магазина, защото УМ го нямаше доста време, а някой трябваше да поеме задълженията. Ако колегата с който работех си вършеше работата, а не си седеше цял ден на столчето с крака в/у бюрото, щеше да ми е доста по-добре. Но не стана така. Вършех своята работа, работата на УМ и тази на колегата. На него си му беше добре. Аз докато върша всичко, той си хване някой клиент и си изпълни таргета. Освен това Регионалния ни си мислеше, че той работи, а аз не. Колегата си седеше по цял ден, а аз му тичам по г*за да му оправям договорите. Когато казах на Регионалния, че няма да стане така - аз да работя и да ме оплюват ии на всичко отгоре да взимам 350 лв. заплата, а колегата да си клати краката и да го хвалят, той ми каза "Аз няма с какво да ти помогна". И това бил шеф. Единствено свалям шапка на Александър Йорданов, който за малко ми беше Регионален, а след това Зонален. Само той знаеше как да си върши работата. Всяваше респект и това ми хареса в него. Имаш проблем - той го разрешава. А не като останалите мишоци, дето се крият и уж работят. Господин Филипов, обърнете внимание на това, какъв персонал имате.

Съвсем случайно попаднах на тези коментари за Хенди.Аз съм Управител на магазин от година и няколко месеца и като чета какви работи пише просто.....Наистина някои неща се верни,мрънкат ти,натискат те да си изпълняваш таргета,но къде не мрънкат?Вие доволен шеф видяли ли сте?Навсякъде независимо къде ти пукат гъза от работа.Лично моето мнение е такова,че неможе хора които са работили по няколко месеца да си изказват некомпетентното мнение.Работил той два месеца и плюе фирмата.Чакай малко бе ти незнаеш къде се намираш още и за кво става въпрос,не си научил тарифни планове,системи и кви ли не други застраховки и кредити и тръгнал да се изказва тука.В никакъв случай не искам да защитавам и фирмата понеже има още доста какво да се желае.Но първо поработете малко повече,нека след шестия месец да ви увеличат заплатата,тогава вече ще сте по навътре в нещата и ще сте по-сигурни в себе си и ще бъдете успешни търговци.На мен много пъти ми е писвало,но съм седял,поучавал съм се от грешките си,коригирал съм ги,показал съм след известно време някакви умения и след това ме повишиха като Управител.Обучих си екипа работим си успешни сме и си взимаме парите и БОНУСИТЕ,защото при доста от коментарите видях,че в тази фирма бонуси не се взимали.Да трудно е,но от теб си зависи дали ще ги изкараш.Смея да твърдя,че дори и трудно в тази фирма пари се взимат и то доста добри.Така,че стига сте се оплакали и сте плюли фирмата.Един съвет от мен,а пък кои както иска да го приема.Започнете една работа,научете се,работете известно време,станете добри търговци и тогава вече преценете тази работа за вас ли е или не.Неможе хора които са работили няколко месеца да изказват такова мнение,стискаи зъби,труди се,натискаи здраво,пък тогава вече като видиш,че не става си тръгни,но се замисли.Аз ли немога да се справя с работата или фирмата ми е виновна,защото наистина тази работа не е за всеки.

значииииии все съм чували,че Handy са ебатииииии насраната фирма ама сега се уверих,как може нещо да е тяхна грешка и накрая да ме карат да си плащам аз за тая работа......... та дори и без касав бон да ми дадат....... къде отидоха тия пари,за Бог да прости сигурно,абее няма кво да говоря,то затва има такова текучество в тия магазини,не е от хубаво де!Абе да са живи и здрави,загубиха ме като клиент и ще ги плюя навсякъде! аййййй хубава вечер.......

Мога да ви разказвам за тия нещастни хорица мн време,но ще съм кратка. С такива мизерници не съм се сблъсквала. Истината е.че те печелят от персонала си. Лъжат за заплатата на интервюто, карат те да прозвъняваж бази ,а после ти удържат от заплатата сметката за телефона.  Тормоз по цял ден, непрекъснато идващи някакви комплексари, които незнам как са станали уж началници. Положението е потресаващо и много ме е яд, че два месеца си загубих там с тия урунгели . ХОРА АКО МИСЛИТЕ ДА ПОЧВАТЕ РАБОТА ТАМ ТРЯБВА ДА СТЕ ПЪЛНИ ОЛИГОФРЕНИ ,НЕ СИ ПРИЧИНЯВАЙТЕ ТОВА ЗЛО ЗА НЯКШИ 300 ЛЕВА. 300 ЛЕВА СА ЗАЩОТО БОНУСИ ЕСТЕСТВЕНО НЯМА .... ТАМ БАЧКА6 ПО 12 ЧАСА И ПОСЛЕ ЗАПЛАТАТА ТИ ОТИВА ЗА БЕЗБРОЙ МНОГО ГЛОБИ . ПО ДОБРЕ СИ СТОЙТЕ БЕЗРАБОТНИ,ЗАЩОТО АКО РАБОТИТЕ ТАМ ПАК НЯМА ДА ИМАТЕ ПАРИ. НАПРАВО ВС ТАМ Е ОТВРАТ Т.Е АТМУСФЕРА , ПАРИ , ПО ЦЯЛ ДЕН СКАНДАЛИ С НЕВИННИТЕ ИЗЛЪГАНИ ХОРА. ОТВРАТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТТ

С последния пост на бившия колегс се постигна само комплимент за г-н Димитров, който след няколко дни ще навърши 40...:)честито

Господа форумни ПРОФЕСОРИ,ще бъда кратък за тази фирма.Тормозът и напрежението в нея е изключително голям.Започнах като стажант(успях някък да стигна и до управител на магазин) в тази фирма и работих 3ГОДИНИ И 4 МЕСЕЦА.В началото нещата бяха доста добре,но през последната 1година просто не се търпеше.Който си е пуснал документи за там,нека да опита,но да се въоражи с адски много нерви и "глухота".Неможе човек заемащ главна Управленска позиция,ръководещ около 100 служителя да говори с теб по телефона и да си позволя лукса да ти говори на БЕ,наи-малкото  от култура.Отностно парите,доста трудно е да разбереш каква твърда сума ще вземеш,а за бонусите не ми се говори,там е НОВА БАНКОВА СИСТЕМА,но все пак се плащат на време.Искам да поздравя,човека който стой за коментара с торбичките,ДА ДОСТА Е СМЕШНО компания която се има за Телекомуникационен лидер на Българския пазар да забранява използването на торбички за каквато и да било цел.

(не че ще се прочете от тях но...)  Г-н Филипов,моля пресметнете си хората които назначихте на РЪКОВОДНИ ПОЗИЦИЙ през последните 6 месеца,защото има изключително излищтни от тях и нищонеразбиращи ЗА ВАШЕ ДОБРО Е.

Искам само да кажа - МТел съвземете се!!! Толкова сте затънали ,но и допускате ад затъвате още като работите с тези мишки.Те гонят и последните ви клиенти,които са ви останали.Веднъж влязъл в Хенди повече не ти се иска да влезеш там.Има още много да кажа ,но едва ли на някой не му е ясно що за жалки мерзавци сте вие.Времето в което работех за вас беше наи-мъчителното и парите ,които спечелих са толкова грешни.....Дано на някой да му преседне от бонусите,които взсема в тази "фирмичка".

Тъй като при напускането си нямах възможност да споделя мнението си за фирмата, ще го направя тук, защото знам, че хората, които трябва ще го прочетат.
Искам да започна с това, че съм работила 3 години във фирмата и  за всички, които са големи "рабирачи" работили по 1-2 месеца, ще кажа, че мнението им не е никак компетентно, особено пък за хората, които изобщо нямат нищо общо с нея!
На г-н Филипов ще кажа следните думи - научете се на някакъв МЕНИДЖМЪНТ, тъй като този в момента не е никакъв! Знам, че българското си е българско, ама не  е нормално да искате да печелите като взимате от служителите си, не е нормално да им забранявате да ползват торбички, за да спестите някой лев, не е и нормално да ги карате да събират кашони - да не са клошари, не е нормално да не давате на служителите си да си почивстват колите /от вътре/ и да ги карате да си доплащат и определено не е нормално да удържате пари на всички за щяло и нещяло ...
Как и да е ... питали ли сте се колко кадърни кадри си заминаха от тази компания!? Питате ли се, защо г-н Драгиев (Виваком) ви обра всичките служители ... освен, зашото не може да си създаде свои е и за това защото в другите НЕбългарски компании ценят малко повече служителите си!
На последната оперативка ни попитахте " Защо Хенди?! " ... Попитайте първо себе си ... ама си отговорете честно, с ръка на сърцето!
Ще ви кажа, защо да НЕ е Хенди ... защото след 3 години осъзнах, че за вас най-удобно е да не си хващаме таргетите ... на ниво магазин, на ниво регион и на ниво компания. Съответно да НЕ взимаме пари, а вие ДА - така или иначе на вас М-ТЕЛ ви плащат за всеки един договор, независимо дали има хванат таргет или не, и то не ви плащат никак малко ... И така вие си позволявате лукса да карате хората, които работят в тази компания просто да си отиват .. след 1, 2 или 3 месеца... после сме имали ОГРОМНО текучество ...е как няма, все пак Вие г-н Филипов точно това целите!
 Дълго мога да изброявам, защо г-н Филипов е лош мениджър... но ще кажа нещо положително, тази компания може да е всякаква, но ме е научила на много ! Тръгнах си като войник от казарма... и смятам, че сега с всяко ново начинание, с което се захвана ще се спрявям с лекота!
Искам да благодаря на всички служители, с които съм работила, на ссвоя РУ, който ме изтърпя през цялото това време, на хората в офиса, които се борят всеки ден за да може работата ни да е по - лека и искам да пожелая на всички, които остават след мен - много хванати таргети и се борете, поне докато виждате надежда за борба! ;)
Благодаря ви за отделеното време!