Тейк а Кейк ООД /img/frontend/nomap.png"

Тейк а Кейк ООД

Тереза,аз работа съм си намерила и то такава,за която ти дори не можеш да мечтаеш. Искам да уточня,че мен никой не ме е гонил-напуснах по свое желание. На всичкото отгоре имаше и убеждавания да не го правя,така че след като не знаеш-НЕ ГОВОРИ.

Жени, сега вече пишаш страшни глупости.

Почини си, разсей се с нещо и престани да се занимаваш с дивотии в интернет. Намери си работа, от която да не се изгонят след две седмици, защото не се справяш и разходите по твоето назначаване многократно надвишават ползата от него. Да, камерата наистина записва всичко.

Името ми стои в сайта от самото му създаване и само някой, който наистина се ориентира трудно в действителността може да напише, че ползвам фалшиво такова.

Напълно съм съгласна с долния коментар!Колко хубаво е човек да може свободно да изрази мнението си!Относно написаното от Тереза (впрочем не съм срещала въпросната служителка на фирмата или просто тя е решила да въведе фалшиво име),бих казала следното: Няма такова нещо като преждевременно затвряне на обекта(камерата следи всичко),както и неизпълнение на работата,да не говорим за САМОРАЗПРАВА. Абсолютно нормално е човек да си търси съответната сума,за която е работил в рамките на един месец и да се бори за правата си ! Мисля,че е изключително нередно и некоректно от страна на работодателя да не изплати дължимата сума на служителя си.Колкото до допълнителните часове(които са доста) - НЕ ГИ ЗАПЛАЩАТ,обещават да ги връщат в почивни дни,което сама не виждам как ще стане,при условие,че работата е адски много и не им достигат служители. Както и да е - който иска да работи за жълти стотинки и постоянно да му се крещи на главата и да имат от него огромни очаквания - да заповяда в тейк а кейк.

Чудесно е, че съществува сайт в който всеки може да напише каквото си пожелае. Свободата на словото е сещенна!Като настоящ, дългогодишен служител във фирмата бих искала да споделя някои детайли от гледна точка на обективността.От всички оставили мнението си, само един е писал с истинското си име. За съжаление, същият е спестил доста факти които ми се струват важни. Например това, че е затварял пекарната преди края на работното време, че системно не се е справял с работата и е сметнал за нормално да заплашва собствениците със саморазправа. Това, че не е намерил време да се яви за подписване на трудовия си договор след многократни напомняния е една незначителна подробност.Казусът с "повишените служители, само за да бъдат съкратени" е представен също толкова вярно. Не ми се навлиза в детайли, защото все пак мисля, че в някой момент тези хора минавайки и през други работни места биха могли да си променят леко мнението.Да, работата на моменти наистина е много. През повечето време обаче е по-скоро спокойно.Всички извънредни часове се заплащат.Бизнесът е изцяло "на светло", което има своите плюсове и минуси за служителите. Всеки един е свободен да се съгласи с това и да започне работа или пък да потърси друга форма на трудово-правни взаимоотношения на друго място.Пожелавам на всички бивши колеги да намерят работа отговаряща на високите им изисквания за съотношението: заетост/компетентност/заплащане. Както и повече доблест при писането на коментари в интернет. Дори да не е особено вярно това, което пишете поне го правете с името си.Хубав ден.

Поредните невежи хорица, които се опитват да изкарат пари на чужд гръб, подигравайки се с човешкия труд - такива в БГ има много. Така става като си нямаш и идея от понятието "бизнес".
Нещата са ясни - лека полека ще угаснат, защото не разбират от тази работа... ама загубеното време на всички млади и амбициозни работещи хора няма кой да им го върне.
Звучи толкова познато...

Нека и аз да добавя един отрицателен коментар за фирмата.Кандидатствах при тях и започнах работа още от следващия ден.Първоначалната уговорка беше един месец изпитателен срок,за който получавам по-ниска заплата, тъй като -  ''няма да бъдеш достатъчно полезна'',като работният ден е 6-часов-6 дни седмичо. След което постоянен договор и заплата от 700 лв (бруто). След третата седмица работа,аз все още нямах договор,беше ми даден един почивен ден от общо 21 дни и работният ден определено надвишаваше 6-те уговорени часа (даваха се извънредни часове почти всеки ден,които дори не се заплащаха). След тези 3 седмици работа и само един почивен ден,аз се обадих на работодателя и казах,че си тръгвам,тъй като вече не издържам да работя извънредно и то без да ми се заплаща за което. За пари и дума да не става - три седмици труд хвърлен на вятъра. Моят съвет е - замислете се дали да кандидатствате за работа в тази фима.

Здравейте!
Нека и аз да изкажа мнение за тази фирма.
Като цяло собствениците са на пръв поглед свестни хора. Имам и хубави спомени с тях.
Но, след време,когато навлязах в работния процес нещата се промениха. Работната обстановка почти 80% е напрегната. Понякога може да отнесеш крясаци по телефона от собственичката. Има по празниците страшно много работа и се викат хора извънредно да работят. И да понякога и собствениците работеха с нас.
Аз мога смело да кажа, че не винаги извънредните часове се заплащаха. Понякога ни караха да си взимаме почивни дни ( през лятото, за сметка на някоя колежка, която стои повече време на работа - с 2-3 часа повече примерно), за да не ни заплащат извънредните часове. Тоест да се приспаднат часовете от почивките, които ни налагаха.
Работиш повече от 6 часа и това се случва доста често. След време, колкото и да си издръжлив да стоиш на крака 8-10- 14 часа, започваш да се чувстваш перманентно изморен. Тогава си задаваш въпроса, тея пари дето ги взимаш заслужават ли си?
На кратко :
Заплащане - неадекватно на времето на ангажираност,
Уважение - имитация на такова
Привилегии - нямам мнение
Фирмена сигурност - средна работа
Ангажираност - голяма
Потенциал за развитие - е от коментара на бившата колежка сега ми става ясно, че има, но явно не за дълго, че даже те и прецакват.
Местоположение - това е добре!
Колеги - всички, с които съм работила бяха страхотни!
Работна среда - напрегната, понякога ескалира във виканици и искания за обяснения.
Жалко, че не останах с хубаво мнение след като напуснах, защото да създаваш тези красиви и вкусни кексчета е супер !

Така, да започнем с това, че шефовете са много усмихнати и симпатични хора и работатата е удовлетворяваща от гледна точка на това, че създаваш наистина качествени и красиви неща.
Просто трябваше да напиша и нещо хубаво...
Сега по същество, работата е нечовешки много, остава се извън работно време, по празници се взимат и 12-13-14 часови смени в постоянен труд. Понякога шефовете работят редом с вас, което също е хубаво.   Но празниците се превръщат от най-щастливите дни в годината в кошмарни периоди, в които правиш на конвейер корпоративни поръчки до през нощта...
Някаква форма на разбиране получавате дотолкова, доколкото извънредните часове се заплащат добре. Иначе по подразбиране се смята, че сте магарета, които трябва да блъскат постоянно и нямат право на личен живот или мнение.
Работи се 6 дни в седмицата, като смяната в събота или неделя е по 10-11 часа. Работи се на смени, като първата е от 6 сутринта.
А сега разбрах, че са имали и крайно некоректно отношение към две колежки, които назначиха на ръководни постове, защото имаха голям опит. Работеха там от началото на фирмата, получиха повишение, за да бъдят съкратени след няколко месеца, защото някой не си е направил сметката. Същият някой още не е изплатил последните заплатки...
 Като цяло, смятам, че човек трябва яко да е закъсал, за да се заеме да работи за тях като бариста/сладкар.