Ти Би Ай Банк https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Димитър Хаджикоцев 52-54&markers=София,ул. Димитър Хаджикоцев 52-54

Ти Би Ай Банк

До последния коментирал: Ти се радвай че въобще са те взели на работа, съдейки по правописа ти и 500лв са ти много!

Полужителните коментари са написани от ръководството. Та кой нормален човек в днешно време би се радвал на смешната заплата от 540лв пък уж има бонуси. Бонусите са в на някой чекмеджето, но не и на обикновенния служител.

Искам да Ви кажа,че съм страшно доволна от колегите си! Разбрани,възпитани,помагат много,за каквото съм ги питала винаги са ми помогнали.Трупат се таргети върху заплатата.От скоро съм там от 2 седмици,а вече ходим петъчните дни заедно на дискотека за да разпуснем.Минава се период на обучение,не ти дават веднага зор хоп и хайде! Радвам се,че попаднах в такъв прекрасен екип! :)

Беше ми предложено смешно брутно възнаграждение в размер на 570 лв.за позицията Банков служител и то в офис в гр.София! Излишно е да коментирам каквото и да било повече относно тази "банка". Съжалявам, че си изгубих времето да ходя на две интервюта,по време на които ми бяха задавани всякакви лични въпроси, но не и такива свързани с работата!!!

Търсих си активно работа и видях обява на тази банка. Прочетох разнообразни мнения и реших все пак да видя за какво става въпрос. Кандидатствах. Звъннаха ми за интервю и след няколко дни вече стоях на един стол в офис и срещу мен едно момченце на видима възраст около 28г.. Разговорът беше стандартен- какво си учила, какво си работила... След известно време се започнаха въпроси - имаш ли си приятел, какво работи, можеш ли да готвиш, какво си готвила днес. Изненадана от това, аз отговорих, помислих си, че става въпрос за някакви HR въпроси. Потърсиха ме за второ интервю. Този път бяха двама - разговорът се въртеше около това колко често готвя, какво готвих на обяд, мога ли да правя баница, каква баница правя - сладка или солена, как се казва приятеля ми, защо съм учила толкова много, за какво са ми тези дипломи, дали съм можела да продам на клиент кола, която знам, че е счупена и че ще влезе в сервиз, на нищо неподозираш клиент. Накрая, се заинтересувах и малко повече за т.нар.раздаване на флаери, което беше споменато. За пръв път чувах, че банковите служители раздават флаери.Някак си не можех да си представя как служители от други банки, в които съм ходила, излизат и обикалят улици с кашона. Оказа се, че се събират няколко служители и отиват в друг град, гонят хората и им раздават т.нар. от единия интервюиращ “боклучки”. Били много забавно. Мисля,че е излишно да продължавам и е излишно да казвам, че с нетърпение чаках да си тръгна, смеейки се на тези хора. Те дори не разбраха, че през цялото време им отговарях на тъпите въпроси с надсмешка и чиста подигравка. Заплатата била твърда, но ниска. За сметка на това обаче имало страхотен бонус, който си зависел от теб. С две думи- я вземеш, я не, защото не можеш да вържеш хората да си взимат кредити.
Изключително тъпо и непрофесионално отношенияще, изключително обидно. Отвратена съм!

Здравейте, поканена съм на интервю за "Специалист обработка на запорни съобщения" по заместване, може ли някой да сподели отзиви и каква е стартовата заплата?

Един анонимен служител на TBI Bank говори в този сайт за "уважение, признание..., невероятна колективна и приветлива среда", а още и че "ако си амбициран, целеустремен, търпелив – получаваш не само възможността да се докажеш и да изкараш един много добър месечен доход, но и да се издигнеш". Е, явно зависи с кого ще се „сблъскаш”, за да постигнеш всичко това! От собствените ми впечатления при дòсега ми само с един ръководител от банката – „устремът” ти може да бъде покосен бързо. Първо – някой трябва да те оцени че си добър и назначи на работа, и второ – да ти даде възможността да се разгърнеш и покажеш какво можеш. Искам да разкажа накратко за срещата ми с директор „Човешки ресурси” на TBI Bank преди три седмици: Поканата беше за длъжност в дирекцията, след първото интервю последва и покана за второ, със самата г-жа Нина Михайлова – Главен директор „Човешки ресурси”. От първото интервю останах с добри впечатления от служителите й. На второто интервю се появи млада и симпатична дама, която се извини, че г-жа Михайлова е заета и изрази надежда, че все пак госпожата ще успее да дойде. Случва се, разбира се, в такива институции да възникне нещо непредвидено... Недопустимо е обаче и за позицията, която заема, и за възрастта на г-жа Михайлова, да се държи недобронамерено и дори агресивно с колега по време на интервю, и то за малкото време, в което се появи на него! Още в началото бях измерена от глава до пети, и беше повече от видимо, че това, което г-жа Михайлова видя, не й се хареса. Започна да ми държи тон за това, че имам голям „пропуск” в CV-то (а всъщност, тя не си беше направила труда да го прочете – работила съм два пъти в една и съща компания, на една и съща длъжност, с известно прекъсване във времето и съм описала и двата периода срещу съответната длъжност). Според г-жа Михайлова обаче трябвало да опиша това последователно и „би трябвало да го знам това”. Всеки HR знае колко правила за конструиране на CV има, има и съответните правила за дължина на автобиография. По време на кратката ни среща на г-жа Михайлова не й се хареса човек да има мнение, различно от нейното, а квалификацията и опитът ми се оказаха голяма пречка, видно от имейла, с който ме „отрязват”. Явно се оказа недобре за мен, че вместо „Машинно инженерство” и следдипломна квалификация по педагогика и технически науки, имам две магистратури по икономика, специализация „Банково дело”, 16-годишен опит като HR, от които 11 г. в банковата система и 10 г. на ръководни позиции, купища допълнителни квалификации и пр.:-)) Шаблонният имейл, който ми беше изпратен, гласеше: „… благодарим Ви за интереса и времето, което ни отделихте, останахме с положителни впечатления от Вашия опит и професионализъм, обаче за съжаление, на този етап не бихме могли да Ви предложим подходяща позиция, отговаряща на Вашите умения”. Смешно е, при положение, че съм поканена 2 пъти за тази позиция, а „опитът, уменията и професионализмът” ми все пак са били предварително известни… В банката хем „ще запазят контактите ми за бъдещи възможности в компанията”, хем ми „желаят професионални и лични успехи” :-)
Много се радвам, че няма да работя с тази жена като ръководител – определено е човек, който потиска собственото мнение, а явно и всичко креативно и съзидателно у подчинените си служители… Желая им искрено успех!

Здравейте!Както е видно съм настоящ служител в банката! Факт е,че за дългогодишния ми стаж съм видяла много неща,разбира се, не само хубави, но е и факт,че последната година банката върви в доста положителна посока. Случват се позитивни промени,особено към служителите от най-ниските нива.Ние сме традиционната банка,да, но за малките си години намерихме място при големите.Средата е динамична и не е подходяща за хора,обичащи заседнал начин на живот.Всички сме млади,усмихнати и позитивни колеги,с търговски нюх и желание за високи финансови резултати.Смея да твърдя,че всички,такива сме доволни от работодателя си.Служителите изказали негативни коментари...това,че явно не сте намерили вашето поприще,не сте постигали исканите резултати и съответно не сте получили желания бонус,по скоро не говори добре за вас самите. Нали не сте толкова наивни да мислите,че парите падат от дърветата. Не винете работодателя си,че вие не сте успявали да си изкарате бонусите. Да, нашата работа не е за всеки, но да говорим за ниски заплати и бонуси е малко нелепо. Смело мога да твърдя,че няма конкурентна фирма, предлагаща възнаграждението,което резултатните служители получават тук.Ако искате спокойна среда,с работно място пред монитора, станете секретар или касиер в банка за 500 лв, но ако искате динамика, приятен екип, нормално отношение и реално възнаграждение, ние те очакваме, ти си нашия човек.

Здравейте! Искам да ви споделя какво е моето мнение за Ти Би Ай Банк. На първо място тя е най-народната банка, която познавам, защото се прилага индивидуален подход спрямо абсолютно всеки клиент, а не се третират като част от общото. За банката е важно да усети тяхната топлина, за което прави винаги необходимото. Клиентът се възприема като техен приятел и за това са налице честност, коректност, уважение и дълбока хуманност между него и банката. Искам да ви кажа и няколко неща относно това какво е да си част от персонала на Ти Би Ай Банк. Никога ама никога няма да се чувствате пренебрегнати. Винаги, когато имате претенции за нещо, ще ви се съдейства своевременно. Заплащането се формира най-вече на база личните ви качества и желанието ви за работа, което наистина води до добри бонуси. За разлика от конкуренцията екипът, в който ще работите, е истински, винаги ще може да разчитате на тях както в добри, така и в лоши моменти. А не както се получава обикновено при другите компании, когато носите клиенти ви тачат, а когато просто нещо не е наред и куцат нещата, ви плюят! В Ти Би Ай Банк не се действа така! Вие винаги ще получите подкрепа в трудни моменти както от собствения си екип, така и от вашите мениджъри. Защото това е най-важното за банката - взаимната подрепа в аболютно всичко. Желая успех на късметлиите, които ще станат част от голямото семейство на Ти Би Ай Банк!

Здравейте, работя във фирмата около година и искам да споделя и моето лично мнение. В сайта прочетох доста негативни, но също така и необосновани коментари по адрес на ТИ БИ АЙ Ванк. Като служител на банката искам да кажа, че първото нещо, което ми направи впечатление във фирмата беше личното отношение на прекия ми ръководител към мен, а именно че на мен не се гледа като на робот , а преди всичко като на човек и никога не съм бил поставян в неудобна ситуация,в която съм изпадал при други предишни мои работодатели.
Колкото за заплащането в банката, прочетох доста мнения на хора, които не са доволни от възнаграждението си.Искам да кажа, че мотивационната схема на заплащане е доста добра, като нещото, което най-много ми харесва в нея е че няма граница, на това което можеш да изкараш, НО....когато претенциите не отговарят на резултатите се получават именно недоволните коментари спрямо заплащането. Също така смятам, че в компанията е постигнат баланса между претенции и резултати.И не на последно място все пак банковите институции отдавна не са държавни предприятия, в които намират място все по-малко чиновници и се занимават преди всичко с бизнес.
Затова смятам да приключа и с една стара поговорка: "ЗА ДА ПОЛУЧИШ, ПЪРВО ТРЯБВА ДА ДАДЕШ"!