Хенди Tел ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Хенди Tел ЕООД

Несъстоятелност обявена, всеки да се грабва и търси неговото от фонда.

Работих близо 2г.във фирмата до самия й "край" разочарована съм от отношението на г-н Филипов. Останахме измамени и ни дължи по 2 заплати,който сме си изработили но от него няма да ги видиме. Някои ако иска да работи така нека отиде в новото Хенди .

Честито на всички роби,които толкова издиха в култ "святата фирма"и които ще останат с празни шепи!
Още ли ги боготворите,че ви лъгаха в очите и замазваха , че нищо не знаят?!
Блажени са вярващите!

Знам, че вече фирмата не функционира (отскоро), но реших и аз да напиша мнението си.
Като замисъл идеята за фирмата според мен е добра, но в изпълненито има някои пропуски.
Работих около година във фирмата, от които последните 4 месеца като управител. Уточнявам, че става въпрос за малък град.
Твърдата заплата не беше кой знае каква, но имаш възможности за бонуси. В първият магазин, в който работех се чувствах идеално. Постигахме си целите и вземахме бонуси, станахме колектив. След като ми предложиха да стана управител на другият им магазин в града (който хората възприемаха като каса за ток и вода) аз приех. Там за 5 месеца бяха преминали 4,5 човека, тъй като не можеха да хванат какъвто и да е бонус.Регионалната много ми помагаше и стимулираше след като приех и се прехвърлих в този магазин. Назначиха човек при мен, който на първата седмица си подаде молбата... В последствие регионалната се наложи да отсъства и назначиха нова (бих казала не достатъчно компетентна). И се почна отново търсене на нов човек. Назначиха нов човек, който аз трябва да обучавам (не знам по какви критерии го бяха избрали), но почвахме от това как да принтира и да запамети документ... За търговско обучение не искам да говоря - там трябваше да стане след 3,4 месеца ... Но няма кой да чака толкова. Назначиха нов човек, който беше ... абе по-зле и от първия (не му се работеше изобщо и гледаше само как да мине деня). Като САМ човек в магазина успях малко да повиша резултатите (двойно на предишните в определени пера), но бонус сам човек трудно изкарва. На всичкото отгоре клиентелата на точно този магазин беше със средна възраст 70г и този месец плащат сметка, следващият идват да закриват карта :D Изложих всички факти пред регионалната, пред зоналния, но никой не ми влезе в положението. Обещаха ми да ми променят и длъжностната характеристика, но това така и не стана...
Много добра случайност беше минаването на собственика по магазинната мрежа, където му изложих и всички други проблеми в магазина. Според него не бях достатъчно мотивирана щом говоря така. Прецених, че щом смятат така, най-добре е да напусна. Така и стана. С големи благодарности към зоналния мениджър и към собственика, който беше преценил, че щом не желая да работя това повече, няма нужда да се мъчим и двете страни и предизвестието ми беше доста кратко :)
Оставам с добри чувства към почти всички колеги, с изключение не регионалната, която така и не ставаше за позицията си. Очакваше от мен (тъй като си бях подала молбата за напускане и не искаха да пратят някой при мен, за да не го “демотивирам”) да работя 6 дни в седмицата (последните ми две седмици) по 8 часа, е, не се получи. Радвам се, че успя да се покаже като много важна сред другите управители в нейния регион като изкара пред тях нещата, че видиш ли, тъй като не съм изпълнявала задълженията си и не съм успяла за 4 месеца да обуча човек (не споменавайки, че обучавам по седмица, две и подават молби за напускане) фирмата се разделяла с мен ;)
Във фирмата успях да усъвършенствам психиката и търпението си. Никога не са ме карали да лужа, но понякога искаха да заблуждаваме... С моето добро сърце нямаше как да не обясня всичко на моите баби и дядовци :) До ден днешен при наши срещи, те ме помнят и поздравяват, макар аз да не помня всички хора, които са идвали.
Сега виждам, че поради някаква причина Хенди вече няма. Надявам се да са достатъчно коректни и да изплатят дължимото на служителите си.

Някой бивш или настоящ служител би ли да споделил информация за работата в Финансово-счетоводния отдел?

Аз също съм бивш служител.
И мога да кажа нещо-работила съм 2 години във фирмата.
БРУТНАТА ЗАПЛАТА на ПК е 750лв, нетната е 500, ако си в магазин с висок таргет и голям клиентопоток, може да стигнеш до 600лв нетна.
Бонусите са обвързани помежду си. Тоест, ако някъде не си хванал нещо си на еди какъв си процент, ти режат бонуса, независимо че в другите пера си преизпълнил целите си.
Ако си в предизвестие, и си си скъсал задника през целия месец, и си хванал приличен бонус, няма да го видиш никога. Защото фирмената политика е такава-тръгваш ли си-нищо не ти дължат, освен твърдата заплата. Ако си хванал допълнителен бонус за продажба на промо телефони-забрави и за тях.
Отношението на регионален и зонален е много мазно спрямо теб, докато не тръгнеш да си ходиш. Изведнъж се започва хаплив тон, опит за смачкване на самочувствие и какво ли още не.
Работната среда е...приемлива, докато нещо не ти се повреди. Зимата, ако ти замръзне климатика и в магазина ти е 5 градуса, стоиш на работа-не може да си тръгнеш, не може да те пуснат отпуска-нищо. Лятото, ако ти се развали климатика-седиш на 40 градуса, потиш се като животно и всеки ти вика "ще ти оправят климатика тази/другата/по-другата седмица! Оправяй се".Ако си ползваш отпуск, после това ти се изтъква като милосърдие от страна на фирмата. И съответно, в месеца, в който ти си бил отпуск, дори да си си хванал таргета и бонуса-режат ти го. Един ден платен отпуск се равнява на 11лв. С други думи, плащат ви по 11лв на ден, бе хора! И така-целта е да стоиш в магазина, ако може денонощно, да преизпълняваш таргета, да си мишкуваш и да се радваш на подаяния, наречени ИГРИ!
Защото, ако магазин Х този месец е спечелил 200лв от някоя игра, следващия месец му се дава двоен таргет, за да няма достигане, и съответно му се обвързва бонуса с най-неизпълнимото перо, че да не може да вземе нищо.
За фирмата не е проблем, в един магазин да работи само един човек. Ако си болен-на работа си, ако искаш отпуск, трябва да се молиш, ако ти го дадат-после ти излиза през носа.
Изобщо, яд ме е на себе си, че подарих 2 години от живота си и професионалния си опит на тези въшки.
И да ви кажа, ако сравнявате Хенди с Мтел, Теленор или Виваком-недейте. Ако работите директно за някой от операторите, имате привилегии и поне знаете за какво оставате в следработно време. Защото след адски гърч цял месец, в един от трите оператора, само бонуса ви ще е 1000лв.

Така,ЗА СОФИЯ Консултант твърдо 750лв+бонуси + служебна карта с неогр.мин
Управител 1100 твърда заплата + бонуси + служеб.карта с неогр.мин.
Моля служителите от провинцията да се уточняват ,че не са от София,защото всичко зависи от стандарта на съответния град.Не заблуждавайте хората от столицата с тъпите си коментари.Работих във фирмата 3 години и всичко е ок ако си съвестен.Нормално,че ако си л*йно никой няма да те уважава и търпи.И п*клите и п*кльовците къде сега започват да работят на по 18 19год. и си мислят че всички ще ги търпят като МАМА и ТАТИ и ще им плащат заплата ей така - е няма такова нещо,нито в тази фирма ,нито в която и да е.На работа си и ти се плаща заплата затова.Ако не ви се работи стойте си вкъщи при мама и това е.Реших да сменя професията преди 2 месеца и затова напуснах и информацията, която съм описал по горе е съвсем актуална.Хора, не се заблуждавайте от мненията на мързелите и мамини синчета и татините момиченца.Пак казвам заплатата в София и в който и да е друг град се различава.И не на последно място да вметна ,че мнения дават предимно разочарованите служители(т.е тези които ги мързи да работят и искат заплатата ако може и без да ходят на рябота,защото иначе няма как да не си доволен) ,хората които са доволни не се занимават много да влизат и да пишат коментари и не им се занимава да четат безсмислиците написани от безмозъчни и мързеливи хора ,които не стават за никаква работа ,а не само за тази.

Г-н БИВШ служител,
Само да уточня ,че най- вероятно има защо да сте бивш- много неща ви убягват!
ПАРОДИЯ- на кое по точно- има игри ДА ,печелиш я ВЗИМАШ пари! Имаш липси на ревизията - ДАВАШ ПАРИ,кой да ги плати/като във всяка компания/
И незнам тези 3 години къде сте били,та дори НЕ СТЕ ЗАПОЗНАТ с заплащането! Да има някой игри с ваучери,а тези с парите КЪДЕ ГИ ЗАБРАВЯТЕ- или никога не е печелена за да знаете!
Колкото до ФОНД ВЗАИМОПОМОЩ - той затова е ФОНД "доброволно " лишаване от великите 2 лв, но взамяна да помогнеш на колега в нужда/както колеги останали без домове след пороен дъжд Компанията им помогна много/ от къде да знаете - само изказването говори за принципите ви и какъв човек сте.
Колкото до победителите в игрите с екскурзийте- само винаги ГУБЕЩИЯ коментира с злоба че е нагласено!
Чистачка- че сте забърсал 2 бюра и 5-7 витрини от прах,голяма чистачка/ човек като вас даже едвали го е правел често,та едва ли сте уморен/
Кавги с клиентите говори само за начина ви на работа с тях! Показват вашата лична работа,колко компетентна е била!
Тук се коментира колкото виждам само фирма Хенди Тел ЕООД - а вие не спяхте похвалите за Мтел и други оператори ! И за тях има - влезте и поставете една похвала, след като сте запознат!
Колкото до заплатите - нормално е в Столицата заплатата да е по- висока ,както е с една и съща бензиностанция, една и съща аптека,магазин и т.н спрямо София- и останалите градове или само вие не сте забелязъл !!
Как не сте забелязъл че 3 месеца предизвестие се дължи само от хора,получили допълнително 100 лв всеки месец ДОПЪЛНИТЕЛНО към основната заплатата си като ЛОЯЛЕН СЛУЖИТЕЛ- а не за да се държат хората насила! То не е за всеки служител в фирмата! Никой не е принуден да дарява 2 лв насила или да получава допълнително 100 лв!?
Така ли е или говорим за различни фирми?!!
Нормално е за всяка Фирма ! Хора бъдете реалисти!
А това че вие сте взимал винаги и само 500 лв говори още повече че за 3 години абсолютно НИЩО не сте научил и НИЩО не сте успял да направите!
Всички ли са като вас? Всички бъдещи служители са като вас? И БОНУСА е чиста сума,а не брутна ,направо ме изумявате колко много неща незнаете а сте работил цели 3 години!
Мога само да кажа ,незнам причината и инициативата за напускането ви дали е ваша или на Компанията,но тя е НАЙ-ДОБРОТО решение!
С такива хора- постоянно оплакващи се ,незнаещи, нямащи вяра дори в себе си и без всякаква способност за развитие ,завистли ,създаващи напразни интриги и възмотени от дарение от 2 лв месечно за Фонд - ТРУДНО СЕ РАБОТИ!
Като следите тези сайтове - най вероятно ОЩЕ си търсите работа ,защото сте ценен кадър?!

Тъй като тук се спомена от някого за игрите-защо не споменете за пародиьта с игрите и като настоящ служител да кажете,защото трябва да Ви е ясно,че днес ти дават толкова, но утре си ги вземат?
Защо не кажете,че в зависимост от капацитета на магазина ,разбира се и на хората,но и предимно на магазина и неговото място,може да се спечели игра за допълнителен бонус във вид на ваучери. Защото аз бях в голям град с още много Хенди магазини, още толкова на Мтел и др оператори. Говорите за фонд взаимопомощ-а защо не казвате ,че всики нов е задължен да разпише,че е съгласен да му удържат по 2лв? Не е много,да,но защо трябва някой да те задължи? Екскурзии в чужбина? За 3години във фирмата имаше 1 такава,а кой ще спечели беше почти ясно.
Магазините извън София нямат инкасо,това никой не казва. Ти си задължен да вършиш и това,да си чистачка,да си правиш сам ревизия , и извинявай ,но за 500лв това е СМЕШНО!Явно не сте запознати в друг оператор без да си инкасо и чистачка и без да делиш бонуса с другите в магазина колко вземат!Да не говорим,че на самия бонус имаше удръжки! Смешна работа, нали е бонус?!
Да -работното време е 8 часа, в д.уги оператори също е така, може да се запознаете. И да вече предизвестията бьха по 3 месеца,защото хората си тръгват веднага.
Та на робите по магазините-ако идиализирати това да сте-чистачи,да търпите разправиите с хората,защото няма как да не кажем,че вс живо бага от този оператор и има мн недоволни клиенти,през това да си инкасо,застраховател ,да правиш кредити за 500лв и ако това е за хвалба

На всички бивши ,настоящи и бъдещи служители.
От личен опит мога да споделя с вас своя придобит опит.
Средата на работа в Хенди-добра офис,на компютър ,разговаряш с клиенти,на фона на ПК в Супермаркет с 16 часова смяна ,работа в предприятие и т.н. да работиш и да не знаеш дали ще си получиш заплатата навреме(колкото и голяма да е тя) и дали изобщо имаш Трудов договор.
Заплащането е твърда заплата (да уточня ,че е различна за София и градовете извън столицата) започва от 550 до 750лв за търговец и от 800 до 1100 лв за Управител(брутни суми),които като един минимум АЗ ЛИЧНО смятам,че не е никак малко на фона на останалите работодатели + БОНУСИ
РАБОТАТА - единствено се изисква около 2 седмици за един човек да се запознае и научи основните програми за работа(както е със всяка една нова работа),да е запознат с ПРОДУКТА,който ще продава (за да може да го продава) и ЕДИНСТВЕНО и само да говорят с клиентите,защото компанията търси търговци ,а не хора искащи да си седят и да взимат едни бързи пари - честито ТАКИВА МЕСТА НЯМА!
Не е лесно,но е работа!
Всеки ден е нов ден,срещаш нови хора,създаваш приятелства и имаш възможност да докажеш на самия себе си на КАКВО СИ СПОСОБЕН - лесно отказващи и мрънкащи постоянно много.
Месечни игри с допълнително заплащане,годишни игри с награди ЕКСКУРЗИИ В ЧУЖБИНА(напълно покрити от фирмата),ФОНД който помага на служители имащи нужда от финансова помощ при здравословен проблем- защо не го споменава никой!Защото никой от тях може би не е имал способността да спечели и да види и другата страна!
Бонуси - спрямо положения труд и вложеното желание - не се продава хляб ,който всеки си поръчва ТРЯБВА ЖЕЛАНИЕ!
Заплатата ЗАКОН дадена навреме,8 часова работна смяна(ако има извънреден труд се заплаща),добра среда,колеги които остават твой приятели,Ръководство от което да се учиш всеки ден и надграждаш себе си!
Преди да поискаме много ,трябва да се замислим можем ли МНОГО да дадем!
Успех на всички ,които ще започнат работа в компанията - ще станете истински професионалисти с опит в сферата на оператор,кредитни компании и застраховане.
Мнения много - ВАЖНО Е ЛИЧНОТО ,което го получаваме след като опитаме.