Джавелингруп Javelingroup https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Казбек №63&markers=София,ул. Казбек №63

Джавелингруп Javelingroup

Позициите са реални. Имат две стажантски програми за Robotics Process Automation - през декември миналата година и през март 2020. Средата на януари ще стартира и стажантска позиция за Salesforce.com. Имат и нов офис в Пловдив.

В jobs.bg пускат постоянно обява за Пловдив, че търсят Robotics Process Automation intern, горе долу на 5 дена изтриват обявата и пускат наново вече 3-4 месеца, а от 2 месеца същата схема върви и с позиция за Junior Salesforce.com, уж дават хубави условия, но страшно много намирисва цялата работа. Някой вътрешен може ли да даде инфо, това въобще реални джуниърски позиции ли са, или просто събират CV-та гадините. Поздрави

Кандидат, виж мнението на Ники точно преди твоя въпрос. Актуално е и в момента ;)

Някой с по-актуално мнение за компанията? Подходяща ли е за старт на кариерата?

Аз съм бивш служител с повече от 5 години опит във фирмата, експерт левъл с две платформи(Демандуеър и Интершоп), участвал в доста от успешните проекти за големи клиенти и един от първите трима отворили офиса в гр Пливдив. Тогава бяхме Джавелин сега фирмата е Аксенчър. Понеже видях коментар за некадърните бивши служители, реших да споделя моя опит за отминалите 5 години в полза на бъдещите кандидати.Не съм си скрил името всеки добре ме познава и съм готов да застана зад думите си. Ако някой има претенции относно това кадърен ли съм или не, мисля че има достатъчно хора които знаят колко струвам а и явно 5 години не са плащали заплати на некадърник. Както казах преди бяхме Джавелин а сега Аксенчър, американците ни купиха преди три години и смятам че това бележи началото на лошия период. Не че преди нямаше доста дразнещи неща но с Аксенчър дойде и експлоататорската бюджетна политика. По времето на Джавелин смея да твърдя поне се чуствах като да работя в богата фирма. Имаше скъпи трейнинги, проекти и прогрес. Нямаше дребнави сметки от типа ще ни черпят ли кроасан или няма защото не сме слушали. Хората се подбираха и интервюто беше доста тежко сега наемат всеки дето иска да програмира защото чул за заплатите в бранша. Имаше шефове със задлуги но започнаха да се появяват и такива дето получават титла от метач до папа за няма и шест месеца. Други трябваше с години да се доказват като помощници. И тогава си липсваше уважението към служителите, поне аз така усещах нещата. Липса на уважение от страна на англичаните. Експлоататорски подход, но поне плащаха добре. Продадоха Джавелин и станахме Аксенчър. Започнаха уж да напускат големите шефове от Лондон и уж ги заместваха по-кадърни и заслужили, бих казал некадърници, защото от тях нищо хубаво и перспективно нито чух нито видях. Хлопатари дето с часове баят празни приказки. Около празните приказки разбрах и дефинициите им за растеж. Тук не ставаше дума за растежа на служителите а колко компанията може да налапа ако има повече глави добитък. Думата бюджет присъстваше във всяка реч на големите директори. Сравняваха ни с Братислава защото оттам беше и шефът за региона. Скъп се оказа офисът, големи заплатите, малки инкомите, чарджабилитита и прочие, недостатъчно образовани се оказахме в сравнение с професорите от Братислава. Общо взето американците искат да лапат безплатно от "гриин маркета" (така наричат страната ни). Започнаха да толерират хора без заслуги в работата но достатъчно готови за компромиси с достойнството за смеъка на фирмената политика, т. е плужеци. Към днешна дата Аксенчър не е място на което да растеш с работа и заслуги. Там си овча глава дето работи за благото на американците или плужек без заслуги дето се прави на бизнес дама... голям кариер кансълър.... лиид голям и пеочие. Там може да прогресираш ако си подъл нагаждач за да прокарваш политиката и да се правиш на напушен с фирмената лула. Налага се да гледаш тонове трейнинги в които се говори за сексуален тормоз правата на всички хора независимо от расата религията и ориентацуята ... фирменото поведение. Фирмата ти казва какво да правиш у вас, как да се обличаш и държиш на публични места, какво да пишеш по социални мрежи. И въпреки всички филми за уважението и тонове полисита дето дори не знаеш издържани ли са правно за теб и които те задължават да аксептнеш, УВАЖЕНИЕТО ЛИПСВА. Това го казвам от личен гоечив опит на гнусна историйка която съчиниха по мой адрес, щедро разкрасена с изразни средства(обидни) и подписана от големите шефове, които очевидно четат и се подписват. Любезно съчинена в моя услуга от ей чар отдела и доброжелатели. Завършил съм математика с отличие, винаги съм бил добронамерен и честен, но ако ти покажа документа който ми връчиха сигурно ще повърнеш. Общо взето 5години усилия за да ме оплюят все едно съм намерен на улицата. Сам си прецени що за стока са, какви ще са ти шефове и къде ще стигнеш. Аз не съм от некъдарните бивши служители нито тоя който ме издокараха доброжелатели, но всичко се връща в живота "има нещо което се нарича вселенска справедливост и тя се връща за своето". Място на което прокопсват плужеци, това е Аксенчър. Желая ви успех каквото и да изберете.

Още на интервюто ми стана ясно, че си търсят code monkeys за не повече от 6 мес.
Всички интервюта ги минах и като дойде време за оферта и си казах желанието за заплата изведнъж се измислиха доста негативни мои страни (разбирай пропуски в знанията) само и само да не се подпиша с тех

Здравейте. Бих искал да попитам за мнения за пловдивския офис на Accenture? Как е обстановката? Заплщането за един mid/senior dev адекватно ли е? Благодаря предварително.

Здравейте, ще ви разкажа за моето преживяване с Accenture Bulgaria / Javelin. Мой приятел , който работеше за Accentyre, ме препоръча за позиция при тях през август.

Около МЕСЕЦ по-късно ме извикаха на интервю, като ми обясниха колко СПЕШНА била въпросната позиция за тях. Уж ме харесаха и ми обещаха до седмица да ми се обадят с обратна връзка. Обадиха ми се след МЕСЕЦ БУКВАЛНО за ВТОРО интервю. Мина и това интервю. След това ми насрочиха ТРЕТО ИНТЕРВЮ за след няколко седмици, като това нещо се случва вече към средата на ОКТОМВРИ. След това мълчание. Писах им, звънях им - ничего !

И така до около 15-ти декември когато получих имейл, че ми благодарят че съм пуснал цв при тях.

Чудесно отношение и професионализъм !!!

Искам да ви попитам бързо ли ви се обадиха след като кандидатствахте? Аз чакам вече 1 седмица и искам да знам дали да се надявам или не.

имам интервю за работа на позиция "Location Servise Assistant". Някакви мнения относно работата и позицията?