Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Това са поредните колекционери на афтобиографии и лични данни. Прекараха ме през няколко часово мъчително интервю. Първо ми задаваха какви ли не въпроси,което доста изтощава мозъка, да им измисляш какви ли не отговори и да им разкажеш целия си живот ако може ,без значение искаш или не ,а после ме подложиха на изтощителен тест, като за прием в университет доктурантура,който смея да твърдя ,че с помощта на google съм направил/а правилно. И накрая ми пратиха мейл, че профилът ми не отговарял за позицията, но иначе били очаровани от мен на интервюто... С други думи ,те още по сивито са преценили, че не ставам, след като съм ги очаровала на интервюто ,а зная ,че и теста ми е бил правилен вярвам в google... и т.е интервюто си е било , просто човешки ресурси и някой си тим лидер да си разнообразят деня. А същия ден беше и с внезапна промяна на климата ,та и се разболях лошо отивайки на това интервю. Моля всички подобни работодатели , ако нямат намерение да ни взимат ,да имат предвид, че човека не е машина , просто ей тъй да го подлагаш на изтощителни интервюта, и да го разкарваш напразно в студените дни, за да му кажеш че още по сивито си решил че не пасва.

От фирма която вярва на слухове, че съм разбил монитор с юмрук и мишка в главата на колега в предната ми работа, не очаквайте нищо читаво.

Иначе ЕГО-бууустинга там е на ниво :)

".... аз еди колко си висшета имам " ... някой коментари които чух там бяха ЕПИК :) става за меме генератор към трудовата книжка.

Яна води класацията за най-добър мениджър - такова отношение към служителите няма никъде! После се чудете защо напускат хората.

Защо рулото с хартия в тоалетната мирише на пуканкиии....

Миииии въпросната дама М. може да знае много за продукта, да така е, но да ти помага на теб с troubleshooting process е гола вода, не знам какво има да се лъжем тук. Целият офис е на такова мнение. Праща си там някакви имейлчета и напомняния за процедури... ама питаш ли я технически въпрос... просто няма смисъл, всичко е ами трябва да потърсиш, провериш и т.н.
Така че въпросната Subject Matter Experts позиция която има напълно и тотално се обезсмисля. Иначе за кафенце, цигарка и лафче е топ. И никой не я напада, щото е недоволен от живота, а защото лично се е сблъскал с нейните малоумни обяснения, когато трябва да помогне на някого за работа. А нейната работа милон пъти ни е обяснявано, че е да ни помага на нас простите "инженери" дето не знаят. Ако не знаете идете при SME да питате. Да бе... мерси ама ще пропусна.

Съгласна съм с последното мнение за някои неща, но Маринела е една от малкото свестни в тази фирма. И това че се усмихва е хубаво. Не като вас мрачни тъжни хорица. Стига сте нападали хората, които са свестни и готини защото вие сте недоволни о т живота.

За другите няма да говоря ама тази е много готина и съм жена и го казвам. На мен ми е помагала много и знае много.

Иначе работа като работа, взимаш си кейсове, ако следваш процеса и правилата ще си добре. Иначе ще те натискат и явно това е проблема на много хора, че трябва да се работи. Предложиха ми повече пари и се махнах от там.

Работих година и половина, и бях от първите започнали в Dynamics CRM проекта. В началото всичко беше цветя и рози, имаше контрол на качеството на кейсовете, големите обещания за сертификати “задължителни от Microsoft” и то не какви, ами MCSA!!! Минаха си 6 месеца, доказахме се пред MS че сме баламурници и роби, и ни почнаха “вземи premier cases, FDR, FQR, и тн.” После, вземи уикенди, вземи трейнинги, вземи да менторстваш (ментора трябва сам да иска да менторства, а не на сила да бъде слаган). Скандални са двете подобия на SME (Светла - ехоо! и Маринела - вечно лицемерно усмихнатата, никому полезни, нищо не знаещи и на всеки му Трън в очите (но с големите заплати!!!, все пак са вземати от фирма където са били solution experts). Никой не ги пита нищо, защото знае че няма да му отговорят или ще е след 3 дена както Светлето прави, понякога даже като разбере че някой я търси и изчезва за цял ден. Въвеждащия трейнинг е под всякаква критика, хората се оставят да четат някакви глупости или да гледат видеа, докато светлето си пие кафето или нешо друго прави, но никой не знае какво, изпращат се да шадолват хора от други екипи в които даже няма да работят но все пак да се отчете дейност. Единствено ако имате късмет да ви водят трейнинги някой от опитните колеги, тогава знаете че ще научите нещо. Пари не отпускат и на най-опитните си хора, евентуално някви 100лв след година и повече и умряла позиция като общак правещ работата на SME, QA, Съпорт и даже мениджър (поднесена като Tech Leed, ама на хартия, в трудовата книжка си си балък!) но пари да купуват сградата има! Колегите са готини, много тях излъгани да работят за 1400-1500лв но много до ри специалисти (дори преди да не са работили със CRM), има и такива разбира се, които по цял ден могат да слушат чалга в YouTube и да мрънкат как имали много кейсове!
Абе изобщо за първа работа отидете, и се молете да сте на техническа позиция, за да научите нещо, под 1400-1500лв чисто не се лъжете да почвате, локацията е много добра. Работната обстановка е поносима, чистотата не е на ниво, но то това си зависи от агентите, а някой от тях са скандални.
Хора, не вярвайте на нищо казано от мениджмънта, вие сте една статистика, гледайте да научите нешо докато сте там, ще работите директно с готини и знаещи хора от Microsoft и колеги на местно ниво, но не очаквайте да вземате 3000-4000лв, за това че сте местни гурута (такива при вземат Светлето и Мимето).
Успех!!!

Абе вярно ли е, че Сузанита ще почва работа в Тека и ще я назначат директно за Деливъри мениджър на няколко тима? Склонен съм да повярвам защото повечето които заемат тази позиция са с нейния и дори по-малък умствен багаж.

Фирмата е абсолютен кенеф във всички аспекти.

Лъжите започват още от интервюто - лъжат те какво профи обучение ще имаш, поле за развитие, гъвкавост и какво ли не. "Великите" социални придобивки изтъкнати в сайта им като напр. карта за градски е след 6 месеца тестов период! Fruit days няма. Намаление в околните заведения за хранене- Няма. Ако си направиш устата с въпрос за заплащане те гледат на кръв и ти се казва,че е конфиденциално?!? Отиваш на интервю за работа с ясната идея, че си заделил от времето си и с някакъв праг за който би се съгласил, а те ти казват след много подробно интервю- Заплатата е конфиденциална. Питате се защо? - Защото ако ви я кажат на място най вероятно ще се засмеете и ще ги препсувате по път към вратата, че са ви загубили времето.

Обучението няма нищо общо с работата, която ще се изисква от вас, а е слушане на глупости за фирмени политики и неща, които реално могат да се изговорят за 30 мин, а не за няколко дни.

До тук с обучението.

Хвърлят те в работна среда..

Мрачни, озлобени и напрягащи колеги, мразещи това, което правят, но всеки не съумял да си намери друго поле за развитие седи.

Сива атмосфера, напрежение и стрес- Това било нормално, всичко щяло да си дойде на мястото те убеждават.

На абсолютно никой и по никакъв начин не му дреме за служителя. Никакво уважение. Работата на мениджърите е да ти замазват очите със сладки приказки и увещания, че доброто тепърва предстои.

Работа има много. Стари кадри почти не. Всеки се оправя както съумее. Отново казвам - на никой не му дреме за теб.

Работа и заплащане подходящи за новодошли в София или за завършили наскоро училище.

Това е обстановката. Всеки да си направи изводите сам за себе си.

моят съвет е - Бягайте надалеч!

Хахахха Ако работиш - ще те повишат. Не си познал приятел, ако си бачкаш съвестно само още повече ще те товрят и ше си викат "ебати балъка", ако като си поискаш повече пари "ми сега нямаме", но колежкта до тебе де се мазни на манаджерчето ще получи.

А до колкото до Александър Данчев - същото беше когато CritSit беше при нас, само за коли говореше. Ама нали майка му е някаква голяма и айде повишение на синчето.